Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

 

smutek i żałość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie przestępstwo jakich mało. Najlepiej go rozstrzelajcie.

 

Czekaj bo do dyskusji włączył się nasz wspaniały Pan stronniczy i obiektywny.Pan Tomasz.Powiślacy i Ci którzy patrzą na ta syfiastą Wisłę na brzegu której od majtek poprzez np.to :

1&srcw=1024&srch=768&dstw=1024&dsth=768

 

54b0b26eb9896_o_full.jpg

 

4e0abc9dd6716_o,size,969x565,q,71,h,e7204d.jpg

 

wala się przy , nad ,obok i w samej Wiśle.Nie wybielam się i nie tłumaczę bo widać to co widać. przyjechaliśmy pierwszy raz w to miejsce było zimno rozpaliliśmy ognisko .Tyle tłumaczenia. Resztę Pan obiektywny sobie dośpiewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do kominków , posiadających wszelkie wymagane atesty czystości spalin , palenie mokrymi patykami i ŚMIECIAMI ? Zamieszczanie zdjęcia jakiegoś pokracznego ogniska w kontekście ekologicznego spalania drewna w nowoczesnym wkładzie kominkowym ?

Samochody też mają wszystkie wymagane atesty. Przejdz się zimą przez centrum dużego miasta (gdzie jest sieć ciepłownicza).

 

A powyższe zdjęcie zapodał jeśli nie zauważyłeś niktspecjalny. Piewca czystego i z klasą palenia w kominku. Po co komu najlepszy wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody też mają wszystkie wymagane atesty.

 

O dieselgate słyszałeś? Do tego u nas jeździ masa szrotów nie spełniających żadnych norm nawet, jeżeli wyjeżdżając z fabryki spełniała. A w kominku nie ma się co zepsuć czy zużyć, żeby stracił parametry.

 

Syf mam nieustannie w bloku, w centrum Wawy. Słusznie obarczasz winą auta rozgrzeszając kominki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dieselgate słyszałeś? Do tego u nas jeździ masa szrotów nie spełniających żadnych norm nawet, jeżeli wyjeżdżając z fabryki spełniała. A w kominku nie ma się co zepsuć czy zużyć, żeby stracił parametry.

No i? Co to ma udowodnić? Przejedzi się do amerykim, azji, tam gdzie diesel to w traktorze tylko.

Kominków spełniających najwyższe normy też jest promil. Reszta to "masa szrotów nie spełniająca żadnych norm".

Po za tym, jak myślisz, czy kominek zmierzony w labolatorium producetna w realu generuje tyle samo? Idę o zakład ze więcej. Każdy kombinuje.

 

Ale kominek można kisić, palić mokrym, względnie wrzucić do niego peta, co spektakularnie pokazał największy tu piewca poprawnego palenia. Skoro nawet On robi co innego niż mówi, to czego się spodziewać po innych.

 

Syf mam nieustannie w bloku, w centrum Wawy. Słusznie obarczasz winą auta rozgrzeszając kominki.

Słusznie prawisz. Większość syfu w centrum Warszawy to komunikacja. Niewiem skąd pomysł, że jest inaczej. Ale już na obrzeżach, w kierunku piastowa, piaseczn,a otwocka, gdzie ruch dużo mniejszy, powietrze zawsze najgorsze, to tam już niska emisja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Co to ma udowodnić?

 

Też jestem ciekaw, po co wmieszałeś sfałszowane certyfikaty dla aut do dyskusji o kominkach.

 

Przejedzi się do amerykim, azji, tam gdzie diesel to w traktorze tylko.

 

Ciężarówki też na benzynę? No i? Co to ma udowodnić?

 

 

Reszta to "masa szrotów nie spełniająca żadnych norm".

 

Masz na to jakieś badania, że np. stare Jotule, Czy stare kominki ceglane budowane przez zdunówod dawna nie sprzedawane, nie spełniają dzisiejszych norm?

 

 

Ale kominek można kisić, palić mokrym, względnie wrzucić do niego peta, co spektakularnie pokazał największy tu piewca poprawnego palenia.

 

Pokazał ognisko. To wątek o kominkach. Ja bym nie wrzucił PETa do kominka, bo syfi nawet, gdybym nimi rozpalał ogniska. W ogóle nie ze względów ekologicznych czy nawet zdrowotnych. Więc argument nie ma nic wspólnego z kominkami. Atak ad personam zamiast do podważenia jego argumentów jest oznaką braku argumentów.

 

 

Ale już na obrzeżach, w kierunku piastowa, piaseczn,a otwocka, gdzie ruch dużo mniejszy, powietrze zawsze najgorsze, to tam już niska emisja.

 

Te same auta stojąc w korku w Piasecznie nie są przyczyną, ale kilka km dalej już są?

Gdzie tu logika?

A może masz jakieś dowody, że to kominki, a nie śmieciuchy czy auta?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do rzeczy?

A no to, że jak ktoś pali butelkami w naturze, to nie ma skrupułów palić nimi u siebie w domu.

Jednocześnie gardłuje jakie to on ekologiczny.

Opraw sobie to zdjęcie w ramkę i powieś nad klawiaturą. Tak, żebyś nigdy nie zapomniał i mógł w każdej chwili ten merytoryczny argument tu wkleić.....Najlepiej umieść je w stopce. To podniesie Twój prestiż admina.... Jak na razie, po pięciuset prawie stronach jałowego przynudzania, to jedyny oczywisty argument przeciw kominkom w tym wątku, więc go pilnuj jak oka w głowie....Przy okazji pozdrawiam wszystkich uczestników tego "reality..." :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są różni, mają różne potrzeby, zwyczaje i upodobania...które na dodatek z czasem się zmieniają. Ci, którzy dziś są ZA niedługo mogą być PRZECIW i odwrotnie.

W temacie kominków również :)

Na ogół, jak ktoś mieszkał w starym budownictwie czy "durszlaku" wspomagał ogrzewanie gazowe spalając z 6 i więcej m3 drewna, które musiał sobie zorganizować, porąbać itd, to budując nowy dom kominka unika jak...ognia :)

Mieszkający w blokach, czy małych mieszkankach, jeśli się budują. to tak...kominek musi być na bank!

No i "kategoria: trzecia - muszę mieć, bo znajomi mają! Ci są najmniej podatni na argumenty, bo mają swoje - musi być okazalszy niż u znajomych!

Więc budują 10kW w pomieszczeniu 24m2....

Tyle z moich doświadczeń ;)

 

I każdy zadowolony...a przynajmniej przez jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni później a tu ciągle dyskusja rozwagi,instynktu samozachowawczego, estetyki i naturalnej potrzeby obcowania z ogniem z ekooszołomstwem.

Ja perzepalam teraz codziennie jeden pełny wsad przy temperaturze ok 10*C bez słońca wystarcza na ok 24h teraz jest 5-10*C to dziele na dwa mniejsze przepalenia sumarycznie trochę większe niż pełny wsad. Nie widzę jakichś makabrycznych przegrzań jak co niektórzy opisują. Wczoraj zamuliłem ze zmniejszenia powietrza i cała objętość się zapaliła ,to przegrzałem ale moja wina. Palenie jest fajne już trzeci sezon i mi się podoba kominek jest idealny na taką pogodę. Kociołek jedynie grzeje CWU i drabinki w łazienkach reszta tylko kozioł:) Drewnem fajniejsza zabawa niż brykietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni później a tu ciągle dyskusja rozwagi,instynktu samozachowawczego, estetyki i naturalnej potrzeby obcowania z ogniem z ekooszołomstwem.

Ja perzepalam teraz codziennie jeden pełny wsad przy temperaturze ok 10*C bez słońca wystarcza na ok 24h teraz jest 5-10*C to dziele na dwa mniejsze przepalenia sumarycznie trochę większe niż pełny wsad. Nie widzę jakichś makabrycznych przegrzań jak co niektórzy opisują. Wczoraj zamuliłem ze zmniejszenia powietrza i cała objętość się zapaliła ,to przegrzałem ale moja wina. Palenie jest fajne już trzeci sezon i mi się podoba kominek jest idealny na taką pogodę. Kociołek jedynie grzeje CWU i drabinki w łazienkach reszta tylko kozioł:) Drewnem fajniejsza zabawa niż brykietem

 

Masz reku, tak grubą izolację i grzejesz przy plus 10?

 

Może okna nie zamknąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy 7 na dranem 3 w dzień 10 teraz już jest 7bez słońca a lubię ponad 23 to jak mam nie grzać?

Przy takich warunkach potrzebne jest 1-1,2kW mocy grzewczej

 

Zanosi mi się na najtańszy sezon mam ok 1mp darmowego drewna i węgiel najtańszy od początku jak grzeje.

 

U Ciebie wcale mało tez nie idzie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy 7 na dranem 3 w dzień 10 bez słońca a lubię ponad 23 to jak mam nie grzać?

Przy takich warunkach potrzebne jest ok 1kW

 

Zanosi mi się na najtańszy sezon mam ok 1mp darmowego drewna i węgiel najtańszy od początku jak grzeje.

 

U Ciebie wcale mało tez nie idzie

 

1 kW na godzinę? Jak to robisz kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz cały wsad i palisz na małym powietrzu od góry wtedy koza ma ok 2kW reszta to akumulacja budynku i przegrzanie powietrza w domu o ok 1-1,5C względem zadanej na CO akurat nam to nie przeszkadza po zaprzestaniu palenia dość szybko (kilka godzin)spada do niewiem jak to nazwać punktu akumulacyjnego trochę powyżej zadanej na CO. Nie wiem jak to powiedzieć ile to pełny wsad na drewnie ale 5 kostek brykietu to już tłok.

Przez noc/późny poranek temperatura wraca do zadanej na CO. TO czy rozpalić trzeba rano/popołudniu,czy na następny dzień zależy od temperatury zewnętrznej i głównie słońca.

Dzisiaj rano rozpaliłem od góry popołudniu dorzuciłem trochę na żar i teraz się dopala.

Akurat normalnie tyle bym nie palił ale (darmowy opał i weekend) Okres przejściowy jest najlepszy na kominek jak już przyjdą mrozy o lepiej mieć naładowaną podłogę

teraz żarzą się jakieś niedobitki obudowa kozy(jakieś elementy kamienne) gorące, podłoga przed kozą bardzo ciepła.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do kominków , posiadających wszelkie wymagane atesty czystości spalin , palenie mokrymi patykami i ŚMIECIAMI ? Zamieszczanie zdjęcia jakiegoś pokracznego ogniska w kontekście ekologicznego spalania drewna w nowoczesnym wkładzie kominkowym ?

 

Spalił butelkę w ognisku, spali i w kominku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalił butelkę w ognisku, spali i w kominku...

 

I co z tego nie maił dość podpałki a to co nadawało się na rozpałkę było mokre to użył PETa poco bawić się w sruewiwal jak pet pod ręką. i co z tego sam kiedyś rozpalałem podajnik rurami PE i PP. Nikt nie będzie sobie życia utrudniał w imię ekooszołomstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...