Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Gość grend
Proponuje miłośnikom ognia prosty eksperyment. Przy bezwietrznej pogodzie, po zmroku, przy palącym się "bezdymowo" kominku wyjść na dwór/na pole i silną latarką zaświecic pionowo do góry. Cud - chmur nie ma, a "śnieg" pada :-/

 

Witaj w klubie. Też owczym pędem zbudowałem kominek, też jak Ty powyżej po paru użyciach miałem jaja nazwać go po imieniu i się z nim bez żalu pożegać. Kasy w błoto tylko szkoda.

 

Swoją drogą poczyniłem pewną obserwacje. Moim sąsiedzi najchętniej hajcują przy mglistej i smogowej pogodzie! Tak dla klimatu chyba - tak brzydko na zewnątrz. Jak ostatnio 3 dni wiało i można było w końcu oddychać, to żaden kominek się nie kopcił, wszyscy grzecznie gazem. Skończył się wiatr, wróciła mgła - wszyscy jak jeden mąż w kominkach.

 

Generalnie napisałem swoja opinie w tym temacie. Tak naprawde powodem było to ze mam drewno za darmo wiec zainwestowałem w kominek szamot za całe 10000pln aby sobie ogrzewać dom - no i ogrzewam .... Niestety jakoś nie złapałem bakcla i przyjemnosci z palenia w kominku a smród wydobywajacy się z komina przy WM dopełnia wszystkiego...

Gdybym mogł cofnąc czas to bym dołozył 5000 i bym miał powietrzna pompe ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie napisałem swoja opinie w tym temacie. Tak naprawde powodem było to ze mam drewno za darmo wiec zainwestowałem w kominek szamot za całe 10000pln aby sobie ogrzewać dom - no i ogrzewam .... Niestety jakoś nie złapałem bakcla i przyjemnosci z palenia w kominku a smród wydobywajacy się z komina przy WM dopełnia wszystkiego...

Gdybym mogł cofnąc czas to bym dołozył 5000 i bym miał powietrzna pompe ciepła

 

A ja gdybym mógł cofnąć czas tak samo zrobił bym ogrzewanie gazowe i kominek (ale sporo droższy, z górnej półki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
A ja gdybym mógł cofnąć czas tak samo zrobił bym ogrzewanie gazowe i kominek (ale sporo droższy, z górnej półki).

 

To jest indywidualna opinia i sposób funkcjonowania w życiu codziennym. Mi taka charakterystyka nie odpowiada ale to nie znaczy ze inni mają z tego rezygnować jeżeli to dla nich jest odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z dzieciakiem na roratach powietrze zasyfione że aż starch ale to niejet wina kominków ani grochów tylko zwykłych śmierdziuchów.

 

To po jaką cholerę te śmierdziuchy te roraty robią?

I...

Po co tam łazisz, skoro to sam syf?

(tak mi z tekstu wynika...)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po raz kolejny - stać mnie na ogrzewanie domu gazem. Kominek i palenie w nim lubię ją i moja rodzina. Nikt i nic tego nie zmieni.

 

Rozumiem. Dlatego też państwo w celu zachowania porządku musi być opresyjne. Przez takich jak ty.

 

Taka sama argumentacja:

 

Lubię offroad więc będę rozjeżdżał parki narodowe.

 

Lubię enduro więc będę zapierdzielał po szlakach.

 

Lubię szybką jazdę więc będę pruł przez miasto.

 

Lubię sportowe tłumiki więc będę hałasował kiedy mi się podoba.

 

A diesel MUSI dymić dlatego podniosę mu dawkę paliwa i wywalę dpf.

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dlatego też państwo w celu zachowania porządku musi być opresyjne. Przez takich jak ty.

 

Taka sama argumentacja:

 

Lubię offroad więc będę rozjeżdżał parki narodowe.

 

Lubię enduro więc będę zapierdzielał po szlakach.

 

Lubię szybką jazdę więc będę pruł przez miasto.

 

Lubię sportowe tłumiki więc będę hałasował kiedy mi się podoba.

 

A diesel MUSI dymić dlatego podniosę mu dawkę paliwa i wywalę dpf.

 

itd.

 

Wszystko co wymieniłeś jest zabronione, póki co w kominku mogę palić legalnie. Palę tylko w weekendy (w tygodniu nie mam kiedy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym? Myślisz, że jak wygasną wszystkie kominki to smog zniknie? Nie sądzę, śmieciuchy generują najwięcej syfu, potrzę na takie dzień w dzień i nic nie można zrobić.

Ja pisałem setki razu. Mieszkam w miejscu gdzie nie ma pieców na węgiel, przynajmniej w promieniu set metrów. Wędzą mnie wyłącznie kominki. Często hajcowane dzień w dzień dosłownie.

A teraz wysil swoją wyobraźnie co taki "cwany" polak zrobi jak mu zabiorą smieciucha - co wrzuci do "legalnego" kominka gdy się ściemni :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

Jest 500+ to mogło by być też śmieciuch +

Dotacja 100% na kotłownię gazową z przyłączem.

Wpada firma, robią wszystko, dziękują, odjeżdżają...

I jest eko!

:lol:

Podatki podnieść o 100% i się da!

W końcu...

Państwo musi być opresyjne, aby coś zrobić!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem setki razu. Mieszkam w miejscu gdzie nie ma pieców na węgiel, przynajmniej w promieniu set metrów. Wędzą mnie wyłącznie kominki. Często hajcowane dzień w dzień dosłownie.

A teraz wysil swoją wyobraźnie co taki "cwany" polak zrobi jak mu zabiorą smieciucha - co wrzuci do "legalnego" kominka gdy się ściemni :-(

 

PRZECIEŻ CI PISAŁEM!

ZASPONSORUJ IM GAZ!!!

Będziesz miał eko.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z dzieciakiem na roratach powietrze zasyfione że aż starch ale to niejet wina kominków ani grochów tylko zwykłych śmierdziuchów.

Wygodny punkt widzenia.

 

Czyli co, katolik, na msze lata, ale to co z jego komina wylata i do somsiada leci, to ma otwarym tekstem i oficjalnie w pompie. Filtry se zainstaluje, darmochą jara ile wlezie po taniości, a że się sąsiad dusi - Oj taj oj tam.

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZECIEŻ CI PISAŁEM!

ZASPONSORUJ IM GAZ!!!

Będziesz miał eko.

 

Adam M.

Ale dlaczego krzyczysz?

 

Ale dlaczego tylko gaz?

Mam mu też zasponsorować prąd, żeby mi się do licznika w nocy nie podłączył?

Mam mu kupić telewizor żeby nie przyszedł mi i nie ukradł?

Mam mu kupić DPF nowego, żeby nie wycinał starego?

Tam majętny człowiek mieszka, stać go na ten gaz z palcem w .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...