Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki kurz na stole ?

Kurz domowy czy jakiś syf z kominka ?

Jeżeli kurz domowy to .... nie mam nic więcej do powiedzenia :)

Jeżeli syf z kominka to masz przecież coś źle złożone.

 

Kurz będący efektem palenia w kominku. Mam wymuszony obieg powietrza i gdy w kominku się pali właczam dmuchawę która rozprowadza ciepło. Po paleniu w kominku mam kurz na stole. Skąd się bierze? Widomo ze każde otwarcie kominka to już jest pył który wpada do pomieszczenia bo np opada z szyby. Każde podłożenie powoduje ze coś się nakruszy. Mimo ze odkurzam to na bieżąco czyli po każdym dołożeniu czy otwarciu szyby to jednak jakoś ten kurz powstaje. Gdy nie palę w kominku nie ma takiego tempa powstawania kurzu w mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21133640,romantyczny-smog-z-kominka-czyli-jak-fundujemy-sobie-smog-pod.html?fbclid=IwAR1Z84jTg-015gmbV0znbJ9eH9s5ED-TTIyY7i8X3HvRXCkKNKigDNmH_20

 

Ten link to tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się wydać kasy na kominek dla "poprawy komfortu".

Może się mylę, ale moda na kominki przypomina trochę zjawisko z solariami; gdy nasi sąsiedzi za Odry zorientowali się, że to kiepska technologia postanowi, stworzyli popyt za płotem. I się udało.

"Manipulacja", "raczej niewiarygodny" a może prawda?.....Tak działa news......

 

Tydzień temu dyskutowałem o tym z Piotrem Siergiejem - rzecznikiem prasowym Polskiego Alarmu Smogowego . Dziennikarz z wyborczej napisał w stylu jaki lubi. Nie zadbał o rzetelność informacji, tylko o efekt. Nie ma o czym dyskutować. Piotr Siergiej wyjaśnił, że badania dotyczyły kominków jego sąsiadów. Skażenie mieszkań pochodziło głównie z nieprawidłowo wykonanych systemów wentylacji grawitacyjnej. Posiadacze kominków truli się dymem z własnych kominków. Dym zaciągany był "cofką" kominową. Wylot dymu był umieszczony na tym samym pozimie co wyloty wentylacji, tyle że w praktyce, były to wloty.

 

Prawdopodobnie, opisane przeze mnie, a wyjaśnione przez Piotra Siergieja zjawisko, było za trudne dla dziennikarza Gazety Wyborczej. Temat chwytliwy musiał się jednak ukazać.

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...eGM5-D2aNdWqrv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiej

 

'Tymczasem, jak przekonywał Siergiej, większość spowodowanych przez zatrucie powietrza zgonów wynika z chorób układu krążenia.'

 

Dla mnie rybka, czy zdycham z powodu smogu na raka, czy serce. No nie do końca. Na serce szybciej.

 

Sergiej

 

'Nic bardziej błędnego – przekonywał Siergej – normy są umowne, natomiast nie ma nieszkodliwych stężeń trujących substancji.'

 

No, ale z kominków nic się nie wydobywa, tym samym nic nie zagraża naszemu zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr i Ty dałeś się w to wciągnąć:bash: I tak piszących tutaj nie przekonasz. Przestań toto czytać jak nie możesz się powstrzymać przed odpowiadaniem;-)
Wyglądam na wciągniętego? Raz na kilka stron jeden wpis może być rzetelny....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny, myślisz że piszący tutaj tak to odbiorą:bash: Wybacz złośliwość;-)
Wątek zapowietrzony od pierwszego posta, to fakt. Nie wszyscy jednak, którzy tu się udzielają to oszołomy...Ale dość tego...To Ty mnie wciągasz w to bagno...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Nic bardziej błędnego – przekonywał Siergej – normy są umowne, natomiast nie ma nieszkodliwych stężeń trujących substancji.'

No, ale z kominków nic się nie wydobywa, tym samym nic nie zagraża naszemu zdrowiu

Praktyka stosowana powszechnie przez producentów żywności, kosmetyków, chemii gospodarczej przeczy temu stwierdzeniu. Zresztą same paliwa dzielą się na bardziej i mniej emisyjne. Nawet przy idealnym spalaniu. Każdy aspekt naszego życia wiąże się z jakimś tam zanieczyszczeniem, powietrza, wód, czy ogólnie środowiska.

Swoją drogą mamy teraz medialny boom antysmogowy. Czekam z niecierpliwością na podobny boom dotyczący tego co się dzieje z żywnością, zanim trafi na półki sklepowe. I o długofalowym wpływie jej jedzenia na zdrowie konsumentów.A dzieje się tyle, że cała armia dziennikarzy śledczych miała by co robić. Ale w temacie cisza. Lobby za silne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz będący efektem palenia w kominku. Mam wymuszony obieg powietrza i gdy w kominku się pali właczam dmuchawę która rozprowadza ciepło. Po paleniu w kominku mam kurz na stole. Skąd się bierze? Widomo ze każde otwarcie kominka to już jest pył który wpada do pomieszczenia bo np opada z szyby. Każde podłożenie powoduje ze coś się nakruszy. Mimo ze odkurzam to na bieżąco czyli po każdym dołożeniu czy otwarciu szyby to jednak jakoś ten kurz powstaje. Gdy nie palę w kominku nie ma takiego tempa powstawania kurzu w mieszkaniu

 

Czyli jak dmuchawa pracuje jesteście narażeni na wdychanie kurzu który wydobywa się z.........? Opada na stół i po skończonym paleniu usuwasz go.Jak nie palisz to reku pracuje? Badałeś co wypada z anemostatów oprócz ciepłego powietrza?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dmuchawa pracuje jesteście narażeni na wdychanie kurzu który wydobywa się z.........? Opada na stół i po skończonym paleniu usuwasz go.Jak nie palisz to reku pracuje? Badałeś co wypada z anemostatów oprócz ciepłego powietrza?.
Przypadek beznadziejny....Ale do końca będzie chwalił to co kupił. Wyobraź sobie co on ma w tych rurach zgromadzone, skoro wylatuje mu na stół!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik ciekawey pouczajacy. A co za róznica gdzie kominek? Nie moze być w piwnicy? Moim zdaniem to lepsze rozwiazanie - brud zostawiasz w piwnicy a w domu czysto. Kotłownia poza mieszkaniem zawsze będzie lepszym rozwiazaniem niż kotłownia w pokoju

 

To oczywiste. Tylko w takim wypadku lepiej/taniej stawiać kocioł a nie kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ciekawie przy paleniu.... 1000% normy PM2,5.... wzrosło bardzo dopiero po rozgrzaniu kominka (DOVRE 2180) i drugim wsadzie. Na początku było w miarę oki... Tylko formaldehyd rósł i węglowodory... W trakcie palenia włączony filtr powietrza na max przepływ.... Rano już oki. Do picia wina przy kominku będzie trzeba zakładać maskę antysmogową.. :/ Dobrze, że mi się dawno znudziło....

IMG_20190208_140221_HDR.jpg

IMG_20190208_140351_HDR.jpg

IMG_20190209_081028_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...