Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

U mnie nie ciekawie przy paleniu.... 1000% normy PM2,5.... wzrosło bardzo dopiero po rozgrzaniu kominka (DOVRE 2180) i drugim wsadzie. Na początku było w miarę oki... Tylko formaldehyd rósł i węglowodory... W trakcie palenia włączony filtr powietrza na max przepływ.... Rano już oki. Do picia wina przy kominku będzie trzeba zakładać maskę antysmogową.. :/ Dobrze, że mi się dawno znudziło....

 

Zawsze możesz zrezygnować z kominka i w to miejsce wstawić akwarium.Nie jest dobrze jak myślisz o zakładaniu masek gdy palisz w kominku.Zadzwoń do kominiarza i serwisu.Rozpal przy nich sezonowanym drewnem i poczekaj na opinię jaką wystawią. Nie truj ludzi -domowników bo masz poważny problem z emiterami do wewnątrz domu. Nie odpalaj w ogóle dla bezpieczeństwa ale jeśli już i będziesz w maseczce to tej pyłowej nie zakładaj, ta jest do bani.Musisz zrobić otwór na rurkę do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie nie ciekawie przy paleniu.... 1000% normy PM2,5.... wzrosło bardzo dopiero po rozgrzaniu kominka (DOVRE 2180) i drugim wsadzie.

To znaczy że sam siebie trujesz?

Te PM2,5 produkował wkład wewnątrz pomieszczenia czy system wentylacji wciągał zatrute powietrze z zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tankredus

przewidywane komentarze:

- masz budżetowy kominek,

- trzeba było wybudować piec kaflowy,

- nie umiesz palić /podrzucać/,

- nie umiesz palić /zawsze od góry/,

- palisz syfiastym drewnem, butelkami i innymi śmieciami,

- pomiar powietrza miernikiem bez aktualnej legalizacji,

- zepsuty, tani miernik,

- czytałeś instrukcję miernika?

- wentylacja pobrała syf od sąsiada,

- czy aby pomiar dot. pomieszczenia z kominkiem?,

- nie wiesz o czym piszesz,

- jak ci nie pasuje wstaw akwarium w miejsce kominka,

- u mnie nie nic się nie dostaje do salonu, więc pomiar nie jest potrzebny,

- PM 2,5 nie jest szkodliwy,

- inni smrodzą więcej,

- zapewne jeździsz samochodem bez DPF, wiec o co chodzi,

- kominka nie zamieniłbym na nic innego, najbardziej udany zakup,

- ale za to jakie oszczędności na ogrzewaniu,

- nie lubisz widoku ognia i szukasz dziury w całym,

- .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tankredus

przewidywane komentarze:

- masz budżetowy kominek,

- trzeba było wybudować piec kaflowy,

- nie umiesz palić /podrzucać/,

- nie umiesz palić /zawsze od góry/,

- palisz syfiastym drewnem, butelkami i innymi śmieciami,

- pomiar powietrza miernikiem bez aktualnej legalizacji,

- zepsuty, tani miernik,

- czytałeś instrukcję miernika?

- wentylacja pobrała syf od sąsiada,

- czy aby pomiar dot. pomieszczenia z kominkiem?,

- nie wiesz o czym piszesz,

- jak ci nie pasuje wstaw akwarium w miejsce kominka,

- u mnie nie nic się nie dostaje do salonu, więc pomiar nie jest potrzebny,

- PM 2,5 nie jest szkodliwy,

- inni smrodzą więcej,

- zapewne jeździsz samochodem bez DPF, wiec o co chodzi,

- kominka nie zamieniłbym na nic innego, najbardziej udany zakup,

- ale za to jakie oszczędności na ogrzewaniu,

- nie lubisz widoku ognia i szukasz dziury w całym,

- .....

 

chłopie marnujesz swój dar... zaciągnij się do polsatu i wróż z tarota, kasiora wielka a przyszłość twoja świetlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie marnujesz swój dar... zaciągnij się do polsatu i wróż z tarota, kasiora wielka a przyszłość twoja świetlana.

stosuj u siebie

->->->

Nie zabieraj głosu w temacie, którego ani nie rozumiesz, ani nie wiesz co w nim napisano, co na jedno wychodzi.

Pooglądaj telewizję, akurat skoki narciarskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie marnujesz swój dar... zaciągnij się do polsatu i wróż z tarota, kasiora wielka a przyszłość twoja świetlana.

 

Co Ci w tym nie pasuje? Zwyczajna lista honorowa :D ,kogoś co nade wszystko nie toleruje kominka i otoczki wokół niego ,a promuje - reklamuje paliwo którym handluje.Dorastał gdy węglowa - drewniana kuchnia ,utrzymywała klimat z ciepłem.Nie dziw się więc ,że znudziło się chłopu to wychwala gaz .Życie.Ten kipiący kpiną zestaw nie ma pomóc pytkowi lli tylko uzmysłowić ,żeby nigdy nie brał pod uwagę kominka jako źródła pozyskiwania energii cieplnej.Niech zaprzeczy ,że na FM najlepszym paliwem by być w strefie nazwę ją "EKOGAZ" nie jest właśnie gaz i ,że nie ciągnie z niej znacznych profitów.Pisał tu fighter1983:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi/page184 .

 

Tu go rozumiem.Pieniądz , a dopiero potem zdrowy rozsądek.Głupi przykład ale przykład.Masz np. hodowlę Golden-ów Retriwerów ,już bardzo długo , masz z tego fajna kaskę,to zmieniasz ją na hodowlę perskiego,który jest nieopłacalny? Będziesz propagował koty? Za wszelką cenę będzie Cie ganił byś zrozumiał ,że posiadanie kominka to sy...f największy ,a palenie gazem to tylko czysta przyjemność.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalisz drewno to drzewa wchłoną wyprodukowany dwutlenek węgla , spalisz kopaliny [ w tym gaz] to co z tym DODATKOWYM dwutlenkiem ?

 

Spalę drewno i albo ja, albo moi sąsiedzi wchłoną PM2.5, benzopiren i trochę innego syfu.

Z dwojga złego wolę jednak CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki propaganda nie wymyśliła tematu smogu, każdy palił i żył. Teraz, wielu ma szczegółowe dane o tym, CO kto wdycha i jest gotów donosić na ludzi którzy palą bo chcą mieć ciepło w domu.

 

Propaganda :)

:lol:

Po prostu - kiedyś nie było czujników, wiec się czuło, że powietrze jest zasyfione, nikt nie wiedział o ile.

Czy każdy "żył" ? Większość tak, poza tymi, co umarli przedwcześnie.

Oczywiście - głównym winowajcą jest węgiel, ale każdy kWh uzyskany spalonego drewna zamiast z gazu, czy PC, to trucie bezpośredniej okolicy.

Zdaję sobie sprawę, że jako przedstawiciel branży nie dasz sobie wmówić, że "białe, jest białe, a czarne jest czarne"

 

Ciepło w domu można mieć też bez palenia drewna w metalowej skrzynce z szybką. Szczególnie w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Dorastał gdy węglowa - drewniana kuchnia ,utrzymywała klimat z ciepłem.Nie dziw się więc ,że znudziło się chłopu to wychwala gaz .Życie........

 

Drogi chłopcze.

Urodziłem się i wychowałem w Warszawie, a nie w podlubelskiej wiosce.

Nie pomagałem rodzicom podrzucać drewna/węgla zdejmując wcześniej fajerki z pieca w kuchni.

Reszta to bełkot nie wart komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...