Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Oczywiście, że nie wszyscy. Ale większość. To się chyba nazywa statystyka :p

Ja tu z pisze z takiego samego powodu co fotohobby. Ku przestrodze.

Ja tam jestem zadowolony, że mam kominek. Mi się sprawdził. Rozumiem to jakaś misja.

Ku przestrodze piszecie niezliczoną ilość postów rocznie w tym jednym temacie :) Fotohobby czemu nie rozbierzesz tego kominka? Przestaniesz "smrodzić" nie będziesz musiał palić i miejsce w salonie się zrobi...

No co ma robić jak mu się nudzi to pisze. Wszędzie i o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ku przestrodze piszecie niezliczoną ilość postów rocznie w tym jednym temacie :) Fotohobby czemu nie rozbierzesz tego kominka? Przestaniesz "smrodzić" nie będziesz musiał palić i miejsce w salonie się zrobi...

 

Bo to wygenerowałoby w tej chwili dodatkowe koszty i syf.

Ale nie ukrywam, ze przy pierwszym, wiekszym remoncie, powiązanym ze zmianą wystroju, taka operacja będzie miała miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać u oponenta jasne jest już wszystko.Powinien rozebrać kominek ,przestać truć ludzi,przestać udzielać się w tym głu.....-nieeleganckim wątku.I jeszcze mówi o generowaniu kosztów i syfu.Zgroza .Trzeba było pomyśleć wcześniej ,a nie teraz będąc posiadaczem kominka wulgaryzować na jego tematy.Druga zgroza.:).To tak samo gdyby kupił żonie Alfa Romeo i opowiadał wszem i wobec ,że jeździ badziewiem.Zgroza trzy.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w kominku 6-8x zatruwam powietrze 6-8razy w roku.

Moj sasiad 30x (i do tego 2x wiecej kg drewna), wiec emituje okolo 60x więcej szkodliwych substancji. Ty zapewne mniej wiecej tak samo.

Czysta matematyka.

 

Ponieważ inny adwersarz "Jaszczomb" wyladował dalego od tego wątku ;) więc pytanie kierowane do niego zadam Tobie skoro lubisz matematyke :

 

zagadka : ile rocznie weglowego dymu/pyłu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu

Odpowiedz moze byc w kg (moze byc orientacyjnie w końcu to nie apteka ) :)

 

EDYTA :

 

Widze ze dane podawane sa w nastepujacym podziale to taki przyjmijmy :

 

Tlenki siarki SOx

Tlenki azotu NOx

Tlenek węgla CO

Dwutlenek węgla CO2

Pył(zawieszony)

Benzo(α)piren

 

Ten ostatni jest BAAARDZO szkodliwy a jak piszesz palenie to trucie sąsiadów więc chyba wazy parametr .....

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ inny adwersarz "Jaszczomb" wyladował dalego od tego wątku ;) więc pytanie kierowane do niego zadam Tobie skoro lubisz matematyke :

 

zagadka : ile rocznie weglowego dymu/pyłu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu

Odpowiedz moze byc w kg (moze byc orientacyjnie w końcu to nie apteka ) :)

 

EDYTA :

 

Widze ze dane podawane sa w nastepujacym podziale to taki przyjmijmy :

 

Tlenki siarki SOx

Tlenki azotu NOx

Tlenek węgla CO

Dwutlenek węgla CO2

Pył(zawieszony)

Benzo(α)piren

 

Ten ostatni jest BAAARDZO szkodliwy a jak piszesz palenie to trucie sąsiadów więc chyba wazy parametr .....

 

A mozesz mi wyjasnic, dlaczego piszesz o tym do mnie ?

 

Hint: sprawdz moze moje posty z ostatniego tygodnia, dwóch i dyskusję z @vvvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal, że uległ owczemu pędowi....poza tym forumowy filozof. Czasem pomaga, więc nie męcz, bo się zniechęci. :rolleyes:

 

Męczył nie będę z jednego powodu wątek stał się idiotyczny od dawna, udziela się tutaj kilku nawiedzonych hipokrytów w tym foto. Zbudował sobie co zbudował to teraz się buja z tym na siłę a obrzydza innym, ja bym w tym nawet 6x w roku nie palił a palę ok 180 razy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG strasznie Ciebie niedoszacowałem......

 

A moj kominek ? Normalny kominek konwekcyjny, wklad przyzwoiity, dodatkowo wyprowadzenie ciepłego powietrza do innego pomieszczenia.

Technicznie działa OK. Nie trzeba palic "na siłę", cokolwiek to znaczy .

Po prostu - po co palic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ku jakiej przestrodze ? że palenie sie może znudzić ?

 

To chyba oczywiste. Zbyt wiele znam przypadków - kominek must have, klimat, bo żona sie uparła :p - pierwszy rok - palone często, chwalenie się przed znajomymi, 2 rok - już dużo mniej, 3 rok - sporadycznie, potem zwykle wcale....

Wychodzi z tego finalnie najdroższy mebel, który zajmuje tylko miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takl, tyle razy w rokj emituje sasiadom PM z komina spalajac drewno.

 

No widzisz nie chcesz policzyć , wiec pomogę.

Zaczniemy od prostych liczb:

Załóżmy że nasz domek zuzywa 10 000 kWh rocznie na ogrzewanie (nie jest to jakis super energooszczedny dom).

Aby wygenerować tyle energii mamy do wyboru ogrzewanie prądem (de facto u nas oznaczą palenie węglem) lub drewnem ale o tym później . Załóżmy teraz że spalanie jest całkiem efektywne i palimy węglem kamiennym : orzech.

 

Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony węgla: ok. 20000 MJ

 

Ze spalenia 1 tony węgla mamy (w kg) :

 

Tlenki siarki SOx 14

Tlenki azotu NOx 2,10

Tlenek węgla CO 50

Dwutlenek węgla CO2 2000

Pył (zawieszony) 10

Benzo(α)piren 0,015

 

To ile Twoje ogrzewanie prądem łącznie wyprodukowało zanieczyszczeń w ciągu roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste. Zbyt wiele znam przypadków .

 

 

Rozumiem, ja znam zbyt wiele przypadków że ludzie palą choć nie muszą , palą bo lubią klimat. Sam pomimo że mam PC lubię popatrzeć na kominek w zimowy wieczór , dla klimatu, nic nie dymi , nic nie śmierdzi. Żona by mnie z domu wyrzuciła jakbym chciał zlikwidować kominek, więc " de gustibus non est disputandum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie chcesz policzyć , wiec pomogę.

Zaczniemy od prostych liczb:

Załóżmy że nasz domek zuzywa 10 000 kWh rocznie na ogrzewanie (nie jest to jakis super energooszczedny dom).

Aby wygenerować tyle energii mamy do wyboru ogrzewanie prądem (de facto u nas oznaczą palenie węglem) lub drewnem ale o tym później . Załóżmy teraz że spalanie jest całkiem efektywne i palimy węglem kamiennym : orzech.

 

Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony węgla: ok. 20000 MJ

 

Ze spalenia 1 tony węgla mamy (w kg) :

 

Tlenki siarki SOx 14

Tlenki azotu NOx 2,10

Tlenek węgla CO 50

Dwutlenek węgla CO2 2000

Pył (zawieszony) 10

Benzo(α)piren 0,015

To ile Twoje ogrzewanie prądem łącznie wyprodukowało zanieczyszczeń w ciągu roku ?

 

 

Jakie moje ogrzewanie pradem ??

Ty slepy jestes, czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ?

Mojej stopki nie widzisz, czy nie rozumiesz ?

 

Jakbyś zrobil,to, co ci sugerowalem, to juz 30 minut temu poznaĺbys moj stosunek, do ogrzewania z COP1

Jeszcze raz:

mozesz mi wyjasnic, dlaczego piszesz o tym do mnie ?
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje ogrzewanie pradem ??

:

 

Ale po co się unosisz , napisałem "Załóżmy" , rozumiesz to?

 

Znowu musze tłumaczyć .... echhhhh....no to jedziemy :

 

Twierdzisz że ogrzewanie drewnem jest nudne (to kwestia gustu), smierdzące a w szczególności trujące .

Więc aby uzmysłowić Ci że są bardziej TRUJĄCE sposoby ogrzewania chciałem takich malkontentów zmusić do małego wysiłku intelektualnego aby policzyć jaka będzie różnica w ogrzewaniu zdawałoby się "czystego" prądu wytwarzanego z wegla vs drewna.

 

Powyżej masz wyniki dla spalania węgla (praktycznie bez strat) teraz ponizej masz wynik spalania drewna :

 

Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 tony drewna: ok. 13000 MJ

 

ze spalenia 1 tony węgla otrzymujemy (w kg) :

 

Tlenki siarki SOx 0,110

Tlenki azotu NOx 1,05

Tlenek węgla CO 20

Dwutlenek węgla CO2 1200

Pył (zawieszony) 1,5

Benzo(α)piren Brak

 

 

nawet jak założysz że 1 tona węglato energetycznie 2 tony drewna to liczba samych PYŁÓW po spaleniu będzie o 300% większa !

I ciekawe że najbardziej szkoldliwy Benzo(α)piren dla drewna ...... nie występuje.

Więc mozesz pójść z misją ewnagelizacyjną do kablarzy że bardziej trują niż okazjonalne palenie drewnem (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogush, fotohobby ogrzewa dom gazem ziemnym.

 

Wiem , to cwiczenie ma pokazać że grzanie prądem z wegla produkuje więcej różnych substancji o których powyżej niż kominki o które tu się tak piekli , Nawet jeśli tylko będzie palił drewnem przez cały rok (a nie tylko okazjonalnie) .....

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zalozy" to Ty pisales w kontekscie przyjetego zużycie energii:

Załóżmy że nasz domek zuzywa 10 000 kWh

 

A co do reszty, to piszesz mi dokladnie to, co ja pisalem dwa tygodnie temu użytkownikowi @vvvv

W dodatku w Twoich obliczeniach jest oczywisty bład, ale nie oczekiwalem, ze zrobisz to poprawnie...l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...