Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

To teraz Ty - prosze o przypadek z kotłem z zamknietą komorą spalania

 

Hehe sprytne , tyle ze ja MAM zamknietą komorę spalania, albo inaczej odizolowaną , mam reku wiec porownujmy jabłka do jabłek .

 

 

Widzisz Cialdini opisal w swojej ksiazce taki przypadek jak Twoj (polecam) , zamiast przyznac ze grzanie z podanego >>PRZYKŁADU<< (odsyłam do zagadki) generuje zanieczyszczenia brniesz bez sensu w kolejne wątki.

Grzanie prądem daje podobne efekty (jak nie wieksze) niz drewno, ile z istniejacych elektrowni ma np. flitry workowe ? o rtęci i innych metalach cięzkich jeszcze nie pisaliśmy. Ile rtęci jest ze spalenia drewna ?

 

Naprawdę Idz do kablarzy tam nawracaj .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz szczelna komorę ?

Odizolowaną ?

Czyli - gdyby nalac tam wody, to nic by nie wciekło ?

Jali to wkład ?

 

Masz te dane na temat zatruc CO z kondensatow ?

Przeciez to Ty rozpoczales i beznadziejnie brniesz w watek czadu :)

 

Naprawdę Idz do kablarzy tam nawracaj .....

Poki co jestesmy w tym watku, sprawdź, jaki ma tytuł.

Z dwojga złego wole sasiada z kablami, niz z kominkiem, rozpalanym 120x rocznie.

Tal jak z tym prądem - kwestia natężenia....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż pożarna ostrzega:

 

 

Ciepło wyprodukowane podczas spalenia 1 m3 gazu ziemnego: ok. 30 MJ (sprawdz wczesniej ile 1 tona drewna lub 1 tona wegla generuje ciepla) ale zaraz o to wynik spalania (gramy) :

 

Tlenki siarki SOx 0,08

Tlenki azotu NOx 1,65

Tlenek węgla CO 0,30

Dwutlenek węgla CO2 2000

Pył (zawieszony) 0,0005 (właściwie brak)

Benzo(α)piren Znikome/brak

 

dla porowniania tona drewna to 13000 MJ wiec aby porownac trzeba pomnozyc wyniki x ~433 wiec takie przykladowe tlenki azotu to juz robi sie 0,7 kg (drewno ~1kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to Ty rozpoczales i beznadziejnie brniesz w watek czadu :)

..

 

przez dwie strony watku brniesz nie odpowiadajac na pytanie z zagadki , dla przypomnienia :

 

"zagadka : ile rocznie weglowego dymu/pyłu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu"

 

Bo gdybys odpowiedzial na to zadanie nie napisalbys tego :

 

"Z dwojga złego wole sasiada z kablami, niz z kominkiem,"

 

 

Cialdini w swojej ksiązce to nazywa "twierdza głupców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dwie strony brniesz nie odpowiadajac na pytanie z zagadki , dla przypomnienia :

 

"zagadka : ile rocznie weglowego dymu/pyłu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu"

 

Bo gdybys odpowiedzial na to zadanie nie napisalbys tego :

 

"Z dwojga złego wole sasiada z kablami, niz z kominkiem,"

 

 

Cialdini w swojej ksiązce to nazywa "twierdza głupców"

 

 

Sam się najwyraźniej do nich zaliczasz, skoro nie rozumiesz prostego twierdzenia:

"Wiem, ze produkcja energii elektrycznej z wegla na poczet ogrzewania z COP-1 jest bardziej obciążająca dla srodowiska, ale dla dobra swojego zdrowia, preferuję takie ogrzewanie, niz przyczyniajace sie do niskiej emisji, trujace zza plotu ogrzewanie drewnem (oraz węglem)

 

Rozpoczales jakić wątek o czadzie. Co z tymi doniesieniami na temat zatruć z kondensatow .

Nie odpowiedziales na pytanie swój wkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zapytał :tylko 30% ?????

Ale nie o gazie ta dyskusja ale o pradzie z wegla i drewnie i kominkach .

 

30% to b. dużo

Chcialbym, aby jakośc powietrza poprawiła sie o 30%

A jak dodamy do tego PM2.5 i PM10....

 

Ale co mnie obchodzi prad z wegla ? Ja takiego ogrzewania nie wybralem.

Ani go nie promuję.

Nie wiem dlaczego wciskasz ten temat w dyskusje o braku sensu montowania kominka w domu ?

 

O pradzie dla kablarzy, to sobie z @vvvv podyskutuj - on uwaza to,za bardzo ekologiczny sposób ogrzewania

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales na pytanie swój wkład

 

Nie odpowiedziałem bo na idiotyczne pytania nie odpowiadał : nie bedę zalewał wodą swojego kominka :popcorn:

 

Swoja droga przekonales mnie do jednego , jestes taki typowy ........ (tutaj wstaw ulubione imie) ktorego obchodzi tylko to co ma przed nosem, ew obok domu. Jak syf ktory truje ludzi kilkaset km dalej to ma to w ..... powazaniu. Typowa mentalnosc ..... no wlasnie kogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zagadki:

 

"zagadka : ile rocznie weglowego dymu/pyłu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu"

 

To w przypadku grzania kablami w powietrze pojdzie jakies 4-6% tego, co w przypadku ogrzewania drewnem.

Podobnie rzecz sie ma z SOx

 

Biorac pod uwagę notorycznie przekraczany poziom PM w wielu regionsch Polski to bardzo cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trucie kominkiem ktore uznaszesz za najwieszky grzech kominka jest nieporownywalne do trucia podczas generowania prądu ktorego z reszta tez uzywasz.

 

na czym gotujesz ? tez na gazie ?

 

Luuz.

Od sierpnia, 4,6kwp bedzie na dachu. Wiecej wyprodukuję, niż zużyję.

Co do zuzycia pradu - nie sadze, bym mogl ci dorownać, jak uruchomusz Zubadana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnosc kominka 65%, elektrowni i przesyłu 35%

Sprawnosc filtrow kominka 0%, elektrowni 98%

 

Zawyżasz sprawność elektrowni i przesyłu, zaniżasz kominka.

 

I nie uwzględniasz (było o tym wiele razy) filtracji na etapie produkcji paliwa - kominek ma zerowy bilans bo uwalnia to, co przed chwilą wychwycił z atmosfery. Gaz, węgiel i inne paliwa kopalne tylko dorzucają syfu do powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole @gogush, to porozmawiaj sobie na ten temat z @vvvv, to to on uwaza, ze ogrzanie kablami jest super czyste.

A właśnie tu zajrzał.

 

Pewnie. Lepiej kable niż twoja "gaz rurka". :lol2: . Trujesz chociaż nie miałeś tej świadomości. Tak jak ci pisałem nic co "wykopane nie jest dobre". :p Może kiedyś to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...