Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak już wcześniej wspomniałem 'śmierdziała' mi twoja mapka.

 

Podzieliłem więc liczbę zabitych w samobójstwach dla danego województwa przez ilość mieszkańców i znormalizowałem do 1 miliona. I jak przypuszczałem teoria o metalach ciężkich się posypała. "Brudne" województwa w środku stawki, a czyste na przedzie:

 

 

 

 

y4mB6J7AlErrFyinCJ6fpWAAkfV4tDPw5LzCWvMFD99qlIGugBMOVfkuOmA2jtPXhr-kHpOuz9Doo65Bys_71ErQ4GPEKIgFcHvyuMkbpD-kVPObzbopWgOXOGBmEVWwjaiAh7DHllZ21JGL0hPy7aZuSFfP_8xxWveGF3DlYJaVMTz9yZtOxDRMTVmJ1HgA1bY11yYJdrndIf4nWtjW3fNBg?width=659&height=721&cropmode=none

 

 

Liczba samobójstw na 1 mln mieszkańców województwa.

 

 

Dane z GUS za 2016:

 

Największą liczbę prób samobójczych odnotowano w województwie śląskim (1436), najmniejszą (244)

w województwie opolskim. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wskaźnik samobójstw usiłowanych

osiągnął najwyższą wartość (53,4) w województwie świętokrzyskim, a najniższą (15,8) w województwie

wielkopolskim. Najwięcej (771) prób samobójczych zakończonych zgonem odnotowano w województwie

mazowieckim, najmniej (129) w województwie opolskim. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców najwyższy

wskaźnik samobójstw zakończonych zgonem odnotowano w województwach lubuskim oraz świętokrzyskim

(blisko 17), a najniższy (ponad 11) w województwach podkarpackim oraz wielkopolskim

 

No, ale najlepiej dorobić teorię do rozmieszczenia elektrowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu to nie przeszkadza, bo nikt nikt nie zdaje sobie u Ciebie sprawy, że zatruwasz powietrze w domu

 

No i kto to pisze, Twoi domownicy oczywiście zdają sobie sprawę co im serwujesz 6 do 8 razy w roku;-) A tak zapomniał bym przecież to tylko kilka razy. Przejechałem na czerwonym ale to dopiero drugi raz a sąsiad się chwalił że już dwadzieścia razy;-) Foto czy już nie ma normalnego wątku w którym mógłbyś się udzielać, musisz nabijać posty w tym gromadzącym wszelakich frustratów a Piotr Cię chwalił że czasami pomagasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto to pisze, Twoi domownicy oczywiście zdają sobie sprawę co im serwujesz 6 do 8 razy w roku;-) A tak zapomniał bym przecież to tylko kilka razy. Przejechałem na czerwonym ale to dopiero drugi raz a sąsiad się chwalił że już dwadzieścia razy;-) Foto czy już nie ma normalnego wątku w którym mógłbyś się udzielać, musisz nabijać posty w tym gromadzącym wszelakich frustratów a Piotr Cię chwalił że czasami pomagasz.

 

Zdają sobie sprawę, bo PM mierzyłem w ich obecności

Jak palę, to cofki nie mam, z prostego względu - palę od góry ułożony stos i w przytłaczającej większości przypadków już nie dokładam.

Nie ma zapachu ogniska, nie ma ci się okopcić nad szybą, a i poziom PM u mnie nie wzrasta.

Dlatego współczuję tym, co taki kominek posiadają.

 

Co dwa, trzy dni wieczorem lubię wypić sobie lampkę wina, czasem whisky.

Gdybym pił codziennie po butelce, to byłby już problem, prawda ?

Efektu skali nadal nie rozumiesz...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdają sobie sprawę, bo PM mierzyłem w ich obecności

Jak palę, to cofki nie mam, z prostego względu - palę od góry ułożony stos i w przytłaczającej większości przypadków już nie dokładam.

Nie ma zapachu ogniska, nie ma ci się okopcić nad szybą, a i poziom PM u mnie nie wzrasta.

Dlatego współczuję tym, co taki kominek posiadają.

 

Co dwa, trzy dni wieczorem lubię wypić sobie lampkę wina, czasem whisky.

Gdybym pił codziennie po butelce, to byłby już problem, prawda ?

Efektu skali nadal nie rozumiesz...

 

Ale nikt nie nazwał Cię alkocholikiem tylko powiedział też pijesz;-) Czasami ten co raz w miesiącu wypija dwie flaszki ma mniejszy problem niż ten co wypija kieliszek dziennie;-) Efekt skali i może bym był skłonny zrozumieć tylko nie w tym wątku.

Widzisz Ty nie dokładasz w przytłaczającej większości przypadków a ja nigdy;-)

Ps. Jednak troszkę manipulujesz, nie dokładasz czy nie dokładasz w większości wypadków;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem "dwie w miesiącu", tylko jedną codziennie.

Świetnie, że nie dokładasz - nie serwujesz codziennie PMów domownikom, tylko sąsiadom.

Ale jak widać po przytoczonych zdjęciach nie wszyscy domownicy mają ten komfort i muszą oddychać zanieczyszczonym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas zajrzę sobie tu i w kółko widzę te same "gęby". Niektórzy tu pewnie tysiąc postów natłukli i dni, jak nie tygodnie spędzili. Jednocześnie nie potrafią zrozumieć jak można marnować czas na świeżym powietrzu w celu przygotowania opału na te kilkanaście wieczorów w roku.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj już spokój z tymi docinkami o truciu powietrza. Przejadłeś się już chyba każdemu, omnibusie z "czystego" jak łza Rybnika.

 

No cóż - przynajmniej w domu mam czyste powietrze.

WM wyłapuje 50% syfu, dwa oczyszczacze resztę.

 

W Twoim domu Nemo pseudoEco :) robi podobny syf, co u mnie za oknem sąsiedzi :lol:

Tyle, że oni mają stare domy i CO oparte na węglu, a Ty podtruwasz tylko dla rozrywki :)

 

Jak ci się przejadłem, to tu nie wchodź, nie rób sobie pod górkę :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - przynajmniej w domu mam czyste powietrze.

WM wyłapuje 50% syfu, dwa oczyszczacze resztę.

 

W Twoim domu Nemo pseudoEco :) robi podobny syf, co u mnie za oknem :lol:

Jak ci się przejadłem, to tu nie wchodź, nie rób sobie pod górkę :)

 

Remiks dobrze ci napisał kilka postów wyżej. Wszędzie cię pełno i nic z tego nie wynika, prócz nabijania wpisów. Nie nadymaj się tak bo ci "klisza" pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No, ale najlepiej dorobić teorię do rozmieszczenia elektrowni :)

 

Puk !, Puk ! potrafimy czytac ze zrozumieniem ? chyba nie bardzo ....... tak jak rak płuc nie jest spowodowane przez "niską emisje" tak tez zatrucia nie sa spowodowane WYŁĄCZNIE rozmieszczeniem elektrowni. To taka kontr-teza ze rak MUSI miec korelacje z dymem z komina.

Zatrucie rtęcia glownie pochodzi z przemyslu elektrochemicznego, no ale zeby to zrozumiec trzeba czegos wiecej niz skladanie literek , nieprawdaz ? :D.

 

Tutaj znalazlem dane za 2014 i 2015

2338550-polska-mapa-samobojstw.jpg

 

A jesli chodzi o rtęć (tak to ta co wydobywa sie z Bełchatowa w ilosci 3 ton rocznie i rozpływa się "magicznie" w czarnej dziurze) ....

 

""Pierwszymi objawami były opóźnienia w chodzeniu i nauce mowy. U dzieci w wieku od 4 – 7 lat (matki obciążone rtęcią) stwierdzono utratę słuchu, zwiększone napięcie mięśni w nogach, zwiększony odruchy ścięgien (tylko u chłopców) i ataksję. Najbardziej wrażliwe reakcje były obserwowane u siedmiolatków w neurofizjologicznych testach. (...). " (Kommision Humanbiomonitoring 1999). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o Twojej beznadziejnej wklejce odnosnie ilosci samobójstw jakoby skorelowanych z zatruciami metalami ciężkimi :lol:

 

tak sobie pomyślalem ze zatrucia metalami ciezkimi moznaby próbować korelować z depresja i samobójstwami

 

No to już wiesz, że nie ma korelacji.

 

 

Co do niskiej emisji to PM przyczynia sie do zwiekszenia ilosci nagĺych zgonów i to raczej na tle sercowo-oddechowym niż onkologicznym

https://oko.press/11-tys-wiecej-zgonow-przez-smog-w-2017-r-to-pokazuje-skale-katastrofy-ekologicznej/

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka kontr-teza ze rak MUSI miec korelacje z dymem z komina.

 

I ma korelacje z TWOIM niskim kominem, którym kopcisz prosto w sąsiada.

 

Na śląsku w GOP jest największe nagromadzenie wysokich kominów, a obszar ten wypada dużo lepiej niż zadupia pozbawione elektrowni i elektrociepłowni.

 

Tutaj znalazlem dane za 2014 i 2015

 

Weź się chłopie wysil. Wstaw to do excela i podziel na liczę mieszańców. Już wzrokowo widać że jakieś 'czyste' województwa z 1 mln czy 1.7 mln wskoczą na pierwsze miejsce.

 

Taką tanią propagandę i manipulacje to żonie i dzieciom sadź, albo kolegom - tutaj ludzie potrafią liczyć.

 

Pierwszymi objawami były opóźnienia w chodzeniu i nauce mowy. U dzieci w wieku od 4 – 7 lat (matki obciążone rtęcią)

 

Ośmieszasz się tymi na prędze wygooglowanymi wrzutkami.

 

To natręctwo rtęci i manipulacje podejrzewam, że jest spowodowane, że jak byłeś mały to rozbiłeś termometr pobawiłeś się kulami rtęci, a później je zjadłeś - stąd uraz (było tak? ) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego lepiej paść na pompkę niż na raka

 

 

W sumie efekt ten sam, no ale zatrucie rtęcią to fajne nie jest szczególnie dla dzieci ktore prog maja znacznie obnizony jesli chodzi o poziom tolerancji rtęci. No ale niektorym nie przeszkadza wypuszczanie 3 tony rteci (tylko przez jeden Bełchatów) , bo pewnie to sobie "gdzies poleci" aby dalej od domu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weź się chłopie wysil. Wstaw to do excela i podziel

.

 

Chopię miłe, już ci napisałem że nie uprawiam zapasów w błocie , dorośnij najpierw a potem do mnie rozmawiaj.

 

Tego excela to "se" miales wziac 4 strony temu i przeliczyc liczbe trujacych substancji z kazdego zrodla na 1 MWh, tu masz dane :

 

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

 

Jak nie umiesz to zapytaj kogoś dorosłego. Podpowiem ze J trzeba przeliczyc na W potem już samo pójdzie.

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omnibusie z "czystego" jak łza Rybnika.

 

Moze to zatrucie metalami cięzkimi ? :)

 

"W europejskiej czołówce największych trucicieli są jeszcze bloki węglowe w Kozienicach i Rybniku."

 

http://healpolska.pl/aktualnosci/rtec-szkodzi-ludziom-i-srodowisku-jednym-z-glownych-zrodel-jej-emisji-jest-spalanie-wegla-w-ue-przoduja-w-tym-niemcy-i-polska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionego w ubiegłym miesiącu raportu będącego efektem badań jakości złóż węgla w okolicach Bełchatowa wynika, że po roku 2021 największa na świecie elektrownia na węgiel brunatny będzie zmuszona przejść na gorszej jakości surowiec z odkrywki "Szczerców".

 

Jak wyliczyła Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, węgiel w złożu "Szczerców" ma aż o 30 proc. więcej rtęci i ołowiu, jest mocniej zasiarczony i ma wyższą popielność.

http://gramwzielone.pl/trendy/100481/belchatow-znowu-liderem-truje-najbardziej-w-unii-europejskiej-01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopię miłe, już ci napisałem że nie uprawiam zapasów w błocie ,

 

Przecież jesteś ekspertem. Wklejasz wszystko co znajdziesz w googlu - nawet jakieś teksy o papierosach ci się nawinęły na ctrl-c, ctrl-v - LOL :D.

 

Moze to zatrucie ..... rtęcią ?

 

I nie ma to przełożenia ani na samobójstwa jak sugerowałeś, ani na zachorowalność na raka - w 'czystszych' województwach pozbawionych 'wysokich kominów' te statystyki wyglądają często gorzej.

 

Z braku laku wklejasz drętwe teksy o szkodliwości rtęci - a my wszyscy tutaj wiemy, że rtęć jest szkodliwa, ale widocznie stężeniach emitowanych nie ma żadnego przełożenia na statystyki - czego ty przyjąć do wiadomości nie możesz i z uporem maniaka zalewasz forum przyklejonymi tekstami.

 

Jesteś jak przekupka na targu, która chce przegadać, ale zamiast gadać robisz ctrl-c, ctrl-v .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...