Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

.

 

 

Niemcy wytwarzają prawie 3 razy więcej energii z węgla brunatnego niż Polska. Pech chciał, że to my mamy największą elektrownię.

 

I co robią pożyteczni idioci? Atakują własną energetykę, a Niemcy się w tym czasie po prostu z nich śmieją - LOL :D.

 

 

Węgiel brunatny wydobywany w Niemczech, Czechach, Polskę i innych krajach jest spalany w pobliskich elektrowniach. Tu wydobycie:

 

http://bi.gazeta.pl/im/26/f3/16/z24067110Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

no widzisz :

 

"Skąd w środowisku biorą się związki rtęci?"

[..]

Jednym z głównych winowajców jest proces spalania węgla (w celu uzyskania energii elektrycznej). W naszym kraju ponad 90% energii elektrycznej uzyskuje się właśnie tą drogą – 59% z węgla kamiennego, 34%z węgla brunatnego.

W Polsce występuje największa w Europie emisja rtęci do atmosfery

– 14,9 ton rocznie, z czego ok. 9 ton pochodzi z procesów spalania węgla. Rtęć uwalnia się do atmosfery z kominów, a kiedy toksyczne opary dostaną się do powietrza mogą przemieścić się tysiące kilometrów dalej. Przykładem może być Arktyka, do której, z powodu globalnych zjawisk pogodowych, masowo napływają trujące chemikalia. "

 

https://www.ekonsument.pl/a67122_rtec_podstepny_zabojca.html

 

A niektóre matołki twierdza że jak komin wysoko to wszystko ok i nie ma problemu :bash:

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze to ( z linku podanego powyżej) :

 

"Związki rtęci stanowią ryzyko dla zdrowia nawet w bardzo małych, ale za to regularnie przyjmowanych dawkach. Skutki długotrwałej ekspozycji działania rtęci na zdrowie są bardzo poważne. Narażony jest przede wszystkim układ nerwowy. Objawy przewlekłego zatrucia małymi dawkami rtęci to osłabienie, bóle głowy i kończyn, fioletowe zabarwienie dziąseł, wypadanie zębów, zaburzenia pamięci i koncentracji. Rtęć odpowiedzialna jest również za nowotwory mózgu. Objawy w przypadku ostrego zatrucia rtęcią to wysypka, nadmierne pocenie się, drgawki, rozdrażnienie, bezsenność i jadłowstręt. W przypadku ostrego zatrucia rtęcią może dojść nawet do śmierci.

 

Fakt: Znany jest przypadek „szalonych kapeluszników”, którzy dawniej wyrabiali kapelusze z futra i filcu bejcowanego rtęcią, co prowadziło często do przypadków obłędu."

 

Tutaj na forum jest taki jeden "szalony kapelusznik" hehehe

No ale jak twierdzi ten "kapelusznik" : "normy nie są przekroczone...." no właśnie bo normy nie istnieją więc jak można przekroczyć coś co nie istnieje ? Czyli wszystko ok ....

 

Jak nie istnieje więc można wypuścić 9 TON rtęci w powietrze ......

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A niektóre matołki twierdza że jak komin wysoko to wszystko ok i nie ma problemu

 

Bo nie ma. Problemem jest włącznie niska emisja od, której umiera rocznie 40 000 - 50 000 osób.

 

toksyczne opary dostaną się do powietrza mogą przemieścić się tysiące kilometrów dalej.

 

 

Większość rtęci której wdychasz i spożywasz ma rodowód Azjatycko-Afrykański. Jedź tam i przykuj się im do komina - LOL :D.

 

 

 

http://mercurypolicy.scripts.mit.edu/blog/wp-content/uploads/2013/01/regional_Hg_emiss.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Problemem jest włącznie niska emisja ...
jaka niska emisja :confused:

Polski Alarm Smogowy podaje, że gdyby przyjąć takie progi alarmowania, jakie właśnie zaproponował minister środowiska Henryk Kowalczyk, to w Małopolsce w 2018 roku nie było ani jednego dnia, w którym ogłoszono by alarm smogowy, a na Śląsku takich dni mieliśmy w całym ubiegłym roku tylko trzy
http://gramwzielone.pl/walka-ze-smogiem/100477/pas-minister-srodowiska-nie-chce-informowac-polakow-o-smogu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oooo o Sląsku , wiec cos o Śląsku :

 

SLask1.JPG

 

i to :

 

Slask2.JPG

 

http://journals.bg.agh.edu.pl/GORNICTWO/2007-03-1/GG_2007_3-1_27.pdf

 

 

I sie zastanawiam ilez to ton rtęci wypuściły kominki opalane drewnem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szalony kapelusznik" nie rozumie ze nie ma norm emisji rtęci w Polsce, nie rozumie ze jakosc wegla to rowniez ilosc rtęci w w weglu, , ten "kapelusznik" nie rozumie ze oczyszczanie tez ma swoj wklad wiec nie liczba spalonych ton ma znaczenie ale to co zostalo spalone i co zostalo wypuszczone "wysokim spalaniem" bez ograniczen normatywnych w powietrze , no ale co wymagać od gimbazy ups od "kapelusznika "

 

No ale moze dla innych do poczytania (ci z Rybnika tez moga sobie poczytac :) )

 

"Według Eurelectric (dane opublikowane w 2004 roku — podano za [8]) zawartość

rtęci w węglu importowanym do Holandii z poszczególnych krajów przedstawiała się następująco (wszystkie wielkości w ppb):

 

— Polska: 350,

— Niemcy: 160,

— USA: 140,

— Południowa Afryka: 90,

— Australia: 80,

— Kolumbia: 60,

— Rosja: 60.

W świetle tych danych węgiel z naszego kraju wypada w tym zestawieniu najgorzej,

a wyniki znacznie przekraczają średnie zawartości Hg podane w tabeli 2. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....:

....:

 

W ramach protestu odetnijcie sobie prąd na tydzień, to emisja rtęci trochę spadnie.

 

BTW. Wcześniej przypuszczałem, że za młodu zjadłeś kulki rtęci - teraz jestem pewien - LOL :).

 

jaka niska emisja

 

:D

 

Udajesz? Czy na prawdę jesteś taki mało wiedzący?

 

 

W Polsce alarm smogowy jest od 300 ug/m3 PM10.

 

Normy światowe mówią o 50ug. We Francji w Paryżu przy 80 ug został ograniczony transport w mieście - taka mała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szalony kapelusznik" nie rozumie ze watek jest o "Spalaniu drewna" ktore w porownaniu do spalania wegla nie produkuje tyle rtęci (jesli wogole produkuje bo podane wczesniej dane dotycza odpadow wiec trudno tu zawyrokowac)

 

A jaka czesc przemymslu produkuje rteci najwiecej ? :

 

rtec.JPG

 

kominków nie znalazłem .....

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach protestu niespełna rok temu zamontowałem na swoim dachu 6 kWp PV i ograniczyłem emisję o swoje 6MWh i kombinuje jak dołozyc kolene kilowaty .

 

I dokładnie o to chodzi zamiast bić piane że kominki sa bardziej trujące niż spalanie węgla czy to w kotle czy w elektrowni. Drewno to materiał ekologiczny , odnawialny nadający się jako nawóz. Ta nagonka na kominki może wykluć się tylko w głowie ......"szalonego kapelusznika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jaki to protest? Przecież dalej korzystasz z usług BE. :bash:

Liczysz na zyski i mniejsze rachunki za prund.:lol2:

 

Tylko dzieki temu o te 6MWh mniej wyprodukowala prundu ZE (nie BE jak rozumiem) , nawet jak nie wykorzystal on to sasiad wykorzystal

To samo z kominkiem , w zimie jak ktos rozpali kominek to mniej potrzebuje prundu do grzania.

A przy okazji jest taniej .....

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dzieki temu o te 6MWh mniej wyprodukowala prundu ZE (nie BE jak rozumiem) , nawet jak nie wykorzystal on to sasiad wykorzystal

To samo z kominkiem , w zimie jak ktos rozpali kominek to mniej potrzebuje prundu do grzania.

A przy okazji jest taniej .....

 

Dobre. Te nasze elektrownie są tak sterowalne, że faktycznie ZE czy BE (co to ma za znaczenie) wyprodukuje mniej. Super.

BTW. Niezła gównoburza się tu zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o elektrowniach.

Kolejne wypowiedzi o emisjach elektrowni zostaną potraktowane jako spam a piszący dostaną weekendowy urlop.

 

Jak was pasjonuje temat zanieczyszczeń przemysłowych, można założyć nowy temat w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udajesz? Czy na prawdę jesteś taki mało wiedzący?

 

 

.

 

Czytaj ,ze zrozumieniem , to nie moje słowa .

 

 

..To samo z kominkiem , w zimie jak ktos rozpali kominek to mniej potrzebuje prundu do grzania.

A przy okazji jest taniej .....

i tu sie nie zgodzę , nie jestem fanem kominków ,truje elektrownia i kominek , o mało go nie popełniłem o czym już te tutaj pisałem . Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ,ze zrozumieniem , to nie moje słowa .

 

 

i tu sie nie zgodzę , nie jestem fanem kominków ,truje elektrownia i kominek , o mało go nie popęlniłem o czym już te tutaj pisałem .

 

Ja lubię swój kominek. Bardzo. Jeżeli elektrownia truje to po co korzystasz z prudnu. No i napisz jaki był cel instalacji PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...