Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wykorzystanie drewna do ogrzewania mieszkań rośnie w Norwegii, podobnie jak w pozostałej części Europy. Ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogrzewanie mieszkaniowe drewnem opałowym zwiększa emisję szkodliwych zanieczyszczeń, a w konsekwencji niepożądanych skutków środowiskowych, zwłaszcza na obszarach miejskich o dużej gęstości zaludnienia. Spalanie drewna, wraz z ruchem drogowym, jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania cząstek stałych w wielu miastach europejskich i razem często powodują wysokie epizody zanieczyszczenia w zimie.

 

Kto to zacytował to wiadomo.Ten co nie rozumie nic w kwestii kominkowej ,null ,zero,zupełnie nic.Myślę ,że trzeba ich jakoś zatrzymać by nie powielali głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twój wulgaryzm nazwę go kominkowy, nie jest już typowym wyśmiewaniem. opluwaniem.To totalna hipokryzja ,której jesteś godnym wyrazicielem.Masz wielki ubaw ale pamiętaj ,że on też ma swoje granice.W Boga nie wierzysz ,a ja wiem ,że coś tam jest i to coś poprosiłem by cie trochę przystopowało i wiesz co.Wysłuchał mnie z czego bardzo jestem rad.Działasz jak impuls.Jak w temacie o kominkach, armii z kółka wzajemnej pomocy dzieje się krzywda,przybywasz by drwić ,wyśmiewać.Pokaż przemądrzały człeku DTR swojego kominka. :mad:

Hipokryzja. Wiara. Empatia.

Wierzę w Boga. Wierzę w dobro i zło. Wierzę że to co wylatuje z mojego komina dla mojej przyjemności nikomu krzywdy nijakiej nie robi, więc nie muszę tego ograniczać zwłaszcza że są odemnie gorsi!

Wiara....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvvv

Napisałeś, że w Norwegii obowiązkowe jest instalowanie komików w każdym domu.

Poprosiłem /grzecznie/ o wiarygodny link dla udokomentowania tego twierdzenia.

Następnie, jak zwykle w...ł się NS, i .... nastąpił wspólny wylew jadu, pomyj.

 

A ja tylko zapytałem /grzecznie/

 

Sam sobie na to zapracowałeś. Zacytować? Żartowałem, nie mam ochoty i nie chce mi się grzebać. :bye:

BTW to nie było grzecznie. Są takie trzy słowa.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvvv .Tak jak powiedziałeś.Nie odpowiadaj bo doprowadzi Cię do banana i zastraszy , ,że będzie karał.Ma swój prywatny folwark niech do niego idzie.Redakcja dała mu dyspensę na korzystanie z ulgi by za reklamę nie płacić bez PP.Moderator w końcu.Posłuchaj mnie i nie odpowiadaj mu.To jest także temat dla tych co maja kominki i musza bronic się przed takimi jak on.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to zacytował to wiadomo.Ten co nie rozumie nic w kwestii kominkowej ,null ,zero,zupełnie nic.Myślę ,że trzeba ich jakoś zatrzymać by nie powielali głupoty.
Prosto napisane. Spalanie drewna emituje dużą ilość cząstek stałych. Nawet norwegowie to wiedzą.

Co w tym prostym stwierdzeniu jest takiego tajmeniczego, żę tylko posiadanie kominka pozwala to zrozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem mu na to zapracowanie cytnąć. Ale po co.Niczego to nie zmieni dopóki będzie modem.Uwierz niczego.

Wy zwyczajnie nie macie czego zacytować najczęściej. Dosyć prymitywnie się zasłaniacie tym, że to bez sensu i zaraz Was za to moderator pogoni.

A konkretne cytaty adwersarzy zbywacie wyświechtanym: Ty nic nie rozumiesz, zero null. Rynce opadają do 4-rech liter na pozmiom dyskusji.

Choć raczej próby dyskusji, bo w dyskusji ludzi dorosołych jest tak, żę stawisz teze i pokazujesz dowody ja popierające a nie piszesz żę nie pokażesz dowodów bo to nic nie zmieni.

 

Ale co ja tam, wiem, nie ma już kominka przecież :-(

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wulgaryzm nazwę go kominkowy, nie jest już typowym wyśmiewaniem. opluwaniem.To totalna hipokryzja ,której jesteś godnym wyrazicielem.Masz wielki ubaw ale pamiętaj ,że on też ma swoje granice.W Boga nie wierzysz ,a ja wiem ,że coś tam jest i to coś poprosiłem by cie trochę przystopowało i wiesz co.Wysłuchał mnie z czego bardzo jestem rad.Działasz jak impuls.Jak w temacie o kominkach, armii z kółka wzajemnej pomocy dzieje się krzywda,przybywasz by drwić ,wyśmiewać.Pokaż przemądrzały człeku DTR swojego kominka. :mad:

Do kompletu twoich wierzeń dokup jeszcze sobie "laleczkę woodu" :)

,,, no i "pomódl się" o coś dla siebie :) (gdyż lekarze są już bezradni) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvvv .Tak jak powiedziałeś.Nie odpowiadaj bo doprowadzi Cię do banana i zastraszy , ,że będzie karał.Ma swój prywatny folwark niech do niego idzie.Redakcja dała mu dyspensę na korzystanie z ulgi by za reklamę nie płacić bez PP.Moderator w końcu.Posłuchaj mnie i nie odpowiadaj mu.To jest także temat dla tych co maja kominki i musza bronic się przed takimi jak on.:yes:

 

Spoczko. Tego to nie widziałem, że ma jakieś ulgi. Oczywiście, że to temat dla wszystkich, ale w jego wątku nie można pisać. No chyba napiszesz, że ten jego gaz jest super. Chociaż nie jest wcale zielony, tak mi się wydaje. Nie tylko dla przeciwników ten wątek. Ktoś lubi ogromną butlę przed domem, ja lubię swój kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem to się instaluje grzałkę i tania taryfa lub grzałka i panele PV off-grid, nawet uzywane lub solary. Rozwiązań jest wiele tylko trzeba chcieć, a nie to że kominek syfi, bo może syfić mniej niż gaz w ujęciu roczny.

 

 

Jednym słowem, nie macie salonów tylko kotłownię do której wstawiliście kanapę.

 

Skoro traktujecie kominek jako źródło ciepła a nie dekorację/nastrój. Czyli trzeba regularnie sprzątać z popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, nie macie salonów tylko kotłownię do której wstawiliście kanapę.

 

Skoro traktujecie kominek jako źródło ciepła a nie dekorację/nastrój. Czyli trzeba regularnie sprzątać z popiołu.

 

Gdzie ja napisałem, że ogrzewam kominkiem. Kominek dla mnie to rekreacja i frajda. A te np. solary to są źródła energii odnawialnej nie syfie prawie przez 6 m. tak jak inni gazem. Żaden gaziarz nie pomyśli o takich rzeczach. No i nie daje zarobić ruskim. Staram się przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, nie macie salonów tylko kotłownię do której wstawiliście kanapę.

 

Skoro traktujecie kominek jako źródło ciepła a nie dekorację/nastrój. Czyli trzeba regularnie sprzątać z popiołu.

 

Cz Ty czytasz ze zrozumieniem.Napisałem Ci wyżej.Mam jeszcze raz.Tak mam w kotłowni obok kominka meble ,TV 55 cali,blureja ,dekoder NC+,Polsat,Mam barek z alkoholem,kupiłem w IKEI podstawki na kawę ,herbatę i jedzonko by można w klimacie kotłowym oglądać filmy z Netflixa, jak przyjeżdża do mnie wnuczka ma swoje szuflady w kotłowni i ostatnio robiliśmy z modeliny lody,taka kotłowa zabawa,Rozumiesz co to jest sprzątanie popiołu? To nie wywożenie w big bag odpadu albo wywrotką.Aha jak byś chciała jeszcze wiedzieć to wszystkie Święta odbywają się w kotłowni.Wielkanocne już się zbliżają.Będziemy się dzielić jajem w kotłowni.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem, że ogrzewam kominkiem. Kominek dla mnie to rekreacja i frajda. A te np. solary to są źródła energii odnawialnej nie syfie prawie przez 6 m. tak jak inni gazem. Żaden gaziarz nie pomyśli o takich rzeczach. No i nie daje zarobić ruskim. Staram się przynajmniej.

No tacy niktspecjalny czy WG też nie ogrzewają kominkami. Pala codziennie dla przyjemności, ciepło to efekt uboczny do ewentyualnego zaakceptowania.

Nie spotkałem nikgo kto jara dzień w dzień i by się przyznał ze to dla oszczędności. Wszscy dla relaksu i przyjemnoiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tacy niktspecjalny czy WG też nie ogrzewają kominkami. Pala codziennie dla przyjemności, ciepło to efekt uboczny do ewentyualnego zaakceptowania.

Nie spotkałem nikgo kto jara dzień w dzień i by się przyznał ze to dla oszczędności. Wszscy dla relaksu i przyjemnoiści.

 

Tak, palę dla przyjemności, a że kominek z PW to i przy okazji ogrzeje chałupę. Takie przyjemne z pożytecznym. Co do oszczędności to sromotnie się mylisz, gdyż palenie brykietem jest ...droższe od gazu. Nadal będziesz z uporem maniaka twierdził, że to dla oszczędności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś miał wszędzie podłogówkę to ...ekonomia by nie leżała.

 

A czy ja twierdzę że ekonomia leży? Nie leżała wtedy, gdy był opłacalny kominek ( inna sprawa, że wtedy nie miałem dostępu do gazu), i nie leży teraz.

Podłogówka, tak jak każde inne rozwiązanie techniczne, ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, palę dla przyjemności, a że kominek z PW to i przy okazji ogrzeje chałupę. Takie przyjemne z pożytecznym. Co do oszczędności to sromotnie się mylisz, gdyż palenie brykietem jest ...droższe od gazu. Nadal będziesz z uporem maniaka twierdził, że to dla oszczędności?

Przyjemne z pożytecznym z przemilczeniem skutków ubocznych dla okolicy. A nie, u Ciebie wszyscy jarają i tak śmierdzi więc bez różnicy.

 

Tak, będę twierdził że to dla oszczędności. Czytując Twoje posty zwyczajnie nie wierze w to co piszesz o drogim bykiecie i codzinnym paleniu dla frajdy paliwem droższym niż czysty gaz. Nawet jak mi wyślesz zdjęcie kupki brykietu to mnie to nie przekona, bo nie wiadomo czego na zdjęciu nie widać. A poprzez posty o paleniu MDFem itp zdanie mam już wyrobione.

Zwłaszcza że PW wyklucza palenie dla przyjemności. To zostało zaplanowane, zaprojektowane i zbudowane jako źródło ciepła dla całego domu. Jakby to miała być li tylko przyjemność to stawiasz mały i tańszy kominek bez płaszcza koze itp. Przyjemność gapienia się na spalane drewno taka sama a ile taniej w budowie. Ergo, robisz to moim zdaniem dla oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, palę dla przyjemności, a że kominek z PW to i przy okazji ogrzeje chałupę. Takie przyjemne z pożytecznym. Co do oszczędności to sromotnie się mylisz, gdyż palenie brykietem jest ...droższe od gazu. Nadal będziesz z uporem maniaka twierdził, że to dla oszczędności?

 

Siemka.Wiesz co ,trzeba podpytać Piotra jaki pellet będzie doświadczał.Wyże obywatel nie zrozumiał.Ja palę w weekendy, od piątku do poniedziałku w okresie zimowym jeśli aura za oknem do tego skłania.Oszczędność to bardzo rozległy i niezrozumiały temat jak widać dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Wiesz co ,trzeba podpytać Piotra jaki pellet będzie doświadczał.Wyże obywatel nie zrozumiał.Ja palę w weekendy, od piątku do poniedziałku w okresie zimowym jeśli aura za oknem do tego skłania.Oszczędność to bardzo rozległy i niezrozumiały temat jak widać dla niektórych.

 

Siemka. Co prawda to prawda. Pan Bóg kazał wybaczać, więc wybaczam Jastrzębiej jego 'ciężkość" rozumienia słowa pisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...