Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Siemka. Co prawda to prawda. Pan Bóg kazał wybaczać, więc wybaczam Jastrzębiej jego 'ciężkość" rozumienia słowa pisanego.

 

Wybaczenie ważna rzecz!!

Ale skor taki zgodny z pismami chcesz być, gdzie jak byk stoi żeby pomagać słabszym a ułomnym (to niby ja), to weź się zlituj nad bliźnim i wytłumacz mi czego to ja (z braku kominka) nie rozumiem w prostym norweskim stwierdzeniu, że spalanie drewna i samochody stanowią największe źródła zanieczyszczeń w tejżesz Norwegii. CIężko mnie idzie zrozumienie takiego prostego pisania, taki ja niegramotny prosty człek. A dyć fajczenie drewna takie eko jest. Niktspecjalny koloruje swe posty, hipokryzję wytyka, w każa możliwą stronę wątek przekieruje, ale na proste pytanie odpowiedzi dać nie chce. Ty taki oświecony te słowo pisane mnie prostemu człeku chyba wytłumaczysz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvvv - urlop 2 tygodnie za ataki personalne.

 

Jezeli moderatorzy mają taką mozliwosc to mozna by sprawdzic IP co niektórych nowych stazem uzytkowników, aktywnych bardzo. Zwykle rejestrują sie oni po banie innych niezmiernie "aktywnych" uzytkowników. To chyba nie jest przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moderatorzy mają taką mozliwosc to mozna by sprawdzic IP co niektórych nowych stazem uzytkowników, aktywnych bardzo. Zwykle rejestrują sie oni po banie innych niezmiernie "aktywnych" uzytkowników. To chyba nie jest przypadek.

Ale co to ma zmienić? Nawet legalna pseudo-dyskusja przez zwolenników kominków odbywa się przy pomocy argumentów: Ty nic nie rozumiesz, wiem ale Ci nie powiem, mógłbym Ci napisać ale co to zmieni, nie chce mi się Ci podawać linków itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma zmienić? Nawet legalna pseudo-dyskusja przez zwolenników kominków odbywa się przy pomocy argumentów: Ty nic nie rozumiesz, wiem ale Ci nie powiem, mógłbym Ci napisać ale co to zmieni, nie chce mi się Ci podawać linków itd, itp.

 

Co ma zmienic? eliminację takich osobnikow z forum. To mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczenie ważna rzecz!!

Ale skor taki zgodny z pismami chcesz być, gdzie jak byk stoi żeby pomagać słabszym a ułomnym (to niby ja), to weź się zlituj nad bliźnim i wytłumacz mi czego to ja (z braku kominka) nie rozumiem w prostym norweskim stwierdzeniu, że spalanie drewna i samochody stanowią największe źródła zanieczyszczeń w tejżesz Norwegii. CIężko mnie idzie zrozumienie takiego prostego pisania, taki ja niegramotny prosty człek. A dyć fajczenie drewna takie eko jest. Niktspecjalny koloruje swe posty, hipokryzję wytyka, w każa możliwą stronę wątek przekieruje, ale na proste pytanie odpowiedzi dać nie chce. Ty taki oświecony te słowo pisane mnie prostemu człeku chyba wytłumaczysz??

 

NS-owi, jak i mi, do pięt nie dorastasz. My mamy zupełnie inne priorytety niż Ty. Nie zrozumiesz tego, uwierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, nie macie salonów tylko kotłownię do której wstawiliście kanapę.

 

Skoro traktujecie kominek jako źródło ciepła a nie dekorację/nastrój. Czyli trzeba regularnie sprzątać z popiołu.

 

bardzo podoba mi się to sformułowanie :D

 

No tacy niktspecjalny czy WG też nie ogrzewają kominkami. Pala codziennie dla przyjemności, ciepło to efekt uboczny do ewentyualnego zaakceptowania.

Nie spotkałem nikgo kto jara dzień w dzień i by się przyznał ze to dla oszczędności. Wszscy dla relaksu i przyjemnoiści.

Coś podobnego można zaobserwować chyba tylko jeszcze u nałogowych palaczy papierosów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ,odnoszę takie wrażenie ,że gdybyś był moderatorem to wyeliminowałbyś wszystkich którzy prawią niezgodnie z twoją ideologią i na placu dyskusyjnym pozostałbyś sam jak palec bo nikomu nic nie mógłbyś zarzucić, no oczywiście tylko sobie.Doczytaj tam wszystko ,a nie wybiórczo wskazujesz i drwisz w podtekstach.Ciekawostek o Norwegii z twojego linku jest od 1 do 22 , a nie że .Wiesz przynajmniej jakich trolli cytujesz? Zapewne nie .Znowu mącisz ludziom i wprowadzasz zły nastrój.:mad:

 

Ktoś napisal tezę, a ja czekam, az ją udowowni.

Inaczej to troll.

 

Co Ty tego goscia tak bronisz ? Zaraz wyzwie Ciebie od syfiarzy, bo spalasz rocznie ze 1500m3 "syfskiego gazu" :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, nie macie salonów tylko kotłownię do której wstawiliście kanapę.

 

Skoro traktujecie kominek jako źródło ciepła a nie dekorację/nastrój. Czyli trzeba regularnie sprzątać z popiołu.

 

Elfir troszkę dziwi mnie że Ty tak pomocna w innym wątku zaczynasz wpisywać się w ponujący tutaj zwyczaj obśmiewania innych. Jedni chcą mieszkać w kotłowni, inni w stodole a jeszcze inni w bunkrze z żelbetu. A budowanie kominka do ozdoby, może lepiej zapuścić w tv film z obrazem ognia i porządek w salonie będzie. Co do sprzątania popiołu to chyba nie wszystko widziałaś.

Ps Jako mod możesz oczywiście uznać to za atak personalny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moderatorzy mają taką mozliwosc to mozna by sprawdzic IP co niektórych nowych stazem uzytkowników, aktywnych bardzo. Zwykle rejestrują sie oni po banie innych niezmiernie "aktywnych" uzytkowników. To chyba nie jest przypadek.

 

Ty chyba żarty sobie robisz.Nawet po wskazaniu wielonickowca mod ma to gdzieś i nic z tym nie robi.Powodów może być kilka, komitywa z nim i jeśli dobrze potrafi omamiać osoby nazwę to kontrowersyjne to Twoje IP na nic się zdaje. i wiele innych.Zgłaszałem to nieraz i cisza.Tyle o IP.

 

Wytłumacz publicznie bo tu jesteś.Co chciałeś tym wejściem ugrać? Mają się posypać banany za podwójne wcielenia? Naturalna eliminacja po co? Dla idei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisal tezę, a ja czekam, az ją udowowni.

Inaczej to troll.

 

Co Ty tego goscia tak bronisz ? Zaraz wyzwie Ciebie od syfiarzy, bo spalasz rocznie ze 1500m3 "syfskiego gazu" :)

 

Czepiasz się wszystkiego i wszystkich co maja kominki.Zauważ jak opisują swoje doznania w obcowaniu z tym urządzeniem. Podoba im się dizajn ,jest pomocny jako alternatywne źródło pozyskiwania energii cieplnej,daje ciepełko,widza to piękno płomienia które z niego wypływa,czują ,że jest im potrzebny,dbają o niego,ten u góry pisze o oszczędności,także bo jak kupił drewno tanio i przeliczył ,że opłaca się palić nim to co w tym złego niech sobie oszczędza,mam kwadraciaka z KG z półeczkami na gadżety zielone przyjazne światełka,bibeloty,pamiątki z np.wakacji itp.Wiesz lepiej od innych ,wiesz co panuje w moim domu gdy palę w kominku,że syf rozdaje sąsiadom ,że truję rodzinę ,że mam osmoloną ściankę nad szybą.Chłopie gdybyś ty wiedział jaką rolę czasami pełni mój parowozik to byś się zdziwił.Nie raz ratował nas z opresji i z niewygodnej sytuacji. 10 lat i nikt nie choruje, a młody nie jestem.Staram się jak mogę by spalanie moje było jak najlepsze,Jestem tego świadomy i mam praktykę jakiej ty nie masz. Robię pełny serwis co roku.Czyszczę wszystko,komin płomieniówki,instalację,zawory,pompy itp. W środowisku w którym mieszkam na nic by się zdały twoje pomiary bo zaręczam ci ,że byłyby w normie.On nie ty i mnie nie wyśmiewa i nie wyzywa jak ty w podtekstach i mod to toleruje.Praktykom mającym kominek ...........ty im to odbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS-owi, jak i mi, do pięt nie dorastasz. My mamy zupełnie inne priorytety niż Ty. Nie zrozumiesz tego, uwierz.
Ja bym to ujął jednak ciut innymi słowami: inna liga. I pod tym się podpisuje.

 

Pisząc że nie zrozumiem, zwyczajnie potwierdzasz, to co o Was napisałem - chęci rzetelnej i merytorycznej dyskusji z Waszej strony zwyczajnie nie ma.

Pytanie było proste, o prosty cytat na temat źródła norweskich zaniezczyszczen. A Ty o priorytetach i dorastaniu do pięt. Do takiego poziomu to ja zdecydowanie nie chcę "dorastać", bo ja już z tego poziomu dawno wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorasta.Mamy zupełnie inne priorytety,Nie zrozumie tego...........Wielki ukłon w Twoją stronę by zrozumieli.Wiesz ,że Cię lubię.:yes:

Buzi se jeszcze dajcie. "Podyskutujcie" se w ramach kółka wzajemnej adoracji - Tak fajnie się wtedy dyskutuje. Tezy samoudowadniające, wnioski oczywiste, sumienia czyste. A Jak ktoś ma inne zdanie to zwyczajnie to pięt niedorasta i nie wart atencji. No bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się wszystkiego i wszystkich co maja kominki.Zauważ jak opisują swoje doznania w obcowaniu z tym urządzeniem. Podoba im się dizajn ,jest pomocny jako alternatywne źródło pozyskiwania energii cieplnej,daje ciepełko,widza to piękno płomienia które z niego wypływa,czują ,że jest im potrzebny,dbają o niego,ten u góry pisze o oszczędności,także bo jak kupił drewno tanio i przeliczył ,że opłaca się palić nim to co w tym złego niech sobie oszczędza,mam kwadraciaka z KG z półeczkami na gadżety zielone przyjazne światełka,bibeloty,pamiątki z np.wakacji itp.Wiesz lepiej od innych ,wiesz co panuje w moim domu gdy palę w kominku,że syf rozdaje sąsiadom ,że truję rodzinę ,że mam osmoloną ściankę nad szybą.Chłopie gdybyś ty wiedział jaką rolę czasami pełni mój parowozik to byś się zdziwił.Nie raz ratował nas z opresji i z niewygodnej sytuacji. 10 lat i nikt nie choruje, a młody nie jestem.Staram się jak mogę by spalanie moje było jak najlepsze,Jestem tego świadomy i mam praktykę jakiej ty nie masz. Robię pełny serwis co roku.Czyszczę wszystko,komin płomieniówki,instalację,zawory,pompy itp. W środowisku w którym mieszkam na nic by się zdały twoje pomiary bo zaręczam ci ,że byłyby w normie.On nie ty i mnie nie wyśmiewa i nie wyzywa jak ty w podtekstach i mod to toleruje.Praktykom mającym kominek ...........ty im to odbierasz.

Proste rzecz, pytanie o linka. A ten znowu o orgazmach od patrzenia na ogień. Ile można. Czego mamy nie zrozumieć w linku: informacji, że każdy nowo budowany dom w Norwegii musi mieć kominek? Czy moje inne priorytety nie pozwolą mi takiej prostej infomracji pojąć? Nie wiem co w Twojej/Waszych głowach siedzi, ale poziom odwracania uwagi który osiągacie żeby nie brać odpowiedzialności za włsne słowa ma kosmiczny wymiar.

 

Jeden mój wykładowca to nazywał "dowodem przez odwrócenie uwagi", gdy się nie potrafi czegoś udowodnić :-)

 

P.S. Nie ma norm dla tego co wylatuje z kominka. Porosiłbym CIę o link do tych norm, ale Ty się zniżasz do podawania linków tym co CI do pięt niedorastają - >Tu wstaw wielostronicowy poemat ku czci kominka, zdjęć na nim stojących ,etc, etc.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wytłumacz publicznie bo tu jesteś.Co chciałeś tym wejściem ugrać? Mają się posypać banany za podwójne wcielenia? Naturalna eliminacja po co? Dla idei?

 

Chcesz publicznego wytłumaczenia to juz tłumaczę.

Poniewaz z racji zawodu rozmawiam z bardzo wieloma inwestorami, oni pytają mnie o wiele rzeczy, bardzo czesto twierdzą z forum nie da sie uzyskac pomocnych informacji albo jest bardzo ciezko, Powodem, głownym powodem są kłótnie, przepychanki i ogolnie bałagan powodowany w znakomitej wiekszosci przypadków własnie przez takich uzytkowników.

Ban nie pomaga bo albo po urlopie wracają do takiego samego stylu, albo w przypadku dłuzszego bana zakladaja nowe konta lub uaktywniają sie konta spiochy. Na ogol ci uzytkjownicy nie potrafia normalnie dyskutowac, czesto posuwają sie słownej agresji lub hejtu, czego doswiadczyłem nieraz tu na forum.

Dlatego tez uwazam ze tacy uzytkownicy powinni byc trwale eliminowani z forum, tak jak chociazby na forum elektrody. Skoro mozna tam mozna i tu tylko trzeba chciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wytłumacz publicznie bo tu jesteś.Co chciałeś tym wejściem ugrać? Mają się posypać banany za podwójne wcielenia? Naturalna eliminacja po co? Dla idei?

 

Chcesz publicznego wytłumaczenia to juz tłumaczę.

Poniewaz z racji zawodu rozmawiam z bardzo wieloma inwestorami, oni pytają mnie o wiele rzeczy, bardzo czesto twierdzą z forum nie da sie uzyskac pomocnych informacji albo jest bardzo ciezko, Powodem, głownym powodem są kłótnie, przepychanki i ogolnie bałagan powodowany w znakomitej wiekszosci przypadków własnie przez takich uzytkowników.

Ban nie pomaga bo albo po urlopie wracają do takiego samego stylu, albo w przypadku dłuzszego bana zakladaja nowe konta lub uaktywniają sie konta spiochy. Na ogol ci uzytkjownicy nie potrafia normalnie dyskutowac, czesto posuwają sie słownej agresji lub hejtu, czego doswiadczyłem nieraz tu na forum.

Dlatego tez uwazam ze tacy uzytkownicy powinni byc trwale eliminowani z forum, tak jak chociazby na forum elektrody. Skoro mozna tam mozna i tu tylko trzeba chciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link o moim kominku

 

https://muratordom.pl/instalacje/kominki/kiedy-instalacja-kominka-z-plaszczem-wodnym-moze-byc-niebezpieczna-aa-xrQm-d28o-J1AG.html

 

Kominek z płaszczem wodnym, który podgrzewa wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania, jest alternatywą dla kotła na drewno, ale nie potrzeba na niego miejsca w kotłowni. Do tego jest atrakcją salonu, którą i tak zwykle każdy chce mieć w domu, więc inwestycja polega jedynie na zakupie nieco droższego wkładu kominkowego wyposażonego w wymiennik ciepła umożliwiający podgrzewanie wody. W ten sposób kominek staje się kotłem. To duża zaleta, ale i kłopot.

 

i drugi

 

http://www.kominek.org.pl/wokol-kominka/to-nie-kominki-truja-tylko-my

 

Wraz z wiosną jakość powietrza w Polsce uległa wreszcie poprawie. Niestety wkrótce upały spowodują, że będziemy mieć w miastach smog letni, którego głównym składnikiem są spaliny samochodowe. Lepiej wtedy zostawić auto w garażu i wybrać komunikację miejską.Nie możemy jednak spoczywać na laurach w temacie smogu zimowego – ciepłe miesiące warto wykorzystać na intensywną edukację Polaków na temat niskiej emisji i bardziej przyjaznego środowisku ogrzewania domu. Spalanie nieodpowiednich lub niespełniających norm paliw jest bowiem najważniejszą przyczyną smogu, który wróci do nas w ostatnim kwartale roku.

Na temat spalania drewna w kominku można usłyszeć sprzeczne opinie. W Krakowie w 2019 r. będzie to zakazane. Z drugiej strony powstają w Polsce organizacje broniące drewna jako ekologicznego paliwa. Jaka jest prawda?

To, czy nasz domowy kominek będzie źródłem smogu, zależy do nas. Jeżeli palimy odpowiednim drewnem w urządzeniu, które spełnia normy emisji spalin, nie zanieczyszczamy powietrza. Najważniejsze są świadomość, jak to robić i chęć dostosowania się do wymogów. Dlatego radykalne zakazy nie są konieczne. Konieczna jest za to edukacja społeczeństwa w tematyce niskoemisyjnego spalania w urządzeniach grzewczych.

Zatem jak to robić?

Drewno powinno być twarde - liściaste, suszone przez okres około dwóch lat i zupełnie naturalne, bez sztucznych dodatków, a kominek – spełniający najwyższe normy. W Polsce bez problemu można kupić taki sprzęt, który spełnia wymogi stopniowo wprowadzanego do naszego kraju ekoprojektu. Warto wybrać urządzenie wyposażone w elektroniczny sterownik, kontrolujący proces spalania, i wielostopniowy układ podawania powietrza. Wysokiej klasy kominek jest niskoemisyjny.

Uchwały antysmogowe, regulujące używanie kominków i drewna, idą w dobrym kierunku?

Zdecydowanie. Przede wszystkim zakazywanie spalania konkretnego paliwa nie ma mocnych podstaw, bo w Polsce wciąż brak badań na temat najpoważniejszych źródeł smogu. Nie wiemy, jaki jest udział spalin ze śmieci, słabej jakości węgla czy mokrego drewna w niskiej emisji. Na szczęście jest szansa, że to się zmieni, bo powstają nowoczesne stacje pomiaru jakości powietrza, które są w stanie rozróżnić typy zanieczyszczeń. Wymagają jednak dość zaawansowanej analizy danych. Do powstawania i zwiększania smogu w większym stopniu przyczynia się wadliwe urządzenie niż kiepskie paliwo. Dlatego to dobrze, gdy piece i kominki są obejmowane przepisami prawnymi, a spalanie drewna nie jest zakazywane.

Jeszcze nigdy nie mówiło się u nas o smogu tyle, ile tej zimy. Czy dzięki temu świadomość ekologiczna Polaków rośnie?

Nie dowiemy się, póki nie przeprowadzimy stosownych badań. Kampania antysmogowa „Nie Rób Dymu”, z którą współpracuję, zleciła takie badanie jesienią ubiegłego roku. Wyniki niepokoją – np. 42 proc. badanych uważa, że spalanie śmieci jest zachowaniem proekologicznym. Moim zdaniem podobne ankiety trzeba powtarzać cyklicznie.

Spójrzmy na problem w mikroskali. Czy źle używany kominek szkodzi domownikom?

Niewątpliwie. W pierwszej kolejności należy zadbać o szczelny przewód kominowy, tak, by spaliny nie przedostawały się do pomieszczenia. Oczywiście kominek, który nie spełnia europejskich norm, ma otwartą komorę spalania i jest opalany mokrym drewnem, będzie bardziej trujący dla osób przebywających w mieszkaniu lub domu, a dym zanieczyści całą instalację. Jest to niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i cierpiących na choroby dróg oddechowych. Dlatego ogrzewajmy domy mądrze, by nie szkodzić ani sobie, ani własnej rodzinie, ani otoczeniu.

Dziękuję za rozmowę.

 

Tu jest wszystko ale trzeba to zrozumieć.Nie wiem jak to wytłumaczyć.Panie ja nic nie pisałem o Norwegii czytaj rzesz ze zrozumieniem.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...