Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie usprawiedliwiaj się niemerytoryczną wypowiedzią.Tu nie ma i nie może być żadnej polityki.Tu mówiono o kominkach ,Nic nie zostawiaj dla moderatora.Zapytam .Masz kominek? jeśli nie masz to co tu robisz.Ja mam to mówię ,a ty mi w tym przeszkadzałeś.

Palę w nim i dla wygody i dla przyjemności z pełną świadomością i doświadczeniem i takim jak ty pozbawionym tych opcji mówię stanowcze nie!!!.

Tutaj nie ma żadnej polityki. I nie mieszaj do kolejnego tematu polityki.

 

Moja wypowiedź jest na miejscu i dotyczy tematu.

Twoje porównanie "nie masz kominka to nie dyskutuj" są nieuzasadnione.

Nie mam diesla z wyciętym filtrem to nie mogę dyskutować o takich przypadkach?

Jeżdżę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i w czasie jazdy nie rozmawiam przez telefon to nie mogę dyskutować na ten temat ?

Chyba masz problem z logicznym myśleniem.

 

Każde spalanie w kominku czy w piecu na pelet , na węgiel, koks czy gaz powoduje wydzielanie trujących spalin.

W kominku czy piecu można palić lepiej lub gorzej ale zawsze z emisją trujących spalin.

To nie jest trudne do zrozumienia.

Dla zdrowo myślących i rozumiejących problem zatrucia środowiska.

Palę w nim i dla wygody i dla przyjemności z pełną świadomością i doświadczeniem

Z jaką świadomością lub ze świadomością czego ?

Z powodu doświadczenia w spalaniu zniknęły trujące spaliny ??

Edytowane przez d7d
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tutaj nie ma żadnej polityki. I nie mieszaj do kolejnego tematu polityki.

 

Moja wypowiedź jest na miejscu i dotyczy tematu.

Twoje porównanie "nie masz kominka to nie dyskutuj" są nieuzasadnione.

Nie mam diesla z wyciętym filtrem to nie mogę dyskutować o takich przypadkach?

Jeżdżę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i w czasie jazdy nie rozmawiam przez telefon to nie mogę dyskutować na ten temat ?

Chyba masz problem z logicznym myśleniem.

 

Każde spalanie w kominku czy w piecu na pelet , na węgiel, koks czy gaz powoduje wydzielanie trujących spalin.

W kominku czy piecu można palić lepiej lub gorzej ale zawsze z emisją trujących spalin.

To nie jest trudne do zrozumienia.

Dla zdrowo myślących i rozumiejących problem zatrucia środowiska.

 

Z jaką świadomością lub ze świadomością czego ?

Z powodu doświadczenia w spalaniu zniknęły trujące spaliny ??

 

Królika odstrzeliwano,moderowano

 

Każde spalanie w kominku czy w piecu na pelet , na węgiel, koks czy gaz powoduje wydzielanie trujących spalin.
to jest nieprawda. Edytowane przez Tomaszs131
Dygresja nie na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jakis ty mundry, jeszcze do niedawna nie miales pojecia ze Bełchatow emituje 3 tony rtęci i to tylko w ub roku (ba nawet miales watpliwosci) co wiecej sam Bełchatow tez nie wiedział a teraz kazesz mi odbrabiac zadanie domowe ...no comment hehehehe

 

Masz teraz odrob ty lekcje :

 

[ATTACH=CONFIG]429532[/ATTACH]

 

i to :

 

[ATTACH=CONFIG]429533[/ATTACH]

 

czytaj czytaj :

 

[ATTACH=CONFIG]429534[/ATTACH]

 

I jakos ta rtec nie chce spadac gdzie indziej tylko akurat srednia w Polsce jest najwyzsza z krajow Europy

 

[ATTACH=CONFIG]429538[/ATTACH]

 

 

Widzisz, ja doskonale,,wiem, ile rtęci emituje polski przemysł. I dlaczego Belchatów emituje najwięcej.

Natomiast nie oisze bzdur typuu ze "spada ona mieszkancom Bełchatowa na głowy"

 

Ciekami mnie, skad w Finlandii tak wysokie stezenie rtęci - wszak to dośc daleko od Bełchatowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde spalanie w kominku czy w piecu na pelet , na węgiel, koks czy gaz powoduje wydzielanie trujących spalin.

W kominku czy piecu można palić lepiej lub gorzej ale zawsze z emisją trujących spalin.

To nie jest trudne do zrozumienia.

Dla zdrowo myślących i rozumiejących problem zatrucia środowiska.

 

Każde spalenie paliwa odnawialnego to uwolnienie do środowiska związków przed chwilą z niego związanych. I które kolejna "produkcja" paliwa znowu ze środowiska zabierze. To nie trudno do zrozumienia, że bilans jest bliski zera. Ekologiczny recykling.

Za to spalenie paliwa kopalnego to zmiana składu atmosfery i uwolnienie substancji od milionów lat uwięzionych pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde spalenie paliwa odnawialnego to uwolnienie do środowiska związków przed chwilą z niego związanych. I które kolejna "produkcja" paliwa znowu ze środowiska zabierze. To nie trudno do zrozumienia, że bilans jest bliski zera. Ekologiczny recykling.

Za to spalenie paliwa kopalnego to zmiana składu atmosfery i uwolnienie substancji od milionów lat uwięzionych pod ziemią.

 

Ktos tu dyskutuje o CO2 ?

Czy moze o BaP, PM10, ktore wydzielaja sie tylko w przypadku spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde spalenie paliwa odnawialnego to uwolnienie do środowiska związków przed chwilą z niego związanych. I które kolejna "produkcja" paliwa znowu ze środowiska zabierze. To nie trudno do zrozumienia, że bilans jest bliski zera. Ekologiczny recykling..

 

Globalnie - owszem. Ale lokalnie - to zatruwanie powietrza toksycznymi produktami spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królika odstrzeliwano, Ciebie nie da się odstrzelić.

Każde spalanie w kominku czy w piecu na pelet , na węgiel, koks czy gaz powoduje wydzielanie trujących spalin.

to jest nieprawda.

Pierwsze - "ciekawy" wpis jak na człowieka nawołującego do zakończenia dyskusji.

Czy to jest nawłowywanie do "odstrzału" ??

Drugie - albo zwykłe kłamstwo albo brak wiedzy / rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde spalenie paliwa odnawialnego to uwolnienie do środowiska związków przed chwilą z niego związanych. I które kolejna "produkcja" paliwa znowu ze środowiska zabierze. To nie trudno do zrozumienia, że bilans jest bliski zera. Ekologiczny recykling.

W jakim czasie i w jakim miejscu następuje ten zerowy bilans ??

Ile czasu rośnie drzewo a w jakim czasie spalasz drewno z drzewa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna.

 

Jak Bełchatów podaje dane na temat produkowane przez siebie zanieczyszczenia, to "usmiać się można".

Jak sprzedawca kominków pisze, że palenie w kominku nie powoduje emisji lotnych pyłów, to jest OK :-)

Ty serio?

 

.

 

No wlasnie ...... juz pokazales ze masz problem z logicznym laczeniem faktow (1kg SOx z Drewna do 49kg SOx z wegla - pamietasz?)

Po pierwsze gdybys byl bardziej rozgarniety to sprawdzulbys co podawal dotychczas Belchatow a co wyszlo z pomiarów. Napisze jeszcze raz Belchatow PODAWAL EMISJE NA PODSATWIE OBLICZEN nie wynikow pomiarow, pomiary pojawily sie ostatnio (obowiazek pomiarow rteci juz niedlugo)

Nie potrafie juz jasniej

 

Po drugie wyniki BeP podawalem z innej strony gdzie emisja dla drewna BeP jest ......ZERO (strona "nie truje" poszukaj kila stron wczesniej ) wiec zaden producent . Staram sie zrozumiec skad ta ociezalość intelektualna , ale skoro sam napisales (wycinajac cytat) NIE DLA IDIOTOW wierze ze ten watek nie jest dla ciebie - jak NIE to NIE

 

Sprawdz kartę katalogową wkładów komimkowych najwyższej klasy.

 

Ty wogole rozumiesz co podajsz ? widze ze nie .....

 

 

To nie Ty pisałeś, że NOx to nosem wyczuwasz i w gardle Cię drapie?

 

tiaaaaa , nie drapią ciebie czasem brakujace szare komorki ? bo to chyba demencja ?

 

 

Pyły:

 

 

litości .... pomiary emisji podaje sie podajac METRYKE, szczegolnie przydatną do porownań. Kominek palony przez 15 min to nie to samo co kominek palony przez 10h , rozumiesz to ? Dlatego taką METRYKĄ jest ilość wytworzonej energii np. 1MWh !

 

Inne zestawienie to porówianie jabłek do gruszek, no ale do tego trzeba umiec rozroznic liczby 1kg SOx z drewna na 49 kg SOx z wegla , wiec w sumie nie dziwie sie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobry, ale ma problemy z interpretacją prostych faktów :p

 

 

 

he ? Ze to do mnie ? proste fakty ? ze 70% to kominki wunglowe a z tego 80% smieciuchy ? ze zuzycie prundu znacznie wieksze w zimie ?, wiec na pewno blyskotliwie powiazesz "proste fakty" i napisze skad te peemy , to przeciez proste fakty a bedac "nadprzecietnie inteligentnym" laczac "proste fakty" wyciagniesz wnioski co generuje te peemy i podzielisz sie z gawiedzią nieswiadomą co tak truje ....

 

 

P.S.

 

widzisz ja tez potrafie byc złośliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka norma u Ciebie. Wybierać tylko to co Ci wygodne., Jak Ci coś nie odpowiada, to się tylko można z tego uśmiać. Wygodne, żeby usprawiedliwiać podtruwanie sąsiadów.

 

Podaj wiec ile wypuszcza Belchatow SOx na 1 MWh ew, mozesz podac NOx bo jeszcze nie liczylismy tego, Mozesz tez podac wyniki rteci, no bo jak mamy porownywac to poronujmy LICZBY nie opinie ! (dodam ze to powyzej to opnia nie fakt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci tu przed chwilą odpisaywał, że ma kuzynke w norwegii i nie ma kominka w nowym domu.

 

 

A wujek siotry mojej sasiadki co ma szwagierkew Norwegii mowił że jest inaczej, i kto ma racje ?

A tak powaznie czy TY zrozumiales co jest napisane wyzej ? Dziwiej sie ze cytujesz nie rozumiejac co cytujesz , to napisze najwazniejsze (bo znowu jakas ociezalaos intelektualna ciebie dopadla) :

"musi mieć drugie, zapasowe źródło energii,"

 

wiec ciotka wujka , siotry ....... MOZE NIE MIEC KOMINKA ale musi mieć ZAPASOWE , juz rozumiesz ? (znowu staram sie jak najprosciej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...