Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ty spalisz roślinkę, a twój sąsiad nawdycha się twojego, rakotwórczego PaB, które zmutuje mu komórki, to roślinki to wchłoną dopiero po jego śmierci ;).

 

Umarłby wcześniej, gdyby roślinki, które spalam nie oczyściły powietrza.

 

Słoma zawiera chlor więc emitujesz dioksyny :).

 

A skąd ten chlor? Znowu uchroniły sąsiada przed jego wdychaniem zanim je spaliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A np. te statki co transportują czysty LNG to żaglowce? To co po "oczyszczeniu" zostaje, żeby otrzymać LNG, pod kołdrę się to chowa. :lol2:

 

Cena podoboba do gazu z rury więc ilość energii zużyta niewielka.

 

Gaz sam wypływa spod ziemi, otwory wierci się małej średnicy, nie ma co porównywać do kopalni i dosłownie setek kilometrów wydrążonych chodników i milionów przetransportowanych ton ziemi i węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena podoboba do gazu z rury więc ilość energii zużyta niewielka.

 

Gaz sam wypływa spod ziemi, otwory wierci się małej średnicy, nie ma co porównywać do kopalni i dosłownie setek kilometrów wydrążonych chodników i milionów przetransportowanych ton ziemi i węgla.

 

Pozostałości po, A ropa do żaglowców? Policz wszystko.

Wszyscy wiedzą, że węgiel zły, a myślą, że gaz super. Niestety tak nie jest. Pisałem już kiedyś, że co wykopane to złe.

Oglądnij sobie reportaż/film Gasland. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umarłby wcześniej, gdyby roślinki, które spalam nie oczyściły powietrza.

 

Pewny jesteś, że rośliny wchłaniają BaP?

 

Jakbyś nie truł to rośliny nie miałby czego oczyszać i wchłaniałyby tylko CO2

 

 

A skąd ten chlor? Znowu uchroniły sąsiada przed jego wdychaniem zanim je spaliłem?

 

 

 

 

y4mB1BY28lse-eb7kDvmkhKnJo8TsEeON-aVCH4AfnwHb2sABYilo-EiTD8thMTcyeL9GyJ2IRLxuhpOz35Hu1gyVc09I8J7rEqU7XrvXv6IpNndx1bnVR66XFaXJfbLTm_X6D5pY3TU5UYkTh1hrP8W0OK0RMAOTWdBIEcs-EIgT1dcT06AFxlzBQKPtFMhKeCLTwrfs72i9NU3mOsWE--3Q?width=953&height=704&cropmode=none

 

 

Spalając słome/siano trujesz nie tylko BaPem, ale ostro sadzisz dioksynami, i innymi trującymi związkami na bazie chloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasland Gasland. Gasland ...

Mantra ....

Jest o gazie łupkowym.

 

"However, despite these benefits, unconventional gas development can affect local and regional air quality. Some areas where drilling occurs have experienced increases in concentrations of hazardous air pollutants and two of the six “criteria pollutants” — particulate matter and ozone plus its precursors — regulated by the EPA because of their harmful effects on health and the environment [9]. Exposure to elevated levels of these air pollutants can lead to adverse health outcomes, including respiratory symptoms, cardiovascular disease, and cancer[11]. "

 

https://www.ucsusa.org/clean-energy/coal-and-other-fossil-fuels/environmental-impacts-of-natural-gas#references

 

"czysty gaz" to taki oksymoron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o spalaniu gazu czy o wydobywaniu (wierceniu) ??

Some areas where drilling occurs have experienced increases in concentrations of hazardous air pollutants and two of the six “criteria pollutants” — particulate matter and ozone plus its precursors — regulated by the
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz spalić nie wydobywając ? nałapiesz z powietrza ?

 

Jedź do stanów i protestuj.

 

Wycinka drzew też nie jest darmowa. Najpierw trzeba wydobyć ropę naftową i ją przetworzyć, żeby móc zasilić maszyny do wycinania i późniejszy transport.

 

BTW Uwielbiasz się licytować na głupotę.

 

Amerykanie niech zadbają o siebie o tyteż zadbaj o swoje otocznie, ale wolisz pierdoły pociskać o zatruciu powietrza przy wydobyciu gazu, niż przestać truć swoich sąsiadów wyziewami ze swojego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie wszystko mantra. Pomyśl dlaczego się do niego "dobieramy". Nie czekaj nie myśl.

Najważniejsze, że masz gazrurkę w domu. Typowy gaziarz.

Kolejny raz mantra gazrurkowa i gaziarzowa ... to jest nawet śmieszne :)

W młodości gazurka uderzyła w głowę czy jest inny powód tej fobii?

Jakiego źródła ciepła używasz do przygotowywania posiłków?

Masz panele PV? gdzie magazynujesz energię elektryczna dla nocnego i okresu od jesieni do wiosny zapotrzebowania na prąd ?

Masz samochód na LPG na Pb czy na ON czy zasilasz energią z PV ?

 

Nagorliwość może być szkodliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie było retoryczne. Wiec nie dość, że z muchenzem wrzucacie jakieś dane które nie są odpowiedzią na zadane pytanie (nie pytałem ILE ani CZY tylko SKĄD w roślinach chlor), to wcale odpowiedzi nie oczekiwałem.

Oczywiście, że wszystko, z czego składają się rośliny wzięły ze środowiska. Więc najpierw je oczyściły - spalając je tylko zwracamy do środowiska to, co niedawno do niego należało.

 

Pewny jesteś, że rośliny wchłaniają BaP?

 

Pewny jestem, że wszystko co w atmosferze to rośliny filtrują. Nawet jak nie wiążą wewnątrz, to odkurzają liśćmi/.

 

Jakbyś nie truł to rośliny nie miałby czego oczyszać i wchłaniałyby tylko CO2

 

Pierwsza część logiczna. Tylko jak dzisiaj żyć bez prądu, bez ciepła, bez lodówek i innych urządzeń z gazami które wcześniej czy później ulatniają się?

 

Rośliny nie są w stanie wchłonąć nadmiaru CO2 uwolnionego po milionach lat. Bo jak? Musiałaby masa roślin drastycznie rosnąć. A nie może. A co rośliny nie wchłoną, to zwiększa stężenie CO2 w atmosferze z której przenika zwiększając zakwaszenie mórz i oceanów. Takie są skutki spalania kopalin. Ale rośliny są w stanie wchłonąć produkty ich spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, ktore (zanim do nich dotrą) znajda się w moich płucach.

A tak sie sklada, ze zanieczyszczenia z kominów moich sasiadów do mojej czerpni maja blizej, niz do lasu.

 

Tak się składa, że to dzięki tym roślinom nie wdychałeś ich wcześniej. Nawet, jak Cię trują, to bez nich otruty zostałbyś wcześniej. Przez palących paliwa kopalne jesteś truty. I wcześniej, i później. I po wieki wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wujek siotry mojej sasiadki co ma szwagierkew Norwegii mowił że jest inaczej, i kto ma racje ?

A tak powaznie czy TY zrozumiales co jest napisane wyzej ? Dziwiej sie ze cytujesz nie rozumiejac co cytujesz , to napisze najwazniejsze (bo znowu jakas ociezalaos intelektualna ciebie dopadla) :

"musi mieć drugie, zapasowe źródło energii,"

 

wiec ciotka wujka , siotry ....... MOZE NIE MIEC KOMINKA ale musi mieć ZAPASOWE , juz rozumiesz ? (znowu staram sie jak najprosciej)

 

Czesto jest to kominek gazowy.

Jak dla mnie calkiem dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...