Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No już ponad 11000 postów i temat niewyjaśniany, ??? kto na tym zyska? -reklamodawcy! gospodarka konsumująca również i nasz czas, a osoby zainteresowane po pierwszym 1000 mają dość marnowania prądu- bo pochodzi z elektrociepłowni emitującej CO2 i tracącej do 50% na przesyle-ot chociaż jeden pożytek.

 

Co świadomie, rzetelenie i uczciwie napisał sprzedawca kominków!

 

Co tam, że dane przemysłu energetycznego pokazują że sumatyczne straty przesyłowe to kilkanaście procent. A co tam, ja se napisze 50%!! Niech się kominki sprzedają.

Co tam, że CO2 z elektrowni to połowa faktów. Ale po co wpsominać, że kominek emituje pod nosem ludzi duże stężenia szkodliwych substancji, które w przypadku elektrowni npraktyczni nie występują w takich stężenieach w pobliżu mieszkań ludzi. Po co!? Niech się kominki sprzedają.

 

Trujmy się nawzajem, a biznes niech się kręci. Patrotyczny biznes, palący polskie narodwe drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co tam, że dane przemysłu energetycznego pokazują że sumatyczne straty przesyłowe to kilkanaście procent.

 

Straty na przesyle prądu to owszem, kilkanaście procent.

Ale na przesyle ciepła sięgają 40%.

A sprawność produkcji prądu to u nas ze 40%.

 

Więc jak z gniazdka wyciągasz jakąś 1/3 energii tkwiącej w spalonym do jego wyprodukowania węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty na przesyle prądu to owszem, kilkanaście procent.

Ale na przesyle ciepła sięgają 40%.

A sprawność produkcji prądu to u nas ze 40%.

 

Więc jak z gniazdka wyciągasz jakąś 1/3 energii tkwiącej w spalonym do jego wyprodukowania węglu.

 

Wszystko racja.

Ale producent kominków powżej, jasno i precyzyjnie napisał o 50% stratach przesyłowych, czym dramatycznie rozminął się z prawdą, w sobie tylko znanym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7d - ze smutkiem to piszę, ale mam takie same zdanie jak Chef Paul...

Mam wrażenie, że brakuje ci wątków politycznych :p

Na szczęście (sic!) nie ma już tych wątków. :)

Masz taką sentencję

NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

czy to znaczy

TAK DLA SPALANIA DREWNA W NOWYCH DOMACH! ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co świadomie, rzetelenie i uczciwie napisał sprzedawca kominków!........i. Po co!? Niech się kominki sprzedają......
Co do procentów, to się nie będę spierał, wartość szacunkowa ile traci się z włożonej energii do pieca i wypływającej z gniazdka mylnie określając stratami na przesyle.

 

A jako sprzedawca kominków nie zgodzę się z obwinianiem nas za wzajemne kopcenie, zrozum, że dobrze wykonany kominek z dobranym kominem i suchym drewnem nie poczujesz!!! wszystko śmierdzące spali się a dopasowany komin wywali spaliny wysoko, tak jak to robi Bełchatów->prosto w dziurę ozonową.

 

A kopci wielu, moi sąsiedzi też, chodzę do nich na prywatne audiencje tłumacze i nic, palą mokrym drewnem, tłumacząc "bo powoli się pali". Masakra i smród na pół wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osoby zainteresowane po pierwszym 1000 mają dość marnowania prądu- bo pochodzi z elektrociepłowni emitującej CO2 i tracącej do 50% na przesyle-ot chociaż jeden pożytek.

 

Żeby przywieźć drewno z lasu trzeba najpierw wydobyć ropę naftową, przetransportować, zrafinować. Spalić w piłach, ładowaczach, traktorach i ciężarówkach. Ciężarówki niszczą drogi, powodują wypadki, generują hałas. Kupowanie ropy w celu pozyskania drewna wspiera Rosję albo kraje arabskie. Wywożenie drewna z lasu zuboża glebę. Następnie to drewno jest spalane wśród ludzi, a podczas spalania powstają toksyczne substancje, które im szkodzą.

 

Węgiel wydobywany jest przy pomocy prądu, transportowany koleją, obrabiany przy promocy prądu. Elektrownie mają wysokie kominy i filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wydobywany jest przy pomocy prądu, transportowany koleją, obrabiany przy promocy prądu. Elektrownie mają wysokie kominy i filtry.

 

Producent twierdzi, że to na olej napędowy.

 

1-Brown-coal-mine-Belchatow-POLAND.jpg

 

Pewnie się nie zna.

 

Za to drzewa wycinam piłą elektryczną a wożę taczką o napędzie mięśniowym.

 

A do rodziców węgiel wożą ciężarówką. Na olej napędowy. Po drogach (kolei nie doprowadzili nawet w okolice ich domu - AFAIK aż ze Śląska wożą ciężarówkami - drewno znaleźliby znacznie bliżej).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako sprzedawca kominków nie zgodzę się z obwinianiem nas za wzajemne kopcenie, zrozum, że dobrze wykonany kominek z dobranym kominem i suchym drewnem nie poczujesz!!! wszystko śmierdzące spali się a dopasowany komin wywali spaliny wysoko, tak jak to robi Bełchatów->prosto w dziurę ozonową.

A kopci wielu, moi sąsiedzi też, chodzę do nich na prywatne audiencje tłumacze i nic, palą mokrym drewnem, tłumacząc "bo powoli się pali".

Masakra i smród na pół wsi.

 

Pierwsze zdanie jest fałszywe. Nie ma takich kominów i to że nie czujesz nie znaczy że nie trujesz.

Co to znaczy "dobrze wykonany kominek" ?

Dobrze wykonana obudowa wkładu kominkowego ?

Przecież nie produkujesz kominków (wkładów).

Drugie potwierdza twierdzenie

"Nie dla spalania drewna w kominkach" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Adamie niefajne jest to jak ludziska wykrzykują za modą, że dym z paliwa stałego jest bee, wstawiając piękne a marnujące energię wielkie przeszklenia (dużo zimą a znacznie więcej latem), jeżdżąc autami z nadmiarem mocy, czy mknąc za najnowszymi trędami -marnują ogólną energię ziemi , a podnoszą lalum bo poczują dym. A zgrozą jest to, że ci co źle palą nie są w swych umysłach zrozumieć, że sami siebie marnują pieniądze w niedopalonym paliwie, a o palących "ala śmieciami=surowcami wtórnymi, których za darmo nie chcą oddawać" nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same bardzo czarne wizje!

Czemu nie ulżycie światu i się nie zdepopulujecie?

Od dawna wiadomo, ze tylko taka jest droga do poprawy sytuacji!

Świadomość - macie!

A gdzie Wasza odpowiedzialność?

 

Adam M.

Ja się na ochotnika zdepopuluje. Dzień po tym jak zasilisz swój dom przez 365 dni darmowym gazem browna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie jest fałszywe. Nie ma takich kominów i to że nie czujesz nie znaczy że nie trujesz.

.. .[/b]

Kominki jak samochody mają normy i są dopuszczone do użytku, wiele rzeczy nie czuje i nie wiem że szkodzą, ale to nie znaczy że nie powinienem się przed nimi chronić. mam prosty miernik zasyfienia powietrza, nie podnosi się przy paleniu w kominku wcale, nawet obawiałem się że nie działa, proste testy pokazały że dział-rozszczelnienie drzwiczek wkładu czy odkurzanie w domu, ani w mieszkaniu ani na dworze w czasie palenia nie wzrasta wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procentów, to się nie będę spierał, wartość szacunkowa ile traci się z włożonej energii do pieca i wypływającej z gniazdka mylnie określając stratami na przesyle.
Sam napisałeś: " tracącej do 50% na przesyle". Straty przesyłowe to bardzo dobrze zdefiniowane zjawisko. I nie ma NIC wspólnego ze sprawnością procesu spalania, czy pozyskiwania energi elektrycznej z energii cieplnej. Słusznie się więc nie spieraj, bo kolejną głupotę napiszesz :-(

 

A jako sprzedawca kominków nie zgodzę się z obwinianiem nas za wzajemne kopcenie, zrozum, że dobrze wykonany kominek z dobranym kominem i suchym drewnem nie poczujesz!!!

Co z oczu to z serca. Ulżyło mi. Dymu z rury wydechowej mojego auta nijak nie widać!! Czyli nie truje. Uffff.

A co do kominków to Bzdura. Stanę na zawietrznej i każdy kominek poczuje.

 

wszystko śmierdzące spali się a dopasowany komin wywali spaliny wysoko, tak jak to robi Bełchatów->prosto w dziurę ozonową.

Tego nie skomentuje. NIe da się.

 

A kopci wielu, moi sąsiedzi też, chodzę do nich na prywatne audiencje tłumacze i nic, palą mokrym drewnem, tłumacząc "bo powoli się pali". Masakra i smród na pół wsi.

Sam widzisz i potiwerdzas to co tu niektózy trąbią od tych 1100 postów. NIE da się. Wniosek, trzeba zbanować totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosty miernik zasyfienia powietrza, nie podnosi się przy paleniu w kominku wcale, nawet obawiałem się że nie działa, proste testy pokazały że dział-rozszczelnienie drzwiczek wkładu czy odkurzanie w domu, ani w mieszkaniu ani na dworze w czasie palenia nie wzrasta wskazanie.

Normy samochodowe bardzo się zmieniają - znacząco zmienia się dopuszczalne "spaliny".

Ten miernik który posiadasz to pokazuje PM10 lub PM2,5 oraz CO.

Czy coś jeszcze ?

Tlenki siarki, azotu, benzopiren ... i inne też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na ochotnika zdepopuluje. Dzień po tym jak zasilisz swój dom przez 365 dni darmowym gazem browna.

 

moderowano

Mam trzymać za słowo?

Zostało Ci bardzo mało życia....

 

NIE! Ja tego nie wymagam!

Weź się ogarnij...

 

Adam M.

Edytowane przez Tomaszs131
Język.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to drzewa wycinam piłą elektryczną a wożę taczką o napędzie mięśniowym.

 

Tak, zapomniałem. Każdy kominkarz ma las przy domu.

 

A do rodziców węgiel wożą ciężarówką. Na olej napędowy. Po drogach (kolei nie doprowadzili nawet w okolice ich domu - AFAIK aż ze Śląska wożą ciężarówkami - drewno znaleźliby znacznie bliżej).

 

Nie moja wina, ze twoi rodzice trują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...