Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I powtórzę za Adamem: " Nie róbcie komików w domu, wystarczy że wypadnie iskierka i dziura w podłodze gotowa lub nawet pożar jak się w porę nie dostrzeż". Po co budować kominek w domu i potem wstawiać do niego świeczki?!

 

Ale komentarz dotyczyl wylozenia parkietu po sam kominek bez zachowania podlogi niepalnej pod kominkiem a nie samego istnienia kominka...

Pod kominkiem powinno byc przynajmniej 50cm niepalnej podlogi - wylozenie drewna pod kominek to proszenie sie o problemy bo wczesniej czy pozniej wypadnie jakas iskra czy zar przy dokladaniu. Chyba sie z tym zgodzisz ze to jest normalne i na kilkadziesiat palen raz sie zdarzy ze cos swiecacego wypadnie pod kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś. Wskaż w którym miejscy posiadacze kominków tak twierdzą.

 

To jak się tak czepiamy ekologi to może ktos mądry napisze, jakiego paliwa spalanie jest bardziej ekologiczne od spalania drewna. Oczywiście z jakimś dowodem.

 

Rozstrzygnijcie między sobą, jak to jest z tą ekologia przy spalaniu drewna w kominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnę się do poprzedniej strony.

 

Montuję kominek w poniedziałek. W czasie budowy naciskałem na likwidację (koszt komina, przerwanie izolacji stropu/dachu, syf w salonie, itp.), jednak teraz zbliżając się do finiszu nie marzę o niczym innym, niż w zimowy wieczór usiąść sobie przy nim, nic już nie robić i sączyć jakieś C2H5OH w dowolnej postaci.

 

Kominek narożny, raczej dolna półka bo będzie rzadko używany (żebym się nie rozpił zapewne), bezrusztowy, w środku szamot. Żadnych bajerów jak płaszcz czy turbiny, ogrzane powietrze rozniesie po domu WM poprzez reku. I tyle.

 

Patrząc na stopkę z parametrami domu zapewne będziesz potrzebował ze 2-3 kW przy większych mrozach.

Daj znać po sezonie jak sobie radziłeś z ciepłem.

 

Nie chce mi się szukać, ale ktoś tu pisał o patencie na puszczenie całego ciepła w komin.

Tylko czym wówczas różni się patrzenie przez szybę na własny ogień, od oglądania jego na Youtube. Standardowy TV ok. 120-150 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy rozpatrywać tylko drewno? Porównajmy paliwa.

 

MD poddaje w wątpliwość twierdzenia kominkowców o ekologiczności spalania drewna w kominkach /przynajmniej tak jego wypowiedź odbieram/, Ty jesteś innego zdania.

Po prostu wyjaśnijcie to miedzy sobą.

 

Poprosiłem o wskazanie gminy dofinansowującej kominki. Cisza.

Widać w Krakowie siedzi kupa matołów.

 

Zwolennikom spiskowej teorii dziejów podsuwam odpowiedź:

- Górę wzięło lobby pompowo-gazowe, przekupując Du?ę, by podpisał odpowiednią ustawę, posłów /było nie było Prawa i Sprawiedliwości/ i radnych w Krakowie. PO by przegłosowali, a radnych PiS by się wstrzymali od głosu i odpowiednia uchwał mogła wejść w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD poddaje w wątpliwość twierdzenia kominkowców o ekologiczności spalania drewna w kominkach /przynajmniej tak jego wypowiedź odbieram/, Ty jesteś innego zdania.

Po prostu wyjaśnijcie to miedzy sobą.

 

Poprosiłem o wskazanie gminy dofinansowującej kominki. Cisza.

Widać w Krakowie siedzi kupa matołów.

 

Zwolennikom spiskowej teorii dziejów podsuwam odpowiedź:

- Górę wzięło lobby pompowo-gazowe, przekupując Du?ę, by podpisał odpowiednią ustawę, posłów /było nie było Prawa i Sprawiedliwości/ i radnych w Krakowie. PO by przegłosowali, a radnych PiS by się wstrzymali od głosu i odpowiednia uchwał mogła wejść w życie.

Jeśli masz zamiar dyskutować na poziomie Wiejskiej to nie ma o czym dyskutować. Chcesz rzeczowo to jeszcze raz napizszę, zrób zestawienie paliw które bardziej eko tylko tak rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak między palenisko a komin wstawić coś co przejmie to ciepło zbędne w danej chwili i wypromieniować w innym czasie jak grzejnik akumulacyjny z dynamicznym rozladowaniem;-)

 

Problem ma Szklara, bo bufora nic a a nic.

Odpada też bufor zrobiony przy kominku, gdyż trudno mówić o dynamicznym rozładowaniu, przynajmniej w rozwiązaniach tu omawianych.

Pozostaje bufor w postaci zbiornika z wodą.

Przy podłogówce ciepło wygenerowane przez kominek będzie potrzebne za kilka-kilkanaście godzin, chyba, że zbliża się weekend, dwa dni wcześniej wyłączymy ogrzewanie.

Jako rozwiązanie awaryjne zawsze można otworzyć okna.

 

Generalnie. Przy dzisiejszych technologiach wszystko można. Tylko po co i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar dyskutować na poziomie Wiejskiej to nie ma o czym dyskutować. Chcesz rzeczowo to jeszcze raz napizszę, zrób zestawienie paliw które bardziej eko tylko tak rzetelnie.

 

Przepraszam, ale odwracasz kota ogonem.

Nie rozumiem, dlaczego ja mam coś udowadniać, czego nie twierdziłem. Powtarzam tylko opinie tu prezentowane.

MD. twierdzi, że niekoniecznie spalanie drewna jest ekologiczne, Ty chcesz dowodów, że tak jest lub nie jest. Obaj bronicie kominków, wiec uzgodnijcie stanowisko.

Uzgodnione będę powielał powołując się na Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale odwracasz kota ogonem.

Nie rozumiem, dlaczego ja mam coś udowadniać, czego nie twierdziłem. Powtarzam tylko opinie tu prezentowane.

MD. twierdzi, że niekoniecznie spalanie drewna jest ekologiczne, Ty chcesz dowodów, że tak jest lub nie jest. Obaj bronicie kominków, wiec uzgodnijcie stanowisko.

Uzgodnione będę powielał powołując się na Was.

Manipulacja z poziomu wiejskiej, może spróbuj kandydować ostatnio moda na oszołomów;-)

Dla jasności nie bronię kominków a jesli tak jest to wskaż miejsce, wpis gdzie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...