Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Podałem. Po co ja jeździłem po tych lekarzach? Przecież mogłem ciebie tutaj odszukać przeczytałbyś artykuł i "recepta gotowa". Jesteś największym "fachofcem z wiedzą internetową". Większym niż wiadomo kto. Teraz wszystko jasne.

Lubisz przekręcać wpisy.

Może to wpływ NOx-ów ze spalania drewna i pelletów.. Działają nie tylko na spojówki ale też na postrzegania rzeczywistości.

 

PS Masz udziały w przemyśle pelletowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To czemu ich nie zacytujesz? Tylko puste przywołanie faktu rzekomo istnienia wyliczeń Twojego guru.

 

Einstein kiedyś powiedział, żeby nie wierzyć internautom na słowo. A Masaaki Imai zapisał to jako Odrzucaj ustalony stan rzeczy.

 

Jesteś ciekaw to je sobie znajdź, załóz odrębny wątek i z asoltem podyskutuj - mnie tam w sumie jest kompletnie jedno, czy to 5%, czy 17%, przytoczyłem tylko zdanie asolta i branżowców.

Przy czym - kiedy jedną wartość podaje mi audytor, a drugą laik to raczej wierzę audytorowi.

Pomimo, że nie jest moim guru.

 

Z tym Einsteinem (zm 1955) to rozumiem jakiś dziwaczny żart ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mówił tylko widzisz, to nie ten problem. .

 

No pewnie, jestes madrzejszy i nie posłuchałeś, mało - mimo tego, co Ci powiedział, piszesz że 21.5C "to nie jest dobrze"

Serio, przynajmniej tu miałeś rację:

taki głupek forumowy jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przytoczyłeś. Podałeś swoje. I instalatorów. Asolta nie przytaczałeś.

 

Masz rację, napisałem Ci, jakie zdanie ma w tej sprawie asolt.

Jeśli mi nie wierzysz, sam zweryfikuj u źródła, widzę, że dość ożywionà dyskusję prowadzicie .

Mnie temat ani grzeje, ani ziębi

 

Natomiast jeśli mogę w jakiś sposób "poprawić" Twoje obliczenia, to sugerowałbym nie obliczać wzrostu sezonowego zapotrzebowania na ciepło dla temperatury zewn. -20, tylko raczej 3C, bo to chyba średnia temperatura sezonu grzewczego.

Nie wiem, jak ta zmiana wpłynie na procentowy wynik, ale wartość -20C to w tym przypadku trochę nie ma sensu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz przekręcać wpisy.

Może to wpływ NOx-ów ze spalania drewna i pelletów.. Działają nie tylko na spojówki ale też na postrzegania rzeczywistości.

 

PS Masz udziały w przemyśle pelletowym?

 

Dokładanie trafiłeś. Jestem producentem pelletu.Kotły tez produkuje. (Sarkaz, wiesz dlaczego). No i zmieniam na PC. Tyle, bo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty wermikulitowe to taka izolacja na kominek. Różnej grubości. Obudowę można z tego zrobić. Dużo dużo mniej grzeje się pomieszczenie.

 

No chyba nie do konca bo jaki bylby sens robienia kominka ktory nie ogrzewa pomieszczenia. Plyty izoluja ale sa kratki ktorymi wyplywa gorace powietrze. Przeciez zalozeniem zabudowy nie jest zmniejszanie sprawnosci kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do konca bo jaki bylby sens robienia kominka ktory nie ogrzewa pomieszczenia. Plyty izoluja ale sa kratki ktorymi wyplywa gorace powietrze. Przeciez zalozeniem zabudowy nie jest zmniejszanie sprawnosci kominka

 

Skoro tak uważasz. Można w ten sposób nie przegrzewać pomieszczania. Jak i co to już nie moje. Niech sobie każdy robi jak uważa. Dla jednych przyniesienie kilku szczapek drewna to kara dla innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, jestes madrzejszy i nie posłuchałeś, mało - mimo tego, co Ci powiedział, piszesz że 21.5C "to nie jest dobrze"

Serio, przynajmniej tu miałeś rację:

 

Odpiszę ci tylko z jednego powodu.

 

Mam AZS, więc lepiej mi w krótkim. Lekarze powiedzieli, że temp 24C jest bardzo dobra, byle bym uważał na wilgotność.

 

Komentarz zbędny, chociaż wiadomo jaki powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast jeśli mogę w jakiś sposób "poprawić" Twoje obliczenia, to sugerowałbym nie obliczać wzrostu sezonowego zapotrzebowania na ciepło dla temperatury zewn. -20, tylko raczej 3C, bo to chyba średnia temperatura sezonu grzewczego.

Nie wiem, jak ta zmiana wpłynie na procentowy wynik, ale wartość -20C to w tym przypadku trochę nie ma sensu.

Nie radze sie brac za poprawę, te -20 dotyczy tylko i wyłacznie obliczen projektowego obciązenia cieplnego.

Wracając do przedmiotu sporu to nigdy nie uzyskałem wzrostu zapotrzebowania na ciepło przy zmianie temp. o 1 oK rzedu ok 17%. Nie wiem skąd taka wartosc, mi przeciętnie wychodziło ok 6-7% oraz ok 3,5 % dla projektowego obciązenia cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie trafiłeś. Jestem producentem pelletu.Kotły tez produkuje. (Sarkaz, wiesz dlaczego). No i zmieniam na PC. Tyle, bo ....

Raczej "sarkazm"

Sarkazm – spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan.

 

* Sarkazm jest ucieczką dla przegranych. Sarkazmem przegrani próbują sprowadzić zwycięzców do swojego poziomu

Źródło: Mała miss

 

* Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni.

Autor: Cassandra Clare, Miasto kości

 

https://pl.wikiquote.org/wiki/Sarkazm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, napisałem Ci, jakie zdanie ma w tej sprawie asolt.

 

Głuchy telefon? Napisałeś, jakie Twoim zdaniem zdanie ma asolt. Nie popierając żadnym cytatem, linkiem czy jego wyliczeniami.

 

Natomiast jeśli mogę w jakiś sposób "poprawić" Twoje obliczenia, to sugerowałbym nie obliczać wzrostu sezonowego zapotrzebowania na ciepło dla temperatury zewn. -20, tylko raczej 3C, bo to chyba średnia temperatura sezonu grzewczego.

 

Gwoli ścisłości dla III strefy (dla której liczę) średnia to 7,6*C. Natomiast Projektowa temperatura zewnętrzna dla tej strefy to -20*. I wszystko wyliczone zgodnie z danymi dla tej strefy i PN–EN 12831.

Jak chcesz się dokształcić w temacie, w którym się wypowiadasz to polecam takie krótkie streszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................

Ja też nie muszę

https://photos.app.goo.gl/6BCCfLmJzPc3zr2d6

 

Normalnie jest 21.8, ale Żona piekła ciasto:)

 

Dlamnie takie temperatury to skrajne ubustwoenergetyczne akceptowalne co najwyże w sypialni

 

 

Jak to wyliczyłeś?

 

U mnie przy WM ze sprawnością 80% i 150m3/h wychodzi

Przy -20/+22 mam EUco+w=19,82kWh/m2/r

Przy -20/+23 mam EUco+w=23,12kWh/m2/r

Czyli 17% więcej kWh przy zmianie o 1*

 

Przy WG również 150m3/h wyszłoby

Przy -20/+22 mam EUco+w=53,05kWh/m2/r

Przy -20/+23 mam EUco+w=59,45kWh/m2/r

czyli 12%.

 

 

Tylko te założenia sa dla temperatur granicznych a nie średniej w sezonie grzewczym. I

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy stałoopałowcy tkwicie w jakiejś biedzie umysłowej. Jak zarobiliście kase na dom jak teraz na ogrzewanie was nie stać i np musicie palić w kominku aby CWU zagrzać...

 

"Wy stałoopałowcy..." - chcesz wrzucić do jednej szufladki iluś tam ludzi, ileś systemów grzewczych, domów i sytuacji życiowych. Podejście tyleż konformistyczne, co oderwane od rzeczywistości. Nie jest dla mnie problemem, że takie uproszczenie prezentuje jakiś forumowicz na jakimś forum. Nie jest też dla mnie problemem, że tak myśli sterowana medialnie duża część społeczeństwa. George Orwell bardzo ładnie opisał ich w swoim "Folwarku zwierzęcym", ciekawe, czy wiesz o które zwierzątka mi chodzi :) Problemem jest kiedy tak myślą urzędnicy i - o zgrozo - naukowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuchy telefon? Napisałeś, jakie Twoim zdaniem zdanie ma asolt. Nie popierając żadnym cytatem, linkiem czy jego wyliczeniami.

 

 

No więc, jeśli ten temat tak Ciebie uwiera, to go zapytaj co o tym sądzi i jak się to liczy.

Akurat dyskutujcie w temacie OZC, jak widzę.

 

Edit:z resztą widze, że już tutaj się wypowiedział.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze sie brac za poprawę, te -20 dotyczy tylko i wyłacznie obliczen projektowego obciązenia cieplnego.

Wracając do przedmiotu sporu to nigdy nie uzyskałem wzrostu zapotrzebowania na ciepło przy zmianie temp. o 1 oK rzedu ok 17%. Nie wiem skąd taka wartosc, .mi przeciętnie wychodziło ok 6-7%. oraz ok 3,5 % dla projektowego obciązenia cieplnego.

 

No właśnie tak sądziłem.

Dzięki że nie musiałem uruchamiac szukajki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AZS, więc lepiej mi w krótkim.

Lekarze powiedzieli, że temp 24C jest bardzo dobra, byle bym uważał na wilgotność.

Może masz złą wilgotność dla temp. 24 oC ??

Wiesz jaka powinna być dla tej temperatury ?

"Zanieczyszczone środowisko" to m.in. spalanie pelletu.

Przyczyny AZS

Należy jasno powiedzieć, że współczesna medycyna nie zna przyczyn atopowego zapalenia skóry, choć z roku na rok coraz więcej wiadomo o czynnikach sprzyjających chorobie...

* Czynniki genetyczne.

...

* Czynniki środowiskowe. Zanieczyszczone środowisko i określone warunki klimatyczne sprzyjają atopowemu zapaleniu skóry. W wysokiej temperaturze i zwiększonej potliwości dolegliwości te często się nasilają

Są także czynniki nasilające chorobę…

* Niegdyś uważane za przyczynę schorzenia, dzisiaj już wiadomo, że długotrwałe napięcie, stres jedynie zaostrzają objawy AZS.

https://enel.pl/enelzdrowie/cialo/objawy-i-przyczyny-atopowego-zapalenia-skory-u-doroslych?gclid=EAIaIQobChMItcPl-LXL5QIVBbTtCh3nUQnVEAAYBCAAEgLu0PD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taka wartosc, mi przeciętnie wychodziło ok 6-7% oraz ok 3,5 % dla projektowego obciązenia cieplnego.

 

 

Niezależnie od zadanej temperatury wewnętrznej

Htr=68,57W/K

Hve=14,16W/K

 

I tu jest oczywiste, że zmiana o 1* zmienia przy wyjściowej -20/+22 zmienia obciążenie cieplne o 1/42 czyli 2,38%

 

Ale zapotrzebowanie na ciepło w pewnym momencie jest w całości zaspokajane przez zyski słoneczne i bytowe. W którym momencie? Tu sprawę komplikuje to, że nawet jak przez 90% sezonu grzewczego będzie nadmiar ciepła, to przez pozostałe 10% (w największe mrozy) trzeba będzie grzać.

 

Już przy ustawieniu 16* wewnątrz EUco+w w build desku spada mi z 19,82kWh/m2/r (przy 22* wewnątrz) do 4,37kWh/m2/r. To jest więcej, niż o 17% co stopień, bo licząc po 17% z każdym stopniem wychodziłoby 6,48kWh/m2/r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...