Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już przy ustawieniu 16* wewnątrz EUco+w w build desku spada mi z 19,82kWh/m2/r (przy 22* wewnątrz) do 4,37kWh/m2/r. To jest więcej, niż o 17% co stopień, bo licząc po 17% z każdym stopniem wychodziłoby 6,48kWh/m2/r.

Jakie są te wartości EUco+w w [kWh/m2] dla temp. zewnętrznej 0 oC i temp. wewnętrznej 16 oC, 22 oC i kolejnych 23 oC i 24 oC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oto że wpływ zmiany temp wenętrznej na koszty ogrzewana powinien być liczony dla średniej temp w sezonie grzewczym a nie skrajnej.

 

Nie, nie powinien być liczony dla średniej temperatury. W sezonie grzewczym masz sporo godzin, gdy nie grzejesz, bo zyski słoneczne i bytowe wystarczają a nawet trochę takich, gdzie masz za dużo zysków. Zapotrzebowanie, to suma chwilowych zapotrzebowań z poszczególnych dni czy nawet godzin sezonu gdy trzeba grzać, żeby utrzymać zadaną temperaturę.

tutaj o tym było

 

attachment.php?attachmentid=434910

 

Widać, jaką część zaspokaja system grzewczy. To tylko 1/4. Ale też nie jest tak, że jak obniżymy różnicę temperatur o 1/4 (czyli z -20/+22*=42 obniżymy do -20/+10=30) to zapotrzebowanie będzie 0. Za to będzie więcej dni, gdy przydałoby się chłodzić, żeby utrzymać te 10* - ale dalej będą dni (a jeszcze częściej noce) gdy trzeba będzie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz złą wilgotność dla temp. 24 oC ??

Wiesz jaka powinna być dla tej temperatury ?

"Zanieczyszczone środowisko" to m.in. spalanie pelletu.

 

https://enel.pl/enelzdrowie/cialo/objawy-i-przyczyny-atopowego-zapalenia-skory-u-doroslych?gclid=EAIaIQobChMItcPl-LXL5QIVBbTtCh3nUQnVEAAYBCAAEgLu0PD_BwE

 

Może tak może nie. Nie mam czujnika kalibrowanego w grocie solnej, tak jak to ma ten co ma wszystko naj. Zresztą na całe szczęście nie dałem sobie wcisnąć rekuperatora Jangaz 350m3.

Niestety muszę Cię zmartwić. Nie jesteś już "najlepszy". Okazało się że jest ktoś kto jest lepszy od Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie. Nie mam czujnika kalibrowanego w grocie solnej, tak jak to ma ten co ma wszystko naj. Zresztą na całe szczęście nie dałem sobie wcisnąć rekuperatora Jangaz 350m3.

Niestety muszę Cię zmartwić. Nie jesteś już "najlepszy". Okazało się że jest ktoś kto jest lepszy od Ciebie.

Pozdrawiam.

Nigdy nie pretendowałem do takiego tytułu.

Niedobrze jest być najlepszym :)

 

Czujnik nie musi być kalibrowany. Aż taka dokładność nie jest wymagana.

Nie jesteś też w stanie tak dokładnie "ustawić" wilgotności w domu.

Jak powinna być poprawna wilgotność w domu przy temperaturze 24oC dla niwelowania skutków AZS ?

 

PS Wszystko co najlepsze to ma forumowicz z basenem i KZPŁW ?

Ma tez grotę solną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pretendowałem do takiego tytułu.

Niedobrze jest być najlepszym :)

 

Czujnik nie musi być kalibrowany. Aż taka dokładność nie jest wymagana.

Nie jesteś też w stanie tak dokładnie "ustawić" wilgotności w domu.

Jak powinna być poprawna wilgotność w domu przy temperaturze 24oC dla niwelowania skutków AZS ?

 

PS Wszystko co najlepsze to ma forumowicz z basenem i KZPŁW ?

Ma tez grotę solną?

 

Robiłeś to nieświadomie? :rotfl:

Pudło. :lol2:

Nie załapałeś, nic dziwnego. :D

Jak jesteś chory na AZS to idź do lekarza lub sam poszukaj w internecie.

Aha co do czujników no cóż nie chce mi się pisać. Zresztą nie znam się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze "łapię" twoje 'sarkaz"-my.

Sarkazm jest ucieczką dla przegranych. Sarkazmem przegrani próbują sprowadzić zwycięzców do swojego poziomu

Źródło: Mała miss

Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni.

Autor: Cassandra Clare, Miasto kości

https://pl.wikiquote.org/wiki/Sarkazm

Nie odróżniasz sarkazmu od ironii.

Z twoim AZS jest podobnie jak z twoimi NOx-ami i twoim zapaleniem spojówek.

Niby masz a jednak nie masz.

 

Emitujesz swoim pelletem NOx'y, PM10, PM2,5 i inne trujące substancje ale to innym zarzucasz że robią tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze "łapię" twoje 'sarkaz"-my.

 

https://pl.wikiquote.org/wiki/Sarkazm

Nie odróżniasz sarkazmu od ironii.

Z twoim AZS jest podobnie jak z twoimi NOx-ami i twoim zapaleniem spojówek.

Niby masz a jednak nie masz.

 

Emitujesz swoim pelletem NOx'y, PM10, PM2,5 i inne trujące substancje ale to innym zarzucasz że robią tak samo.

 

Pomyliłem się. Ex aequo. Nawet w necie nie potrafisz nic znaleźć.

Sarkazm – spotęgowana ironia

 

Czapki z głów dla Ciebie, że co wiesz co ja mam a czego nie. Ty jakiś jasnowidz jesteś.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie takie temperatury to skrajne ubustwoenergetyczne akceptowalne co najwyże w sypialni

 

U mnie termometr jest około 4 m od kominka (po jego lewej stronie)

Siedzę teraz po prawej kominka, z ukosa o jakieś 30 st., jakieś (własnie zmierzyłem) 4200mm...

Rozumiesz te wymiary, Kulibob?

 

Termometr pokazuje teraz 16,8 stopnie Celsjusza. Siedzę na krótki rękaw. Jest akurat, nie za zimno, nie za ciepło.

Co Ty na to, Kulibob?

Muszę być superbiedakiem, Kulibob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termometr jest około 4 m od kominka (po jego lewej stronie)

Siedzę teraz po prawej kominka, z ukosa o jakieś 30 st., jakieś (własnie zmierzyłem) 4200mm...

Rozumiesz te wymiary, Kulibob?

 

Termometr pokazuje teraz 16,8 stopnie Celsjusza. Siedzę na krótki rękaw. Jest akurat, nie za zimno, nie za ciepło.

Co Ty na to, Kulibob?

Muszę być superbiedakiem, Kulibob?

 

Tyle to ja kur... w nieogrzewanym garażu teraz niemam. Jedno nas łączy też siedzę na krótkim rękawie ale 17*C to już warunki Apoklaiptyczne.

 

Udowodniłes że ludzie mogą żyć w kurnikach.

 

Edit. Skłamałem w garażu przy bramie mam 15*C

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Nie pytałem w sensie stref klimatycznych i normowych wymogów tylko wyników w programie do obliczania zapotrzebowania...

W sensie o ile % wzrośnie (lub zmaleje) zapotrzebowanie danego czynnika grzewczego.

W "obliczeniowym" dniu (przez 24h) przyjmujesz temperaturę zewnętrzną 0 oC i temp. wewnętrznej 16oC, 22 oC i kolejnych 23 oC i 24 oC ?

Tylko do celów porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...