Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla jasności nie bronię kominków a jesli tak jest to wskaż miejsce, wpis gdzie tak było.

Sorki, przyznaję się do błędu. Nie spodziewałem się "ataku" ze strony przeciwnika komików lub mającego mieszane uczucia /patrz sonda/. W przyszlosci postaram się przyłożyć do dokładniejszego pozycjonowania adwersarzy. Sorki. :hug:

 

Oczywiscie merytorycznie i na temat , masz rację można postawić wszędzie.

Jak najbardziej merytorycznie. Do zapalenia świeczek kominek jest zbędny.

Podobnie z kadzidełkami.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, przyznaję się do błędu. Nie spodziewałem się "ataku" ze strony przeciwnika komików lub mającego mieszane uczucia /patrz sonda/. W przyszlosci postaram się przyłożyć do dokładniejszego pozycjonowania adwersarzy. Sorki. :hug:

 

 

Jak najbardziej merytorycznie. Do zapalenia świeczek kominek jest zbędny.

Podobnie z kadzidełkami.;)

Marnujesz się na forum muratora, kandyduj, masz szansę wiejska czeka;-)

Ps. pojemnik z paliwem do biokominków też można postawić wszędzie jak kadzidełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnujesz się na forum muratora, kandyduj, masz szansę wiejska czeka;-)

.

Ja do Ciebie tak :hug:, a Ty do mnie tak:mad:.

 

Widzę, że jesteś niezaspokojony.

 

"Każde spalanie powoduje powstanie produktów ubocznych, które zanieczyszczają powietrze. Z danych przedstawionych na rys. 1 widać, że surowce o mniejszej wartości energetycznej – takie jak drewno i węgiel – produkują tych zanieczyszczeń najwięcej. Paliwa wysokoenergetyczne, takie jak gaz ziemny, mniej zanieczyszczają atmosferę. Ocenia się, że piece opalane drewnem powodują 2-3 razy większe zanieczyszczenie powietrza niż piece gazowe"

http://www.kominki.org/gfx/kominkinowy/userfiles/_public/kominki_stare/images/bezpieczny_kominek/wykres.jpg

Legenda

1. piec gazowy – 0,001 g/godz.;

2. piec olejowy – 0,02 g/godz.;

3. papierosy (3 szt.) – 0,04 g/godz. (0,8 g/paczka);

4. samochód bez katalizatora – 3,5 g/godz.;

5. samochód z katalizatorem – 0,66 g/godz.;

6. piec na paliwo granulowane – 2,4 g/godz.;

7. piec na drewno z certyfikatem – 8,2 g/godz.;

8. piec na drewno bez certyfikatu – 15,6 g/godz.

9. ciężarówka, autobus z silnikiem diesla prod. po roku 1993 – 70 g/godz.;

10. ciężarówka, autobus z silnikiem diesla prod. przed rokiem 1993 – 25 g/godz.;

11. kominek – spalanie twardego drewna (16 kg drewna przez 3 godz.) – 30 g/godz.;

12. kominek – spalanie miękkiego drewna (14 kg przez 3 godz.) – 59 g/godz.

 

Chemiczny skład dymu ze spalania drewna

Kliknij

 

Przechwytywanie.JPG

 

I dalej

 

"Wiele ze związków przedstawionych w tab. 1 uważa się za wybitnie toksyczne i kancerogenne. Najbardziej znane z nich, to: tlenek węgla, tlenki azotu i siarki, aldehydy oraz węglowodory aromatyczne. Dym pochodzący ze spalania drewna, jest także źródłem dioksyn, które opadając na ziemię wchodzą w łańcuch pokarmowy [4]. Międzynarodowa organizacja badań nad rakiem – IARC – uznała dym ze spalania drewna w całości za kancerogen grupy pierwszej.

Większość cząstek dymu ma średnicę zawartą w granicach 0,15÷0,4 m [8], co pozwala im unosić się w powietrzu nawet przez trzy tygodnie. Cząstki te są efektywnymi transporterami bakterii, wirusów i zanieczyszczeń toksycznych do pęcherzyków płucnych, a stamtąd do krwioobiegu [1, 2]. Najbardziej niebezpieczne dla człowieka są zanieczyszczenia w postaci cząstek o rozmiarach rzędu mikrometrów, zwłaszcza te najmniejsze (nazywane PM2,5), ale również te nieco większe (PM10). Zawierają one różne związki organiczne, jednak głównym ich składnikiem jest węgiel, w postaci cząstek mniejszych niż 2 m, zawierających sadzę, popiół i kreozot. Powodują one kaszel, podrażnienie, a także zmiany bliznowate w pęcherzykach płucnych. Mikrocząstki te są nośnikami wielu szkodliwych związków chemicznych, w tym wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Skutkiem tego jest wzrost zapadalności na infekcje, alergie, nadciśnienie płucne czy nowotwory."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulacja z poziomu wiejskiej, może spróbuj kandydować ostatnio moda na oszołomów;-)

Dla jasności nie bronię kominków a jesli tak jest to wskaż miejsce, wpis gdzie tak było.

 

Witam.

 

Wreszcie coś po imieniu.Zapełnił głupotami niemerytorycznymi cały watek.Coś się nagulgał.Promieniuje.Ja nie wiem mod tego nie widzi.Zabrać go stąd.:D:D:D.Proszę nie zapominać ,że w kominku można jeszcze inne fajne rzeczy.Kiedyś wkleję ale jak ten:D:D:D ....w/w wklei swój kominek z żywym ogniem.Oczywiście w swoim wątku o cygarach i wyliczankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Ciebie tak :hug:, a Ty do mnie tak:mad:.

 

Widzę, że jesteś niezaspokojony.

 

"Każde spalanie powoduje powstanie produktów ubocznych, które zanieczyszczają powietrze. Z danych przedstawionych na rys. 1 widać, że surowce o mniejszej wartości energetycznej – takie jak drewno i węgiel – produkują tych zanieczyszczeń najwięcej. Paliwa wysokoenergetyczne, takie jak gaz ziemny, mniej zanieczyszczają atmosferę. Ocenia się, że piece opalane drewnem powodują 2-3 razy większe zanieczyszczenie powietrza niż piece gazowe"

http://www.kominki.org/gfx/kominkinowy/userfiles/_public/kominki_stare/images/bezpieczny_kominek/wykres.jpg

Legenda

1. piec gazowy – 0,001 g/godz.;

2. piec olejowy – 0,02 g/godz.;

3. papierosy (3 szt.) – 0,04 g/godz. (0,8 g/paczka);

4. samochód bez katalizatora – 3,5 g/godz.;

5. samochód z katalizatorem – 0,66 g/godz.;

6. piec na paliwo granulowane – 2,4 g/godz.;

7. piec na drewno z certyfikatem – 8,2 g/godz.;

8. piec na drewno bez certyfikatu – 15,6 g/godz.

9. ciężarówka, autobus z silnikiem diesla prod. po roku 1993 – 70 g/godz.;

10. ciężarówka, autobus z silnikiem diesla prod. przed rokiem 1993 – 25 g/godz.;

11. kominek – spalanie twardego drewna (16 kg drewna przez 3 godz.) – 30 g/godz.;

12. kominek – spalanie miękkiego drewna (14 kg przez 3 godz.) – 59 g/godz.

 

Chemiczny skład dymu ze spalania drewna

Kliknij

 

[ATTACH=CONFIG]373518[/ATTACH]

 

I dalej

 

"Wiele ze związków przedstawionych w tab. 1 uważa się za wybitnie toksyczne i kancerogenne. Najbardziej znane z nich, to: tlenek węgla, tlenki azotu i siarki, aldehydy oraz węglowodory aromatyczne. Dym pochodzący ze spalania drewna, jest także źródłem dioksyn, które opadając na ziemię wchodzą w łańcuch pokarmowy [4]. Międzynarodowa organizacja badań nad rakiem – IARC – uznała dym ze spalania drewna w całości za kancerogen grupy pierwszej.

Większość cząstek dymu ma średnicę zawartą w granicach 0,15÷0,4 m [8], co pozwala im unosić się w powietrzu nawet przez trzy tygodnie. Cząstki te są efektywnymi transporterami bakterii, wirusów i zanieczyszczeń toksycznych do pęcherzyków płucnych, a stamtąd do krwioobiegu [1, 2]. Najbardziej niebezpieczne dla człowieka są zanieczyszczenia w postaci cząstek o rozmiarach rzędu mikrometrów, zwłaszcza te najmniejsze (nazywane PM2,5), ale również te nieco większe (PM10). Zawierają one różne związki organiczne, jednak głównym ich składnikiem jest węgiel, w postaci cząstek mniejszych niż 2 m, zawierających sadzę, popiół i kreozot. Powodują one kaszel, podrażnienie, a także zmiany bliznowate w pęcherzykach płucnych. Mikrocząstki te są nośnikami wielu szkodliwych związków chemicznych, w tym wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Skutkiem tego jest wzrost zapadalności na infekcje, alergie, nadciśnienie płucne czy nowotwory."

Jerzy. Skupmy się na punkcie 1 i 7. Ad 1 Jaki piec i jaki rodzaj spalania przyjęto w wykazie? Ad 7 Jaki piec i jaki rodzaj spalania przyjęto w wykazie?....Bez tych informacji, Twój wpis trąci propagandą sponsorowaną przez Gazprom....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.

1. Wkłąd + zabudowa 10tyś

2. Komin - materiały około 3000PLN

3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.

4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.

Więc kominek 15 tyś.

 

Następnie walory kominka.

1. Smrod w domu przy rozpalaniu

2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.

3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu

4. Rozpalanie - poświęcony czas

5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.

6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić

7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

 

Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

 

Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka

Czas wrócić do punktu wyjścia: "Następnie walory kominka."

1.Bzdura

2.O porządek trzeba dbać wszędzie. Syfiarz wszędzie będzie miał syf...

3.Idiotyczne założenie. Dobre dla supermarketowych żeliwiaków

4.Brednie. Przy paleniu od góry potarcie zapałką i położenie na stosie.

5.Palenie od góry!!! Sąsiad nawet nie domyśli się, kiedy palisz! http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

6.Cóż....Spal stół, jedz na dywanie. Zyskasz 2 m2 żeby coś postawić :rolleyes:

7.Nie robiąc komina, okien, i drzwi, faktycznie można uzyskać niezły komfort cieplny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy. Skupmy się na punkcie 1 i 7. Ad 1 Jaki piec i jaki rodzaj spalania przyjęto w wykazie? Ad 7 Jaki piec i jaki rodzaj spalania przyjęto w wykazie?....Bez tych informacji, Twój wpis trąci propagandą sponsorowaną przez Gazprom....

 

Nie wiem. Nie przeprowadzałem badań.

Dostawca tych informacji powołuje się na EPA, czyli US Environmental Protection Agency, więc chyba nie Gazprom.

Myślę, że Lasy Państwowe dysponują własnymi badaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie walory kominka.

1. Smrod w domu przy rozpalaniu

2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.

3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu

4. Rozpalanie - poświęcony czas

5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.

6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić

7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

 

Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

 

Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka

 

Witam.

 

Dlaczego Baturka mówisz na wkręta Jurek???. Ale do rzeczy.Bez ironii jaką karmią nas adwersarze.

 

ad1.Nieprawda u mnie pachnie lasem .(Przecież przy rozpalaniu wszystko na full to nie ma wędzenia) brednie piszesz.

ad2.Kretyński pomysł aby w garażu składować drewno powtarzam kretyński.Pożywka dla grzyba i "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz". Syf ,porażka wnioskodawcy.

ad3.Pisałem wyżej.Pokazałem na fotkach.Garstka popioły z żarem.Praktyka w regulacji powietrzem.Sprzątanie odkurzaczem jak każde inne.

ad4.To mnie urzekło.Ileż tego czasu poświęcasz , 5 min .Ręce opadają na niemobilność,bierność.

ad5.Kolejna bzdurna witaminka.Beztalencie i bez wiedza.Zanim coś skreślisz zastanów się.Czym ty się chłopie szczycisz,że masz inny rodzaj smrodu na podwórku.No chyba ,że nie masz kominów co cię może po części tłumaczyć.

ad6.Skoro tak wyliczyłeś to masz projekt skopsany. Można postawić wszystko tylko trzeba na to popatrzeć z innej strony.

ad7.Jakie mostki termiczne.Chłopie tego nawet nie odczuwasz.Brednie.Co do robaków.Przy dobrym paleniu nie złażą z komina wręcz przeciwnie spierniczają na zewn. :p:lol2:.Ja pająki zostawiam jakby co.

 

W mej subiektywnej ocenie kominek to doskonałe rozwiązanie w pozyskiwaniu energii i nie tylko.Dzisiaj podaje z kominka szaszłyk drobiowy i do wyboru ziemniaki zapieczone z boczusiem.Rodzinne pieczenie kiełbasek i chlebka w salonie-kotłowni w czasie oglądania TV. Pizza z kominka w następnym wejściu.

 

przepraszam byłbym zapomniał.

 

pzdr x2.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar dyskutować na poziomie Wiejskiej to nie ma o czym dyskutować. Chcesz rzeczowo to jeszcze raz napizszę, zrób zestawienie paliw które bardziej eko tylko tak rzetelnie.

 

Ktoś już to zrobił

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Skoro to wkleiłeś to w jakiejś intencji.Jest w tym zestawieniu jedna zależność i nieprawidłowość, która mnie zastanawia. Ilość MJ.Jaki wniosek z tegoż zestawu??? Może najpierw ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skoro to wkleiłeś to w jakiejś intencji.Jest w tym zestawieniu jedna zależność i nieprawidłowość, która mnie zastanawia. Ilość MJ.Jaki wniosek z tegoż zestawu??? Może najpierw ty.

 

Wkleiłem to dla tzw. myślących użytkowników, którzy potrafią użyć głowy i kalkulatora, żeby sobie przeliczyć ilość szkodliwych substancji emitowanych podczas wytworzenia określonej ilości energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z wyliczanki przedmówcy.

 

z 1m3 gazu ziemnego powstaje 30 MJ ciepła

z 1000 kg drewna powstaje 13000 MJ ciepła

Czyli potrzeba 433,3 m3 gazy ziemnego by jak przy drewnie powstało 13000 mj ciepła.Czyli emisje zanieczyszczeń dla tej wartości będą zupełnie inne.

 

Oczywiście, że inne. I nadal mniejsze dla gazu.

Właśnie po to to zamieściłem, by każdy mógł sobie przeliczyć.

 

Czekam teraz na zestawienie mówiące, że spalanie drewna jest mniej szkodliwe, niż gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność mój wpis nie odnosił się do ekologii bo się na tym nie znam, chociaż dymu z mojego komina nie uświadczy. Mój wpis odnosił się do ekonomii, że w domu energooszczędnym ekonomia kominka niekoniecznie może się sprawdzić. W durszlaku natomiast drewno w porównaniu z gazem to są ogromne oszczędności. I nie będę się tu rozpisywał bo mam porównanie na własnych rachunkach. Przez dwa sezony grzewcze zaoszczędzone 7-8k przy jednocześnie dużo większym komforcie termicznym (zwrócił się koszt zakupu wkładu kominkowego). To są fakty na konkretnych liczbach a nie jakieś założenia teoretyczne czy drewno ma 4 czy 3 kwh/kg albo czy m3 gazu ma 10 czy 11 kwh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witam - pzdr2x

 

Jakby szkoły były ukończone rzetelnie, nie trudno byłoby zauważyć jednostki. gdzie są kg, a gdzie gramy.

Ale cóż, tych braków nie można z wiekiem nadrobić.

 

Przeliczenie ilości zanieczyszczeń na 1 MJ dostarczonej energii wymagałoby już wiedzy na poziomie szkoły początkowej.

 

Przydałaby się jeszcze min. samooceny - lepiej milczeć, niż wystawiać się na pośmiewisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by zakończyć temat: witam - pozdr2x

 

Witam.

 

Wreszcie coś po imieniu.Zapełnił głupotami niemerytorycznymi cały watek.Coś się nagulgał.Promieniuje.Ja nie wiem mod tego nie widzi.Zabrać go stąd.:D:D:D.Proszę nie zapominać ,że w kominku można jeszcze inne fajne rzeczy.Kiedyś wkleję ale jak ten:D:D:D ....w/w wklei swój kominek z żywym ogniem.Oczywiście w swoim wątku o cygarach i wyliczankach.

 

Jeszcze nie tak dawno

 

Wiewiór sio do psychiatryka sio.

Wiewiór podokuczał bym ci jeszcze bo niezła polewka jest z ciebie ale szkoda mi forumowiczów więc EOT z mojej strony w sąsiednim wątku również.

Ps. Przepraszam jednocześnie czytających forum za zabawę z wiewiórem, myślałem że jakies wnioski wyciągnie niestety myliłem się.

O wiewiór bliski wrzenia zaczyna pluć jadem:p

Ps. Większych głupot dawno nie czytałem. Od kiedy hektary decydują o tym czy można pisać tutaj, coś się forumowiczowi pozajączkowało. Mam nadzieję że te twoje idiotyzmy i moje związane z tym wpisy ktoś usunie;-)

Szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie przeprowadzałem badań.

Dostawca tych informacji powołuje się na EPA, czyli US Environmental Protection Agency, więc chyba nie Gazprom.

Myślę, że Lasy Państwowe dysponują własnymi badaniami.

Hej Jerzy....

Dlatego uważam, że nie możemy wchodzić w zbyt głębokie relacje. Ja za mało wiem o gazie (dlatego nie udzielam się w wątkach gazowych), Ty zaś, za mało wiesz o drewnie...W naszych relacjach pozostaje nam niestety typowa forumowa popierdułka....Daruj sobie wyszukiwanie naukowych podpórek. Zostaw to naukowcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...