Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]437316[/ATTACH]

Odezwał się zadymiacz kominkowy.

 

Widzisz akurat bardzo fajna strona. Tylko dane w tym wypadku nie bardzo. KOBiZE poszukaj tam emisji. Mi się już nie chce kolejny raz.

 

PS. Pellet to moja główne źródło ciepełka. Kominek jako dodatek. Bardzo lubię. Winko książki itp tid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]437317[/ATTACH]

Ciekawe skąd Benzoalfapiren w spalinach z gazu ziemnego?

 

Mnie pytasz? Ja nie wiem. Zresztą przecież gaz to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo".

Może chodzi Ci o Twój wungiel.

 

PS. Właśnie podpaliłem kilka badyli. No żar się nie robi od razu tak jak u Ciebie. :D Idę po winko i książkę.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz akurat bardzo fajna strona. Tylko dane w tym wypadku nie bardzo. KOBiZE poszukaj tam emisji. Mi się już nie chce kolejny raz.

 

PS. Pellet to moja główne źródło ciepełka. Kominek jako dodatek. Bardzo lubię. Winko książki itp tid.

 

Pellet to nie przerobione drewno? Spalanie pelletu nie emituje szkodliwych substancji?

Zawsze wspominasz o "wydobyciu" i transporcie gazu ziemnego.

Czyżby produkcja pelletu i transport nie potrzebowały energii i nie dawały żadnych zanieczyszczeń? :)

 

Dane które nie pasują do twoich teorii są "nie bardzo".

Pokaż więc te strony które "są bardzo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet to nie przerobione drewno? Spalanie pelletu nie emituje szkodliwych substancji?

Zawsze wspominasz o "wydobyciu" i transporcie gazu ziemnego.

Czyżby produkcja pelletu i transport nie potrzebowały energii i nie dawały żadnych zanieczyszczeń? :)

 

Dane które nie pasują do twoich teorii są "nie bardzo".

Pokaż więc te strony które "są bardzo".

 

Fajnie, że piszesz o sobie.

Wszędzie na siłę wciskasz swoje "interpretacje".

Nie pytany nie odpowiadaj za wszystkich.

Odpowiadaj za siebie i opowiadaj na pytania skierowane do Ciebie.

 

Może coś zrozumiesz,

 

Poszukaj se jesteś "miszczem" w szukaniu w internecie. Podałem gdzie można poszukać.

 

Chłopie ile można to przerabiać. Pewnie, że emituje. Nie wiesz o tym. Przecież gaz to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo". On nic nie emituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo ci kominek wybuchnie.

:lol2:

 

Niech cię twoja rozczochrana o to nie boli. Nie mam wody w kominku. DGP też nie mam. Zresztą jak idiotycznie zrobiony to nie ma co się dziwić. Trzeba wiedzieć co i jak.

Lepiej poszukaj ilu ludzi się zatruwa czadem z kociołków gazowych w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że na tej samej stronie - tutaj jest opracowanie z taką tabelką ma stronie 25:

 

attachment.php?attachmentid=437333

 

1GJ=278kWh, więc w przeliczeniu na kWh wychodzi 0,0863309352517986 g/kWh. Czyli 86mg/kWh a nie 3024mg/kWh.

Spójrz na tabele 3 w tym samym opracowaniu

Wskaźnik emisji i sprawność energetyczna dla ogrzewaczy pomieszczeń (kominek zamknięty, piec, piecokuchnia) opalanego drewnem kominkowym, g/GJ

Pył całkowity - wskaźnik emisji - 840 g/GJ czyli 3023 mg/kWh :)

Pojawiły się wymagania "ekoprojekt" i nastąpiła cudowna przemiana w proekologiczne ogrzewacze pomieszczeń (spalarki drewna).

Tabela 3. Wskaźnik emisji i sprawność energetyczna dla ogrzewaczy pomieszcze&#324.jpg

Tabela 30. Wskaźniki emisji dla zamkniętych ogrzewaczy pomieszczeń (kominek zamkn.jpg

Kotły gazowe 5 klasy są zdecydowanie bardziej eko niż najlepsze kominki zamknięte spełniające "ekoprojekt"

Tabela 23. Wskaźniki emisji i sprawność energatyczna dla kotła gazowego, g_G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...