Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A nie będziesz ewakuował się? :)

 

 

Nie zdążę, doświadczenie pokazuje że obecne konflikty to wojna błyskawiczna , nie zdążę wynieść rzeczy do samochodu ;) , zakładam przetrwanie na miejscu :) , Otuchy dodaje wizja Ojca Klimuszki :)

Choć godzina W to też zdarzenie klasy rozbłysku Carringtona , albo coś bardziej prozaicznego jak wyłączenia prądu w związku z szaleństwem eko z którym mamy do czynienia obecnie (ceny prądu i gazu)

 

. Możesz doprecyzować jaki dom (ocieplenie, wielkość),, z/bez DGP, układ domu, wielkość kozy?

 

Dane masz w stopce , brakuje tam info : mam DGP , układ w obrysie prostokąta , kominek : wkład MBO , gilotyna , moc nominalna 15kW, sprawność 83%, zakres mocy 6-19kW , ale raczej pale nie ładując całego kominka , zwykle max 3-4 szczapki po 30 cm ,sama koza to pieco-kuchnia Sławex (13/5) taka z fajerkami na garnki :) jak zabraknie prądu to ugotuje na takiej pieco-kuchni i przy okazji wodę podgrzeje :). W obecnych czasach służy do spalenia wszystkich odpadów drewnianych z budowy (po 4 latach jeszcze mi się nie udało) do tego jako awaryjne ogrzewanie , daje radę ogrzać cały dom a że ogrzewa przez podłogówkę wiec jak pisałem wyżej mogę grzać raz na 2 dni ( przy temp do -10 stopni)

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakoś ucichło o nie robieniu kominków :D , myślę że wizja tego co się obecnie dzieje na Ukrainie daje wyobrażenie co się dzieje jak zabraknie paliwa/prądu

Sezon zadymiania już się kończy, to i cisza. No ale napisz co się dzieje, bo widzę bardzo tego pragniesz. Ja widzę że co bardziej przytomni spieprzają z UA aby dalej. Ja też bym rodzinę odsyłał w bezpieczne miejsce a nie się z nimi kisił w domu ciesząc się że mam kominek i palił krzesła i drzwi jak to robią aktualnie w UA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S No ale napisz co się dzieje, bo widzę bardzo tego pragniesz..

 

stwierdzenie faktu nie jest oczekiwaniem ( co do zdarzeń które się dzieją odsyłam do internetów) , niektórzy nie mieli szans ucieczki a wiele osób któe próbowały zostały w swoich autach na zawsze (wszystkim się wydaje że jak to się zacznie to będą mieli czas na spakowanie kupienie biletu lotniczego i wyjazd na wyspy Kanaryjskie)

Na początek proponuje do poczytania :

1. When All Hell Breaks Loose - Cody Ludin ( polski tytuł to chyba "Gdy rozpęta się piekło " ale kupiłem w oryginale bo dużo taniej niż nasze)

2. Selco Begovic - Survival w mieście ( człowiek przeżył oblężenie Sarajewa)

albo coś z beletrystyki na poszerzenie perspektywy WHAT-IF

3. Sekunde za późno- William R. Forstchen

czy kryminał

4. Blackout - Marc Elsberg

 

BTW

niepotrzebne są te złośliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie faktu nie jest oczekiwaniem

 

Sugerujesz, że to co się dzieje we wschodniej Ukrainie też będzie w Polsce? Może domy mamy budować tak żeby przetrwały ew. ostrzał?? :D

 

A wiesz, że w środkowej i zachodniej części Ukrainy ludzie normalnie żyją, pracują i nawet prąd mają. Szok.

 

I uważaj, bo ci jeszcze ruskie ten kominek razem z pralką, TV i agregatem wywiozą i tyle będziesz miał :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że to co się dzieje we wschodniej Ukrainie też będzie w Polsce?

 

Proponuje posłuchać np Bartosiaka ze Strategy and Future, on od dawna mówi że dojdzie do konfliktu ( właśnie doszło) i nie chodzi tutaj o Ukraine ale o przemodelowanie świata jaki znamy, no ale to nie ten temat

Swoją drogą na miesiac przed wojną 80% Ukrainców w badaniu opinii stwierdziło że nie będzie wojny na UA, nikt nie wierzył ....

 

Może domy mamy budować tak żeby przetrwały ew. ostrzał?? :D

 

to się nazywa bunkier kolego, niektorzy budują takie, namiastką są ziemianki. A ludzie na UA chowają się w piwnicach są w stanie przetrwać ostrzał.

Jak to mówią : bogatemu nie zabronisz

 

 

A wiesz, że w środkowej i zachodniej części Ukrainy ludzie normalnie żyją, pracują i nawet prąd mają. Szok.

 

A wiesz że w Mariupolu ludzie nie mają co jeść ? Szok

 

Na przeciwko mieszkaja uciekinierzy spod Chersonia włos się jeży na głowie jak opowiadają ....

 

I uważaj, bo ci jeszcze ruskie ten kominek razem z pralką, TV i agregatem wywiozą i tyle będziesz miał :D.

 

 

Ruskie bydło kafelki zedrze ze ściany , ale przypadkiem jak zabraknie prądu i jednak ruskie bydło nie wejdzie do mojej wsi to przynajmniej będę miał ciepło ...

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje posłuchać np Bartosiaka ze Strategy and Future, on od dawna mówi że dojdzie do konfliktu

 

Słucham, słucham. Ostatnio mówił o ataku jądrowym na Polskę.

 

Po za tym z tego co on mówi, to on chce wpuszczać potencjalnego agresora do Polski i ją później odbijać (armia nowego wzoru - główny atak dopiero w centrum Polski po osłabieniu wroga na szlakach komunikacyjnych). A WP i inni geostratedzy chcą atakować już przy granicy i nie wpuszczać żeby uniknąć demolowania naszych ziem.

 

Więc jak jesteś za strategią obronną Bartosiaka i mieszkasz na wschodzie, a nawet w bardziej centrum, to faktycznie możesz się bać :D.

 

Ja mieszkam na śląsku, więc się nie przejmuję. I jestem za tym, żeby atakować już od granicy jak chce WP, a nie jak chce Strategy and Future.

 

jednak ruskie bydło nie wejdzie do mojej wsi to przynajmniej będę miał ciepło

 

Se dziurę w ścianie wykuję, koże wstawię i tez będę miał ciepło :D. Ba nawet dwie. I plus jest taki, że działa to bez prądu.

 

A wiesz że w Mariupolu ludzie nie mają co jeść ?

 

Więc rozumiem, że zapasy jedzenia już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ruski tu nie wejdzie. Co wy pierdzielicie...
Rzec raczej chyba chciałeś, że nie wyjdzie – patrząc po antysmogowych i cenach paliw do ogrzewania oraz użycia tarczy antykryzysowiej na minimalizację ceny za ciepło sieciowe - bo i niby po co miał by wychodzić skoro jest u siebie : „Nasz człowiek w Warszawie” https://www.youtube.com/watch?v=qBdy_4DVcGw&t=1156s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ruski tu nie wejdzie. Co wy pierdzielicie...

 

A pewnie,że nie wejdzie. Bo mamy Amarykanów i tam gdzie oni tam jest pokój ...oczywiście misja stabilizacyjno- pokojowaa jakby co się wydarzy. A kominki i piece na drewno to podstawa w tym dziwnym kraju. Ja przerabiam swoje cuda techniki na takie właśnie archaiczne sprzęty w razie nie chęci sprzedania mi np gazu , peletu czy węgla.... bo ja się brzydzę gazem i węglem i wolę marznąć w swoim domu lub ewentualnie mogę pracować tylko na ogrzewanie swojego mieszkania/domu bo w sumie w pewnym wieku jeść nie muszę ;)

Edytowane przez woan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jak jesteś za strategią obronną Bartosiaka i mieszkasz na wschodzie, a nawet w bardziej centrum, to faktycznie możesz się bać :D.

 

 

gdzie tak napisałem ? napisałem ze taki atak jest możliwy a konsekwencje będą poważne i jak widać nigdzie nie można być bezpiecznym (z perspektywy Ukrainy nawet we Lwowie)

 

 

Ja mieszkam na śląsku, więc się nie przejmuję. I jestem za tym, żeby atakować już od granicy jak chce WP, a nie jak chce Strategy and Future.

 

 

Duży ośrodek przemysłowy , ja bym się tak nie cieszył na twoim miejscu :D

 

 

Se dziurę w ścianie wykuję, koże wstawię i tez będę miał ciepło :D. Ba nawet dwie. I plus jest taki, że działa to bez prądu.

 

tiaaaa, zacznij wiercić dziury na próbę bo możesz się zdziwić

 

 

 

Więc rozumiem, że zapasy jedzenia już masz.

 

a ty nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Mam na podwórku zapas drewna na najbliższe 3-4 lata. Ciekawe, bo to był jeden z argumentów przeciwników kominków, że drewno zajmuje miejsce. Może i zajmuje, ale można je kupować kiedy jest tanie i gromadzić, w przeciwieństwie do gazu i prądu. Nie mam gazu, woda ze studni, tylko prąd. Wzrost cen prądu trochę trzepnie mnie po kieszeni, ale jak słyszę co się dzieje w miastach to uważam się za szczęściarza. Teściowej podnieśli opłaty czynszowe z 760 zł na 2300. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...