Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się niczym nie chwalę, bo czym? Kotłem za 2.400 zł, sterownikiem za 180 zł i rozdzielaczem za 700 zł? To cały mój system CO, który pozwala ogrzać dom prądem za 1000 zł/rocznie.

 

No to bardzo fajnie, jak możesz ogrzać dom za taką kwotę. Ja nawet nie pomarzę. Ale póki co nie narzekam. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niczym nie chwalę, bo czym? Kotłem za 2.400 zł, sterownikiem za 180 zł i rozdzielaczem za 700 zł? To cały mój system CO, który pozwala ogrzać dom prądem za 1000 zł/rocznie.

 

Możesz nieco szerzej lub jeżeli gdzieś masz opisany dokładnie Twój dom z metodą ogrzewania to podeślij link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niczym nie chwalę, bo czym? Kotłem za 2.400 zł, sterownikiem za 180 zł i rozdzielaczem za 700 zł? To cały mój system CO, który pozwala ogrzać dom prądem za 1000 zł/rocznie.

 

pc (pełna klimatyzacja) 4200usd

roczny koszt energii 500usd

dom o pow. 170m/2

stała temperatura w domu 24*C

:)

kominka mi nie potrzeba :) ... na ogień mogę się gapić przy grillu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niczym nie chwalę, bo czym? Kotłem za 2.400 zł, sterownikiem za 180 zł i rozdzielaczem za 700 zł? To cały mój system CO, który pozwala ogrzać dom prądem za 1000 zł/rocznie.

 

Witam.

 

Rzeczywiście nie masz się czym chwalić tym bardziej ,że nie na temat. Siedzisz i chwalisz się natomiast ,że na ogrzewanie chałupy rocznie wydajesz 1000 zł.Tu o kominkach.Skoro nie masz to w rzeczy samej będziesz oponentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskandery zamontowane w obwodzie kalinigradzkim. Co zrobić, żeby zabezpieczyć się w pewnym stopniu?

Kilka pomysłów. Solary i panele foto na dachu, jakiś mały wiatrak też by się przydał, schron z 3 metrowym, żelbetowym stropem, zapas 2 ton żywności liofilizowanej, z 300 m szklarni chroniącej uprawy przed opadem radioaktywnym, generator i kilka ton paliwa, ...

I to nie wiem, czy spałbym spokojniej, Cholercia, mogę przecież złamać nogę.

 

Ty to faktycznie udany jesteś...

 

Panie Prezydencie proszę nie truć a przede wszystkim uważać bo to w Pańską stronę leci.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-w-pali-ognisko-na-dzialce/q22ev9d

... że o folijce na koszyczku i papierze z farbą nie wspomnę.

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to faktycznie udany jesteś...

 

 

Wyczułeś zaniepokojenie ogrzewających gazem, którzy kominek budują z racji zagrożeń płynących ze wschodu. Po prostu podsunąłem jeszcze kilka pomysłów do wykorzystania.

 

Panie Prezydencie proszę nie truć a przede wszystkim uważać bo to w Pańską stronę leci.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-w-pali-ognisko-na-dzialce/q22ev9d

... że o folijce na koszyczku i papierze z farbą nie wspomnę.

Prezydent podlega takiemu samemu napiętnowaniu jak inni obywatele zanieczyszczający środowisko.

Chyba, że jest dla Ciebie przykładem i usprawiedliwieniem wstawienia śmieciucha do nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla palaczy małe info i dla rozważających palenisko w domu jako przestroga - było, ale dla przypomnienia: http://www.paliwadrzewne.pl/uploads/pliki/EMISJA%20SPALIN%20Z%20PALIW%20DRZEWNYCH.pdf

To mały cytat z tego materiału:

"Pozostaje otwarte pytanie na ile jest to szkodliwe dla naszego najbliższego otoczenia? Wyemitowane z komina spaliny zostają dość szybko rozrzedzone w powietrzu. Stężenie szkodliwych substancji błyskawicznie spada. Jeśli dym przedostaje się do górnych warstw powietrza to nie ma żadnych bezpośrednich zagrożeń dla najbliższego otoczenia. Jeśli z racji usytuowania domu w terenie, pogody, niewłaściwych urządzeń, wad instalacji, zaniedbań w czyszczeniu, wreszcie niewłaściwego paliwa podwędzamy dymem sąsiadów, to jakiś poziom zagrożenia powstaje. Z drugiej strony normy czystości powietrza nie są zdefiniowane na zasadzie zerojedynkowej, lecz na podstawie określenia dopuszczalnej granicy stężeń. Występujące zanieczyszczenia określane są jako zagrożenie dopiero po przekroczeniu pewnego poziomu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ktoś tu chyba wspomniał o wskaźniku Ep (energia pierwotna).

Rozumiem, że niski dobrze, wysoki źle.

 

http://muratordom.pl/eko-murator/buduj-ekologicznie/wskaznik-ep-domu,116_3958.html

 

Ciekawe, szczególnie w przypadku ogrzewania prądem i gazem (w porównaniu do drewna), szczególnie w świetle nowych wymagań.

 

Może ktoś lepiej oblatany w temacie (ode mnie) będzie tak dobry i skomentuje.

 

Pozdrawiam

 

Wojtek nie wiem czy jestem oblatany w temacie ale pamietam jak budowałem dom to przy ogrzewaniu prundem to Ep za .... nie wychodziło a wystarczyło doprojektować kominek i uwzględnić z niego 80% energi na ogrzewanie i wyszło super;-) Ciekawe prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie. Chodziło mi raczej o to, że przykład z góry powinien iść, jednak nie tym się chcę usprawiedliwiać.

Zobaczysz ile kominków będzie po wprowadzeniu nowych przepisów od 2017 dotyczących EP. Jakiś odsetek kominów będzie jedynie w dokumentach i ludzie będą łamać prawo robiąc co innego niż w dokumentacji ale większa część będzie robić kominki i budować kominy po to aby spełnić normy i coś realnie zyskać skoro już musi dodatkowo inwestować.

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to faktycznie udany jesteś...

 

Panie Prezydencie proszę nie truć a przede wszystkim uważać bo to w Pańską stronę leci.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-w-pali-ognisko-na-dzialce/q22ev9d

... że o folijce na koszyczku i papierze z farbą nie wspomnę.

 

 

Witam.

 

Dlaczego się z niego nabijasz.Uważaj pchasz się w bana , a on ma protekcje u Redakcji.Trzyma stronę wspierających ogrzewanie gazowe to mu wolno w wolnym kraju żyje .Z racji korzystania z tak czystego źródła ciepła i znikomej emisji emiterów w atmosferę i prawem ,które zanim stoi murem , jest ukierunkowany li tylko w tym względzie.Ty zaś jesteś dwulicowo nastawiony do kominków . Jesteś po jednej i po drugiej stronie barykady.;););):).Zaczynam go poniekąd rozumieć.Zestawy ta belkowe ,które prezentuje mają charakter jednego oblicza.Zawsze gaz potem pustka............................i dopiero inne źródło pozyskiwania energii z pominięciem kominka.Wstałem rano i na górze w sypialni otworzyłem okno by poczuć w powietrzu i wyliczyć nozdrzami procentowy skład mrozu.:bash:;).Wiesz co mi się nie zgadzało? Czarny dym z opon z komina sąsiada.Wygasło mu zapewne w śmieciuchu późnym wieczorem to teraz dopiął swego i udowodnił ,że jest widzialny i wyczuwalny z dalekiej odległości.To są znaki dymne dla szwagra :).Wczoraj dorzuciłem trzy polana o 23 i żar został ,a ,że na dworze mróz to popalę jeszcze do wieczora.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o kominkach.

Tu NIE o kominkach. Tu: Nie róbcie kominków w domu.

 

Ja pokazuję nowym inwestorom, że nie trzeba palić ognia by tanio ogrzewać dom. Podstawa to dobry projekt, zadbanie o szczegóły, spora izolacja. Trzeba poczytać, popatrzeć na przykłady. Daje to same plusy, zarówno w późniejszych kosztach, jak i komforcie (brak obsługi, stała temperatura dobowa). Izolacja, to rzecz, która nie powinna się zepsuć (chyba, że np. kuna nam pomoże), w przeciwieństwie do systemów grzewczych, albo naszego zdrowia. Wtedy na dalszy plan spada to czym grzejemy, skoro zużywamy każdego źródła ciepła mało.

 

A ogień dla klimatu w domu mam - biokominek o mocy ok. 700W.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu NIE o kominkach. Tu: Nie róbcie kominków w domu.

 

Ja pokazuję nowym inwestorom, że nie trzeba palić ognia by tanio ogrzewać dom. Podstawa to dobry projekt, zadbanie o szczegóły, spora izolacja. Trzeba poczytać, popatrzeć na przykłady. Daje to same plusy, zarówno w późniejszych kosztach, jak i komforcie (brak obsługi, stała temperatura dobowa). Izolacja, to rzecz, która nie powinna się zepsuć (chyba, że np. kuna nam pomoże), w przeciwieństwie do systemów grzewczych, albo naszego zdrowia. Wtedy na dalszy plan spada to czym grzejemy, skoro zużywamy każdego źródła ciepła mało.

 

A ogień dla klimatu w domu mam - biokominek o mocy ok. 700W.

 

 

Witam.

 

Zgadza się ale skoro nie masz kominka to po co komu wiedzieć i niepotrzebnie wkurzać ,żeś mistrz nad mistrze w oszczędzaniu kasy przy bardzo małym zużyciu energii.To według ciebie powód by nie mieć kominka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nie wiem czy jestem oblatany w temacie ale pamietam jak budowałem dom to przy ogrzewaniu prundem to Ep za .... nie wychodziło a wystarczyło doprojektować kominek i uwzględnić z niego 80% energi na ogrzewanie i wyszło super;-) Ciekawe prawda?

 

Pewnie ustawodawca się nie zna.

A noble to leciały, zdaje się, za biadolenie nad emisją CO2. W sensie, że wszyscy zginiemy od tego (i Koszalin będzie nad morzem).

I też coś słyszałem kątem ucha, jak się minister od tych spraw chwalił, że Polsce w końcu zaliczono (odjęto) od emisji pochłanianie CO2. I nagle nam spadło o 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam rachunek za prąd... i widzę że wychodzi 0,66zł / kWh ... Ciekawe skąd chwalący grzanie prądem biorą ceny 0.28 zł ??

 

Może zapominają że na rachunku są jeszcze pozostałe opłaty przesyłowe, stałe , zmienne.. itd

 

Każdy myślący korzysta z G12 lub G12w i szuka najlepszej oferty wśród sprzedawców energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodność osoby, która zniechęca do posiadania kominka, samemu go nie posiadając jest zerowa...

 

Niestety nie masz racji. Brak kominka świadczy o przemyśleniu decyzji, rozważeniu plusów i minusów i dopiero podjecie decyzji.

Nie ma to nic wspólnego z wiarygodnością.

Idąc Twoim tokiem myślenia, rezerwujesz prawo do wypowiadania się za brakiem kominka tylko tym co go maja. Bez sensu.

 

Czytam rachunek za prąd... i widzę że wychodzi 0,66zł / kWh ... Ciekawe skąd chwalący grzanie prądem biorą ceny 0.28 zł ??

 

Może zapominają że na rachunku są jeszcze pozostałe opłaty przesyłowe, stałe , zmienne.. itd

 

Istnieje coś takiego jak taryfa G12 lub G12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...