Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A który samochód bardziej truje. Potrafi ktoś uszeregować?

1. Stary desel z przełomu wieków, np. kopcący passat 1.9 TDI

2. Nowy diesel z DPF-em

3. Nowy diesel z wyciętym DPF-em

Bo temat cząstek stałych i ich szkodliwości jest dość świeży, kilkuletni. A co - wcześniej ich nie było, czy wtedy nie szkodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak więc 150k mam na starcie zaoszczędzone + inwestycja w ogrzewanie. Mnie piec kosztował 5700zł.

Zgaduję, że u Ciebie skończyło się 5 cyfrową liczbą, a może nawet 2 lub 3 z przodu.

.

 

Może nie zgaduj, a trochę się dokształć, ile kosztuje kocioł elektryczny.

Podpowiem tylko, że mniej, niż Twój gazowy....

 

Pochwal się jeszcz, ile kosztowało Twoje przyłącze gazu....

I porównaj z tą ceną za kocioł elektryczny....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co popadać w skrajność, że trzeba kupić sobie kominek aby podjąć decyzję czy go posiadać czy nie. Każdy ma swój rozum i swoje argumenty. Nie można wypowiedzi czy warto mieć kominek zawężać do kręgu osób posiadających. A to, że argumenty na nieposiadanie kominka są niezawsze zbieżne z rzeczywistością (bo ten ktoś widział tylko źle działające kominki bądź nieprawidłowo użytkowane) to już inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który samochód bardziej truje. Potrafi ktoś uszeregować?

1. Stary desel z przełomu wieków, np. kopcący passat 1.9 TDI

2. Nowy diesel z DPF-em

3. Nowy diesel z wyciętym DPF-em

Bo temat cząstek stałych i ich szkodliwości jest dość świeży, kilkuletni. A co - wcześniej ich nie było, czy wtedy nie szkodziły?

 

http://noxy.eu/wp-content/uploads/2016/06/tabelka1.jpg

 

Ile bez DPF nie chce mi się szukać.

Do oceny starczy porównać EURO1 z EURO6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który samochód bardziej truje. Potrafi ktoś uszeregować?

1. Stary desel z przełomu wieków, np. kopcący passat 1.9 TDI

2. Nowy diesel z DPF-em

 

3. Nowy diesel z wyciętym DPF-em

Bo temat cząstek stałych i ich szkodliwości jest dość świeży, kilkuletni. A co - wcześniej ich nie było, czy wtedy nie szkodziły?

 

Wszystkie diesle to syfy, bez wyjątku! A stare to już tragedia. Jechać za takim to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zgaduj, a trochę się dokształć, ile kosztuje kocioł elektryczny.

Podpowiem tylko, że mniej, niż Twój gazowy....

 

Pochwal się jeszcz, ile kosztowało Twoje przyłącze gazu....

I porównaj z tą ceną za kocioł elektryczny....

 

Już się doedukowałem.

Przyłącze już miałem w cenie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zabłysnąłeś. Brawo, brawo! Żenujący jesteś i ...płytki.

 

Sorki, może Ciebie nie zrozumiałem. Co chciałeś tutaj powiedzieć?

 

Tabelki w których jest napisane to, co chcemy przeczytać. Ot co.

 

Głupia Unia ustala coś sobie a muzom, tworzy papierki które ładnie wyglądają, ale są do niczego niepotrzebne?

Co w nich wyczytałeś innego niż ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, może Ciebie nie zrozumiałem. Co chciałeś tutaj powiedzieć?

 

 

 

 

 

Głupia Unia ustala coś sobie a muzom, tworzy papierki które ładnie wyglądają, ale są do niczego niepotrzebne?

Co w nich wyczytałeś innego niż ja?

 

Mieszanie wiary do czego kolwiek jest nie potrzebne. Zazwyczaj wszelkie takie dyskusje kończą się burzliwie. Co do tabelek z normami euro to są mniej więcej tak wiarygodne jak sondaże wyborcze. Każda tabelka i sondaż są robione przez zainteresowanych tylko i wyłącznie pod siebie. Brak obecnie niezależnych badań, podejrzewam, że lobby producentów wszelakiego dobra nie zezwala na takowe i trzyma na tym łapę. Byłaby niezła chryja jak by ktoś przedarł się przez kordon lobbystów i ujawnił prawdę. Tyczy się to każdej gałęzi przemysłu. To chciałem właśnie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Każda tabelka i sondaż są robione przez zainteresowanych tylko i wyłącznie pod siebie. Brak obecnie niezależnych badań, podejrzewam, że lobby producentów wszelakiego dobra nie zezwala na takowe i trzyma na tym łapę. Byłaby niezła chryja jak by ktoś przedarł się przez kordon lobbystów i ujawnił prawdę. Tyczy się to każdej gałęzi przemysłu. To chciałem właśnie powiedzieć.

Twierdzisz, że normy EURO ustalili producenci silników spalinowych po to, aby ich nie przestrzegać i w celu uspokojenia opinii publicznej?

Ciekawa teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka ciekawostek dotyczących palenia się drewna z zupełnie innej dziedziny;-) ale bardzo ciekawe:

"Ilość substancji lotnych, wydzielających się z drewna w temperaturze wyższej niż 500°C, jest znikoma. Zwiększa się istotnie ilość powstających wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych.

Wykrywalne ilości WWA >400°C

Benzo[a]piren pojawia się wyraźnie >500°C

Optimum powstawania benzo[a]pirenu 800-900°C"

"Optymalny rozkład termiczny głównych składników drewna, czyli hemicelulozy, celulozy i ligniny to zakres pomiędzy 250-400ºC."

Pod tymi cytatami chyba mogą się podpisać: osoby z tyyułem, Prof. Dr hab., Dr hab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że normy EURO ustalili producenci silników spalinowych po to, aby ich nie przestrzegać i w celu uspokojenia opinii publicznej

 

Ciekawa teoria

 

Lobby producentów jest o wiele bardziej potężne niż może to się wydawać przeciętnemu człowiekowi. Moim zdaniem kroczą zaraz po masonach lub jedni i drudzy to ta sama nacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka ciekawostek dotyczących palenia się drewna z zupełnie innej dziedziny;-) ale bardzo ciekawe:

"Ilość substancji lotnych, wydzielających się z drewna w temperaturze wyższej niż 500°C, jest znikoma. Zwiększa się istotnie ilość powstających wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych.

Wykrywalne ilości WWA >400°C

Benzo[a]piren pojawia się wyraźnie >500°C

Optimum powstawania benzo[a]pirenu 800-900°C"

"Optymalny rozkład termiczny głównych składników drewna, czyli hemicelulozy, celulozy i ligniny to zakres pomiędzy 250-400ºC."

Pod tymi cytatami chyba mogą się podpisać: osoby z tyyułem, Prof. Dr hab., Dr hab.

 

Czyli do 400 stopni jesteśmy zgodni z ekologią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...