Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież do cholery to jest samo a różnią się rączką. Tylko proszę nie pisać, że w Romotopie są jakieś lepsze rozwiązania niż w Uniflamie bo nie uwierzę.

Lepsze rozwiązania ?

Proszę bardzo , pytasz i masz odpowiedź ;

właśnie różnią się rączką , ta w Uniflamie jest tak zrobiona że przy otwieraniu DOTYKASZ SZYBY i.... [ ciepło ?? ]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym + szamot - 15 kW

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym + szamot - 15 kW

 

/environment/cache/images/300_300_productGfx_483ac3eea5319f1f5918930e6fe8fbd8.jpg

/environment/cache/images/300_300_productGfx_28d2300e9d34e3f0b9f99e6b69c9ec10.jpg

/environment/cache/images/300_300_productGfx_107af4a7feb6a182e85e706861eca47c.jpg

/environment/cache/images/300_300_productGfx_3992605d4c48c2ae61963c9ddbe69e0a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Producent:

UNIFLAM

 

 

 

Stalowy wkład kominkowy z płaszczem wodnym

- moc nominalna: 15 kW

- moc regulowana: 4-18 kW

- moc płaszcza wodnego: 9 kW

- moc regulowana płaszcza wodnego: 2-11 kW

- sprawność: 82%

- średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,0924%

- średnia temperatura spalin: 236 °C

- max. ciśnienie użytkowe: 2 bar

- max. temp. użytkowa wody: 95 °C

- max. długość polan drewna: 45 cm

- pojemność płaszcza wodnego: 56 l

- średnica wylotu spalin: 180 mm

- waga: 210 kg

 

- doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz (Ø120)

- regulacja dopływu powietrza pierwotnego i wtórnego

- czarne zdobienie szyby

- spalanie wtórne

- wężownica schładzająca 1/2"

- wejście i wyjście 3/4" (prawa i lewa strona)

- otwór na czujnik temperatury wody 1/2" (prawa i lewa strona)

- otwór na czujnik temperatury spalin

- zawór odpowietrzający

- samoczynne domykanie drzwiczek

- deflektor

- popielnik

- ruszt

- paliwo opałowe: drewno

- 2 lata gwarancji

- certyfikat CE

- zgodność z normą EN 13229

- zgodność z normą BimSchV 1-2

- zgodność z normą 15a B-VG

- producent: PARKANEX – Polska

 

Uwaga! Dla zachowania ochrony gwarancyjnej instalacja musi posiadać:

- termiczny zawór bezpieczeństwa

- ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar

- termostatyczny zawór mieszający 55 °C

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

 

 

Wbudowana wężownica schładzająca zabezpiecza wkład przed zbyt wysoką temperaturą wody. Aby zapewnić prawidłowe i bezawaryjne działania instalacji grzewczej musi zostać ona wyposażona w następujące zawory: termiczny zawór bezpieczeństwa, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar, termostatyczny zawór mieszający 55 °C.

 

 

O zaworze termostatycznym mieszającym 55 stopni...... GWARANCJA !!

Doczytałeś ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×

Flash Powered by CallPage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, często tak wygląda dym z kominków czy innych kotłów zasilanych drewnem czy węglem. a najlepsze, że większość dymiących sąsiadów twierdzi, że nie dymi, podobnie jak ty (coś tam wspominałeś, że widzisz dym ze swojego komina, ale nigdy nie widziałeś, że schodzi nisko, teraz nagle zaczynasz rozróżniać dym z kominka od dymu nie wiadomo z czego). najśmieszniejsze, że twój dym nie schodzi poniżej kalenicy czy okapu, a dym z wysokiego komina elektrowni już tak, albo że twój dym jest lepszy niż dym z komina elektrowni po redukcji tlenków azotu, odsiarczaniu, elektrofiltrze i filtrze workowym. doszedłeś też do wniosku, że elektrownie spalają paliwa, żeby truć ludzi a nie zarabiać.

 

padło już tu trafne porównanie - dlaczego nie wozimy towarów skuterami, przecież tradycyjny skuter mniej truje niż najnowocześniejsza ciężarówka.

 

jakoś musisz usprawiedliwić codziennie kotłowanie w salonie.

 

 

 

dostanę pewnie bana...ale powiem ci krótko, pierdolisz jak potłuczony..... do nauki głąbie wróć, nigdy nie jest za póżno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanę pewnie bana...ale powiem ci krótko, pierdolisz jak potłuczony..... do nauki głąbie wróć, nigdy nie jest za póżno

 

argumenty się skończyły?

 

faktem jest, że np. ciepło sieciowe jest powodem znacznie mniejszych zanieczyszczeń powietrza w przeliczeniu na jednostkę niż ty i twój kominek. podobnie zresztą jak energia elektryczna, szczególnie w połączeniu z pompą ciepła, gdzie całkowita sprawność układu może przekroczyć 100%, co w połączeniu z wymaganymi przez prawo systemami redukcji zanieczyszeń bije na głowę twojego salonowego kopciucha, w dodatku jest bezobsługowe i nie robi syfu wokół siebie. polecam - wygoda i czas są bezcenne i nie powodują takich frustracji jak u ciebie :).

 

również polecam się dokształcić, szczególnie w zakresie fizyki i matematyki.

Edytowane przez imrahil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jedyna prawda:

 

faktem jest, że np. ciepło kominkowe jest powodem znacznie mniejszych zanieczyszczeń powietrza w przeliczeniu na jednostkę niż ty i ekologiczne ogrzewanie. Również zresztą jak energia elektryczna, szczególnie w połączeniu z pompą ciepła, gdzie całkowita sprawność układu może przekroczyć 100% zanieczyszczeń, co w połączeniu z wymaganymi przez prawo systemami redukcji zanieczyszeń bije na głowę kominki pod kątem wielkości zapylenia dymami z komina elektrowni, w dodatku kominek jest stosunkowo mało obsługowy i nie robi syfu wokół siebie. polecam - wygoda i czas są bezcenne i nie powodują takich frustracji jak u ciebie :).

 

również polecam się dokształcić, szczególnie w zakresie fizyki i matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jedyna prawda:

 

faktem jest, że np. ciepło kominkowe jest powodem znacznie mniejszych zanieczyszczeń powietrza w przeliczeniu na jednostkę niż ty i ekologiczne ogrzewanie.

 

również polecam się dokształcić, szczególnie w zakresie fizyki i matematyki.

 

Polecam się cofnąć i poczytać #1545,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyły.

Aktualnie 0,04 kg/MWh średnia dla elektrowni.

Warszawska elektrociepłownia Siekierki /druga co do wielkości w Europie/ - poniżej 0,01 kg/MWh

 

Kominek 1,5 kg/tonę drewna - 3600 kWh

Elektrownia na 1 kWh

- 0,00004 kg

Siekierki

- 0,00001 kg

Kominek

0,0004 kg

Kominek 10x więcej niż średnia dla elektrowni, 40x więcej niż Siekierki.

Pomiary robione na wyjściu z komina.

Siekierki 170 i 200 m, kominek 7 - 12 m nad poziomem ziemi.

W wyniku modernizacji elektrowni i budowy nowych bloków do 2022 r planowane jest ograniczenie emisji pylów o 20 %.

 

 

 

1. tak samo jak nie wierzę w boga, tak samo nie wierzę w dane które podaje elektrownia

2. teraz przelicz ile wychodzi pyłu na jednego mieszkańca, który zużywa prąd do ogrzewania, i a potem oblicz wszystkich, którzy mają prawidłowo wykonane kominki i palą w nich pawidłowo i oblicz ile oni wypuszczają pyłu do atmosfery

 

potrafisz?

 

pyły kominkowe są w mniejszości?

 

o jak mi przykro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak samo jak nie wierzę w boga, tak samo nie wierzę w dane które podaje elektrownia

2. teraz przelicz ile wychodzi pyłu na jednego mieszkańca, który zużywa prąd do ogrzewania, i a potem oblicz wszystkich, którzy mają prawidłowo wykonane kominki i palą w nich pawidłowo i oblicz ile oni wypuszczają pyłu do atmosfery

 

potrafisz?

 

pyły kominkowe są w mniejszości?

 

o jak mi przykro

 

Czy to Ty przepuszczałeś 20kubików drewna na sezon, by ogrzać swój dom ?

 

Niestety, w przeliczeniu "na głowę" produkowałeś (produkujesz) znacznie więcej zanieczyszczeń, niż odbiorca PECu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było kiedy miałem wkład nie szyty na mój dom, był to markowy wkład francuski

 

i przyznaję, to była straszna lipa, mam tego świadomość

 

 

od roku mam wkłąd Unico Dragon 16, spaliłem ostatniej zimy około 8mp desek po paletach, które i tak mam za darmo, popiół wybieram raz na miesiąc, i ogrzewam tym cały dom, sufit mam czysty, nie jak wcześniej

 

a wodę niestety grzeję drogim propanem, ale myslę, że niedługo wywalę Gaspol ze swojej posesji

 

 

bardzo ważne, jest trafić na kompetentnego kominkarza, zduna....ja miałem pecha na początku

 

 

a palę w kominku, bo uwielbiam, kocham ogień...palę codziennie przez ostatnie 13 zim, teraz czternasta

 

jak ktoś chce zobaczyć poprawnie wykonany, mało obsługowy kominek, zapraszam do mnie

 

 

 

jest jeszcze jedna istotna rzecz, o której przedmówcy nie mówili, jestem niezależny, mam w dupie podwyżki cen prądu, gazu, i tego czy burza zerwie kable, czy Putin nam zakręci korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przywoływanej tutaj elektrociepłowni siekierki, za wiki "Kotły węglowe posiadają elektrofiltry, które utrzymują emisję pyłu na poziomie 50% wielkości dopuszczalnej polskimi normami ochrony powietrza. Kocioł nr 2 jest wyposażony w filtr workowy i instalację odsiarczania spalin. Kotły są wyposażone również w palniki niskoemisyjne obniżające emisję NOX"

To proszę sobie jeszcze te polskie normy poczytać. I te filtry workowe i odsiarczanie na jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak samo jak nie wierzę w boga, tak samo nie wierzę w dane które podaje elektrownia

2. teraz przelicz ile wychodzi pyłu na jednego mieszkańca, który zużywa prąd do ogrzewania, i a potem oblicz wszystkich, którzy mają prawidłowo wykonane kominki i palą w nich pawidłowo i oblicz ile oni wypuszczają pyłu do atmosfery

 

potrafisz?

 

pyły kominkowe są w mniejszości?

 

o jak mi przykro

 

przelicz ile zanieczyszczeń produkują listonosze dojeżdżający z pocztą na skuterach w Polsce (kilka tys. skuterów). potem policz ile zanieczyszczeń produkują ciężarówki w Polsce. przerzucamy cały transport na skutery? twoje pomysły wyprodukowane w najciemniejszych zakamarkach głowy porażają logiką.

 

kominek jako rekreacja i mebel - OK. jako źródło ogrzewania - głupi pomysł z każdego możliwego punktu widzenia. wolałbym kocioł na węgiel (nawet taki bez podajnika) w oddzielnym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz ile zanieczyszczeń produkują listonosze dojeżdżający z pocztą na skuterach w Polsce (kilka tys. skuterów). potem policz ile zanieczyszczeń produkują ciężarówki w Polsce. przerzucamy cały transport na skutery? twoje pomysły wyprodukowane w najciemniejszych zakamarkach głowy porażają logiką.

 

kominek jako rekreacja i mebel - OK. jako źródło ogrzewania - głupi pomysł z każdego możliwego punktu widzenia. wolałbym kocioł na węgiel (nawet taki bez podajnika) w oddzielnym pomieszczeniu.

 

 

 

niezły beton z ciebie

 

zero argumentów... nie bo nie...nie lubię...napisz do cholery, nie znam się, ale gdzieś czytałem że kominek dymi, brudzi, i dlatego jestem na nie....hahahaa, zabawny jesteś

 

Greengaz przynajmniej ma kominek, używał, nie podobało mu się, jest bardziej leniwy niż ja, ma prawo, jego opinia coś wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od roku mam wkłąd Unico Dragon 16, spaliłem ostatniej zimy około 8mp desek po paletach, które i tak mam za darmo

 

to się tajemnica pana ekologa wyjaśniła. przepuszczasz darmowe deski przez komin i stąd to całe uwielbienie kopciucha. w dodatku puszczasz z dymem 16 tys. kWh + nie wiadomo ile propanu (energochłonny dom). i twoim argumentem jest zanieczyszczenie powietrza?

 

Co do przywoływanej tutaj elektrociepłowni siekierki, za wiki "Kotły węglowe posiadają elektrofiltry, które utrzymują emisję pyłu na poziomie 50% wielkości dopuszczalnej polskimi normami ochrony powietrza. Kocioł nr 2 jest wyposażony w filtr workowy i instalację odsiarczania spalin. Kotły są wyposażone również w palniki niskoemisyjne obniżające emisję NOX"

To proszę sobie jeszcze te polskie normy poczytać. I te filtry workowe i odsiarczanie na jednym?

 

odsiarczanie działa często na filtrach workowych. reagent trafia do reaktora, a potem ze spalinami (wcześniej oczyszczonymi w elektrofiltrze) do filtra workowego.

 

dodam jeszcze że najnowsze kotły klasy 5 w idealnych warunkach wydzielają max 40 lub 60 mg/m3 pyłu (automatyczne lub ręczne), a dla spalarni śmieci produkujących prąd i ciepło prawo wymaga 10 mg/m3 (budowane są jednak wg BAT i często sterowane tak żeby pyłu było mniej niż 5 mg/m3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz przynajmniej ma kominek, używał, nie podobało mu się, jest bardziej leniwy niż ja, ma prawo, jego opinia coś wnosi

 

przecież pisałem, że kominek używałem, w domu rodziców, którzy też go obecnie nie używają (albo używają do wspomagania rozgrzania domu po długiej nieobecności).

 

lepsze to niż palić odpady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsiarczanie działa często na filtrach workowych. reagent trafia do reaktora, a potem ze spalinami (wcześniej oczyszczonymi w elektrofiltrze) do filtra workowego.

 

dodam jeszcze że najnowsze kotły klasy 5 w idealnych warunkach wydzielają max 40 lub 60 mg/m3 pyłu (automatyczne lub ręczne), a dla spalarni śmieci produkujących prąd i ciepło prawo wymaga 10 mg/m3 (budowane są jednak wg BAT i często sterowane tak żeby pyłu było mniej niż 5 mg/m3).

Proszę nie teoretyzuj, odniosłem się do konkretnej, przywoływanej tutaj elektrociepłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drewutnię na 40 mp...schnie w niej akacja, od 3 lat :yes:

 

tylko po co te bzdury o elektrowniach, skoro nie masz o tym pojęcia? po tych wszystkich dyskusjach o zanieczyszczeniach, twoich bezsensownych "argumentach" i pyskówkach okazuje się, że masz kominek bo masz darmowe paliwo i energochłonny, nieekologiczny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było kiedy miałem wkład nie szyty na mój dom, był to markowy wkład francuski

 

i przyznaję, to była straszna lipa, mam tego świadomość

 

 

 

 

No więc większość kominków tak wygląda

Tanie, prymitywne, za mocne, a do tego tanie, wilgotne drewno.

I trzeba czekać, wdychać kilka/naście lat, aż się to rozleci i posiadacz kominka (być może) zafunduje sobie model, którym będzie zatrówał powietrze trochę mniej........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie teoretyzuj, odniosłem się do konkretnej, przywoływanej tutaj elektrociepłowni.

 

co znaczy że się odniosłeś? podałeś cytat potwierdzający, że elektrownie nie zanieczyszczają powietrza tak jak kominki. co ci z filtrem workowym nie pasuje? czasem robi tylko za wyłapywacz produktów reakcji spalin, czasem poza tym łapie także pył - zależy od technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co te bzdury o elektrowniach, skoro nie masz o tym pojęcia? po tych wszystkich dyskusjach o zanieczyszczeniach, twoich bezsensownych "argumentach" i pyskówkach okazuje się, że masz kominek bo masz darmowe paliwo i energochłonny, nieekologiczny dom.

 

 

nie znam parametrów mojego domu i nigdy mnie to nie interesowało, założenie było od początku, że będzie komnek i będzie on główny ogrzewaczem domu...i po 13 zimach mi nie przeszło :p

 

ściany z ceramiki 24cm, plus wełna 15, na podłodze styro 20cm, poddasze 25cm wełna - chyba bidy ni ma

 

a co do elektrowni, powtórzę łosiu, nie wierzę w to co podaje elektrownia, nie mają w interesie podawania prawdy, to są zjebane koncerny, nastawione tylko na zysk, a nie człowieka stricte Wieśwagen i jego afera ze spalinami...i oni nie są wyjątkiem

 

przypomnę, pracowałem w branży odpadów i wiem jak działa Generalna Inspekcja Ochrony Środowiska - jest to działalność czysto wirtualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...