Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A tu mamy stężenie rakotwórczego benzopirenu w Knurowie. W styczniu 30ng/m3 !!! Norma UE to maksymalnie 1ng/m3!

 

To nie przemysł truje czy transport, ale spalający paliwa stałe. Dlatego trzeba do ceny paliwa doliczyć składkę zdrowotną, albo zakazać.

 

 

To ile osób w styczniu w Knurowie zachorowało na raka? Masz dane? O ile więcej niż w lipcu?

Spoko nawet podoba mi się ten pomysł z doliczeniem składki zdrowotnej. Gdyby ktoś miał taki pomysł, musiały by być przeprowadzone rzetelne badania, wykazujące ciąg przyczynowo-skutkowy, udowadniające, że dym ze spalania drewna "truje".

P.S. A co w sytuacji, gdy palę drewnem z własnego lasu. Też mnie opodatkujesz?

Ekoterroryzm, slogany nie poparte żadną wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja już nic nie rozumiem.

Benzopireny, pyły zawieszone powstałe w wyniku spalania drewna są nieszkodliwe, a te ze spalania węgla są szkodliwe? To są różne benzopireny i pyły?

Czy też syf ze spalania drewna jest nieszkodliwy dla palącego drewnem, tak jak syf palącego węglem jest nieszkodliwy dla właściciela śmieciucha, a dym wydobywający się z rury wydechowej właściciela diesla z wyciętym filtrem jemu nie szkodzi, ale gdy jedzie za takim to i owszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem że grzeję prądem? Pisałeś o całym zyżyciu. Mam G12 i wiem że się opłaca poale ta średnia wychodzi mi troszkę więcej. Przesył w nocnej chyba ok0,07gr cena kWh 0,2 do tego VAT

 

Średnia musi być wyższa skoro nie grzejesz prądem i masz inny stosunek taniej do drogiej. Czyli w taniej masz około 30 gr za kWh brutto. Jak to się ma do słów tutejszego naganiacza Darka? Może sciemniasz albo czegoś nie policzyles? :)

 

No i jak grzejesz cwu latem? Po prostu mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić co dokładnie te wykresy przedstawiają ?

Co to jest BaP, BpF, BkF, Indeno ?

 

Różne rakotwórcze wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA)- BaP z tych jest chyba najgorszy.

To jest średnia dla EU+CHE+NRE ? (Szwajcaria + Norwegia?)

Tak.

Emisja w tonach na rok ? na który rok ? na jednostkę powierzchni ?

Emisja w tonach. Nie pamiętam - po dwutysięcznym.

Źródła to:

- piece opalane węgłem?

- piece opalane drenem?

- transport drogowy - silniki diesla? benzynowe czy razem?

- przemysł Prim Al. ?? cały podstawowy przemysł ??

- przemysł piece koksownicze

- inne źródła.

Tak, ale całego opracowania nie czytałem - tylko przeglądałem - brak czasu na aż takie zaangażowanie w temat.

Pozostałe lokalizacje (nie EU) mają małe zanieczyszczenia od węgła i drewna bo są w ciepłym klimacie?

A nie mają przemysłu ale maja piece koksownicze ?

 

Po prostu przemysł w UE jest obwarowany potężnymi przepisami np. spalarnia śmieci musi mieć unas katalizatory odpowiedzialne za eliminację WWA czy dioksyn, a w takim 95 milionowej Etiopii, 160 mln Bangladeszu, 170 milionowej Nigerii, 190 milionowym Pakistanie, 250 milionowej Indonezji czy w końcu 1 200 milionowych Indiach już nie. I stąd to się bierze.

 

Generalnie to 3/4 świata ma na to wywalone, ma wywalone na zdrowie swoich mieszkańców. Ja wiem - bieda, przekupni urzędnicy itd., ale to nie zmienia faktu, że tak jest :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardzo precyzyjnie działający system grzewczy skoro nie grzejesz w dziennej a wystarczy tylko nocna... Pogratulować.

 

Mam bardzo prosty i tani system grzewczy. Do grzania wystarcza nocne i dzienne okienko tanich godzin, co raczej nie stanowi problemu we współczesnym domu grzanym podlogowką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nawet podoba mi się ten pomysł z doliczeniem składki zdrowotnej. Gdyby ktoś miał taki pomysł, musiały by być przeprowadzone rzetelne badania, wykazujące ciąg przyczynowo-skutkowy, udowadniające, że dym ze spalania drewna "truje".

 

Wklejałem już prawdopodobieństwo zachorowania z raportu ministerstwa zdrowia Wielkiej Brytanii. Doszli tylko do 1,2 ng/m3, bo nie mają bardziej zatrutych miast :D.

 

Ale zawsze możesz zgłosić się na ochotnika lub wysłać na takie eksperymenty swoje potomstwo :D.

 

Nie ma to jak inhalacja BaP-em o poranku w dawce np. 30ng i tak przez 15 lat.

 

P.S. A co w sytuacji, gdy palę drewnem z własnego lasu. Też mnie opodatkujesz?

 

Oczywiście. Jak z własnego pola wlejesz do baku swój olej, to też to podlega opodatkowaniu, ew. karze.

 

Ekoterroryzm, slogany nie poparte żadną wiedzą.

 

Truj, ale siebie i swoją rodzinę, a nie moją i innych. Dam na mszę żeby na nowotwór zachorowali jedynie ci co trują i ich rodziny :D. Zgodzisz się, że to sprawiedliwe?

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muchenz,a jak tam ze smogiem i pyłami wyglądamy na przestrzeni globalnej,skoro według was taki syf u nas.:o

Co powiesz na to

http://www.ingenieur.de/Themen/Klima-Umwelt/Schmutzigste-Staedte-Smog-fordert-3-3-Mio-Todesopfer-im-Jahr

możesz "szwabskiego" nie kumać,patrz tabelki.;)

I gdzie tam widzisz ten najbardziej zasyfiony Kraków???

jest Warszawa,nie wiele gorsza od czystych ekologicznych Niemców.:eek:

Jak nie pasi to może tak

http://www.tagesspiegel.de/weltspiegel/luftverschmutzung-beim-smog-ist-italien-das-china-europas/12668866.html

Najbardziej zasyfione państwo to Włochy,dokładnie północ z Turynem i Mediolanem na czele,zmarło 84 400 osób wskutek zanieczyszczenia powietrza w głównej mierze poprzez ekstremalnie wysokie zagęszczenie komunikacji samochodowej.

Kolejne miejsca to 'czyste Niemcy" 72000,Francja 52600,Wielka bryt. 52430,a potem my 47300.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truj, ale siebie i swoją rodzinę, a nie moją i innych. Dam na mszę żeby na nowotwór zachorowali jedynie ci co trują i ich rodziny :D. Zgodzisz się, że to sprawiedliwe?

 

Daj, możesz nawet na dwie. Jak mieszkałem z rodzicami, jeszcze w liceum, nauczyłem się palić czysto, prawie bezdymowo drewnem sezonowanym po kilka lat. Mnie ta intencja nie dotyczy - butelkami, śmieciami czy innym syfem nie paliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia musi być wyższa skoro nie grzejesz prądem i masz inny stosunek taniej do drogiej. Czyli w taniej masz około 30 gr za kWh brutto. Jak to się ma do słów tutejszego naganiacza Darka? Może sciemniasz albo czegoś nie policzyles? :)

 

No i jak grzejesz cwu latem? Po prostu mnie to ciekawi.

Zastanów się jak to ma się do Twoich slów a nie Darka;-) Twoja tania jest jakoś zdecydowanie tańsza od mojej taniej takie można by odnieść wrażenie;-)

Cwu grzane latem i zimą prądem w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jak to ma się do Twoich slów a nie Darka;-) Twoja tania jest jakoś zdecydowianie tańsza od mojej taniej takie można by odnieść wrażenie;-)

Cwu grzane latem i zimą prądem w taniej taryfie.

 

Fakty są dla was kominiarze trudne do interpretacji. Masz droższa dystrybucję o 3gr, sprzedawcę natomiast możesz zmienić na takiego samego jak ja. Ceny są w cennikach i fakturach, negujecie rzeczy oczywiste albo z głupoty albo z chciwości (Darek sprzedawca).

 

Poza tym nie uważasz że grzanie cwu prądem zanieczyszcza środowisko? Dlaczego nie zrobiłeś jakiegoś płaszcza wodnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć bardzo precyzyjnie działający system grzewczy skoro nie grzejesz w dziennej a wystarczy tylko nocna... Pogratulować.

Akumulacja + normalny dom, czyli 'nie-durszlak'.

 

imrahil oraz wielu, wielu innych grzeje prądem z COP=1 i mają rachunki niższe niż ci pałujący się z paleniem ognia w celu ogrzania domu, a przecież palą by zaoszczędzić... Dziwne, prawda?

 

Po wiedzę zapraszam tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muchenz,a jak tam ze smogiem i pyłami wyglądamy na przestrzeni globalnej,skoro według was taki syf u nas.:o

Co powiesz na to

http://www.ingenieur.de/Themen/Klima-Umwelt/Schmutzigste-Staedte-Smog-fordert-3-3-Mio-Todesopfer-im-Jahr

możesz "szwabskiego" nie kumać,patrz tabelki.;)

I gdzie tam widzisz ten najbardziej zasyfiony Kraków???

jest Warszawa,nie wiele gorsza od czystych ekologicznych Niemców.:eek:

Jak nie pasi to może tak

http://www.tagesspiegel.de/weltspiegel/luftverschmutzung-beim-smog-ist-italien-das-china-europas/12668866.html

Najbardziej zasyfione państwo to Włochy,dokładnie północ z Turynem i Mediolanem na czele,zmarło 84 400 osób wskutek zanieczyszczenia powietrza w głównej mierze poprzez ekstremalnie wysokie zagęszczenie komunikacji samochodowej.

Kolejne miejsca to 'czyste Niemcy" 72000,Francja 52600,Wielka bryt. 52430,a potem my 47300.

Pozdrawiam.

 

 

 

jakoś beton pseudoekologiczny nie zauważył wpisu kolegi miedziannika

 

 

a kolega miedziannik z pewnością nie ma racji i z pewnościa manipuluje danym i z pewnością ma świadomośc, że rak tylko czycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla inwestorów nic się nie zmieni, dla posiadających w tej chwili już kotły też się nic nie zmieni.

W sklepach będą po prostu dostępne tylko kotły spełniające nowe normy.

Jest to krok w dobrym kierunku.

 

Czytałeś? Coś tam się zmienia.

cyt.

Uchwała ma także wprowadzić od lipca 2017 roku zakaz palenia w piecach mułami i flotami węglowymi oraz mokrym drewnem (o wilgotności powyżej 20%)..

....

Nie trzeba natomiast wymieniać kominków już zamontowanych. Co prawda będą musiały spełniać wskazane poziomy sprawności cieplnej lub normy emisji, ale począwszy od 2023 roku wystarczy doposażyć je w specjalne urządzenia, które ją zredukują, np. elektrofiltry dostępne już na polskim rynku.

 

Tylko kwestią czasu jest rozszerzenie unormowań na cały kraj.

 

Przykład filtru i jego ceny + oczywiscie robocizna.

 

http://sterownikitech.pl/elektrofiltr-st-360,id90.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a kolega miedziannik z pewnością nie ma racji i z pewnościa manipuluje danym i z pewnością ma świadomośc, że rak tylko czycha

Koniecznie musisz napisać do małopolskiego urzędu marszałkowskiego z protestem na powoływanie się na dane wzięte z sufitu. Wskazane byłoby powołać się w piśmie na niezależne badania wskazujące na prozdrowotny wpływ smogu.

Z komunikatu urzędu.

W efekcie ponad 98% mieszkańców regionu oddycha powietrzem, w którym nawet 10-krotnie przekroczone są dopuszczalne poziomy rakotwórczego benzo(a)pirenu, a ponad 4 tys. osób rocznie umiera na choroby będące następstwem zanieczyszczonego powietrza. Koszty związane z leczeniem chorych z powodu zanieczyszczeń powietrza i ich nieobecnością w pracy szacuje się na 3 mld zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są dla was kominiarze trudne do interpretacji. Masz droższa dystrybucję o 3gr, sprzedawcę natomiast możesz zmienić na takiego samego jak ja. Ceny są w cennikach i fakturach, negujecie rzeczy oczywiste albo z głupoty albo z chciwości (Darek sprzedawca).

 

Poza tym nie uważasz że grzanie cwu prądem zanieczyszcza środowisko? Dlaczego nie zrobiłeś jakiegoś płaszcza wodnego?

 

Głupota, chciwośc nic nie negujemy, staramy się dyskutować osobiście staram się też nie obrażać. Masz ceny jakie masz ok super że masz taniej.

Oczywiście że uważam że grzejąc cwu prądem zanieczyszczam środowisko tak samo jak ludzie którzy oświetlają choinke na święta, mało tego uważam że zanieczyszczam środowisko jadąc samochodem, pociągiem czy autobusem. Natomiast nie uważam że producenci żywności mnie trują a mógłbym ale to przecież mój świadomy wybór co kupuję przecież mógłbym sobię kózkę na działce wychodować dać jej w łeb i zjeść;-) I znowu eko terroryści by raban podnieśli bo niehumanitarne itp. Ciekawe czy ci eko zdają sobie sprawę ile zanieczyszczeń produkują na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz napisać do małopolskiego urzędu marszałkowskiego z protestem na powoływanie się na dane wzięte z sufitu. Wskazane byłoby powołać się w piśmie na niezależne badania wskazujące na prozdrowotny wpływ smogu.

Z komunikatu urzędu.

W efekcie ponad 98% mieszkańców regionu oddycha powietrzem, w którym nawet 10-krotnie przekroczone są dopuszczalne poziomy rakotwórczego benzo(a)pirenu, a ponad 4 tys. osób rocznie umiera na choroby będące następstwem zanieczyszczonego powietrza. Koszty związane z leczeniem chorych z powodu zanieczyszczeń powietrza i ich nieobecnością w pracy szacuje się na 3 mld zł rocznie.

 

 

 

MANIPULUJESZ

 

 

a czy ktoś poda strukturę pochodzenia tych spalin, pyłów, benzo i innych pochodnych? ile procent to kominki, ile piece na drewno, ile piece na węgile, ile piece na wszystko?

 

 

wyciągacie armatę na kominkarzy - a uważam - to nie ten cel, nie główny, w swej skali możliwe, że nawet nei zaśługujący na wzmiankę

 

 

 

powiem tak, myślę, że udział w produkcji syfu jaki wyrzucają kominy, traktujący kominki jako podstawowe źródło ogrzewania jest znikomy

 

uważam również, że Ci którzy uzywają kominków jako podstawowego źródła ogrzeewania domu, sa świadomi efektywności spalania, wiec robia to umiejętnie....i jak tam wczesniej jakiś łoś wklejał fotki zadymionej okolicy, durnie insynuujac że to z pewnościa kominek....bo on tam był, rzecz jasna, zajrzał im do domu....ech...

 

 

 

dalej bijcie pianę

 

 

a co do filtra, bardzo ciekawa sprawa.....tylko, żeby to nie był taki pic na wodę jak DPF, który rozbija cząstki na jeszcze mniejsze cząsteczki i tak naprawdę możliwe, że spaliny z dizla z DPFem sa groźniejsze od tego bez DPFu (ostatnio gdizes czytałem artykuł naukowy na ten temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...