Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Tnij cytaty, trzymaj odstępy, nie używaj wulgarnie czcionek, bo robisz tutaj bajzel i syf, dokładnie to samo co ci wylatuje z komina :D.

 

tak, jeszcze zamieść jakieś zdjęcie wyrwane z kontekstu na którym widac tylko dym i napisz, że to z mojego domu, a potem wytnij jakąś kolejną tabelkę, i napisz że to tyczy mojego komina

 

w tym jesteś the best !

 

a jutro jedź do pracy swoimi czterema kółkami, truj tych co stoją za tobą i udawaj świętego, ....Jekyll&Hyde, zakichany hipokryta

 

 

na szczęście ludzie nie wierzą takim smerfom mądralom jak ty :p

 

 

ja nie jetem święty:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

potem wytnij jakąś kolejną tabelkę,

 

Bo wiem, że i tak nikt, a zwłaszcza ty, nie będzie czytał czasami przydługawych i nudnych raportów po angielsku.

 

a jutro jedź do pracy swoimi czterema kółkami, truj tych co stoją za tobą i udawaj świętego, ....Jekyll&Hyde, zakichany hipokryta

 

W samochodzie jest katalizator, który eliminuje rakotwórcze WWA, a o skład mieszanki dbają komputery, przepływomierz i sondy lambda.

 

Ty na swoim kominie nie masz nic takiego, jak cię fantazja poniesie tak trujesz. Jak dasz dużo powietrza to wylatują NOx, a jak za mało to sadzisz HC i innymi syfami.

 

BTW. Do tej pory jesteś najmniej merytoryczną tutaj osobą - taki wiejski filozof, co wszystko wie, a wiedzę wysysa z własnego palca, a wcześniej z cyca matki :D.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiem, że i tak nikt, a zwłaszcza ty, nie będzie czytał czasami przydługawych i nudnych raportów po angielsku.

 

 

 

W samochodzie jest katalizator, który eliminuje rakotwórcze WWA, a o skład mieszanki dbają komputery, przepływomierz i sondy lambda.

 

Ty na swoim kominie nie masz nic takiego, jak cię fantazja poniesie tak trujesz. Jak dasz dużo powietrza to wylatują NOx, a jak za mało to sadzisz HC i innymi syfami.

 

BTW. Do tej pory jesteś najmniej merytoryczną tutaj osobą - taki wiejski filozof, co wszystko wie, a wiedzę wysysa z własnego palca, a wcześniej z cyca matki :D.

:wiggle::bash:

Wiesz chociaż co to NOx w turbinach gazowych sporo tego przeliczeniowego NO i NO2.

Ps. Zawartośc azotu w drewnie coś koło 0,12% a w węglu np.? razy 10?

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zostaliśmy w czymś docenieni. Jesteśmy najlepsi w Europie. Mamy najwięcej zatrutych miast. Brawo my :D.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21075739,wyglada-przerazajaco-powinno-wdychamy-rakotworczy-benzo-a.html#MT

 

 

http://bi.gazeta.pl/im/a5/24/13/z20072613Q,Zanieczyszczenie-powietrza-w-miastach-UE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A muchenz dalej najmądrzejszy

http://www.wein-und-olivenoel-finden.de/olivenoel-und-schadstoffe-ein-ueberblick

https://www.lgl.bayern.de/lebensmittel/warengruppen/wc_13_fette_oele/ue_2008_pflanzenoele.htm

Puść przez tłumacza idź do kogoś to ci przetłumaczy,mi nie musisz wierzyć.;)

Myślisz że tu pierdoły pociskam,bo mi się nudzi jak tobie.

Poza tym WWA mają tyle wspólnego ze smogiem co pyły,to jego podstawa.;)

http://dziecisawazne.pl/skazenie-miast-zanieczyszczonym-powietrzem-raport-who/

Porównaj co ci wczoraj podlinkowałem,Warszawa 32,w Reichu duże miasta prawie to samo.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A muchenz..........

 

Nie linkuj mi gównianych artykułów, pisanych przez anonimowych 'dziennikarzyny', co się nawet podpisać nie muszą, tylko opracowania, rządowe, albo instytutów naukowych.

 

Sam chciałeś od WHO.

 

Ustosunkuj się do tego co wcześniej wkleiłem i podlinkowałem. Dokument opracowany przez brytyjski instytut toksykologii, a nie przez anonimowego dziennikarzynę co może wypisywać co chce, bo nawet w internecie nie obowiązuje go prawo prasowe.

 

Po za tym rozmawiamy, o RAKOTWÓRCZYCH BENZOPIRENACH, a nie o pyłach. Tak, przyznaję rację, pyły też są w Berlinie i Paryżu i dla mnie koniec tematów pyłu. A pyły mnie nie interesują bo są przekraczane tylko kilka razy, za to rakotwórczy BaP w Polsce KILKADZIESIĄT razy - różnica całego rzędu.

 

I widać też, że błądzisz, bo raz o WWA a raz o pyłach - co się prędzej w google wklepie, jak wiaterek zawieje.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po za tym rozmawiamy, o RAKOTWÓRCZYCH BENZOPIRENACH, a nie o pyłach. Tak, przyznaję rację, pyły też są w Berlinie i Paryżu i dla mnie koniec tematów pyłu. A pyły mnie nie interesują bo są przekraczane tylko kilka razy, za to rakotwórczy BaP w Polsce KILKADZIESIĄT razy - różnica całego rzędu.

 

Niewiele wiesz plujesz na oślep bez pyłów nie ma BaP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele wiesz plujesz na oślep bez pyłów nie ma BaP.

 

To podaj mi wiarygodną korelację występowania PM do rakotwórczego BaP, to się może przerzucę.

 

Hint: szukałem już wcześniej i nie ma reguły. Ale internet jest pełen, mroczków co wszystko wiedzą , ale najpierw trzeba samemu im wbić do pustego łba szczyptę wiedzy.

 

Hint nr 2: katalizator w samochodzie likwiduje HC, a nie pyły - jarzysz już? Czy trzeba wziąć większego młotka, a może za rączkę jak dziecko podprowadzić pod kaganek oświaty?

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WWA występuje w powietrzu w postaci par lub aerozoli. WWA znajdujące się w powietrzu osadzone są na pyle o równoważnej średnicy ziarna, wynoszącej około 0,5 nm.

Za dr hab. ANDRZEJ SAPOTA, prof. AM

Akademia Medyczna

 

To jak wyjaśnisz brak korelacji między przekroczeniem stężenia pyłów a WWA w Polsce i na zachodzie Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjaśnisz brak korelacji między przekroczeniem stężenia pyłów a WWA w Polsce i na zachodzie Europy?

A jak wyjaśnisz zawartość BaP w jabłkach o których pisałem;-) Naukowcy potrafia się różnić w ocenach, czasami znacznie. Wnioski? No właśnie, już kiedyś pisałem nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjaśnisz zawartość BaP w jabłkach o których pisałem;-) Naukowcy potrafia się różnić w ocenach, czasami znacznie. Wnioski? No właśnie, już kiedyś pisałem nie dajmy się zwariować.

 

Nie lubię dyskusji w stylu "odpowiadam pytaniem, na pytanie".

Nie potrafisz czegoś wyjaśnić, to po co przytaczasz ?

 

Ale skoro już pytasz - tak, jabłka z terenów zanieczyszczoych zawierają więcej BaP.

Ale gdyby jabłka rosły zima, to miałyby JESZCZE większą zawartość BaP, bo posiadacze kominów rozpoczynają wówczas swój sabat.

Poza tym- twardziele wędzą paliwa stałe także latem, grzeją CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie..... bo dom to nie tylko telewizor.

TV w salonie nie mamy.

 

A my wlasnie rozwalilismy kominek. Rok temu rozwalilismy komin wystajacy z dachu i ocieplilismy dach. Temperatura na poddaszu zauwazalnie wzrosła. Teraz przyszła pora na sam kominek.

 

- Był co prawda nie do konca przemyslany jesli chodzi o ustawienie, wielkosc ale mimo ze to raptem 2m2 i tak 1/3 miejsca wypoczynkowego w zasadzie zjadał.

- Nie było chętnych do noszenia drewna, rozpalania, czyszczenia.

- Syf w salonie byl jakby sie z nim nie obchodzic

- A te "15 minut dziennie" na oblsluge wole sie z dzieckiem pobawic. W dzisijszych czasch 15 minut to duzo.

- Nikt mi nie wmówi że dobrze zrobiony i obslugiwany kominek jest 100% bezzapachowy.

- punktowe grzanie, bo nie miał rozprowadzaenia. Dom ogrzewany PC, ze sterownikiem w salonie, wiec zapalanie kominka wylaczało ogrzewanie na całą noc, i wpomieszczeniach oddalonych od komina robilo sie zimniej zamiast cieplej ktore potem było ciężko PC i podłogówka wyrównac.

- skoki temperatury!! to chyba najgorsze. Przy PC mamy skoki temperatury w pomieszczeniach liczone w ułamku stopnia. W czesci dziennej ciut ponizej 22C. Przy 24 to ja szukam wodopoju i rozbieram do rosołu.

- Od 3 lat nie był praktycznie zapalony, świeczki w nim stały dla klimatu. Bez żalu sie z nim rozstaliśmy.

 

Wyszlismy ze stereotypowego a romantycznego założenia dom za miastem to z ogórdkiem, psem i kominkiem musi byc. Jak u babci na wsi na wakacjach za młodu.

U nas kominek zupelnie sie nie sprawdził. Nie wykluczam ze inni mysla odmiennie i to co mi przeszkadzało innym podoba sie nawet. Rzecz trzeba przemyslec i najlepiej samemu pomieszkac 2 tygodnie w domu z kominkiem i go poobslugiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...