Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Czy rzeczwiście mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy może Ty już nie wiesz co chcesz przekazać w swoich postach? Czy Twoje twierdzenie: "Zreszta w madrych krajach to sie nie pali materiałami stałymi " nie obejmuje urządzeń stojących nawet w kotłowni i opalanych biomasą? Czyż wydźwięk Twoich postów i postów innych przeciwników kominków odnosi się do spalania paliw stałych jako takich (w tym drewna)? Nie powiesz mi chyba, że Niemcy wspierają zakup urządzeń spalających pellet tylko rekreacyjnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy rzeczwiście mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy może Ty już nie wiesz co chcesz przekazać w swoich postach? Czy Twoje twierdzenie: "Zreszta w madrych krajach to sie nie pali materiałami stałymi " nie obejmuje urządzeń stojących nawet w kotłowni i opalanych biomasą? Czyż wydźwięk Twoich postów i postów innych przeciwników kominków odnosi się do spalania paliw stałych jako takich (w tym drewna)? Nie powiesz mi chyba, że Niemcy wspierają zakup urządzeń spalających pellet tylko rekreacyjnie?
MD. Zacznijmy od tego, że to był post dla Jerzego...Reszta przeciwników jest bez znaczenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD. Zacznijmy od tego, że to był post dla Jerzego...Reszta przeciwników jest bez znaczenia....

 

Ale mnie kopnęło ;).

------

Już było, ale temat Niemiec powrócił.

 

"Od 1 stycznia 2015 tak czy owak zaczną obowiązywać surowsze normy, które całkowicie zabraniają korzystania z pieców i kominków zanieczyszczających powietrze. Zależnie od roku budowy kominy będą musiały być wyposażone od nowego roku w specjalne filtry. – W innym wypadku grozi konieczność wyłączenia ich z eksploatacji, a w razie niedostosowania się grzywna sięgająca 5 tys. euro – wyjaśnia Stefan Langer. Obowiązujące od stycznia wymogi będą tak surowe, że dozbrojenia będą wymagały nawet piece czy kominki kupione w 2014 roku. Przystosowane są one do obecnych, dopuszczalnych norm emisji pyłu i tlenku węgla – 0,075 g/m3. Od stycznia emisja CO nie będzie mogła przekraczać 0,04 g/m3."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie kopnęło ;).

------

Już było, ale temat Niemiec powrócił.

 

"Od 1 stycznia 2015 tak czy owak zaczną obowiązywać surowsze normy, które całkowicie zabraniają korzystania z pieców i kominków zanieczyszczających powietrze. Zależnie od roku budowy kominy będą musiały być wyposażone od nowego roku w specjalne filtry. – W innym wypadku grozi konieczność wyłączenia ich z eksploatacji, a w razie niedostosowania się grzywna sięgająca 5 tys. euro – wyjaśnia Stefan Langer. Obowiązujące od stycznia wymogi będą tak surowe, że dozbrojenia będą wymagały nawet piece czy kominki kupione w 2014 roku. Przystosowane są one do obecnych, dopuszczalnych norm emisji pyłu i tlenku węgla – 0,075 g/m3. Od stycznia emisja CO nie będzie mogła przekraczać 0,04 g/m3."

Niemozliwe!! Cudowny zapach olchowego drewna im przeszkadza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe!! Cudowny zapach olchowego drewna im przeszkadza??

 

 

zapach olchowego drewna przeszkadza Gazpromowi i jego kooperantom niemieckim i trzeba znaleźć zejście dla gazu z nordstream 2 :yes:

 

w kontekście tego....

http://wolnemedia.net/gazprom-przejmuje-niemieckie-firmy-gazowe/

 

a Gerhard Fritz Kurt Schröder posłusznie służy ......

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie kopnęło ;).

------

Już było, ale temat Niemiec powrócił.

 

"Od 1 stycznia 2015 tak czy owak zaczną obowiązywać surowsze normy, które całkowicie zabraniają korzystania z pieców i kominków zanieczyszczających powietrze. Zależnie od roku budowy kominy będą musiały być wyposażone od nowego roku w specjalne filtry. – W innym wypadku grozi konieczność wyłączenia ich z eksploatacji, a w razie niedostosowania się grzywna sięgająca 5 tys. euro – wyjaśnia Stefan Langer. Obowiązujące od stycznia wymogi będą tak surowe, że dozbrojenia będą wymagały nawet piece czy kominki kupione w 2014 roku. Przystosowane są one do obecnych, dopuszczalnych norm emisji pyłu i tlenku węgla – 0,075 g/m3. Od stycznia emisja CO nie będzie mogła przekraczać 0,04 g/m3."

Co do kopania...Zwykle marchewką więcej zdziałasz, niźli kijem...:D

.

Jerzy. Wszystko sieM zgadza zeZ temi NimcYmia..... z małym ale. Z przepisów wyłączone są (napiszę to swoimi słowami, bo nie lubię ryć...): jedyne źródła ciepła, miejsca do przygotowywania potraw które wymagają określonych procedur (piece do pizzy opalane dRZewnem), i jeszcze coś i jeszcze coś tam...Są jakieś wytyczne dla tych wyjątków, ale tak oddalone w czasie, że pewnie prędzej się ropa i wUngiel skończy...Niemcy to całkiem normalny kraj...a to nie tylko tam tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to w sobote i niedziele w centrum Poznania prowadzę szkolenie z budowy pieca chlebowego...https://www.facebook.com/events/377186259295391/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopania...Zwykle marchewką więcej zdziałasz, niźli kijem...:D

.

Jerzy. Wszystko sieM zgadza zeZ temi NimcYmia..... z małym ale. Z przepisów wyłączone są (napiszę to swoimi słowami, bo nie lubię ryć...): jedyne źródła ciepła, miejsca do przygotowywania potraw które wymagają określonych procedur (piece do pizzy opalane dRZewnem), i jeszcze coś i jeszcze coś tam...Są jakieś wytyczne dla tych wyjątków, ale tak oddalone w czasie, że pewnie prędzej się ropa i wUngiel skończy...Niemcy to całkiem normalny kraj...a to nie tylko tam tak jest.

Mówimy nie o zakazach użytkowania, tylko instalacjach urządzeń filtrujących.

Ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Zobacz Piotrze na publikowane mapki. Niemcy już dawno problem u siebie rozwiązali. U nas czeka się do ostatniej chwili i gdy już się nie daje żyć zakazy dotyczą wszystkich, również kominkowców palących okazjonalnie.

Potrafisz określić ilu Niemców ma domy z kominkiem jako jedynym źródłem ciepła? 1 000 - 50 000 i to w większości w domkach weekendowych? Ile jest pieców chlebowych i do pizzy na własne potrzeby i jak często taki piec jest użytkowany? Tak, tak na własne potrzeby, bo przecież nie chodzi o Dominos czy Pizza Hut które drewna nigdy nie oglądały.

 

U nas przepisy w zasadzie wykluczają kominek jako jedyne źródło ciepła. Buduje się wiec konfiguracje kominek z płaszczem + gaz, wungiel, PC, propan, prąd, a następnie kotłuje na okrągło w kominku. Gdyby u nas wprowadzili w takich domach zakaz używania kominków lub określone dni używania kominka, montaż filtrów przy takich systemach wyobrażasz sobie wrzask? Znasz zapewne protesty firm kominkowych w Krakowie.

 

Tym się różnimy od Niemców, a także tym, że kominek z oknem 50x80 określa jednocześnie rozmiar przedmiotu który można spalić. Sam znam takiego, który twierdzi, że nie ma lepszej rozpałki do kominka jak butelka PET.

To jest Polska właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spojrzałem na wartosci opałowe suchej dębiny, aukcje na allegro, takoż na ze wunglem jest o 30% drożej niż drewnem. WIec żadna przepaść. I obawiam sie ze w madrych krajach (nie wiem gdzie to) nie jest to powod do niepalenia weglem tylko drewnem. Jak opowiadam

w DE kolegom w pracy ze w polsce to sie w kominkach w salonie drewnem pali i dom ogrzewa to nie uwierzyli. Dopytywali czy to jakies stare sabytkowe domy itp.

 

Zreszta w madrych krajach to sie nie pali materiałami stałymi.

 

Taaa? I co jeszcz powiedziałeś kolegom szwabom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy nie o zakazach użytkowania, tylko instalacjach urządzeń filtrujących.

Ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Zobacz Piotrze na publikowane mapki. Niemcy już dawno problem u siebie rozwiązali. U nas czeka się do ostatniej chwili i gdy już się nie daje żyć zakazy dotyczą wszystkich, również kominkowców palących okazjonalnie.

Potrafisz określić ilu Niemców ma domy z kominkiem jako jedynym źródłem ciepła? 1 000 - 50 000 i to w większości w domkach weekendowych? Ile jest pieców chlebowych i do pizzy na własne potrzeby i jak często taki piec jest użytkowany? Tak, tak na własne potrzeby, bo przecież nie chodzi o Dominos czy Pizza Hut które drewna nigdy nie oglądały.

 

U nas przepisy w zasadzie wykluczają kominek jako jedyne źródło ciepła. Buduje się wiec konfiguracje kominek z płaszczem + gaz, wungiel, PC, propan, prąd, a następnie kotłuje na okrągło w kominku. Gdyby u nas wprowadzili w takich domach zakaz używania kominków lub określone dni używania kominka, montaż filtrów przy takich systemach wyobrażasz sobie wrzask? Znasz zapewne protesty firm kominkowych w Krakowie.

 

Tym się różnimy od Niemców, a także tym, że kominek z oknem 50x80 określa jednocześnie rozmiar przedmiotu który można spalić. Sam znam takiego, który twierdzi, że nie ma lepszej rozpałki do kominka jak butelka PET.

To jest Polska właśnie

Racja. Dlatego cała nasza dyskusja o kant d*pska walnąć...(mówię o kraju, nie o FM). "Każden" sobie gada co wie i co mu pasuje, a prawdę zna niewielu...Flaszkę stawiam temu co setną stronę otworzy w tym wątku! :DNa innym forum gaciowym się to nazywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Dlatego cała nasza dyskusja o kant d*pska walnąć...(mówię o kraju, nie o FM). "Każden" sobie gada co wie i co mu pasuje, a prawdę zna niewielu...Flaszkę stawiam temu co setną stronę otworzy w tym wątku! :DNa innym forum gaciowym się to nazywa...

 

100 stron bicia piany :-)

 

Myjk, wiesz, że twój ekologiczny dizel za 9 lat nie wjedzie do Paryża, Madrytu...?

tak masz zajeb....ekologiczne auto :-), ofiltrowane z każdej strony, hahahahaa

 

http://4webzones.pl/masz-diesla-nie-wjedziesz-do-paryza-madrytu-i-aten-a-nawet-meksyku/

 

 

 

Piotrze, odnośnie "każden", nie każden, ale konkretni lobbyści, poprzez media i w kuluarach rządowych przemycają swoje interesy....

 

wiecie ile zapłacił pewien duży koncern odpadowy za ustawę śmieciową?

5mln Ojro.

 

ktoś powie, że niemało....

kontrakt na wywóz odpadów tylko z Wrocławia na 3 lata był warty ponad 700mln zł

.....hahaha

 

 

i tak wygląda przemycanie ekologii do życia

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Green,widzę u ciebie leksze zwapnienie mózgu=Alzheimer,na temat Niemiec było już tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)/page85

Ilość kominków w Reichu masz tu

http://www.baulinks.de/webplugin/2011/0628.php4

Patrz 2 tabelka,obrazek,krótka legenda

offene Kamine=kominek otwarty

Heizkamine=kominki grzewcze,prawdopodobnie chodzi o płaszcz wodny

Kachelofen=kominki kaflowe

Kaminofen=kominki,piecokominki.

Jest tego w sumie ok. 11 milionów i jakoś nikt się tym nie przejmuje tak jak ty i reszta szanownych tu zawsze obecnych ekologów.;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 stron bicia piany :-)

 

Myjk, wiesz, że twój ekologiczny dizel za 9 lat nie wjedzie do Paryża, Madrytu...?

tak masz zajeb....ekologiczne auto :-), ofiltrowane z każdej strony, hahahahaa

 

http://4webzones.pl/masz-diesla-nie-wjedziesz-do-paryza-madrytu-i-aten-a-nawet-meksyku/

 

 

 

Piotrze, odnośnie "każden", nie każden, ale konkretni lobbyści, poprzez media i w kuluarach rządowych przemycają swoje interesy....

 

wiecie ile zapłacił pewien duży koncern odpadowy za ustawę śmieciową?

5mln Ojro.

 

ktoś powie, że niemało....

kontrakt na wywóz odpadów tylko z Wrocławia na 3 lata był warty ponad 700mln zł

.....hahaha

 

 

i tak wygląda przemycanie ekologii do życia

 

Moje śmieci też wożą...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami palę w kominku. Zastanawia mnie tylko - co jest w tym kominku skopanego że otwarcie gilotyny kończy się zawsze smrodem na całe mieszkanie. Dym wpada przez gilotynę do zabudowy kominka. Nie wypada z kolei dym z kominka przez otwarte drzwi na pokój. Praktycznie nie da się podłożyć do tego kominka bo musze potem wietrzyć cały dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem też do wniosku odnośnie palenia brykietem vs palenia drewnem.

1. Brykiet pali się wolniej i lepiej od góry bo nie zajmuje się cały i spalenie wkładu 10kg trwa 6-7 godzin

2. Drewno zajmuje się całe i ciężko kontrolować proces spalania. Ładując cały wkład drewna mam problem ze zbyt krótkim paleniem i zbyt nagłym uwalnianiem ciepła

3. Przy drewnie nie trzeba wybierać popiołu co palenie zaś przy brykiecie po każdym paleniu- podłoga kominka musi być czysta aby brykiet ładnie leżał.

4. Syfienie od kominka jest znaczne - najgorsze chyba to wybieranie popiołu.

5. Wczoraj spaliłem robaka bo juz po rozpaleniu i zamknieciu szyby zobacyzlem jak mu sie robi ciepło. Drewno leżało od miesiąca w garażu.

 

Preferuję brykiet - zdecydowanie lepiej mi się tym pali.

Ogólnie palenie jest dosyć fajne ale bardzo absorbujące bo schodzę do kominka co godzinę albo i częściej by zobaczyć jak się pali.

 

Użycie klimatyzatora do grzania jest zdecydowanie wygodniejsze choć nie daje radości.

 

Jak spalę 10kg brykietu to praktycznie na dobę mi wystarczy tyle ciepła na parterze.przy temp na podwórku około 0C a nawet troche ciepła pojdzie na górę

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem też do wniosku odnośnie palenia brykietem vs palenia drewnem.

1. Brykiet pali się wolniej i lepiej od góry bo nie zajmuje się cały i spalenie wkładu 10kg trwa 6-7 godzin

2. Drewno zajmuje się całe i ciężko kontrolować proces spalania. Ładując cały wkład drewna mam problem ze zbyt krótkim paleniem i zbyt nagłym uwalnianiem ciepła

3. Przy drewnie nie trzeba wybierać popiołu co palenie zaś przy brykiecie po każdym paleniu- podłoga kominka musi być czysta aby brykiet ładnie leżał.

4. Syfienie od kominka jest znaczne - najgorsze chyba to wybieranie popiołu.

5. Wczoraj spaliłem robaka bo juz po rozpaleniu i zamknieciu szyby zobacyzlem jak mu sie robi ciepło. Drewno leżało od miesiąca w garażu.

 

Preferuję brykiet - zdecydowanie lepiej mi się tym pali.

Ogólnie palenie jest dosyć fajne ale bardzo absorbujące bo schodzę do kominka co godzinę albo i częściej by zobaczyć jak się pali.

 

Użycie klimatyzatora do grzania jest zdecydowanie wygodniejsze choć nie daje radości.

 

Jak spalę 10kg brykietu to praktycznie na dobę mi wystarczy tyle ciepła na parterze.przy temp na podwórku około 0C a nawet troche ciepła pojdzie na górę

Daj ogłoszenie. Zamienię kiepski kominek opalany drewnem na dobry elektryczny...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Green,widzę u ciebie leksze zwapnienie mózgu=Alzheimer,na temat Niemiec było już tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)/page85

Ilość kominków w Reichu masz tu

http://www.baulinks.de/webplugin/2011/0628.php4

Patrz 2 tabelka,obrazek,krótka legenda

offene Kamine=kominek otwarty

Heizkamine=kominki grzewcze,prawdopodobnie chodzi o płaszcz wodny

Kachelofen=kominki kaflowe

Kaminofen=kominki,piecokominki.

Jest tego w sumie ok. 11 milionów i jakoś nikt się tym nie przejmuje tak jak ty i reszta szanownych tu zawsze obecnych ekologów.;)

Pozdrawiam.

 

Czyli kłamie rzecznik prasowy mówiący z obowiązku zakładania filtrów na kominy odprowadzające spaliny z kominków starszych niż wyprodukowanych przed 2014 r. Podana statystyka nic nie mówi, że prawdopodobnie 1,8 miliona kominków z płaszczem /Heizkamine/ jest jedynym źródłem ciepła, a tym samym jego zakaz używania jest przesunięty w czasie itd., itp.. Czepiać się możemy dalej.

Nawiasem mówiąc to mam w d ..e Niemcy i ich ilość kominków.

To dzisiaj w Warszawie ogłoszono alarm smogowy, a nie w Zagłębiu Ruhry.

 

"7 listopada w Delhi odnotowano poziom zanieczyszczenia pyłem PM2.5 sięgający 700 ug/m3. Sytuację taką odnotowało większość światowych mediów jak urągającą standardom cywilizowanych krajów. Okazuje się, że podobne stężenia w tym samym czasie wystąpiły również w Polsce.

 

Zaledwie dzień później, 8 listopada, w Legionowie poziom zanieczyszczenia powietrza pyłem PM2.5 pomiędzy godziną 21 i 22 sięgnął poziomu 606 ug/m3. Następnego dnia równie poważny incydent miał miejsce w Rybniku: o godzinie 22 poziom zanieczyszczenia pyłem PM10 wynosił 693 ug/m3. Co więcej, średnie stężenia pyłu PM10 dla doby było aż sześć razy wyższe niż dopuszczalna norma. To tylko dwa z przykładów pokazujących jak wygląda zanieczyszczenie powietrza w Polsce. Każdego roku nagminnie przekraczane są poziomy zanieczyszczenia powietrzem do wartości przekraczających wielokrotnie dopuszczalne normy."

 

I przeczytaj uważnie co napisałem poprzednio. . a i o objawach Alzheimera, może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...