Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to mnie teraz uspokoiłeś, w kosmosie nikomu nie zaszkodzą przecież, a obłe nie są tak niebezpieczne, jak kanciaste :)

 

No widzisz nie trzeba laikowi długo tłumaczyć by jakoś to przetrawił.To co ulatuje kominem w kosmos w prawidłowo dobranym wkładzie ,ciągiem kominowym i dopasowaną do tego prawidłowo wykonaną instalację w KZPŁW jest niczym w porównaniu z kotłami np . na węgiel.Te bajki o tym i wykresy to fikcja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością - praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Ponieważ do pełnego spalania drewna potrzebne jest co najmniej 1000 stopni.

Jak ścianki urządzenie to jest kominka będą miąły 1000 stopni to w środku może panować trochę wyżna temperatura np.1200 stopni co wystarczy dla pełnego spalenia drewna.Chociaż lepsza by była jeszcz wyżna temperatura.

Chlorek sodu w temperaturze 800 stopni się topi więc w 1000 stopni jest cieczą.

Ale grzajniki rozgrzane do 1000stopni równa się pożar i niebezpieczeństwo opażeń.

Więc należało by postawić zbiornik z wymiennikiem,w którym sód,glikol zabiera ciepło od chlorku sodu a następnie jeszcze jedeń zbiornik w,którym woda zabiera ciepło od sodu, glikolu.

A przy wodzie o temperaturze 30-55 stopni masz destylarnię a od 60 do 95 stopni sadzarnię.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie trzeba laikowi długo tłumaczyć by jakoś to przetrawił.To co ulatuje kominem w kosmos w prawidłowo dobranym wkładzie ,ciągiem kominowym i dopasowaną do tego prawidłowo wykonaną instalację w KZPŁW jest niczym w porównaniu z kotłami np . na węgiel.Te bajki o tym i wykresy to fikcja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością - praktyka.

 

Jak widać, niektórzy całkiem komfortowo czują się żyjąc złudzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, niektórzy całkiem komfortowo czują się żyjąc złudzeniami

 

Jeżeli komfortem nazywasz to co umieściłeś w stopce to przepraszam chylę czoła.Rzeczywiście do życia nie potrzeba kominka za to trzeba takiego ogrzewania w domu jak u ciebie.Chylę czoła po raz drugi.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do osób posiadających/wykonujących DGP - czy na etapie lania stropu robiliście przepusty pod kanały z gorącym powietrzem. O ile w przypadku WM jest sprawa jasna, bo będę miał projekt o tyle w przypadku kominka wykonując SSO nie będę miał ani jego projektu, ani pewnie nawet pełnej koncepcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek w domu to jest fajna sprawa. Bije od niego ciepło, można przy nim spędzać romantyczne wieczory. Kominek też nie jest drogi w eksploatacji. Polecam budowę kominków.

 

My to wiemy ale ty powinieneś czytać i pytać , nie oznajmiać.Tylko z takim przesłaniem do nas ,do braci kominkowej przychodzisz.???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek w domu to jest fajna sprawa. Bije od niego ciepło, można przy nim spędzać romantyczne wieczory. Kominek też nie jest drogi w eksploatacji. Polecam budowę kominków.

Niefajna sprawa wg mnie.

Ciepło jest za duże i powoduje przegrzanie domu, co potwierdził tu użytkownik wrzucając wykresy temperatur.

Biorąc pod uwagę koszt budowy i późniejszy nakład pracy, to może okazać się drogim w eksploatacji.

Nie polecam budowy.

 

A co do romantycznych wieczorów, to chyba nie masz tego na myśli*?

 

http://www.kppsp-oborniki.pl/images/P1310026.JPG

 

* wybuch kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajna sprawa wg mnie.

Ciepło jest za duże i powoduje przegrzanie domu, co potwierdził tu użytkownik wrzucając wykresy temperatur.

Biorąc pod uwagę koszt budowy i późniejszy nakład pracy, to może okazać się drogim w eksploatacji.

Nie polecam budowy.

 

A co do romantycznych wieczorów, to chyba nie masz tego na myśli*?

 

http://www.kppsp-oborniki.pl/images/P1310026.JPG

 

* wybuch kominka

Ta twoja niewiedza to kompromitacja.Do ciebie trzeba zwracać się w ten sposób:

http://images20.fotosik.pl/139/c013d594b990b5fa.jpg

 

wiesz znafco co to jest???

 

[h=2]Uszkodzony wentylator Brink Renovent w rekuperatorze[/h]

Od jakiegoś czasu mój rekuperator Brink Renovent Large zaczął inaczej pracować. Dało się to bezproblemowo zauważyć gdyż jest ona zamontowany w korytarzu łączącym dom z garażem, więc codziennie tamtędy przechodzę. Zmienił się nieznacznie szum wentylatorów- tak jak gdyby coś tarło/chrobotało… ciężko było to określić.

Niestety z braku czasu nie udało mi się bliżej rozpoznać tematu, aż do chwili gdy byłem zmuszony poświęcić temu więcej uwagi. Na wyświetlaczu wyskoczył błąd F2. W instrukcji jest napisane że błąd ten oznacza iż „wentylator nawiewny zatrzymał się”. W instrukcji obsługi jest napisane że w przypadku wystąpienia błędu F2 instalator powinien:

 

  • Sprawdźić przewody od MCU do wentylatora nawiewnego
  • Wymienić MCU i przewody

Rozkręciłem rekuperator, wyciągnąłem zespół wentylatorowy i bliżej przyjrzałem się przewodom i wentylatorom. Od razu można było zauważyć że jeden z nich chodził zdecydowanie ciężej i to potraktowałem jako przyczynę awarii.

Co jednak można zrobić z takim wentylatorem? Oczywiście należy go wymienić.

Ten wentylator EBM w rekuperatorze Brink ma oznaczenie R3G160-AD52-11 i został wyprodukowany przez firmę PAPST. Koszt zakupu nowego to prawie 300 euro. Lekko mnie to przeraziło. Z drugiej strony nie wiele miałem do stracenia- albo się go uda naprawić i zaoszczędzić kilka PLN, albo też trzeba będzie kupić nowy…

 

Powtarzam .Nie kompromituj się tymi wejściami.Ślepy -zaślepiony niewiedza ,że nie wiesz kto tu pisze.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajna sprawa wg mnie.

Ciepło jest za duże i powoduje przegrzanie domu, co potwierdził tu użytkownik wrzucając wykresy temperatur.

Biorąc pod uwagę koszt budowy i późniejszy nakład pracy, to może okazać się drogim w eksploatacji.

Nie polecam budowy.

 

A co do romantycznych wieczorów, to chyba nie masz tego na myśli*?

 

http://www.kppsp-oborniki.pl/images/P1310026.JPG

 

* wybuch kominka

 

No i co ma argumentować ta fotka? Mamy się "licytować" na zdjęcia, mogę przecież powklejać tu x fotek po wybuchu gazu, gdzie nawet cegła na cegle nie została. Jeśli romantyzm Ci obcy lub go nie rozumiesz, to Twoja sprawa, ale inni mogą mieć inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ma argumentować ta fotka? Mamy się "licytować" na zdjęcia, mogę przecież powklejać tu x fotek po wybuchu gazu, gdzie nawet cegła na cegle nie została. Jeśli romantyzm Ci obcy lub go nie rozumiesz, to Twoja sprawa, ale inni mogą mieć inne zdanie.
Na fotce widać jakąś melinę...Menele napalili czymś co wybuchło...Przyjmijmy na wiarę, że w kominku...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego budowlany_laik Nie odpowiedziałeś mi co w razie W z twoim prądem.

1.Co się stanie z energo oszczędnością gdy rekuperator podziękuje za współpracę z powodu braku prądu i trzeba będzie zacząć wietrzyć

 

Pisałeś też że w takiej sytuacji zwiększysz zyski bytowe

2. Bardzo mnie interesuje jak to zrobisz bez prądu one spadną?

 

3. Kolejnarzecz wspomniałeś o bio kominku a jak chcesz z niego korzystać bez wentylacji??

 

Oczywiście nie mówię o zaniku prądu na kilka godzin czy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...