Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budowlany, bardzo Cie proszę, nie mąć w tym wątku gdzie wypowiadają się ludzie mający zgoła inne zdanie na temat kominków niż Ty. A ogień pali się do dziś w elektrowniach, żebyś mógł zasilić swoją PC.

 

Te dwa Pany niereformowalne.Ten wątek jest dla tych którzy są za i chcą mieć kominki.A nie mówiłem.Popatrz jak oni odbierają ludziom prawo wyboru.Myślę ,że to swoistego rodzaju wirus.tego się nie da uleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać poniżej gdzie są samochody i przemysł? (za polskialarmsmogowy.pl)

 

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/478.jpg

 

Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.

 

niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.

 

 

Co piernik do wiatraka.

Wprowadzono całkowity zakaz używania paliw stalych w Krakowie, czy nie wprowadzono?

 

niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.

 

 

ROTFL Przelewa się. Hipokryzja.

 

niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień palono w epoce kamienia łupanego by się ogrzać. Teraz mamy XXI wiek - są np. pompy ciepła. A, jak się okazuje, można również grzać najdroższym nośnikiem (prądem) bardzo tanio.

 

A te PC są napędzane .... prądem. A elektrownie mamy z epoki kamienia łupanego - ogniem produkują prąd.

 

 

Tak wygląda filtr w wentylacji po 2 tygodniach pracy - efekt syfu z jednego kominka z PW! Pomyśleć, że to mielibyśmy w płucach...

 

A jak odizolowałeś się od innych źródeł zanieczyszczeń? Bardzo przydatny patent.

 

Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.

 

No i ładnie sam cytujesz, że ważne jest co i w czym się spala. Można ekologicznie spalać? Można. To nie kominki są złe, tylko to, co ludzie do nich wrzucają.

Właściwie obstawiałbym, że akurat kominki są cacy. Bo to ludzie montują w salonie i syfu tam nie palą. To stare kotłownie i tradycyjne śmieciuchy syfią zasilane śmieciami. I wrzucanie do jednego wora kominków jest niesprawiedliwe.

 

Poglądy masz. Gorzej z logiką.

Noże zabijają. NIE nożom.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te PC są napędzane .... prądem. A elektrownie mamy z epoki kamienia łupanego - ogniem produkują prąd.
Jakbyś miał na swoim kominku takie filtry i tak kontrolowany proces spalania jak maja te łupano-kamienne elektrownie, to problem smogu by w PL nie występował albo był znaaacznie mniejszy.

 

A jak odizolowałeś się od innych źródeł zanieczyszczeń? Bardzo przydatny patent.

Niestety nie jest to dobry patent. Filtr do wentylacji który by rozwiazał problem sąsiada syfiarza podziałałby pare godzin i się zapchał.

Jak spojrzysz w inne watki, to laik latem używa filtrów G4. Tylko zima kombinuje z dokładniejszymi a i tak niewiele to daje :-(

 

 

Można ekologicznie spalać? Można. To nie kominki są złe, tylko to, co ludzie do nich wrzucają.

Można ekologicznie spalać w warunkach domowych. Gaz, olej. NIE paliwa stałe. Nawet w najlepszym kotle wyprodukujesz 100x wiecej pyłów niż z gazu. I pewnie z 10x wiecej pyłów niż elektrownia węglowa, która do tego ma 20x wyższy komin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.

 

20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.

Jaka to różnica ?

Pyły rozsypią się dalej "nie u nas" i na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki szkodzą , alkohol szkodzi , fajki też źle , tłusto żle ! Ile Wy chcecie żyć 150 lat ? Ja palę piję .jem tłusto bo wolę żyć krótko a dobrze niż długo i h.....jowo ! :stirthepot:
Jaraj se fajki. Pij, jedz nie zdrowo Twój wybór, który źle wpływa tylko na Ciebie.

Ale nie wiem czy pamiętasz, zakazano jakiś czas temu palenia papierosów miejscach publicznych bo szkodzą innym a nie tylko temu co chce żyć krócej a fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy pamiętasz, zakazano jakiś czas temu palenia papierosów miejscach publicznych bo szkodzą innym a nie tylko temu co chce żyć krócej a fajniej.

Pamiętam . Wtedy bardzo spodobało mi się stwierdzenie Jana Nowickiego (Wielkiego Szu )." Knajpa bez fajek to jak burdel bez dziwek "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.

 

20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.

Jaka to różnica ?

Pyły rozsypią się dalej "nie u nas" i na większej powierzchni.

 

Elektrofiltry o sprawnościci ponad 99%

Odsiarczanie spalin.

 

Nie porównuj emisji pyłów z elektrowni z salonowymi urządzeniami grzewczymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.

Och od razu na niczym. Jakbyś czytał ze zrozumieniem a nie wybiórczo to co Ci się podoba i sprzyja Twojemu biznesowi to byś pamietał cytowany przez mnie raport Greenpeace'u o ilości pyłów emitowanych przez ofiltrowane elektrownie węglowe. Greenpeace raczej nie pobłaża elektrowniom węglowym i jeśli naciąg dane to wiadomo że na ich niekorzyść.

Porównałem to z Waszmi danymi o ilości pyłów wziętym z instrukcji siakiegoś tam brunnera.

 

Przeliczyłem to na 2tony drewna (26GJ). Kominek - 1500g. Taka sama ilość prądu z elektrowni węglowej - 50g.Tak to wysnułem owe domysły oparte na niczym.

 

20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.

Jak to różnica ?

2 z geografii. Jak te z Katowic spadna w krakowie, to te z krakowa to raczej w tarnowie. Nawet kierunkiem wiatru manipulujesz.

 

I nie wiem czy Ty próbujesz mnie czy siebie obrazić?

Wzór na pole powierzchni koła: pi*R^2. Owszem, Pyły w końcu spadna. Ale na trochę większej powierzchni, więc rozrzedzone czyli mniej groźne. Polecam chocby wikipedie i artykuły o niskiej i wysokiej emisji, bo to co piszesz jest żenujące, śmieszne., sam nie wiem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki szkodzą , alkohol szkodzi , fajki też źle , tłusto żle ! Ile Wy chcecie żyć 150 lat ? Ja palę piję .jem tłusto bo wolę żyć krótko a dobrze niż długo i ch.....jowo ! :stirthepot:

 

masz nieaktualne dane...tłusto już nie jest źle..źle jest tłusto w połączeniu z niektórymi innymi produktami, tak na marginesie....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ekologicznie spalać w warunkach domowych. Gaz, olej. NIE paliwa stałe. Nawet w najlepszym kotle wyprodukujesz 100x wiecej pyłów niż z gazu. I pewnie z 10x wiecej pyłów niż elektrownia węglowa, która do tego ma 20x wyższy komin.

 

Za to w kominku wyprodukuję CO2 które całkiem niedawno fruwało w powietrzu. Obieg współczesny-zamknięty. A spalając węgiel (u nas znaczna część prądu jest z brunatnego) uwalniamy do atmosfery dwutlenek węgla uwięziony w skałach od dziesiątków milionów lat. Do tego w przypadku elektrowni trzeba go spalić ze 3x więcej żeby zamiast kotłem węglowym ogrzać dom prądem 1:1 albo tyle samo, co grzejąc PC.

 

Nieekologiczność spalania drewna i ekologiczność prądu to u nas ściema.

 

Porównanie spalania węgla do drewna wcale tak fajnie nie wygląda dla węgla:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380522

Źródło

 

I pamiętaj, że przez straty w przesyle trzeba to jeszcze pomnożyć przez 3.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380531

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380532

 

Źródło

 

 

I żeby nie było - w kominku zamierzam palić rekreacyjnie, a CWU i CO ogrzewać prądem (jeszcze nie wiem czy tylko 1:1, czy tylko PC, czy obydwie metody). Ale nie dlatego, że to modne czy ekologiczne - a tylko dlatego, że to mi się najbardziej opłaca z rozwiązań bezobsługowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nieaktualne dane...tłusto już nie jest źle..źle jest tłusto w połączeniu z niektórymi innymi produktami, tak na marginesie....:p

No toś mnie pocieszył ! Upiekłem se właśnie kiełbachę w kominku ! :D Zgodnie z Twoją tezą ,że tłuste w połączeniu z niektórymi produktami nie jest złe . Tłusta kiełbacha + kominek (inny produkt) - jest OK :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w kominku wyprodukuję CO2 które całkiem niedawno fruwało w powietrzu. Obieg współczesny-zamknięty. A spalając węgiel (u nas znaczna część prądu jest z brunatnego) uwalniamy do atmosfery dwutlenek węgla uwięziony w skałach od dziesiątków milionów lat. Do tego w przypadku elektrowni trzeba go spalić ze 3x więcej żeby zamiast kotłem węglowym ogrzać dom prądem 1:1 albo tyle samo, co grzejąc PC.

 

Nieekologiczność spalania drewna i ekologiczność prądu to u nas ściema.

 

Porównanie spalania węgla do drewna wcale tak fajnie nie wygląda dla węgla:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380522

Źródło

 

I pamiętaj, że przez straty w przesyle trzeba to jeszcze pomnożyć przez 3.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380531

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380532

 

Źródło

 

 

I żeby nie było - w kominku zamierzam palić rekreacyjnie, a CWU i CO ogrzewać prądem (jeszcze nie wiem czy tylko 1:1, czy tylko PC, czy obydwie metody). Ale nie dlatego, że to modne czy ekologiczne - a tylko dlatego, że to mi się najbardziej opłaca z rozwiązań bezobsługowych.

Zgoda co do 0 emisji C02 z biomasy. Ale ja wole CO2 niż pare kg pyłów z jednego kominka przez rok. Taka sama ilość pyłów wyemituje współczesny samochód przejezdzajac pół miliona kilometrów!! OD CO2 nie umrzesz, choc trzeba go ograniczac. A od pyłów raka płuc z powodzeniem dostaniesz tudziez Twoje dziecko astmy :-(

 

Dorabiasz filozofię. 10sekund i google podpowiada że straty przesyłowe w polsce to .....12%. Trochę inna wartość iż podane przez 3x.

 

Biomasy nie starczy dla wszystkich. Obecnie w tym kraju spalamy tyle drewna ile wyrasta i nie jest wykorzystywna w innym przemylse. Tego w warunkach domowych jest 5x mniiej niz węgla .Tym sposobem nie ograniczymy emisji C02. Tzn ograniczymy. Ale to kropla w morzu niestety. A skoro już musimy spalać to niech się spali w elektrociepłowni i przejdzie prze filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...