Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Gość mtdeusz

W Polsce,króluje przestarzałą technologia z ubiegłego wieku to jest górny kopcióch znany też jako szkrzynka służąca do smrodliwej utylizacji hurtowej ilośći paliwa,większość kominków,wszysktie kozy i piecyki,większośc kotłów CO to górne kopciuchy lub górne dolne kopciuchy.

Jak się sporadycznie znajdzie jakiś dolniak to on ma wspólne z dolnym spalniem tylko wiszącą gródź i nic więcej.

I co tu się dziwić smogiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ma CO2 do smogu????

 

 

Ze względu na miejsce i warunki powstawania oraz skład chemiczny wyróżnia się dwa rodzaje tego zjawiska[potrzebny przypis]:

 

smog londyński, w skład którego wchodzą: dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadza oraz trudno opadające pyły. Występuje głównie w miesiącach od listopada do stycznia podczas inwersji temperatur w umiarkowanej strefie klimatycznej.

 

smog typu Los Angeles (smog fotochemiczny, ozon troposferyczny) – powstaje przede wszystkim w miesiącach letnich, w strefach subtropikalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie kominki, bo dzięki nim dostaniecie dofinansowanie od wszystkich mieszkańców Polski:

 

http://www.rp.pl/Ochrona-srodowiska/302229967-Europejski-Trybunal-o-polskim-smogu-Polska-zaplaci-za-naruszenie-unijnych-norm.html

 

Wszyscy robimy ściepę na palaczy kominkowych i węglowych :).

 

Nie dość, ze przez takich krócej się żyje, potencjalnie więcej trzeba wydawać na leki, to teraz jeszcze trzeba będzie za nich kary płacić - kiedy ten socjalizm się skończy i każdy zacznie płacił z własnej kieszeni za zanieczyszczenia, które wychodzą po za jego posesję i tują innyc?!

 

Długo nad tym myślałeś? Mam kominek i jakoś nie dostałem dofinansowania. Zrobiłem go za własne pieniądze, bo zawsze chciałem takowy mieć. Nie pakuj wszystkich do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek i jakoś nie dostałem dofinansowania. Zrobiłem go za własne pieniądze, bo zawsze chciałem takowy mieć. Nie pakuj wszystkich do jednego wora.

 

Ale ja i inni będziemy płacić przez takich palących jak ty karę. Sprawiedliwie byłoby gdyby kary płacili wyłącznie winni zanieczyszczenia czyli palący w kotłach i kominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego użytkownicy rowerów muszą płacić za to że Pan/Pani używa nacodzień samochodu i w znacznie większym stopniu zanieczyszcza powietrze?

Palenie drewnem jest ekologiczne. Przykładów badań jest wiele http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-6c6a9b15-c3d9-4938-980c-0eaf8cf28e05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nad tym myślałeś? Mam kominek i jakoś nie dostałem dofinansowania. Zrobiłem go za własne pieniądze, bo zawsze chciałem takowy mieć. Nie pakuj wszystkich do jednego wora.

 

Siemanko.

Tłumaczyłem mu to wielokrotnie ale na nic się to zdaje. Już dawno zapakował ,a przy tym dołożył cegiełkę ze swego niekonwencjonalnego palenia.Z uporem maniaka nie przyjmuje do wiadomości ,że są jeszcze ci którzy z mozołem większym lub mniejszym starają się do smogu w ogólnopolskim znaczeniu , jak najmniej się dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno to paliwo ekologiczne.Od razu z nazwy tak?

Szczególne ekologiczna jest smrodliwa utylizacja hurtowych ilości drewna w kopcących pudłach czytaj kiszenie,zdymianie.

Ileż można ci tłumaczyć oportunisto natrętny.Wytłumacz proszę co według twojej literatury fachowej znaczy zdymianie . Skoro taka wiedza jest to może i są inne określenia w paleniu kominkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego użytkownicy rowerów muszą płacić za to że Pan/Pani używa nacodzień samochodu i w znacznie większym stopniu zanieczyszcza powietrze?

 

To ja i inni kierownicy płacimy grube pieniądze na to żeby oni za darmo mogli jeździć po drogach.

 

Tyko debil jest w stanie atakować transport, bez którego bylibyśmy gospodarczo w czarnej d... .

 

Palenie drewnem jest ekologiczne.

 

Nie jest. Tak twierdza tylko ekoloszołomy, którym zależy na CO2. W rzeczywistości drewno jest jednym z najbardziej toksycznych paliw. Ale żeby to wiedzieć trzeba się zainteresować tematem.

 

W kominkach większość pali źle. A nawet ci co palą dobrze nie są w stanie dopalić wszystkich produktów pirolizy i emitują to:

 

 

 

y4m6wPcMGRpJoCDH1uVNV9RPUETjYPcMvy9dAy86kOUwxMsgapor4kIzD-SpNHf5sHT03cojTnapmkM3mqHvekm7lCWLs7Wgzi_k5AQBoJDWpFkOJr9HT3j_fFIE3EVBuWF_EUtlxkohDRN4LgQY1N9k-8gdMwzwrQoVgEzPAwUWCHk9-CacXc61GIlSzIeNfI6UesgYMTJ8m_KWafpVOXI1A?width=657&height=338&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz - ludzie róbcie kominki w domu! Palcie suchym drewnem lub wysokiej jakości brykietem. Olać eko oszołomów! Nas kominkarzy jest więcej.

 

Bo paląc mokrym, to woda z drewna będzie się wam wkraplać na kominie i syf z pirolizy zostanie u was zatykając komin obleśną mazią, przecież a ma lecieć do sąsiada i jego truć! :)

 

Palcie póki możecie i póki kary będą płacone przez wszystkich Polaków po równo - później jak pójdą po rozum do głowy to może być drogo - więc spierzcie się truć póki jest legalnie i tanio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo paląc mokrym, to woda z drewna będzie się wam wkraplać na kominie i syf z pirolizy zostanie u was zatykając komin obleśną mazią, przecież a ma lecieć do sąsiada i jego truć! :)

 

Palcie póki możecie i póki kary będą płacone przez wszystkich Polaków po równo - później jak pójdą po rozum do głowy to może być drogo - więc spierzcie się truć póki jest legalnie i tanio. :)

 

No to palimy póki można. A jak będzie zakaz to pozostaje działanie pod osłoną nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...