Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Ty ciągle nawracasz do tematu LNG. Ja nie używam i nie dyskutuję na temat LNG.

Wracasz do tematu LNG bo nie potrafisz udowodnić "ekologiczności spalania drewna" więc ciągle zmieniasz temat na gaz i na LNG.

Ty stawiasz tezę że spalanie drewna w kominku jest ekologiczne.

Ja to podważam i wskazuję że spalanie gazu w piecu kondensacyjnym jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna w kominku.

Mniej szkodliwe nie znaczy ekologiczne.

 

I koniec głupich rozważań o ekologicznym spalaniu drewna.

Spalanie drewna w kominku nie jest też ekonomiczne.

 

Nie podaję też tej strony o LNG jako "prawdy" bo zakończyłem zdanie emotikonem ;)

ale to chyba widziałeś i zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty ciągle nawracasz do tematu LNG. Ja nie używam i nie dyskutuję na temat LNG.

Wracasz do tematu LNG bo nie potrafisz udowodnić "ekologiczności spalania drewna" więc ciągle zmieniasz temat na gaz i na LNG.

Ty stawiasz tezę że spalanie drewna w kominku jest ekologiczne.

Ja to podważam i wskazuję że spalanie gazu w piecu kondensacyjnym jest mniej szkodliwe niż spalanie drewna w kominku.

Mniej szkodliwe nie znaczy ekologiczne.

 

I koniec głupich rozważań o ekologicznym spalaniu drewna.

Spalanie drewna w kominku nie jest też ekonomiczne.

 

Nie podaję też tej strony o LNG jako "prawdy" bo zakończyłem zdanie emotikonem ;)

ale to chyba widziałeś i zrozumiałeś.

 

Tak nie tylko LNG. Poczytaj o gaz rurkach. Zresztą jakbyś nie wiedział to za kilka lat 80% gazu na świecie to będzie LNG. W Polsce za 2-3 lata 50% z hamerykańskich łupków. Spalanie drewna w kominku jest bardziej ekologiczne niż spalanie gazu. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... swoje robią tez kominki (przede wszystkim te z PW).

Najgorsze jestd to, ze te kominki z PW postawione sa w domach ogrzewanych gazem, niestety jak robi sie chlodniej, to kotly gazowe są wyłączane, a mieszkańcy tych domów dołączają do węglarzy.

 

Niby czemu „przede wszystkim z PW” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz i trollujesz.

Sam podałeś wyniki emisji pokazujących jak bardzo spalanie drewna truje środowisko.

Truje środowisko i umysły.

 

Patrz na to globalnie. Twój kompan sam tak pisał. Zapomniałeś o wielu rzeczach. No, ale gaziarze tak mają. Fakt wczoraj się nawdychałem, bo se zapaliłem ognisko to mi umysł zatruło. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ubawiłem. ...

 

No a ja se wczoraj zapaliłem ognisko z gałęzi wyciętych z drzewek owocowych w tamtym roku. Się nawdychałem tych PM. Tylko CO2 to "dobre". A śmierdziałem. Szok. Musiałem się umyć, ale mam energię do zagrzania wody za darmo. Takie OZE prawdziwe. Nie to OZE z gazu.

Poważnie ? ... często to robisz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje ci czujka na wyjściu spalin z komina? Jakie tam dobroci wychodzą ci do środowiska? Skoro jest bardziej czyste i nie jest ekologiczne to nie widzisz tu sprzeczności? :cool:

Nie oglądałem czujki.

Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji niż przy spalaniu drewna lub węgla.

Ze spalania węgla i drewna jest dużo więcej szkodliwych substancji niż ze spalania gazu ziemnego w piecu kondensacyjnym.

 

Nie ma żadnych sprzeczności.

Jest to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem czujki.

Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji niż przy spalaniu drewna lub węgla.

Ze spalania węgla i drewna jest dużo więcej szkodliwych substancji niż ze spalania gazu ziemnego w piecu kondensacyjnym.

 

Nie ma żadnych sprzeczności.

Jest to logiczne.

 

Zapytam w takim razie raz jeszcze.Co konkretnie wychodzi ze spalin u ciebie? Co pokazuje ci twoja czujka? Jakie w takim razie szkodliwe substancje (ich nazwy) ich ilości w odpowiednich jednostkach dawkujesz do środowiska.? Komu i gdzie pokazywałeś swoje wyniki?

...Ze spalania gazu nie ma dobroci dla środowiska ale wydziela się mniej toksycznych substancji..........
Jakich ? Czy sąsiedzi twoi o tym wiedzą jakie emitery im serwujesz? Jeśli nie odpowiesz uznam ,że najzupełniej prowokujesz tu Nas ,szukając niepotrzebnie zadymy słownej ,jak już dawno wszyscy palący w kominkach powiedzieli swoje definicje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w takim razie raz jeszcze.Co konkretnie wychodzi ze spalin u ciebie? Co pokazuje ci twoja czujka? Jakie w takim razie szkodliwe substancje (ich nazwy) ich ilości w odpowiednich jednostkach dawkujesz do środowiska.? Komu i gdzie pokazywałeś swoje wyniki? Jakich ? Czy sąsiedzi twoi o tym wiedzą jakie emitery im serwujesz? Jeśli nie odpowiesz uznam ,że najzupełniej prowokujesz tu Nas ,szukając niepotrzebnie zadymy słownej ,jak już dawno wszyscy palący w kominkach powiedzieli swoje definicje.

 

Czlowieku. Osiem razy bylo wałkowane, co powstaje w trakcie spalania gazu ziemnego, a Ty takie pytania zadajesz... Wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku. Osiem razy bylo wałkowane, co powstaje w trakcie spalania gazu ziemnego, a Ty takie pytania zadajesz... Wstyd...

 

No właśnie było tyle razy już, że dalej nie rozumiesz, że ten gaz ma zostać po ziemią głęboko. Ile dinozaurów i drzew zakopałeś? Jak głęboko i na jak długo? Kiedy będzie z tego gaz, którym syfisz?

Do tego też już było tyle razy, żebyś poszukał jak się wydobywa ten gaz ile energii "na to idzie". Widać dalej tego nie rozumiesz. Wstyd. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie ? ... często to robisz ? :)

 

Czy często? Dwa, trzy raz dziennie. Zależy jak leży.

Po za tym to może tak merytorycznie, ale widać, że nie masz nic ciekawego i mądrego do napisania. Jest wątek o tych kominkach co masz u siebie tam zapraszam, bo tutaj nic nie wnosisz. Zaśmiecasz wątek i robisz off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie było tyle razy już, że dalej nie rozumiesz, że ten gaz ma zostać po ziemią głęboko. Ile dinozaurów i drzew zakopałeś? Jak głęboko i na jak długo? Kiedy będzie z tego gaz, którym syfisz?

Do tego też już było tyle razy, żebyś poszukał jak się wydobywa ten gaz ile energii "na to idzie". Widać dalej tego nie rozumiesz. Wstyd. :lol2:

 

Widzisz - spalam gaz, bo oprocz tego, ze to wygodne i niedrogie źródło ciepła, to emituje najmniej PM z wszystkich dostepnych nośników energii, emituje mniej CO2, niz ogrzewanie prądem, lub pompą, podobnie ma sie co do NOx, czy BaP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w takim razie raz jeszcze.Co konkretnie wychodzi ze spalin u ciebie? Co pokazuje ci twoja czujka? Jakie w takim razie szkodliwe substancje (ich nazwy) ich ilości w odpowiednich jednostkach dawkujesz do środowiska.? Komu i gdzie pokazywałeś swoje wyniki? Jakich ? Czy sąsiedzi twoi o tym wiedzą jakie emitery im serwujesz? Jeśli nie odpowiesz uznam ,że najzupełniej prowokujesz tu Nas ,szukając niepotrzebnie zadymy słownej ,jak już dawno wszyscy palący w kominkach powiedzieli swoje definicje.

 

Czujka teraz nie pokazuje żadnej emisji.

Jak pokazuje to pokazuje takie szkodliwe substancje: CO2 i NOx oraz śladowe ilości CO i SOx.

Moi sąsiedzi wiedzą o tym i Uchwałą Zgromadzenia Osiedla wyraziliśmy zgodę na takie ogrzewanie i emisję takich szkodliwych substancji.

Nie zaakceptowaliśmy spalania śmieci i drewna.

 

Ilości - chcesz informacji o rocznej emisji czy o emisji wyrażonej w g.kWh czy w kg/kWh ?

 

Możesz podać także własne emisje trujących substancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby grzanie prądem emituje więcej PMów, niż gaz?

 

A nie ?

Sprawdź sobie, ile masz PM przy grzaniu gazem (90% sprawnosci), a ile wyemituje elektrownia spalajac adekwatna ilośc węgla z 30% sprawnoscia (wliczajac przesył)

Przyjmij sprawnoścc elektrofiltrów na okolo 98-99%

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi sąsiedzi wiedzą o tym i Uchwałą Zgromadzenia Osiedla wyraziliśmy zgodę na takie ogrzewanie i emisję takich szkodliwych substancji.

Nie zaakceptowaliśmy spalania śmieci i drewna.

 

Coż to za władza? Uchwaliliście może, że dzieci pozostawione po 22:00 na dworze zostaną odstrzelone?

Uchwalać to sobie możecie - kolor kwiatków na dzień kobiet kupowany przez to zgromadzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z gniazdka ani z rozdzielni nic nie leci. Jak to zmierzyć?

 

Czy masz na myśli, że w bilansie trzeba uwzględnić to, co wylatuje z lasu, kopalni czy elektrowni? I niby ile PMów wylatuje z komina elektrowni?

 

No coz, to, ze cos wylatuje z komina kilkadziesat km od Ciebie, nie znaczy, ze tego nie ma. Jesli chodzi o emisje CO2 też masz takie podejscie ? . :lol:

 

Nie wiesz,ak obliczyc ilosc pylow wylatujacych z komina elektrowni ???

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...