Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Coż to za władza? Uchwaliliście może, że dzieci pozostawione po 22:00 na dworze zostaną odstrzelone?

Uchwalać to sobie możecie - kolor kwiatków na dzień kobiet kupowany przez to zgromadzenie ;)

Mamy taką Wspólnotę to sobie wspólnie różne rzeczy uzgadniamy.

Takie które możemy zgodnie z obowiązującym prawem i wolną wolą uczestników.

Ty możesz sobie ustalić w swoim domu (też taka wspólnota tylko związana prawem) że dzieci nie oglądają tv po 22:00.

Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć swoim wpisem.

Stwierdzenie " Uchwaliliście może, że dzieci pozostawione po 22:00 na dworze zostaną odstrzelone?" jest dziwne.

Czepialski by powiedział że to jest groźba w stosunku do dzieci.

 

Co to ma do zatruwania środowiska przez spalanie drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz - spalam gaz, bo oprocz tego, ze to wygodne i niedrogie źródło ciepła, to emituje najmniej PM z wszystkich dostepnych nośników energii, emituje mniej CO2, niz ogrzewanie prądem, lub pompą, podobnie ma sie co do NOx, czy BaP.

 

Hi hi. No hicior. Ale jesteś gość. Tak globalnie czy lokalnie?

Ile drzew i dinozaurów lub innej zwierzyny zakopałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki z płaszczem wodnym (PW) to jedna z większych głupot.

Nie mają wysokiej sprawności, te lepsze dużo kosztują i są normalną kotłownią w saloonie :)

 

Od ilu procent w takim razie zaczyna się wysoka/ wystarczająca sprawność ? Pozostałe dwa argumenty nie przemawiają do mnie, bo zasobność portfela i indywidualne poczucie estetyki to raczej kwestie nie do dyskusji na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, to, ze cos wylatuje z komina kilkadziesat km od Ciebie, nie znaczy, ze tego nie ma.

 

Wielokrotnie o tym pisałem, że w bilansie trzeba uwzględnić cały proces pozyskiwania paliwa. I dlatego mylisz się - najczystsza jest biomasa tak licząc.

A jak patrzysz wyłącznie w skali lokalnej - to wygrywa pod każdym względem prąd.

 

Gaz przegrywa jakbyś nie patrzył.

 

Nie wiesz,ak obliczyc ilosc pylow wylatujacych z komina elektrowni ???

 

Nie mam danych. Nie wiem, skąd pochodzi prąd, który dostaję (ile z jakiej elektrowni, jaka sprawność produkcji, spalania, jakie filtry itd.).

Ty potrafisz policzyć? Jeżeli nie, to na jakiej podstawie twierdzisz, że lokalnie spalany gaz produkuje mniej PMów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Nie mam danych. Nie wiem, skąd pochodzi prąd, który dostaję (ile z jakiej elektrowni, jaka sprawność produkcji, spalania, jakie filtry itd.).

Ty potrafisz policzyć? Jeżeli nie, to na jakiej podstawie twierdzisz, że lokalnie spalany gaz produkuje mniej PMów?

 

Spojrz sobie, ile PMow emituje spalanie takiej ilosci gazu, zeby wytworzyc 1 MWh energii.

Potem sprawdz, ile emituje ich spalanie takiej ilosci wegla w elektrowni, zeby otrzymac tyle samej energii

Podstaw sprawnosc pwnosc elektrofiltrow (mozenawet byc max 99%.)

 

Jesli nie znasz lokalnych danych podstaw srednią ogolnopolską.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ilu procent w takim razie zaczyna się wysoka/ wystarczająca sprawność ? Pozostałe dwa argumenty nie przemawiają do mnie, bo zasobność portfela i indywidualne poczucie estetyki to raczej kwestie nie do dyskusji na forum ...

>90% może 95% - porównanie do ogrzewania gazem lub elektrycznego.

Estetyka - masz rację.

Kotłownia w salonie - każdemu wg jego potrzeb i gustów.

Koszty - kominek z PW jest dużo droższy niż kotłownia na gaz ziemny lub LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz sobie ustalić w swoim domu (też taka wspólnota tylko związana prawem) że dzieci nie oglądają tv po 22:00.

 

Nie mogę. Żona nie pozwala. I ma do tego prawo, żeby pozwalać oglądać kiedy zechce (i może to robić za każdym razem inaczej - niezależnie od tego, co sobie sam uchwalę czy nawet co razem uzgodnimy). Tak samo ona nie może mi zabraniać palić drewnem. A nawet jak mi pozwoli palić śmieci, to nie mogę. Bo jest prawo które tego zabrania - władz którym podlegam. Wspólnota (jakakolwiek) może sobie uchwalać tylko to, do czego dostała delegację od organów ustawodawczych i tylko w zakresie do jakich została upoważniana.

Wolnoć Tomku w swoim domku - w zakresie dozwolonym bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobudowanie i wyposażenie pomieszczenia, spełniającego wymogi dla kotłowni kosztuje Cie taniej, niż postawienie klocka w salonie?

Nie dobudowałem żadnego dodatkowego pomieszczenia.

Powiększyłeś swój dom o miejsca na komin, na kominek, na dodatkowe odległości od kominka i na gromadzenie opału?

Masz też składowisko na popiół czy wyrzucasz do odpadów lub na ogród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobudowanie i wyposażenie pomieszczenia, spełniającego wymogi dla kotłowni kosztuje Cie taniej, niż postawienie klocka w salonie?

 

A jakie wymagania stawiane sa przed kotłownia z urzadzeniem gazowymi. kl. C ?

Bo ja nie budowalem zadnego specjalnego pomieszczeniw dla tego celu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę. Żona nie pozwala. I ma do tego prawo, żeby pozwalać oglądać kiedy zechce (i może to robić za każdym razem inaczej - niezależnie od tego, co sobie sam uchwalę czy nawet co razem uzgodnimy). Tak samo ona nie może mi zabraniać palić drewnem. A nawet jak mi pozwoli palić śmieci, to nie mogę. Bo jest prawo które tego zabrania - władz którym podlegam. Wspólnota (jakakolwiek) może sobie uchwalać tylko to, do czego dostała delegację od organów ustawodawczych i tylko w zakresie do jakich została upoważniana.

Wolnoć Tomku w swoim domku - w zakresie dozwolonym bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.

Nie pisałem o żonie tylko o dzieciach.

Jeżeli nie potraficie wspólnie ustalić zasad to można to załatwić sądownie.

 

Pisałem o zasadach oglądania tv przez własne dzieci.

 

Jak pisałem - Wspólnota ustaliła to co ustaliła i jest to zgodnie z obowiązującym prawem.

Wolność Tomu w swoim doku - właśnie za taki wspólny dom uznaliśmy naszą Wspólnotę.

To co na razem pasuje i jest zgodne z prawem.

Dobrowolnie dla dla własnej wygody i komfortu życia.

Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taką Wspólnotę to sobie wspólnie różne rzeczy uzgadniamy.

Takie które możemy zgodnie z obowiązującym prawem i wolną wolą uczestników.

Ty możesz sobie ustalić w swoim domu (też taka wspólnota tylko związana prawem) że dzieci nie oglądają tv po 22:00.

Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć swoim wpisem.

Stwierdzenie " Uchwaliliście może, że dzieci pozostawione po 22:00 na dworze zostaną odstrzelone?" jest dziwne.

Czepialski by powiedział że to jest groźba w stosunku do dzieci.

 

Co to ma do zatruwania środowiska przez spalanie drewna?

 

Gdzie Ty mieszkasz? Co to za wspólnota.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>90% może 95% - porównanie do ogrzewania gazem lub elektrycznego.

Estetyka - masz rację.

Kotłownia w salonie - każdemu wg jego potrzeb i gustów.

Koszty - kominek z PW jest dużo droższy niż kotłownia na gaz ziemny lub LPG.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy ... napisałeś że szczególnie kominek z PW zatruwa powietrze ( w domyśle ten bez PW zatruwa mniej ) wiec zapytam tak : ile procent sprawności powinien posiadać kominek z PW żeby nie być „szczególnie zatruwającym” w odniesieniu do kominków bez PW ?

Koszty kotłowni w salonie jakkolwiek by nie były wysokie to raczej nie przekładają się w sposób bezpośredni na jakość powietrza ( czytaj : im drożej tym bardziej truje) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...