Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Otoz jest roznica. Bo podaleś ogolnewymagania, dotyczace kotlowni gazowej, a nie sprawdziles szczegolnego przypadku, jakim sa kotly z zamknietą komorą spalania (urzadzenia gazowe typu C).

 

Norma nie uzależnia wentylacji, odległości kotła od ściany czy rzeczy o których pisałem czy dawałem linka od typu kotła.

I nie zmieniaj tematu - mowa o kotłowni, a nie pomieszczeniu gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Norma nie uzależnia wentylacji, odległości kotła od ściany czy rzeczy o których pisałem czy dawałem linka od typu kotła.

I nie zmieniaj tematu - mowa o kotłowni, a nie pomieszczeniu gospodarczym.

 

Moja żona też po przetwory idzie (lub prosi mnie o przyniesienie) do "kotlowni".

Jak sądzę w taki sam sposób zostało tu użyte.

Mozna sie domyślić, mozna się czepić.

 

Żeby zamontować kocioł kondensacyjny nie musisz mieć "kotlowni" .

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że konkretnie nie odpowie.Jak widzisz wymijająco wplątuje Cię w dialog posługując się przy tym niekonkretną własną ideologią. Nie mogę zrozumieć.Jak każdy broni swojej racji.Pytanie o podstawowe mierniki,narzędzia,emitery z gazu, które wybiórczo wskazałem w linkach po toby pokazać ,że z gazu z komina nie wylatuje tlen.Milczy.Trudny przeciwnik.Jeśli mam ....bo mam KZPŁW i pokazuje co czynie by jak najmniej szkodzić środowisku,wklejając fotki poglądowe ,że mam drewutnie,że drewno w niej jest ,sezonuje już bardzo długo,mam dobrą instalację,kominek serwisowany i instalacja także,Mam solary pokazuje mu zdjęcie ,że włączone są w program systemów odnawialnych itd.Wszystko na nie by tylko Nas poróżnić.

Myślę, że nie myślisz.

Nie myślisz bo jednak "odpowiedział" konkretnie. Nie wplątuje w dialog posługując się niekonkretną własną ideologią.

Możesz zrozumieć tylko brakuje "rozumu" oddzielonego od ideologi kominkowej i osobistej antypatii do forumowicza.

Pytanie o

"podstawowe mierniki,narzędzia,emitery z gazu, które wybiórczo wskazałem w linkach po toby pokazać ,że z gazu z komina nie wylatuje tlen"

(dlaczego liczba mnoga?) zadaje forumowicz który takich nie posiada w swoim niby ekologicznym palenisku o dumnej / szumnej (do wyboru) nazwie KZPŁW czyli prosty kominek z płaszczem wodnym żadnych czujników emisji spalin.

Gadanie dla bezrozumnego bicia piany.

 

Drewno nie jest OZE więc hasła "Mam solary pokazuje mu zdjęcie ,że włączone są w program systemów odnawialnych itd" są dla takich samych ignorantów jak Ty i inni wyznawcy ekonomicznego palenia drewnem w kominkach.

 

Dlaczego spalacie drzewa które absorbują CO2 i produkują tlen ??

Dlaczego spalacie drewno produkując CO2 które inne drzewa, te jeszcze nie spalone przez Was, które muszą absorbować wasze CO2.

I to idiotyczne działanie nazywacie ekologią.

 

Od posiadania najlepszej drewutni, czystej szyby i stuletniego doświadczenia w spalaniu drewna nie ubędzie toksycznych spalin którymi, z własnego wyboru, trujesz otoczenie i ludzi,.

W tym własne wnuki.

A później będzie płacz i szukanie winnych wśród szczepionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam sprawdzać, skoro polemizuję ze stwierdzeniem:

 

 

A jak kotłownia na gaz, to przepisy jak podałem - nie ważne, jaki kocioł tam zamontujesz. To, czy możesz zamontować go w nie spełniającej wymogów dla kotłowni np. łazience to osobna kwestia.

 

Nie!!! Pamiętam za komuny KG - PG były w blokach montowane w kuchni albo w łazience. Kąpałeś się i słyszałeś jak po odkręceniu "kurka" z dyszy wymiennika wybuchał płomień.Straszne.Ja tak nie mam ,jeśli dobrze pamiętam w projekcie mus było wyznaczyć pomieszczenie na KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

No nic trudno. Nie da rady Ci wytłumaczyć.

Ile zakopałeś drzew by ktoś po Tobie mógł używać tego gazu? Ile lat upłynie? To jest eko?

Nie zakopuję drzew.

Sadzę drzewa.

Ale Ty nie jesteś swoim "umysłem" szerzej spojrzeć na świat niż hasła "gaziarze".

Nie bez kozery powiem:

jesteś pelleciarzem zatruwającym środowisko tak jak niktspecjalny paląc drewno w swoim KZPŁW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie myślisz.

Nie myślisz bo jednak "odpowiedział" konkretnie. Nie wplątuje w dialog posługując się niekonkretną własną ideologią.

Możesz zrozumieć tylko brakuje "rozumu" oddzielonego od ideologi kominkowej i osobistej antypatii do forumowicza.

Pytanie o

"podstawowe mierniki,narzędzia,emitery z gazu, które wybiórczo wskazałem w linkach po toby pokazać ,że z gazu z komina nie wylatuje tlen"

(dlaczego liczba mnoga?) zadaje forumowicz który takich nie posiada w swoim niby ekologicznym palenisku o dumnej / szumnej (do wyboru) nazwie KZPŁW czyli prosty kominek z płaszczem wodnym żadnych czujników emisji spalin.

Gadanie dla bezrozumnego bicia piany.

 

Drewno nie jest OZE więc hasła "Mam solary pokazuje mu zdjęcie ,że włączone są w program systemów odnawialnych itd" są dla takich samych ignorantów jak Ty i inni wyznawcy ekonomicznego palenia drewnem w kominkach.

 

Dlaczego spalacie drzewa które absorbują CO2 i produkują tlen ??

Dlaczego spalacie drewno produkując CO2 które inne drzewa, te jeszcze nie spalone przez Was, które muszą absorbować wasze CO2.

I to idiotyczne działanie nazywacie ekologią.

 

Od posiadania najlepszej drewutni, czystej szyby i stuletniego doświadczenia w spalaniu drewna nie ubędzie toksycznych spalin którymi, z własnego wyboru, trujesz otoczenie i ludzi,.

W tym własne wnuki.

A później będzie płacz i szukanie winnych wśród szczepionek.

 

Ja miernik mam w przeciwieństwie do ciebie.Poległeś.Twoje słowa tylko na wiatr. Skąd tyle wiesz o mojej instalacji i o kominku? Skąd te insynuacje.Człowieku poczytaj. http://www.e-instalacje.pl/a/filtry-spalin-do-domowych-kotlowni-rodzaje-dzialanie-i-montaz-17798.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle ile napisałeś.

Podaj więc

"podstawowe mierniki,narzędzia,emitery z gazu, które wybiórczo wskazałem w linkach po toby pokazać ,że z gazu z kominka KZPŁW nie wylatuje tlen" .

Miernik (czujnik) posiadam i jest sprawny bo bez tego automatyka pieca nie pozwoli na pracę pieca.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakopuję drzew.

Sadzę drzewa.

Ale Ty nie jesteś swoim "umysłem" szerzej spojrzeć na świat niż hasła "gaziarze".

Nie bez kozery powiem:

jesteś pelleciarzem zatruwającym środowisko tak jak niktspecjalny paląc drewno w swoim KZPŁW.

 

Luzik. Żyłka Ci pęknie.

Gdzie te drzewa sadzisz? Chłopie te spaliny z tego gazu sa duuuuzo gorsze niż te z drzewa. To zacznij zakopywać te drzewa i dinozaury, bo niedługo braknie Ci tego gazu, o następnych pokoleniach to szkoda nawet wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Żyłka Ci pęknie.

Gdzie te drzewa sadzisz? Chłopie te spaliny z tego gazu sa duuuuzo gorsze niż te z drzewa. To zacznij zakopywać te drzewa i dinozaury, bo niedługo braknie Ci tego gazu, o następnych pokoleniach to szkoda nawet wspominać.

Życzenia czasami wracają do nadawcy więc uważaj co i komu życzysz.

Wszyscy mądrzy wiedza, ze spalanie drewna w kominku powoduje znacząco większe zatrucie środowiska niż spalanie gazu ziemnego.

Ale jest wolność słowa i każdy może bezkarnie kłamać.

 

Róbcie kominki w domu = na własne życzenie zatruwajcie środowisko i przyczyniajcie się do zwiększenia chorób.

 

Płacz później że spalanie gazu powoduje zapalenie spojówek.

Sam siebie zatruwasz a szukasz wszędzie winnych tylko nie widzisz własnych działań.

Przypomnij które to substancje powodują zapalenie spojówek ?

Przyczyny zapalenia spojówek

 

W ciągu całego swojego życia człowiek może wielokrotnie chorować na zapalenie spojówek o różnym charakterze. Wśród najczęściej występujących typów zapaleń należy wymienić:

* Bakteryjne zapalenie spojówek - zapalenie to jest wywoływane przez kilka typów bakterii, a objawem charakterystycznym jest ropna wydzielina. Spojówki chorego są zaczerwienione i obrzęknięte;

* Wirusowe zapalenie spojówek - zapalenie wywołane przez wirusy objawia się widocznym obrzękiem i przekrwieniem spojówek oraz obfitym łzawieniem. Chory ma wrażenie, że pod powiekami znajduje się jakieś zanieczyszczenie. Najczęściej wywołują je adenowirusy, wirus opryszczki, rzadziej wirusy ospy wietrznej i półpaśca. Wirusowe zapalenie spojówek często towarzyszy np. przeziębieniu i grypie. Zwykle zaczyna się od jednego oka, po kilku dniach atakuje drugie;

* Grzybicze zapalenie spojówek - pojawia się najczęściej po antybiotykoterapii lub stosowaniu sterydów. Chory odczuwa lekki ból i dyskomfort, którym towarzyszy niezbyt obfite łzawienie oraz wydzielina w worku spojówkowym;

* Alergiczne zapalenie spojówek - towarzyszy mu świąd, pieczenie i wodnista wydzielina. Może być powodowane przez pyłki traw i drzew lub nagłą reakcję na alergen, konserwanty czy niektóre leki;

* Chlamydiowe zapalenie spojówek - wywoływane jest przez chlamydie i prawie zawsze ma charakter weneryczny. Śluzówki chorego są obrzęknięte i przekrwione, w worku spojówkowym pojawia się wydzielina ropno-śluzowa. Ten typ zapalenia występuje rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz o tym porozmawiać? To z kimś innym. Mnie ten temat nie interesuje.

 

To po co piszesz :

Ja, dzięki rezygnacji z gazu (taką kotłownię miałem w projekcie) mogłem zrezygnować z odrębnej wentylacji (norma przywołana w Rozporządzeniu zakazuje łączenia wywiewu z kotłowni z kanałami z innych pomieszczeń i wymaga kanału niepalnego). Więc zyskałem pomieszczenie do innych celów (pralnia i suszarnia oprócz innych rzeczy. Oczywiście, że w kotłowni miałbym wentylację grawitacyjną (tak miałem w projekcie), bo przecież nie zamontuję osobnego rekuperatora

 

Taki jesteś oblatany i nie zajarzyles, ze to wszystko da sie ogarnąc jedną zmiana w nazwie pomieszczenia ??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku, kiedy ktos ma problemy z elementarną matematyką i nie dostrzega różnic, miedzy gramami a kilogramami...

 

No tak jak nie możesz rozumieć, że gaz to miliony lat, a drzewo max 100, to nie ma co się dziwić. Kopiesz dołek dla tych drzew i dinozaurów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak nie możesz rozumieć, że gaz to miliony lat, a drzewo max 100, to nie ma co się dziwić. Kopiesz dołek dla tych drzew i dinozaurów?

 

I jak to sie ma do ilosci emitowanych trujacych substancji w procesie spalania ?

Przed chwila palnąłes, ze te z gazu są "duuuużo" gorsze.

Znow pokazac ci link do tabelki i wytlumaczyc o co chodzi z g i kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to sie ma do ilosci emitowanych trujacych substancji w procesie spalania ?

Przed chwila palnąłes, ze te z gazu są "duuuużo" gorsze.

Znow pokazac ci link do tabelki i wytlumaczyc o co chodzi z g i kg ?

 

Chłopie to kopalne. Widać dalej nie kumasz, ale na to już nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jesteś oblatany i nie zajarzyles, ze to wszystko da sie ogarnąc jedną zmiana w nazwie pomieszczenia ??

:)

 

A Ty udajesz oblatanego, a nie pamiętasz, co u mnie jest (albo czego nie ma). Musiałbym zrobić tak czy inaczej kratkę min 200cm2 przy podłodze i to wyklucza też wentylację mechaniczną w tym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kratka ?

Nie masz tam WM teraz ?

 

Nie tyle, ze "nie pamietam", co jest u Ciebie, co nie wiem, bo nigdy mnie to nie interesowalo - aż do dzisiaj, kiedy napisales, ze w przypadku ogrzewania gazowego nie moglbyc wykorzystywac tego pomieszczenia tak, jak obecnie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kratka ?

 

Nie wiesz, po co w pomieszczeniu z kotłem gazowym kratka przy podłodze? I kiedy jest potrzebna? Oj, nie przygotowałeś się do dyskusji.

 

 

Nie masz tam WM teraz ?

 

Mam - dzięki temu, że nie mam gazu.

 

Nie tyle, ze "nie pamietam", co jest u Ciebie, co nie wiem, bo nigdy mnie to nie interesowalo

 

I mimo tego doradzałeś? Pierwszy komentarz w moim DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...