Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Zainwestował we wkład który pozwala mu oszukiwać zasady fizyki. Popatrz jak jednym patykiem ogrzewa dom. Sprzedawcy gazu go nienawidzą.... zobacz memy[....]

 

Energia cieplna bierze się z ilości (wagowej) spalonego opału, jego wartości opałowej i sprawności kominka. Jesli dom ma określone potrzeby cieplne to do ich spełnienia należy spalić odpowiednią ilość opału. I nie ma przy tym znaczenia czy kominek bucha ogniem przez 30 min po rozpaleniu kilku patyków, tylko ilość energii uwolniona w czasie (dostarczona energia cieplna).

 

Mówiąc na wprost - jeśli ma być ciepło, to określoną ilość kg drewna trzeba spalić co dobę. I nie jest to kilka patyków (bo gdyby tak było to równie dobrze mógłby w ogole nie palić w kominku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestował we wkład który pozwala mu oszukiwać zasady fizyki. Popatrz jak jednym patykiem ogrzewa dom. Sprzedawcy gazu go nienawidzą.... zobacz memy[....]

 

 

Dogrzewam też miłością ! Zainwestowałem we wkład i w rodzinę która wytwarza megawaty ciepła. Wystarczy mi teraz kilka patyków i jest ciepło . :)Czego Tobie też życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność na poziomie 300%? 500? :jawdrop:

Mało pale ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych kilku patyków, które ogrzewają dom. Ile czasu spalają się te patyki? Po rozpalania zdarzy usiąść na fotel by obejrzeć ogień? Po drugie co to oznacza że "zainwestował"?

Cóż... U mnie teraz dzienne zurzycie na poziomie około 3zł. Myślałem że w okresach przejściowych będę palił ale jednak mi się nie chce:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność na poziomie 300%? 500? :jawdrop:

Mało pale ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych kilku patyków, które ogrzewają dom. Ile czasu spalają się te patyki? Po rozpalania zdarzy usiąść na fotel by obejrzeć ogień? Po drugie co to oznacza że "zainwestował"?

Cóż... U mnie teraz dzienne zurzycie na poziomie około 3zł. Myślałem że w okresach przejściowych będę palił ale jednak mi się nie chce:/

Twoje zużycie za 3 zł = moim patykom za 3 zł . Czego tu nie rozumiesz ?:bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód za kominkiem mam teraz grypsko i niema jak wpakować rano i późnym popołudniem do kozy 4-5 kostek brykietu uwalić się pod kołdrą oglądać tv z przerwami na spanie . Na razie uczę się palić tylko samym brykietem bo patyczaki niema już. Efekt taki że tani(liściasto iglasty) brykiet to gówno droższy (dębowy) pali się midzio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...