Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To do jakiej kategorii zaliczane są domy, które mają CWU i CO z biogazowni rolniczej ?

 

Nie domy, tylko nośnik energii. To nie jest statystyka ogrzewania - tylko całkowitego zużycia energii. Razem z oświetleniem, ładowaniem telefonu itd.

 

Biogaz to R5300 (jak najedziesz na liście wyboru - to po prawej pojawia się symbol kategorii statystycznej).

 

 

attachment.php?attachmentid=434952

EurotatBiogas.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam podawać, jak nie czytasz?

 

bo...

 

podałem linka gdzie sobie przestawiasz i porównujesz jakie chcesz dane z Eurostatu.

 

Porównywałem i zmieniałem dane wejściowe i paliwa.

Podałeś wybiórczo chyba trzy paliwa a trzeba porównywać wszystkie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś wybiórczo chyba trzy paliwa a trzeba porównywać wszystkie paliwa.

 

Chcesz, to sobie porównuj. Ja odnosiłem się do twierdzenia

A jeżeli chodzi o zużycie gazu, to Austria na głowę mieszkańca konsumuje nieco więcej gazu niż Niemcy, a te ponad dwa razy więcej niż Polska.

i do tematu wątku. Do tego dobrałem potrzebne moim zdaniem dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen ma rację co do paliw i ich miejsca w tabelce (ja się myliłem) Lecz co do sposobu spalania, to można się "kłócić" Piece zgazowujące drewno raczej kominkami nie są a wedle tego co wiem od rodziny, to te są dominujące. Są też wypierane przez biogazownie rolnicze zakładane coraz powszechniej przez mieszkańców małych miejscowości przy udziale państwa, bo koszt CO i CWU jest ok 30% niższy. Oczywiście, by opłacało pociągnąć ciepłociąg, trzeba w miarę zbitej infrastruktury więc gospodarstwa oddalone od granic wsi czy miasteczek muszą stosować inne rodzaje paliw. Tyle się dowiedziałem.

 

Wracając do tabelek eurostatu...makabrycznie wygląda Polska w tabelce solid fossil fuels czyli węgiel spalany w domach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko wyjaśnij mi czy z tych danych które podałeś wynika, że w Austrii spalają dużo wiecęj drewna w kominkach domowych niż w Polsce czy jednak z tych danych nie można wyciągnąć takich wniosków.

 

Nie, z tych danych nie wynika, czy spalają w domach więcej pelletu, brykietu, drewna, czy innego stałego biopaliwa.

Wynika, że większy % zapotrzebowania na energie pokrywają stałym biopaliwem i że w ostatnich latach wyprzedziło ono gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami spalają w domowych urządzeniach te stałe biopaliwa czy są to jakieś zewnętrzne spalarnie dla większej grupy odbiorców?

Spalanie tych stałych biopaliw daje tylko energię cieplną czy także elektryczne do ogrzewania domów?

 

Sami spalają. Energia elektryczna i ciepło systemowe są w innych pozycjach.

Znasz jakąś dostępną domową technologię produkcji energii elektrycznej z biopaliwa? Byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami spalają. Energia elektryczna i ciepło systemowe są w innych pozycjach.

Znasz jakąś dostępną domową technologię produkcji energii elektrycznej z biopaliwa? Byłbym zainteresowany.

Nie znam :)

Czyli zwiększa się ilość spalanego biopaliwa stałego i to chyba piecach na pellet lub w kominkach.

Chyba likwidują piece na węgiel i stare piece na gaz ziemny?

Edytowane przez d7d
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi dziś facet od kominka mówił że niby brykiet ma wysoką temperaturę spalania i w dłuższej perspektywie może uszkodzić wkład... chyba że mnie źle zrozumiał i mówił o brykiecie takim jak do grilla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi dziś facet od kominka mówił że niby brykiet ma wysoką temperaturę spalania i w dłuższej perspektywie może uszkodzić wkład... chyba że mnie źle zrozumiał i mówił o brykiecie takim jak do grilla :D
Dlatego do palenia rekomenduję paleniska a nie wkłady kominkowe....Wkłady kominkowe zostawiam dla klientów którym zależy na klimacie albo oświetleniu...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze bujam z zakupem brykietu. Poprzedniego sezonu poeksperymentowałem z brykietem od różnych lokalnych dostawców i wychodzi na to, że najpewniejszy oferują małe zakłady produkujące wyroby drewniane, najczęściej z buka. Cena ok 600-700 zł/t za walec i RUF. Brykiety marketowe, albo ze składów nie pachniały czystym drewnem i dawały dymka.

Na OLX znalazłem RUF bukowo-sosnowy za 490 zł/t, kupię trochę i zobaczę jak ta domieszka sosny wpłynie na czystość spalania. Cena kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Brykiet kupiony. Na mojego nosa to czysty buk, kiepsko sprasowany, za to niedrogi. Fakt, te droższe są lepiej zbite i pala się dłużej. Mi akurat zależy na szybkim spalaniu, brykietu okrągłego używam do porannego palenia przy ostrzejszej zimie. Wypala się w 1-1,5 godz, kiedy przed wyjściem do pracy zamykam dolot powietrza jest już tylko żar.

Do głównego palenia wieczornego mam brzozę :) Kupiłem na wiosnę w metrówkach, połupałem i pociąłem, na chwilę obecną jest praktycznie sucha. Ważyłem co jakiś czas kilka zaznaczonych pieńków, najpierw spadały z wagą na łeb, na szyję, teraz ich waga bardziej zależy od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...