Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kocioł kondesacyjny?


Fronteri

Recommended Posts

szkoda dyskutować...to jest właśnie ten tym fachowców co ogłaszają się gdzie się da a jak później przyjdzie co do czego to nie odbierają tel...fachofcy z jutuba :D doradztwo prawne i księgowość też pewnie zna z jutuba

 

Oni są mili tylko do chwili zapłaty. Później już nie odbierają. Ogólnie większość fachowców to partacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na drewnie wyraźnie czuć działanie ogrzewania podłogowego. Drewno nawet bez ogrzewania nie jest takie straszne w dotyku jak płytki, a przy ogrzewaniu chodzenie na bosaka po podłodze jest przyjemne. Nie mierzylem temperatury podłogi ale jak się wyłączy to czuc ze jest chłodniejsza

 

Witam,

Do ogrzewania podłogowego może być zastosowany specjalny typ parkietu drewnianego posiadający atest na współpracę z tego typu instalacją.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonego kotła kondensacyjnego, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów Cerapur marki Junkers. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam. Nie kupujcie zagranicznych kotłów. Jest POLSKA firma TERMET http://www.termet.com.pl/

Ich kotły są tak samo dobre jak zagraniczne, kosztują mniej i są tak samo wydajne.

Już Was Lidle, Biedronki i inne obciągają z kasy, chcecie żeby wszystko wywozili za granicę?

Piszesz jak potłuczony, nie masz zielonego pojęcia o producentach urządzeń grzewczych, nie wiesz jak "szybko rozwojowy" Termet, wprowadza rozwiązania techniczne, które od lat są stosowane w innych markach, nie wiesz, że wprowadza na rynek urządzenia, które już są wycofywane u innych producentów, nie wiesz także, że Twój Termet, dobrze się sprzedaje właśnie w sieciówkach z których to pieniądze wyprowadzane są za granice - co zdziwiony, nie znalazłeś tej informacji w internecie ?

 

P.S. do wszystkich czytających wątek - moim zamiarem nie jest najeżdżanie na tą markę - Termet produkował i produkuje także solidne urządzenia, które "przeżyją" w działaniu wiele modeli innych producentów, jednak pitolenie, porównywanie, że Termet zawsze jest tańszy i lepszy, jest chore!

Edytowane przez kasprzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Skąd taki pomysł aby nie robić podłógówki w sypialni? ciepła podłoga daje komfort stawania stopami. Kaloryfer raczej nie. Dodatkowo bedziesz musiał dołożyć lekką ręką licząc ze 3000 aby uruchomić te kaloryfery (dodatkowe obiegi kotłowe, mieszacze, pompy, rozdzielacze) a na koniec bedziesz musiał płacić za prąd do napędzania pomp obiegowych (bo bedziesz musiał mieć oprócz pompy w kotle dwie dodatkowe). Dodatkowo kocioł bedzie musiał chodzić na wyższej temperaturze (np 55C) zamiast 33C co powoduje tez spadek jego sprawności

 

A przy podłogówce opędzisz to samą pompą.

 

Rozwiązanie które wybrałeś jest złe:) tylko hydraulik mógł to doradzic

 

Potwierdzam. Ktokolwiek będzie się zastanawiał to niech da sobie spokój z takim pomysłem.

Sam zrobiłem w całym domu podogówki (garaż, kotłownia również), ale ktoś mi doradził żeby w sypialniach (3) zrobić zwykłe grzejniki bo nie ma takiej bezwładności ble ble.. Najgorsza decyzja w całej budowie.

 

Już w miarę opanowałem, temperatura w pomieszczeniach jest już prawie taka sama, ale komfort cieplny dużo gorszy.

 

Drugi raz w życiu bym nie robił mieszanej instalacji.. mądry Polak po szkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ktokolwiek będzie się zastanawiał to niech da sobie spokój z takim pomysłem.

Sam zrobiłem w całym domu podogówki (garaż, kotłownia również), ale ktoś mi doradził żeby w sypialniach (3) zrobić zwykłe grzejniki bo nie ma takiej bezwładności ble ble.. Najgorsza decyzja w całej budowie.

 

Już w miarę opanowałem, temperatura w pomieszczeniach jest już prawie taka sama, ale komfort cieplny dużo gorszy.

 

Drugi raz w życiu bym nie robił mieszanej instalacji.. mądry Polak po szkodzie

 

U mnie w ostatniej chwili udało się to podłogówkę do 3 sypialnie wrzucić :)

 

W poniedziałek pierwsze uruchomienie kotła. W przyszłym roku dam znać jak się to sprawuje (obawy jakieś tam są :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam. Nie kupujcie zagranicznych kotłów. Jest POLSKA firma TERMET http://www.termet.com.pl/

Ich kotły są tak samo dobre jak zagraniczne, kosztują mniej i są tak samo wydajne.

Już Was Lidle, Biedronki i inne obciągają z kasy, chcecie żeby wszystko wywozili za granicę?

 

Tylko Termet produkuje kotły do domów o ogromnym zapotrzebowaniu na energię.

U nich moc minimalna zaczyna się tam, gdzie u mnie kończy się maksymalna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłam mieć pieca większego od 20,99 kW bo nie spełniałabym warunków technicznych art. 175-176

 

termet ECOCONDENS CRYSTAL II

Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8-19,0 kW

Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0-21,0 kW

Obciążenie cieplne 2,8-19,5 kW

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłam mieć pieca większego od 20,99 kW bo nie spełniałabym warunków technicznych art. 175-176

 

termet ECOCONDENS CRYSTAL II

Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8-19,0 kW

Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0-21,0 kW

Obciążenie cieplne 2,8-19,5 kW

Zmieniły się przepisy ?

Od stycznia 2014 było 21kW - teraz jest o 0,1kW mniej - można źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,

2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.”

 

Termet się łapie na wyrzut przez ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką nieprawdę? Że zażartowałam sobie z ogromnej mocy Termetów, nijak przystających do współczesnego budownictwa energooszczędnego.

Kotłów kondensacyjnych nie powinno się przewymiarować, a Termet nie ma w ofercie małych mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo padła już tu kwestia która mnie interesuje, a mianowicie kaloryfery w sypialni zamiast podłogówki. Też ktoś mi poleca takie rozwiązanie, a argumentuje to tym, że może szybko regulować temperaturę. Zmniejsza jak się kładzie spać, a zwiększa nad ranem. Jest to dla mnie w sumie logiczne. Jak ma się do tego podłogówka? Już wiem, że przez bezwładność nie ma możliwości szybkiej regulacji, ale może bardziej utrzymuje komfortową temperaturę i nie ma potrzeby takich regulacji? Widziałem, że sugerujecie właśnie podłogówkę do sypialni, ale dlaczego? Nigdy nie mieszkałem w miejscu gdzie jest podłogówka, niestety całe życie w bloku gdzie jest kaloryfer. Prosiłbym o rozjaśnienie tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...