Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kocioł kondesacyjny?


Fronteri

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie o tym mówię, Junkers ma wyższą moc minimalna niż ten termet a z Twojej wypowiedzi wynika że ma moc minimalna wyższa niż 14-16 kW bo tyle zapewne ma max Twój Junkers

 

Nie ma Termetu mniejszego niż 21 kW a ja szukałam czegoś do max 15 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Termetu mniejszego niż 21 kW a ja szukałam czegoś do max 15 kW.

 

Gorny zakres mocy nie ma znaczenia. Jest większy - fajnie, szybciej CWU zagrzeje.

Jak nie jest potrzebny, mozna ograniczyc.

 

Liczy sie dolny zakres i Termet oferuje nizszy poziom, niz Twoj model Junkersa.

Wtedy, kiedy Ty budowalas tego modelu Termeta jeszcze nie bylo, ale to nie znaczy, ze mozna powielac stare informacje.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dzień tylko o poranek, kiedy spada temperatura ciała i jest zimno. Jednak kładąc się spać mnie osobiście zwykle jest gorąco i zmniejszam temperaturę kaloryfera.

 

Bez przesady - masz przecież ocieplony budynek - jak więc chcesz odczuć w sypialni poranny spadek temp na zewnątrz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką nieprawdę? Że zażartowałam sobie z ogromnej mocy Termetów, nijak przystających do współczesnego budownictwa energooszczędnego.

Kotłów kondensacyjnych nie powinno się przewymiarować, a Termet nie ma w ofercie małych mocy.

Ty sobie nie zażartowałaś, Ty po prostu zajmujesz głos w temacie o którym nie masz pojęcia, a teraz próbujesz się wycofać głupimi tłumaczeniami.

Żenujący jest fakt, iż masz miano Najlepszego doradcy na tym forum, na forum które czyta spora ilość kompletnie nieświadomych technicznie użytkowników, do tego ranga MODERATOR FORUM - to po prostu kpina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie nie zażartowałaś, Ty po prostu zajmujesz głos w temacie o którym nie masz pojęcia, a teraz próbujesz się wycofać głupimi tłumaczeniami.

Żenujący jest fakt, iż masz miano Najlepszego doradcy na tym forum, na forum które czyta spora ilość kompletnie nieświadomych technicznie użytkowników, do tego ranga MODERATOR FORUM - to po prostu kpina!

 

Szkoda ze nie ma podanej dziedziny w której sie specjalizuje tzw. "najlepszy doradca na tym forum" moze wtedy byłoby bardziej przejrzysto na nowych uzytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przejrzałem dziennik z "stawiania klocka:".

Swoją drogą uśmiałem się, bo przypomniało mi się, że dwaj moi synowie jak dorastali chodzili do ubikacji "postawić lub posadzić kloca".

Tak to bywa jak się niema dzieci. Można się od nich wiele nauczyć

 

Do rzeczy

W jednym z zapisów rzeczona Elfir deklarowała, że jest ogrodnikiem, chyba projektantem ogrodów - dokładnie nie pomnę.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przejrzałem dziennik z "stawiania klocka:".

Swoją drogą uśmiałem się, bo przypomniało mi się, że dwaj moi synowie jak dorastali chodzili do ubikacji "postawić lub posadzić kloca".

Tak to bywa jak się niema dzieci. Można się od nich wiele nauczyć

 

Do rzeczy

W jednym z zapisów rzeczona Elfir deklarowała, że jest ogrodnikiem, chyba projektantem ogrodów - dokładnie nie pomnę.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Toś tajemnicę odkrył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ktokolwiek będzie się zastanawiał to niech da sobie spokój z takim pomysłem.

Sam zrobiłem w całym domu podogówki (garaż, kotłownia również), ale ktoś mi doradził żeby w sypialniach (3) zrobić zwykłe grzejniki bo nie ma takiej bezwładności ble ble.. Najgorsza decyzja w całej budowie.

 

Już w miarę opanowałem, temperatura w pomieszczeniach jest już prawie taka sama, ale komfort cieplny dużo gorszy.

 

Drugi raz w życiu bym nie robił mieszanej instalacji.. mądry Polak po szkodzie

 

Witam,

 

Zastosowanie w całym budynku ogrzewania podłogowego pozwoli na pracę gazowego kotła kondensacyjnego z wyższą sprawnością. Obniżenie parametrów pracy pozwoli na obniżenie temperatury spalin, które ulegną całkowitemu wkropleniu. Energia cieplna ze skroplin zostanie ponownie wykorzystana, co znacząco zwiększy sprawność urządzenia.

Projektując system ogrzewania, można dobrać również grzejniki do pracy w systemach niskotemperaturowych. Czynność tę powinien wykonać projektant lub instalator posiadający odpowiednią wiedzę. Łączenie system (ogrzewanie podłogowe – grzejniki), umożliwia wykorzystanie odmiennych typów ogrzewania w różnych pomieszczeniach. Przykładowo w sypialniach można zastosować grzejniki, a w kuchni ogrzewanie podłogowe. W salonie w którym pojawi się np. kominek można zastosować w celu poprawy dynamiki układu zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i grzejniki wyposażone w głowice termostatyczne.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...