Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niby ciepło a chłodno


radoslav

Recommended Posts

Brak promieniowania IR. W bloku u rodziców najprawdopodobniej (szczególnie, jeśli nie jest dobrze ocieplony) grzejniki pracują non-stop i są wyczuwalnie ciepłe, w domu energooszczędym, przy takich temperaturach jak teraz źródło ciepła włącza się na jakiś czas, co jakiś okres.

Warto jeszcze sprawdzić, czy termometry są tak samo skalibrowane.

 

Do tego dochodzi jeszcze różnica w wilgotności. Jak jest duża, wydaje sie, ze jest duszno i temperatura odczuwalna się zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest tylko lampka wieczorem :) Przy butelce na dwoje ten bilans ekonomiczny zrobi się ujemny :)

A biorąc ten temat technicznie to jakieś pomysły na podniesienie komfortu cieplnego? podniesienie wilgotności?

 

 

Zmuś system do grzania wtedy, kiedy jesteś w domu, albo kiedy tego grzania najbardziej potrzebujesz.

U mnie jest to 6 rano, 15, i 21.

Czyli pobudka, powrót z pracy i wieczorny prysznic.

 

Zwiększanie wilgotności jak najbardziej. 30% to trochę mało.

Jaką masz ustawioną wydajność rekuperatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest tylko lampka wieczorem :) Przy butelce na dwoje ten bilans ekonomiczny zrobi się ujemny :)

A biorąc ten temat technicznie to jakieś pomysły na podniesienie komfortu cieplnego? podniesienie wilgotności?

 

Przyzwyczaić się :)

Możesz też zobaczyć czy nie masz nawiewu z reku tak, że powietrze leci na ciebie, (np nad kanapą) wtedy komfort spada.

Ja mam biokominek, jak czasami mam odczucie zimna, odpalam i moment czujesz przyjemne ciepełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Zmienność samopoczucia człowieka jest w totalnej opozycji do stabilnie ustawionych parametrów mikroklimatu otoczenia. Z wiekiem ten problem będzie rósł. Z czasem wyjdzie na moje...

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Dawno Ciebie tu nie było.

 

Z jakim czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoją kubaturę, to nawet nie oglądaj zabawek za 200zł...

Też kiedyś przechodziłem przez ten problem, w domu ~200m2 po podłogach.

Na parterze, przy gresie, to większy efekt dało przejechanie mopem podłogi, niż kilkugodzinna praca nawilżacza za 200zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...