Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RT-08-G, ustawienia


pol-u

Recommended Posts

Piotrze a możesz napisać który to sterownik rozpoznaje wilgotność drewna i do tego obsługuje sonde lambda;-)
Sonda lambda może zastąpić termoparę, a mokrym drewnem nie osiągniesz progu w zadanym czasie...To jest mniej skomplikowane, niż Ci się zdaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sonda lambda może zastąpić termoparę, a mokrym drewnem nie osiągniesz progu w zadanym czasie...To jest mniej skomplikowane, niż Ci się zdaje...

Ok skoro takie proste. "Osiągnięcie progu w zadanym czasie" czyli sterownik mierzy czas od rozpalenia i w określonym czasie jeśli nie osiągnie na czujniku temperatury (gdzie umieszczony) temperatury x to jakie jego działanie? Zamyka przepustnicę i kończy palenie? Oczywiście zdun ma możliwośc ustawienia czasu i progu temperaturowego zadziałania. Sonda lambda a termopara to nie takie same elementy, sonda mierzy stosunek paliwo, spaliny do tlenu a termopara temperaturę. Lambda idealna w okolicach 1 w dół żle i w górę źle natomiast termopara - temperatura to który to sterownik ogarnia, chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie może kończyć palenia w trakcie. Informuje o błędzie i nie uruchamia opcji automatycznej kontroli spalania. Taka informacja może zostać zapisana w pamięci dostępnej tylko po wpisaniu kodu dostępu. To nie jest kwestia widzimisię zduna, który nastawi co chce, tylko wynika z autonomii spalania drewna. Można tylko nieznacznie manipulować czasami poszczególnych etapów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniają to sterowniki zagraniczne. Tatarek miał też takie robić, ale to nie byłoby kompatybilne z Polskim palaczem ;)....

 

Sterownik nie może kończyć palenia. Informuje o błędzie i nie uruchamia opcji automatycznej kontroli spalania. Taka informacja może zostać zapisana w pamięci dostępnej tylko po wpisaniu kodu dostępu. To nie jest kwestia widzimisię zduna, który nastawi co chce, tylko wynika z autonomii spalania drewna. Można tylko nieznacznie manipulować czasami poszczególnych etapów.

Piotrze jeśli możesz to poproszę o nazwę sterownika zagranicznego ogarniającego;-) A informacja zapisana w pamieci sterownika w jakim celu? wizyty jakiej służby?;-) Autonomia spalania drewna i odczyt jej warunków na podstawie jednego czujnika temperatury i jeszcze raz zapytam gdzie umieszczonego? Program sterownika działa dość prosto i podejrzewanie go o inteligencję to raczej pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jeśli możesz to poproszę o nazwę sterownika zagranicznego ogarniającego;-) A informacja zapisana w pamieci sterownika w jakim celu? wizyty jakiej służby?;-) Autonomia spalania drewna i odczyt jej warunków na podstawie jednego czujnika temperatury i jeszcze raz zapytam gdzie umieszczonego? Program sterownika działa dość prosto i podejrzewanie go o inteligencję to raczej pomyłka.
Myślę, że masz problem z wiarą w inteligentnych zdunów. Nie mieści Ci się w głowie, że jednym czujnikiem temperatury można ogarnąć cały proceder. Czyli to Twój problem. Czujnik mogę umieszczać w dowolnym miejscu. Dla ułatwienia dodam, że tam gdzie występuje temperatura dymu ze spalonego drewna...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz problem z wiarą w inteligentnych zdunów. Nie mieści Ci się w głowie, że jednym czujnikiem temperatury można ogarnąć cały proceder. Czyli to Twój problem. Czujnik mogę umieszczać w dowolnym miejscu. Dla ułatwienia dodam, że tam gdzie występuje temperatura dymu ze spalonego drewna...:D

 

Ok Piotrze, widzę że poczułeś się w jakiś sposób urażony, przepraszam.

Ps. Inteligencja zduna a inteligencja sterownika to dwie różne inteligencje;-)

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Piotrze, widzę że poczułeś się w jakiś sposób urażony, przepraszam.

Ps. Inteligencja zduna a inteligencja sterownika to dwie różne inteligencje;-)

 

 

Ja się tak łatwo forumowiczami nie przejmuję...Cieszę się, że w końcu odróżniasz rodzaje inteligencji.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm możliwe że EOS 7 to ogarnie, ja takiej informacji nie znalazłem ale możliwe że mój niemiecki za słaby do wyłuskania takiej informacji. Jak dla mnie to ten EOS raczej jako kombajn do kominka z płaszczem plus jakiś bufor.

 

 

Dla Ciebie tak może być...Magia wiedzy pochodzącej z netu czasem zawodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po licznych testach uważam, że T-Max w mojej konfiguracji powinna pozostać w granicach 620. Ponadto jestem zdania, że funkcja T-max w sterowniku Tatarek jest potrzebna i uzasadniona.
Dopisz jeszcze o jakim sterowniku mówisz i Twoja wypowiedź będzie czytelna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no o tym samym, o który pytałem w pierwszym poście tego tematu :)

A powyżej sobie na to pytanie odpowiadam:)

Faktycznie....dość precyzyjnie to opisałeś. Cóż...W sąsiednim wątku byś poległ. Sam bym Cie dobił...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...