Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki czy podłogówka ?


dave88

Recommended Posts

Nie znasz ani jednego ani drugiego zatem nie dziwne,że uważasz drogi ekogroszek za cud natury :D1kWh z prądu to koszt 0,26zł a 1 kWh z gazu to 0,22-0,25zł zatem czemu na gaz dasz się na mówić a na prąd nie ? :DPo prostu nieswiadomość ludzka i nie prawdziwe i głupie mity,że prad jest drogi a wungiel tani a jest odwrotnie ;)

 

 

 

Koszt systemu na prąd:

-kociołek elektryczny 2,5tys.zł

-bojler 1tys.zł

-montaż 1tys.zł

Suma 4,5tys.zł

 

Koszt z pompą ciepła p-w:

-pompa 15-19tys.zł

-zasobnik cwu -1,5tys.zł

-montaż 2-3tys.zł

Suma 19-23tys.zł

 

1kWh z pompy ciepła 0,10zł

1kWh z ekogroszku 0,15-0,20zł

 

I pełny obraz wszystkiego i to pokazuje jaki wungiel w postaci ekogroszka jest "tani" :D

 

To nie jest pełny obraz a uproszczenie, praktycznie niemozliwym jest wykorzystanie w 100% II taryfy przy pompie ciepła zarówno do grzania i jak i przygotowania cwu. Cena 10 gr/kWh nie wynosi 10 gr a wiecej w zaleznosci od udziału procentowego I taryfy w calkowitym zuzyciu. To samo dotyczy kotła eektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem (albo wycczytałem gdzies ) że podłogówki nie powinno się stosować w pokojach w których się śpi. czy może coś w tym temacie ktos słyszał?

 

Chcesz opracowan naukowych udowadniajacych szkodliwosc podłogówki w sypialniach czy opowiesci z rodzaju "jedna baba drugiej babie...". A na powaznie to badan nauakowych potwierdzajach szkodliwosc brak, a drugie zródło ma wartosc merytoryczną zerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodliwe by to było - w starym niegaconym domu, gdzie podłoga miała by ponad 30st .. i chodzenie w pantoflach grubych aby nie czuć gorąca w nogi.

Oraz zagłada krążenia, buty które normalnie pasują, nie idzie założyć.

Ale w budynku gdzie podłoga jest ciut cieplejsza niż powietrze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie ekogroszek to co? Myslę żeby był do tego jeszcze gaz i przygotować rury w razie czego aby można było zrobić kominek z plaszczem ( na razie może bedzie zwykły (tzn bez płaszcza)

 

Koszty podobne jak w ekogroszku.

Podłogówka 60 - 70 zł/m2

Kocioł kondensacyjny z zasobnikiem, sterownikiem podłogowym, szachtem 8 - 9 tyś

Grzejniki tylko w łazienkach oraz garażu, dwa rozdzielacze, osprzęt kotłowni wkład do komina 3 tyś

Razem coś w okolicach 21 tyś wraz z robocizną

Przygotowanie pod kominek z płaszczem sprzęgło itp to 2 tyś ponad to

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano taka ze zdun darek zajmuje sie kominkami a nie podłogówką, to ze masz kominek z płaszczem wodnym nie oznacza ze to rozwiązanie było optymalne pod wzgledem inwestycyjnym, pomijajac fakt posiadania kotłowni w salonie i bycia palaczem.

 

Nie komentowałem tego czym się zajmuje gość z firmy kominkowej tylko pisałem, że podłogówka i kominek to żadna konkurencja, o ile wiesz co to słowo oznacza. No chyba, że uważasz, że jak ktoś robi kominek to nie robi podłogówki i na odwrót :D

 

A jeżeli chodzi o etat palacza i kotłownie w salonie to zmień płytę bo się zacięła :) Co do tego że rozwiązanie kosztowo nie jest optymalne to pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeżeli chodzi o etat palacza i kotłownie w salonie to zmień płytę bo się zacięła :) .

 

Akurat byłem przy czyszczeniu mebli tapicerowanych odkurzaczem wodnym w domu gdzie jest czesto uzywany kominek. Widok nie był zbyt optymistyczny. Własciciel tego domu zastanawia sie od dłuzszego czasu czym zastąpic chociaz czesciowo kominek dla ograniczenia czasu jego uzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat byłem przy czyszczeniu mebli tapicerowanych odkurzaczem wodnym w domu gdzie jest czesto uzywany kominek. Widok nie był zbyt optymistyczny. Własciciel tego domu zastanawia sie od dłuzszego czasu czym zastąpic chociaz czesciowo kominek dla ograniczenia czasu jego uzywania.

 

To zapraszam do mnie i zobaczysz różnicę. A właściciel albo nie umie korzystać z kominka albo ma skopaną instalację bo syf sam z siebie się nie tworzy :) Ale może nie ciągnijmy tematu bo nie o tym wątek.

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
jeden mówi że dużo ludzi dzwoni że chcą dodatkowo grzeniki w sypialniach bo zimno, bo długo się nagrzewa itd...nie wiem już co myśleć, co robić, coraz bardziej mnie to wkurza bo każdy mówi coś innego...

 

Nie robić grzejników. Kaloryfer potrzebuje wyższą temperaturę wody. Będzie większe spalanie i większa komplikacja instalacji, w sumie podwójnie zrobionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...