Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na południowym stoku


Recommended Posts

Z poważnych decyzji to PC już wybrana. będzie Ariston:

http://www.ariston.com/pl/NIMBUS_FLEX_S_NET_40_50

Jest to niestety nowość i ciężko coś konkretnego znaleźć ale byliśmy na ogorzeliznach w domu z zainstalowanym tego typu urządzeniem i wyglądało to całkiem porządnie. Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest tez już podłogówka:

salon

IMG_20180421_195945.jpg

wiatrołap

IMG_20180421_195948.jpg

pokój

IMG_20180422_192734.jpg

i rozdzielacz

IMG_20180424_185752.jpg

IMG_20180428_084134.jpg

 

Na razie sa spięte dwa rozdzielacze 9 i 7 sekcji. jak będę miał problem z wyregulowaniem przepływów to je rozdzielę i dam dwie pompki. mam nadzieje ze nie będę musiał tego robić.

 

Te kolorowe rurki sa efektem braków w hurtowni. Częśc mam na blue floor a część na rurze kermi

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje tez powoli WM.

Reku ma być w pomieszczeniu z PC, przewody PE-FLEX 75 miedzy wiązarami a sufitem podwieszanym. Zastanawiam się czy krzyżowanie przewodów to nie jest jakiś poważny błąd. Mam tak porozrzucane pomieszczenia że nie da się tego uniknąć.

Na razie mam coś takiego:

rzut went.jpg

Wiem że w garażu nie powinno być WM a raczej nie powinna być połączona z wentylacją domu ale zastosowanie tego pomieszczenia może ulec zmianie i muszę się na to przygotować. Wszelkie uwagi mile widziane.

Edytowane przez Soczek1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dobrze że tu jeszcze ktoś zagląda... Dzięki za podpowiedz.

 

Daniellos_ z tym krzyżowaniem to pomyślałem że to może jakoś nie po fachowemu ale nie potrafiłem znaleźć konkretnych argumentów przeciw. Poza tym widziałem kilka projektów na których celowo rozmijały się przewody nawiewu i wyciągu ale może tam nie bylo miejsca na krzyżowanie?

 

Skoro już wpadłeś to byłbym wdzięczny za opinie do stelaża z koła (chyba slim 2). Wiem, że masz je zamontowane a ja właśnie stoje przed wyborem. Chcę się zmieścić w ścianie z BK 12cm i standardowy stelaż jest za szeroki o jakieś 3cm. Mogę to zabudować i zostawić taki wystający element (ściana w garażu) ale jak moge tego uniknąć to po co się męczyć. Widziałem u Ciebie w dzienniku że miałeś jakiś problem z odpływem ale to sobie mogę przerobić, bardziej interesuje mnie jakość samych stelaży.

 

A zdjęcia zaraz pododaje. Mało tego jest ale jakoś nie ma kiedy robić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda na mostek termiczny przy bramie:

IMG_20180505_181900.jpg

Obecnie jest już zaciągnięte siatką i klejem

W międzyczasie zaolejowałem słupy i krokwie tarasowe:

IMG_20180505_192018.jpg

 

I udało się zacząć kłaść płytki w "kotłowni" Chciałem je położyć przed montażem większych urządzeń. Później będzie tylko trudniej:

IMG_20180512_184945.jpg

IMG_20180512_184950.jpg

IMG_20180512_184954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mały opis przygody z płytkami. Szukałem czegoś do kotłowni i garażu wiec raczej granice 20 a nie 40 zł za m. Po małej przejażdżce po okolicznych składach znalazłem coś takiego:

IMG_20180505_083612.jpg

 

Jest to zdjęcie z popularnej mrówki. Cena aż za bardzo atrakcyjna jak za tego typu płytki wiec żeby się upewnić dopytaliśmy się sprzedawcy o dostępność idt. Generalnie nie ma problemu można kupować i to tez zrobiliśmy. Dostawa na dzień następny.

 

Wieczorem tego samego dnia dostałem telefon ze zaszła pomyłka, ktoś przełożył cenówki i trzeba przyjechać wyjaśnić. Generalnie to nie powinien być mój problem tylko sklepu ale jadę wyjaśnić. Okazało się że nia ma kierownika, i trzeba przyjechać jutro... Później okazało się znowu że nie sprzedadzą nam tych płytek w tej cenie bo będą mieli stratę (kosztują 44zł za m2). Kierownik nie raczył nawet do nas przyjść i przeprosić za sytuację. Z tego co wiem mogłem je kupić w tej cenie i sklep ma obowiązek sprzedać towar w cenie jak widniej na towarze jednak w mrówce prawo konsumenta nie działa, mogłem sie co najwyżej z nimi sadzić ale było by to przegięcie. Ostatecznie po kilku wizytach mam obiecany rabat 10 % na jakiś inny towar a płytek nie dostałem...

 

Do celowo kupiłem płytki na znanym portalu aukcyjnym za całe 13zł w 3 gatunku i jestem zadowolony. O dziwo są nawet proste i miarę całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze pracowałem w handlu to z własnej wypłaty pokryłem gdy klient się uparł, że obowiązuje cena na towarze. Tak mówi prawo. U nas Mrówka to jest lichy sklep i namet nie mają tam płytek. Standardy widzę jednak niskie.

 

Stelaż slim2 w najgrubszym miejscu będzie miał minimum 13cm. Trzeba kombinować. Jakościowo jest ok.Koło to grupa Geberit jak pamiętam i ten konkretny model jest produkowany chyba w Portugalii.

 

Płytki drewnopodobne te szare bardzo podobne do moich tylko dłuższe. Widzę też że się szarpnąłeś na klej wysokoelastyczny. Niby jakiś on tam żelowy choć nie wiem gdzie. Kaszle się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zadzwoniłem do rzecznika praw konsumenta (z czystej ciekawości) i stwierdził że miałem pełne prawo kupić płytki w tej cenie. Wg. mnie sklep powinien wziąć to na klatę i po prostu pokryć różnice ale widać tu klient nie jest aż tak ważny.

 

Ze stelażem cały czas kalkuluje i jak bym nie liczył to komplet wychodzi mi miedzy 850 a 1000 zł nie zależnie czy wezmę firmę geberit, grohe, koło czy tece. Wcześniej się pod jarałem bo znalazłem aukcje z miska która podoba się żonie za 710 (koło) ale później dojrzałem że bez przycisku więc i tak grubo ponad 800. Ostatecznie chyba wezmę sprawdzonego geberita, ma szerokość spłuczki 12cm a z odpływem i tak będę musiał coś pewnie kombinować w każdej opcji.

 

Co do płytek to w garażu miało być coś taniego nie koniecznie ładnego ale jak "prawie" udało sie kupić ładne płytki (szare ala deska) po 19zł to zacząłem szukać czegoś podobnego. Normalnie bał bym sie zamawiać płytki z neta bez obejrzenia i do tego w 3 gatunku ale że miały być do garażu to uznałem że położę co przyjdzie i jestem bardzo zadowolony:D

 

Przy podłogówce nie chciałem żydzić na kleju ale faktycznie nie bardzo wiem co w nim jest żelowego. Klej jak klej choć może faktycznie trochę bardziej duszący przy mieszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o standardowy geberit, nie koniecznie w wersji slim. Spłuczka i tak ma 12 cm a realnym problemem jest faktycznie sam odpływ. Widziałem wczoraj stelaż na żywo i przyciski w gebericie mi się nie podobają. Będzie wiec pewnie jednak koło albo grohe. Ten drugi ma 13cm. W najgorszym wypadku będę miał dziwny kawałek wystającej ściany w garażu. Wolał bym tego uniknąć ale jakoś to przeżyje...:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o standardowy geberit, nie koniecznie w wersji slim. Spłuczka i tak ma 12 cm a realnym problemem jest faktycznie sam odpływ. Widziałem wczoraj stelaż na żywo i przyciski w gebericie mi się nie podobają. Będzie wiec pewnie jednak koło albo grohe. Ten drugi ma 13cm. W najgorszym wypadku będę miał dziwny kawałek wystającej ściany w garażu. Wolał bym tego uniknąć ale jakoś to przeżyje...:yes:

 

moim zdaniem geberit ma jedne z ładniejszych przycisków na rynku, ale swoje też kosztują

dlatego tez do domu zdecydowalam sie na tece (9.300.065) - głębokość 8 cm spłuczka niby

 

tu jest obrazek z wymiarami jakby co

 

https://femax.com.pl/pl/p/Stelaz-podtynkowy-do-WC-TECE-Profil-Slim%2C-glebokosc-8cm-9.300.065/12354

 

zobacz na oleole - tam przy zakupie >200zł i płacąc przez Visa Checkout dostajesz od razu 50 zł zniżki

można więc rozbić zakupy - ja osobno kupiłam stelaż, osobno przyciski, osobno odpływ liniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Padło w końcu na koło slim 2. Szczerze mówiąc to miałem dość szukania i trzeba było podjąć męską decyzję :)

 

chilli banana dzięki za info ale niestety przeczytałem tego posta już po zakupie. Co do samego stelaża Tece to faktycznie ciekawe tylko cena wersji slim trochę mnie wcześniej odstraszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...