Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przyłącza a płatności


mchrol

Recommended Posts

Panowie i Panie,

 

Otrzymalem warunki przylaczen gazu, wod-kan oraz energii. Wszystko to zanioslem to projektanta , ktory wykonuje dla Nas adaptacje. Nasza prowadzaca Pani architekt prosi bysmy podpisali umowy o przyłączenie wszystkich trzech mediów twierdząc ,ze nie otrzymam pozwolenia na budowe. Czy to tak powinno byc ?

 

Martwie sie ,ze od dnia podpisania umowy bede musial placic juz miesięcznie jakies abonamenty za powyższe media a budowa dopiero ruszy gdzies kwiecień 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałem żadnej umowy podpisywać żeby móc ubiegać się o PNB, wystarczyły zapewnienie i warunki dostaw mediów, które nie są wiążące i nie wnoszą żadnych opłat abonamentowych. Jedyne co to ciepło z sieci zobowiązałem się że przyłączę się do sieci nie później niż koniec 2018 r i wtedy czy będę miał przyłącz czy nie będę musiał podpisać umowę i uiszczać opłatę (chyba 40 zł/mc).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A co ma wspólnego podpisanie umowy z pozwoleniem na budowę.

Masz warunki i chyba jest tam jasno napisane ze jest możliwość przyłączenia poszczególnych mediów.

Do uzyskania pozwolenia nie są wymagane żadne umowy a te podpisuje się dopiero po wykonaniu przyłączy i instalacji wewnętrznych na działce.

 

Może pani Architekt jest niekompetentna lub ma inne powody by tak sądzić ale dopóki budowa jest w początkowej fazie to jest znak by panią zmienić ......... może na pana.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...