Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Który wkład będzie dla mnie lepszy


MiruK

Recommended Posts

łojniewiem zerknij na priv proponuje taki wkład

 

Dziękuję za rady i w takim razie trzymam się wersji "light" w granicach Hajduk Smart XLT lub KV HEAT 2G 59.44.13 - interesująca opcja, dziękuję Zdun Darek B. Rozumiem, że to wystarczy do ogrzania tych 50 m2 w okresie przejściowym, tak???

I dodatkowe pytanie do kolegi Zdun Darek B. jak doradziłbyś dobór materiału do tej akumulacji? Pytam, bo pierwotnie odrzuciłem ciepłą zabudowę kominka, którą przedstawili w salonie kominkowym, z prostej przyczyny - KOSZT - wyliczyli do mojej wersji 10.000 zł. To stanowczo za dużo, aniżeli mogę wydać. Jest jakiś "złoty środek"?? Może mniej skomplikowany i wyrafinowany?? Połowę tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Minął prawie rok odkąd użytkuje hajduka ,pali się w nim fajnie ale mam kilka zastrzeżeń. W sumie to zastanawiam się nawet czy go nie reklamować :( . Chodzi o to że bardzo opadły drzwi, tzn jak był nowy to zamykały się pięknie, z czasem zaczęły opadać i teraz żeby je zamknąć trzeba podciągać do góry przy domykaniu bo obcierają dołem. Druga sprawa to łączenie szyb, były spasowane idealnie ale po czasie zrobiła się między nimi szczelina prawie na pół centymetra. Jak myślicie czy to normalne ?

W kominku było palone kilkadziesiąt razy po 3-4 godziny, a nadal przy mocniejszym paleniu czuć z niego lekki smród farby.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął prawie rok odkąd użytkuje hajduka ,pali się w nim fajnie ale mam kilka zastrzeżeń. W sumie to zastanawiam się nawet czy go nie reklamować :( . Chodzi o to że bardzo opadły drzwi, tzn jak był nowy to zamykały się pięknie, z czasem zaczęły opadać i teraz żeby je zamknąć trzeba podciągać do góry przy domykaniu bo obcierają dołem. Druga sprawa to łączenie szyb, były spasowane idealnie ale po czasie zrobiła się między nimi szczelina prawie na pół centymetra. Jak myślicie czy to normalne ?

W kominku było palone kilkadziesiąt razy po 3-4 godziny, a nadal przy mocniejszym paleniu czuć z niego lekki smród farby.

Nikt w tym wątku nie ukrywał, że z łączonymi szybami mogą być problemy...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333176-Kt%C3%B3ry-wk%C5%82ad-b%C4%99dzie-dla-mnie-lepszy&p=7354848&viewfull=1#post7354848
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki wkład polecacie do mojego domu? Kominek będzie w rogu salonu, salon dosyć duży 175m3 ,wysoki na 6m, z antresolą otwarty na kuchnie i jadalnie doprowadzenie powietrza fi160. Szukam kominka panoramicznego z dużą szybą (100/50) o małej mocy, jeśli takie istnieją. Proszę o na kierowanie mnie na jakiś model.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki wkład polecacie do mojego domu? Kominek będzie w rogu salonu, salon dosyć duży 175m3 ,wysoki na 6m, z antresolą otwarty na kuchnie i jadalnie doprowadzenie powietrza fi160. Szukam kominka panoramicznego z dużą szybą (100/50) o małej mocy, jeśli takie istnieją. Proszę o na kierowanie mnie na jakiś model.

Pozdrawiam.

Jak spalisz w tym wielkoludzie 2 kg drewna, będzie miał małą moc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki wkład polecacie do mojego domu? Kominek będzie w rogu salonu, salon dosyć duży 175m3 ,wysoki na 6m, z antresolą otwarty na kuchnie i jadalnie doprowadzenie powietrza fi160. Szukam kominka panoramicznego z dużą szybą (100/50) o małej mocy, jeśli takie istnieją. Proszę o na kierowanie mnie na jakiś model.

Pozdrawiam.

A czym masz zamiar palić w tej panoramie małej mocy, zapałkami czy świeczki wstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki wkład polecacie do mojego domu? Kominek będzie w rogu salonu, salon dosyć duży 175m3 ,wysoki na 6m, z antresolą otwarty na kuchnie i jadalnie doprowadzenie powietrza fi160. Szukam kominka panoramicznego z dużą szybą (100/50) o małej mocy, jeśli takie istnieją. Proszę o na kierowanie mnie na jakiś model.

Pozdrawiam.

 

 

Romotop Heat H2X012 ?

 

Wymiar 80 x 50 otwierany

 

Szyba 100x 50 podnoszona to jednak większa moc , zasadniczo jak szyba jest tak wielka to i spalanie musi być intensywniejsze . Poczytaj zamieszczone opisy...

Slajd26.JPG

Slajd40.JPG

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...