Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niecodziennik Kamilowej kostki


Recommended Posts

:welcome:

 

Wita się z Wami rodzinka 2+2+1+2 :D (my czyli rodzice, dzieci w wieku hmmm... młodzieżowym, teściowa/mama i dwa psy płci żeńskiej).

 

Nie wiem czy to dobry moment na założenie dziennika budowy no ale co tam, kiedyś w końcu należy go założyć :)

 

Działka ma grubo ponad 20a, wjazd od północy z niestety nieoświetlonej jeszcze drogi gminnej.

Na działce jest już wykopany dół wraz z beczką i odpowiednią oprawą, studnia głębinowa o głębokości 24 m i trochę roślinek posadzonych z daleka od przyszłego placu budowy.

 

Jest wyznaczone miejsce na ognisko, strefa leśna w której rosną sobie różne sosnopodobne cosie i pachnący clematisami kącik który łapie mnie za serce za każdym razem gdy się w nim pojawiam :)

 

Chcemy wybudować pełnopiętrową kostkę z czterospadowym dachem.

Niezbyt dużą bo około 80 m2 po podłodze na parterze i podobnie na piętrze, z nieużytkowym poddaszem.

Marzyło nam się pomieszczenie dla samochodów więc do kostki dostawiliśmy garaż dla 2 aut. I pomieszczenie gospodarcze.

A że garaż do wysokich raczej nie należy to stwierdziliśmy że pociągniemy go w górę tworząc sobie na przyszłość oddzielne pomieszczenie dla gości albo pokój do gier i innych uciech audiowizualnych :)

Wyszło nam tego pomieszczenia ponad 35 m2 ale skoro i tak zapadła decyzja o budowie garażu to czemu nie :)

 

Tymczasem czekamy na projekt który miał być gotowy w ubiegły piątek.

Projekt robił się od kilku miesięcy gdyż żaden z projektów "gotowych" nie spełniał naszych oczekiwań. Koszt adaptacji gotowca i ilość zmian które chcieliśmy wnieść był równy nowemu, indywidualnemu projektowi, tak więc wybór był jasny :D

 

W międzyczasie załatwialiśmy wszelakie oświadczenia, zezwolenia, zaświadczenia, warunki i inne zbędne i niezbędne do budowy papierki.

Mamy wszystko z wyjątkiem projektu :)

 

Czekamy więc... :)

Edytowane przez Kamila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Ech...

Ze względu na zmieniające się od nowego roku przepisy złożyliśmy wniosek o PNB ale już wiadomo że będą projekty zamienne :mad:

Architekt zamiast stropu lekkiego nad piętrem zaprojektował monolityczny żelbetowy; nie uwzględnił ogrzewania podłogowego wstawiając pierdylion grzejników a zamiast wentylacji mechanicznej mamy w projekcie grawitacyjną.

Jak żyć? :confused:

Nie wiem jakie jeszcze kwiatuszki znajdziemy w projekcie, trzeba czekać do połowy stycznia.

Tymczasem ze względu na różnicę pomiędzy projektem a ustaleniami wstrzymaliśmy płatność dla architekta do momentu wykonania projektu zgodnie z naszymi pisemnymi ustaleniami.

 

A ja myślałam, ba byłam pewna że wszystko co związane z budową domku będzie jedną ogromną radością :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja :)

 

Ja nie uważam, by domek był wielki ;) wiadomo, że garaż i pomieszcze nad garażem robią powierzchnię, ale tam się nie zyje ;)

 

Hmm no ale co z tego, że macie zaprojektowana grawitacyjna? :) na etapie budowy mozna sporo zmienić, jesli nie jest to zmiana konstrukcyjna :)

Inna sprawa, że to projekt indywidualny i zapłaciliscie za taki, więc architekt mogłby się skupić. Niestety u nas było podobnie, miliony błędów w projekcie, a raczej adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Ze względu na zmieniające się od nowego roku przepisy złożyliśmy wniosek o PNB ale już wiadomo że będą projekty zamienne :mad:

Architekt zamiast stropu lekkiego nad piętrem zaprojektował monolityczny żelbetowy; nie uwzględnił ogrzewania podłogowego wstawiając pierdylion grzejników a zamiast wentylacji mechanicznej mamy w projekcie grawitacyjną.

Jak żyć? :confused:

Nie wiem jakie jeszcze kwiatuszki znajdziemy w projekcie, trzeba czekać do połowy stycznia.

Tymczasem ze względu na różnicę pomiędzy projektem a ustaleniami wstrzymaliśmy płatność dla architekta do momentu wykonania projektu zgodnie z naszymi pisemnymi ustaleniami.

 

A ja myślałam, ba byłam pewna że wszystko co związane z budową domku będzie jedną ogromną radością :yes:

 

Dla mnie budowa domu jest bardzo satysfakcjonująca i sprawia mi wiele radości (nawet jak nie jest to dom dla mnie). Problem zazwyczaj zaczyna się jak na plac wkracza jakaś ekipa budowlana. Dlatego ostatnio buduję tylko z psem ;).

 

A co do niezgodności projektu z ustaleniami to gwarantuję Ci, że i tak wiele rzeczy zostanie wykonanych inaczej niż w projekcie. Tutaj uważam podobnie jak Liliputek.

Strop monolityczny to wg mnie zdecydowanie najlepszy, najtańszy i najbardziej uniwersalny strop, więc przemyśl rezygnację z niego.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moich skromnych progach Liliputku :)

 

No właśnie problem polega na tym że:

 

1. Strop nad parterem jest zaprojektowany jako żelbetowy monolityczny i tak miało być. Strop nad piętrem miał być stropem lekkim a mamy powtórkę z niższego stropu :sick:

2. Zmiana WG na WM w tym przypadku to zmiana wymagająca projektu zastępczego

3. Architekt nie uwzględnił położenia podłogówki i gdybyśmy chcieli położyć ją zgodnie z zaprojektowanymi wymiarami zmieniło by się wiele składowych (wysokość pomieszczeń, kubatura itp).

To wszystko są zmiany istotne.

 

B.I.U. mi też prace na działce (jakiekolwiek by one nie były) sprawiają mnóstwo frajdy :D

Zresztą - spójrzcie sami ;)

 

[ATTACH=CONFIG]376488[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]376493[/ATTACH]

 

Więcej zdjęć wrzucę w miarę możliwości obróbki, mam je w dużej rozdzielczości a forum ma ograniczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

B.I.U. mi też prace na działce (jakiekolwiek by one nie były) sprawiają mnóstwo frajdy :D

Zresztą - spójrzcie sami ;)

 

[ATTACH=CONFIG]376488[/ATTACH]

 

 

Jednak świat widziany damskim okiem wygląda zupełnie inaczej :). Jak ponosi się trochę pustaków to nie zauważa się takich rzeczy.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuuuda panie, nuuuudaaaa...

W oczekiwaniu na wydanie PNB wpadliśmy na pomysł żeby jednak przesunąć domek wgłąb działki o kolejne kilka metrów.

Jutro mamy wizytę u Pani naczelnik, zobaczymy co trzeba zrobić/złożyć/załatwić aby było to możliwe.

Nie naruszamy oczywiście żadnego punktu z MPZP więc powinno być ok :)

A swoją drogą to bardzo proszę, wydajcie nam to PNB jak najszybciej bo kto wie co jeszcze przyjdzie nam do głowy :D

 

Wczoraj pozwiedzaliśmy parę budów z Panem Mirkiem G. :cool: i z tego miejsca serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas :)

 

Nie wiedziałam że budowa tak bardzo przyczyniać się będzie do trenowania mojej cierpliwości :D

 

Nuuuudaaaa... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Architekt nie uwzględnił położenia podłogówki i gdybyśmy chcieli położyć ją zgodnie z zaprojektowanymi wymiarami zmieniło by się wiele składowych (wysokość pomieszczeń, kubatura itp).

To wszystko są zmiany istotne.

 

ale tak Wam architekt powiedział? Bo hmmm... my mieliśmy grzejniki w projekcie, zmieniliśmy na etapie budowy na podłogówkę i nikogo to nie interesowało (akurat KB jest dość skrupulatny ;) ). Nam powiedział architekt, że tylko zmiany naruszające konstrukcję budynku wymagają zmian w projekcie.

Trudno byś znała wszystkie technologie na etapie projektu... a może w trakcie budowy będziesz chciała np. nie ogrzewanie wodne a maty i też wylewka będzie ciut mniejsza.. albo niska wylewkę anhydrytową.. i też wysokość pomieszczenia będzie inna :)

ja bym się takimi zmianami totalnie nie martwiła :)

 

aż miło się ogląda takie letnie zdjęcia :) ech... czekamy na lato :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak powiedział nam kierownik budowy i na chwilę obecną zakładamy że tak będzie.

Będziemy mieli sporo zmian istotnych (zmiana kubatury budynku w związku ze zmianą wysokości pomieszczeń i grubości stropu), przesunięcie budynku wgłąb działki i parę innych poprawek.

Może sprawdź Liliputku czy miałaś jakieś zmiany które mogą być zmianami istotnymi: http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/zmiany-istotne-i-nieistotne-odstepstwo-projektu-budowlanego,13_10594.html - lepiej wiedzieć za dużo niż się obudzić z ręką w nocniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank zmieniła nam się kubatura nieco, bo mamy podłogówkę, ale kto to będzie liczył :D KB u nas się nie czepiał i odebrał ten etap ;)

Mam nazieję, że macie KB znajomego, a nie takiego co będzie się wtrącał i czepiał ;) niektórzy wolą takiego, co w ogóle się nie pokazuje, ale ja poszłam na kompromis ;)

 

katujesz mnie tymi fotami :D

Ja Ci powiem co się będzie działo na wiosnę, wejdzie kopara i będzie sodoma i gomora :D ale będziecie się cieszyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank zmieniła nam się kubatura nieco, bo mamy podłogówkę, ale kto to będzie liczył :D KB u nas się nie czepiał i odebrał ten etap ;)

Mam nazieję, że macie KB znajomego, a nie takiego co będzie się wtrącał i czepiał ;) niektórzy wolą takiego, co w ogóle się nie pokazuje, ale ja poszłam na kompromis ;)

 

Nasz kierownik budowy jest bardzo w porządku :)

Od początku prosiliśmy go żeby pilnował aby wszystko było zgodnie z przepisami więc uprzedza nas o tym i owym ;)

Nie wyobrażam sobie mieć kierbuda od pieczątek, za bardzo strachliwa jestem i milion lat później wciąż bałabym się że strop spadnie mi na głowę :D

 

katujesz mnie tymi fotami :D

Serio? :D :D :D

 

t3kRHQbwQuFMIDfT5VHEpj-lQT4kP5fH5_cdQDGKDkL9-kqqtTZzjzebgokCIa7zzro3X-3AfvrWl4GJXCApPNi9XhyG5VSrqSrOahpPG_vyYLS6rz8FvXP7u3GsYmef4uJFFAtLTedqfUIWmu1JaXUPtkh5McM0d57N2oopgQdCi-pDjtvKXz0eoFz7rxEQo56bTxku-BExAkfTrhAwwIGRps9Kb1FqNVGaJJQ1VgZKBjr9w3TCASWLTQ3evLHTgAqKLEooLiTtUm3iNCp0tMbxLc-mCoWhdPQBQP7X3a-rbUtmdFqfwZMdamkNjsksvfwQz__BIFqXlYGBVKQ5sFeCcWCKFy6n2YQ0bM1h8oqAf7JzSm22qOwcUa4SuY9-mBhIB_oroS9yjBZ5y4nCAl4IRTjbE9YDVtFptIQM39p1pcpu1rFKs84sC5pky5iIQvLnIEedLadqf9d8RZINHE9I_msZsftzbMA8Yr8r8bR_tQii6hoMWXUlL1INqJZ2QORB-hTms7Bo3Uw5IMvDtUr9LY3cx-hB0zNJl7xAav33ZVsbtctrxziwk9XgeFssJQ2xLoBKZL6idrXsX1rE9W7PXZqbQDoNEAdqyRdjj-dl2z0JP8Ib=w920-h690-no

 

I ostatnie bo co za dużo to niezdrowo ;)

 

TA3iwnMBlwb3NwTf_SGcFP3ciH5l-JgNpg1F_-q2ahO5arcx6rd8OR31wvMcpuldXByZ33-N6zZ_fZh4klQCX0aSnAsO-WKFlOKSoSTqMaEwkPJkqWefU_2G7seXY54zHnbDkBoDSgpnmUW-4HrwNMcilWktPQWm-fxzw7ediX5kRN-Xu959V-dOizSBiEYEIQQfyqR0lgEY80GjmCki43UCBGHk4wotDNEeam9Dm7jLFjKBYCBWCEH9XVEN53GK7uzcSiczSgVN4B4rnfBGfi6pZQyM2CuyrsNz3oJwE7pyy8Xq-GHAAmLly4R2cfIAIgdm0xiBFwsAPVfMfWtu_yDm3vaKjdSISbalUntuKsDwhQFG35wlYsImWNingF6S9v-4gVGEIfFCjFjqoRMIQR1kNTnVkGgZAmQxiRupPQAfzz7VsGgr0qoJYF16ESaLFF0zsePOInWyYE6XudwRM9d97UPBCCl0tHLATWkdCFGkYyS0hWOPp37_6mjtEwUZk74J7fcVVMO7hWT0jF4ZWNcWLFtjjsIBFD13GEPtISka05f9zE8fvbzZrmgz-t2fr8yf-aZjfMI5MmX74H92zcHWIc9i6MnYQD4gcJq8zYfHfJHr=w920-h690-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...