Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wąska działka i stodoła szaro limonkowa


Recommended Posts

Kamilb1987b dom tesciów od ogrodzenia ma tylko metr odleglosci. Dlatego my tym bokiem jestesmy ok 6m oddaleni, ponadto nie budujemy sie okno w okno. Ich dom sie konczy nasz zaczyna. Służebność geodeta nam wpisal jako dojazd do pola (które należy do rodzicow i jest do niego zrobiony dojazd z innej strony) przez nasza dzialke. Co bylo debilizmem, ale zorientowalismy sie dopiero u notariusza. Notariusz w akcie wpisal ze poprostu sluzebnosc polega na dojsciu do budynku, w razie potrzeby np remontu- poprzez nasza dzialke. Architekt przy adaptacji jednak musiala zaznaczyc dróżkę dojazdowa do pola. Ogolnie jezeli chcecie sie przyblizyc na 2 m to bedzie Wam ciezko, ale próbujcie. Ponoć dla działek do 16 m jest odstępstro i można się zbliżyć 1,5m ale nie możesz mieć okien. Edytowane przez minimoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś kilka zdjęć :)

 

17467783_10212465035652081_290116004_n.jpg

Wspomniane wcześniej drzewa :rolleyes:

17671278_10212465035292072_361144764_n.jpg

Dziś dokończyli ściany nośne w środku, jutro będą się szykować pewnie do stropu :p

17671095_10212465035172069_1940688375_n.jpg

Myślałam, że ogród za domem będzie mniejszy... okazuje się, że będę mogła szaleć z roślinnością i własnymi uprawami :p Tylko ciekawe kto będzie kosił trawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilb1987b dom tesciów od ogrodzenia ma tylko metr odleglosci. Dlatego my tym bokiem jestesmy ok 6m oddaleni, ponadto nie budujemy sie okno w okno. Ich dom sie konczy nasz zaczyna. Służebność geodeta nam wpisal jako dojazd do pola (które należy do rodzicow i jest do niego zrobiony dojazd z innej strony) przez nasza dzialke. Co bylo debilizmem, ale zorientowalismy sie dopiero u notariusza. Notariusz w akcie wpisal ze poprostu sluzebnosc polega na dojsciu do budynku, w razie potrzeby np remontu- poprzez nasza dzialke. Architekt przy adaptacji jednak musiala zaznaczyc dróżkę dojazdowa do pola. Ogolnie jezeli chcecie sie przyblizyc na 2 m to bedzie Wam ciezko, ale próbujcie. Ponoć dla działek do 16 m jest odstępstro i można się zbliżyć 1,5m ale nie możesz mieć okien.

 

Skoro ich dom kończy a wasz zaczyna to między budynkami jest 6m (od rogu do rogu) czy 6m prostopadle do granicy? Rozumiem że granica działki rodziców kończy się na płocie? Między budynkami jest ta służebność? Szczerze mówiąc nie zazdroszczę Ci tej sytuacji. Możesz to jakoś naszkicować jak to mniej więcej wygląda z odległościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica działki rodziców jest równo z płotem.

Przez geodete mało nie osiwiałam, ogólnie był oszołomem. każdym bądź razie służebność nie wpływa na naszą działkę, bo dojazd do pola mają z innej trony.

Musieliśmy kombinować bo inaczej nie zatwierdzili by nam podziału działki. Więc zazdrościć, czy nie zazdrościć? Mamy działkę, dostaliśmy w prezencie. Moim zdaniem to jest sukces. A służebność jest tylko na papierze.

Poniżej zdjęcie adaptacji budynku na działce.

służebność jest zaznaczona przerywaną linią.

IMG_20170403_152244_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

18217271_1847769415249064_2084328172_n.jpg

 

Zakończyliśmy kwiecień na tym etapie :))

W środku już rosną ścianki działowe.

Deszcz troszeczkę nas spowolnił, ale i tak jestem pod wrażeniem jak szybko rośnie w oczach nasz dom :))

 

Po majówce będą już robić pokrycie dachu.

Jak tylko dach będzie wykończony uruchamiamy 2 transze kredytu i idziemy dalej :))

 

Okna zmieniliśmy będą z zewnątrz antracytowe a w środku białe :)) (Okleina)

 

Troszeczkę się zgapiliśmy i zamówiliśmy białą podbitkę :o może uda się odkręcić i będzie grafitowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Budowa już na finiszu :) Niestety ale brak czasu sprawił że nie miałam siły i energii wrzucać tutaj zdjęć :(

Jutro może uzupełnię po kolei zdjęcia etapami ;)

Ogólnie budowa wykańcza psychicznie i fizycznie.

My dopiero zaczynamy, a też już mam takie odczucia :roll: Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :lol2:

 

Dodatkowo bocian nas odwiedził :))

Wielkie gratulacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy :hug:

 

Zaraz po weekendzie majowym Panowie w tempie ekspresowym zrobili pokrycie dachu.

Blachodachówka kolor antracyt, niepełne deskowanie i membrana. Czyli wg niektórych na forum dramat, koniec świata i rozwiązanie dla biedaka ;))

 

IMG_20170516_180825.jpg

IMG_20170516_180632.jpg

 

Okna w dachu mamy w łazience i pralni

IMG_20170604_144831.jpg

 

I tutaj na tym etapie troszkę mieliśmy przestuj przez głupi mBank... problem z wypłaceniem transzy. Powód? Błąd doradcy....złe dokumenty złożył, na złych drukach :bash: Czekaliśmy na pieniądze jakieś półtora tygodnia...

 

Przed wstawieniem okien zrobione zostały też tynki zewnętrzne, co by ewentualnym złodziejom było trudniej ukraść okna świeżo wstawione. Tak wiem, najpierw powinno się*zrobić tynki wewnętrzne- wykonawca zapewnił nas że nie będzie miało to żadnego wpływu na schnięcie tynków wewnętrznych i już teraz mogę to potwierdzić ;)

IMG_20170706_185817.jpg

IMG_20170706_185614.jpg

Edytowane przez minimoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami z Drutexu też mieliśmy przygody, a dokładnie z kierowcą!

Zamówiliśmy okna z dowozem pod wskazany adres. Szanowny kierowca jednak nie chciał ich dowieź bo każda droga prowadząca do nas ma ograniczenie tonażowe i biedaczek bał się, że ktoś mu zabierze prawo jazdy. Żenada.

 

Zdjęcia tynków zewnętrznych

IMG_20170604_145706.jpg

IMG_20170706_185532.jpg

 

Selfi w oknie ;)

 

IMG_20170706_185553.jpg

 

W między czasie zrobiona została cała hydraulika w tym ogrzewanie podłogowe w całym domu. Zrezygnowaliśmy z kolektorów słonecznych - szukanie oszczędności. W trakcie wychodzi tyle dodatkowych wydatków- w naszym wypadku będzie to wyrównanie dość konkretne terenu- była duża różnica w wysokości gruntu....

Niestety nie mam zdjęć z samego ułożenie podłogówki- ciężki okres mdłości i chęci zakopania się w łóżku sprawił, że w czerwcu praktycznie nie chodziłam na budowę.

 

IMG_20170706_185629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą też pewne niedoróbki z poziomu projektowania samego projektu... No niestety jak człowiek nie ma wiedzy to ciężko mu to wychwycić wcześniej.

Np. myślałam że kominek będziemy mieć na środku ściany, niestety musielibyśmy za bardzo do przodu się z nim wysunąć. Dlatego kominek będzie w prawym rogu :( Nie wiem jak to będzie finalnie wyglądać, no ale już nie mieliśmy za bardzo wyboru.

IMG_20170706_185722.jpg

 

Ach oprócz hydrauliki oczywiście i elektryka została zrobiona :p

 

W lipcu została zrobiona elewacja w naszych wymarzonych kolorkach :) Zdecydowanie na naszej wsi dom się wyróżnia, sąsiadom również się podoba :)

received_10213569062292057.jpg

received_1960291580663513.jpg

 

W między czasie kupiliśmy drzwi z OBI do kotłowni.

 

IMG_20170720_162238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu oczywiście poraz kolejny mBank dał popis.... 2 tygodnie czekaliśmy na informację odnośnie ostatniej transzy w końcu po nie zliczonej ilości reklamacji %^&*!@# powiedzieli że wypłacą ją nam dopiero jak będziemy mieć ukończony dom :mad: Czaicie? W sumie oddaliśmy wszystkie nasze oszczędności wykonawcy, aby działał dalej i poprosiliśmy, że po ukończeniu rozliczymy się na zero. Opóźnienie kolejne- CUDOOOOWNIE! Płakać się chciało.

 

Tynki cementowo- wapienne zrobiono w sierpniu. Nie do końca są idealnie gładkie, ale zdecydowaliśmy nie robić gładzi.

 

orca-image-1502816892455.jpg_1502816892900.jpg

 

No i wreszcie! 2 miesiące oczekiwania na drzwi wejściowe.... Zamawialiśmy z Doorsy...

Drzwi z lustrem weneckim, drewniane.

 

IMG_20170819_103126.jpg

 

Jutro porobię zdjęcia tego co zrobili pod koniec sierpnia.

Jutro też podłączą piec ZĘBIEC Merkury 18 kW. Będzie pellet ku oburzeniu teściów... tak woleli by żebyśmy mieli ekogroszek.

 

Ach no i jeszcze,żeby nie było że kompletnie nic w środku nie zrobiliśmy- Mąż ułożył płytki, a ja zrobiłam fugę ;) Całkiem nieźle nam to wyszło. Płytki kupiliśmy jakieś z promocji w Leroy Merlin- bardzo krzywe...

 

O i jeszcze mamy wstępny projekt kuchni (ułożenie szafek i rozmieszczenie sprzętów)

IMG_20170831_175612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kuchnią jeśli mogę Ci coś zasugerować to ta lodówka w rogu zasłaniać Ci będzie światło, zwłaszcza w dalszej części pomieszczenia.

U nas jest dość podobny układ, to był dość jeszczewczesny projekt(nie mogę znaleźć późniejszych z detalami, ale koncepcyjnie się nie różni):

 

kuchnia 3d.jpg

 

]Ze swojego doświadczenia mogę polecić rozwiązanie dużego blatu roboczego przy oknie. Najwięcej czasu spędza się właśnie przy blacie roboczym. :stirthepot: Niewiem czemu każdy tam pcha zlew, z którego mało się korzysta mając jeszcze zmywarkę. U nas jest tak to zrobione że można też usiąść pod oknem przy tym blacie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału robiliście listwy czołowe (widać je dobrze powyżej ścian szczytowych)?

 

Nie bardzo wiem o co dokładnie chodzi :p Jestem tylko kobietą.

 

joni987 niestety kuchnie mamy bardzo małą i niewymiarową i to był jedyny sensowny rozstaw. Nie chciałam mieć zlewu obok płyty, dla lodówki to też było jedyne sensowne ustawienie.Kuchnie mamy otwartą na jadalnie,w której również jest duże okno, więc o światło się nie martwię :)

Po za tym za późno na zmiany, wszelkie podłączenia już są zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem na czerwono :)

Chodzi o listwy, które znajdują się bezpośrednio pod dachem.

 

Przecież to blacha .

Typowa obróbka gdy na dachu jest blachodachówka lub gdy nie ma być dachówki szczytowej.

 

U mnie jest takie same wykończenie mimo że mam na dachu dachówkę ...

 

Szkoda jedynie że szybciej inwestorka nie wrzucała zdjęć , bo widzę "typowy" błąd czyli wymurowane szczyty aż do końca (czyli nie zachowana ciągłość izolacji) oraz okna zamontowane bez obrobionych otworów i tylko na samą pianę.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kaszpir007 napisał- zwykła blacha :)

 

Natomiast byłabym wdzięczna gdybyś rozwinął temat obróbki otworów na okna, dziś je akurat wykańczają i osadzają parapety wewnętrzne...

No i nie bardzo rozumiem dlaczego nie będzie zachowana ciąglość izolacji ?

 

 

U nas już jest tak pod górkę*na ostatnim odcinku budowy,*że serio mam ochotę rzucić to wszystko w cholerę....

Okazało się, że nie będziemy mieć w tym roku schodków przy kotłowni i drzwiach wejsciowych (chcieliśmy kostkę, za wylane betonem wykonawca zażyczył sobie 7000 zl :o).

No i nasz cudowny wjazd, który był zrobiony najpierw prowizorycznie, żeby tylko sprzęty ciężkie mogły wjechać, niestety ale zostanie taki jaki jest... Czuje się w związku z tym wydymana. Zapłaciliśmy za niego 1500 zł (bez rury- tak mamy rowy niestety), a w sumie został on tylko zasypany gruzem i jak mieli resztkę betonu z budowy to wylewali ją na podjazd, dzięki czemu mamy teraz takie artystyczne kupki po bokach zrobione :sick: Oczywiście za wylanie boków tegoż pięknego podjazdu wykonawca zażyczył sobie kolejne 3500 zł. Gdybym wiedziała,że to tak będzie wyglądać, zapłaciłabym od razu 3000 zł gminie za zrobienie podjazdu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kaszpir007 napisał- zwykła blacha :)

 

Natomiast byłabym wdzięczna gdybyś rozwinął temat obróbki otworów na okna, dziś je akurat wykańczają i osadzają parapety wewnętrzne...

No i nie bardzo rozumiem dlaczego nie będzie zachowana ciąglość izolacji ?

.

 

Ciągłość izolacji zewnętrznej z wewnątrzną.

Chodzi o to aby ocieplenie zewnętrzne było połączone z ociepleniem wewnętrznym.

Bardzo częstym błędem (niemalże standard) jest wymurowanie szczytów do samego końca ...

 

sciana_sczytowa_ocieplenie_pod-dachem_Rys_2-730x491.jpg

 

Obróbka otworów okiennych.

 

Chodzi o to aby okno było osadzone w równej ramie , bez żadnych dziur , nierówności ...

Dodatkowo okno powinno być montowane według nowych standardów szczelności na folie (zewętrzna i wewnątrzna) lub taśmy rozprężne , aby zapewnić max szczelność okna. Niestety sama piana tego nie zapewnia bo pod wpływem czasu i kondensacji pary wodnej ulega degradacji i traci swoją szczelność.

 

montaz.jpg

 

 

Co do budowy to wykańcza psychicznie ...

Mój zapał i entuzjazm dość szybko zmalał i "wyparował" i zostało wkurzenie ...

 

A to wkurzenie na "fachowców" których trzeba było "uczyć" i kazać poprawiać błędy i świadomość że zapewne są jakieś błędy ...

Druga to "obsuwy" i calkowity brak poszanowanie czasu inwestora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...