Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Kaszpir jak oceniasz jakość drzwi wewnętrznych? Widzę że maja dobrą cenę.

 

Jak szukaliśmy drzwi to ważne dla mnie było aby miały pełne wypełnienie środka a nie tzw "plaster miodu". Dużo drzwi od razu odpadło , bo duża ilość , nawet tych drogich miało takie wypełnienie.

 

Co do jakości to ciężko powiedzieć , ale wyglądają porządnie , choć na pewno okleina nie będzie najwyższych lotów i jest dość delikatna , ale to raczej standard obecnie ...

 

Producent drzwi - firma Voster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygrzewanie podłoża jest bardzo ważne ale w Twoim przypadku to już pozamiatane, więc jak tylko uruchomią podłogówkę bez względu na pogodę należy grzać i wietrzyć aby resztki wilgoci z podłoża wyrzucić . W tej chwili wilgoć która glazurą została zamknięta może wyjść tylko brzegami czyli przy ścianie i ścianą. na początku grzej na niskich temperaturach, podnoś temp powoli aby nie było "uderzenia" ciepła które spowodowałoby nawet pęknięcia w betonie lub zawilgocenia ścian. Oczywiście wszystko zależy ile wilgoci pozostało w podłożu.

 

Wrócę do projektu. Jak zmieściłeś się w kosztorysie wykonanym przez firmę domy z wizją. Tak z grubsza procentowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrócę do projektu. Jak zmieściłeś się w kosztorysie wykonanym przez firmę domy z wizją. Tak z grubsza procentowo.

 

Tak . Stan deweloperski w kosztorysie to prawie 300tys z VAT 8%.

 

Prowadzę rozpiskę i stan deweloperski wyszedł mnie sporo mniej niż w kosztorysie , ale o ile dokładnie nie powiem , bo w moim dzienniku wydatków ma też wliczone ogrodzenie , płyty chodnikowe i częściowo materiały do ogrodu.

 

Ale widzę że negocjowanie cen , szukanie podwykonawców i oszczędności (ale nie na materialne i jego jakości) się opłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek się wykańcza. Udało mi się zamontować już wszystkie panele LED jak i anemostaty.

Jutro planuję poprawę obróbek drzwi i sądzę że zacznę montować listwy przypodłogowe.

Żona "szaleje" w ogrodzie i ogród też się zmienia.

 

Jutro też glazurnik ma zafugować małą łazienkę i mamy się rozliczyć i pożegnać. Wszystkie pracy miały być zakończone do 19 lipca a zostaną zakończone z prawie miesięcznym opóźnieniem ...

 

Teraz mamy "szał" zakupów , choć ten "szał" już trwa od dłuższego czasu i obecnie 2 pokoje są już obładowane sprzętami i innymi rzeczami które czekają na montaż.

 

Nie ma dnia aby nie przychodziła jakaś przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem montować listwy przypodłogowe i tak samo jak szybko zacząłem tak szybko skończyłem :(

 

Powód prosty , brak łączników i zakończeń.

Okazało się że profile źle się "łączy" i bez łącznika nie ma szansy na ładne połączenie.

Zakończenia też wymagane bo profil dość wysoki i niestety bez zakończeń też niezbyt ładnie to wygląda.

Więc oczekiwania na te "drobiazgi".

Jak montowałem kilka lat temu listwy w starym domu to nie stosowałem ani łączników ani zakończeń , bo nie było takiej potrzeby bo wszystko ładnie się spasowało i "poukrywało" ale tutaj takiej szansy nie ma .

 

Ale skończyłem wreszcie montować panele LED. Trochę to zajęło bo trochę tego było ...

Także zamontowane już anemostaty.

 

Tutaj zdjęcie z jednego pokoju gdzie są panele LED. Panele LED 12W , w tym pokoju są 4 sztuki , widać też anemostat.

 

panele.jpg

 

Glazurnik skończył pracę można powiedzieć z 95% bo w piątek fugował płytki "cegiełki" w małej łazience i w poniedziałek ma na chwilę podjechać i jeszcze zafugować kafle na podłodze.

Wygląda naprawdę świetnie , ale zdjęcie zrobię jak zafuguje wszystko.

 

Dziś zabrałem się do montażu rekuperatora i spięcia wszystkiego. Niestety zabrakło mi wtyczki i nie mogłem odpalić wentylacji. Muszę też zrobić z rurek fi22 odpływ skroplin do kanalizacji , bo na razie wystaje kawałek elastycznej rurki.

Ale to już szczegóły .

 

DSC_9185.jpg

 

Teściu dziś zaczął montować klamki. Klamki "kwadratowe" . Ja w tym czasie zająłem się obróbką otworów drzwiowych , bo niestety otwory drzwiowe wykonawca zrobił trochę zbyt duże.

 

tenorio-zpshrxkdtn0.jpg

 

A drzwi z klameczką wyglądają tak.

 

DSC_9180.jpg

 

Dziś rano przyjechała też blacha trapezowa (Florian RAL7016 ) na obie wiaty. Ale okazało się że muszę najpierw nabić kontrłaty , bo bez tego nie ma szans na bezpieczny montaż. Myślę że dać kontrłaty co 50 cm , wtedy będzie po 6 sztuk na wiatę.

Szkoda , bo myślałem że dziś z teściem zamontujemy :(

 

Jutro w planach mamy zabezpieczenie przed "osiadaniem" tarasów z płyt chodnikowych , bo spływająca woda podmywa podbudowę tarasów i to stwarza niebezpieczeństwo że mogą nam się tarasy "rozjechać".

Do tego celu kupiłem specjalne kratki. Do tego pójdzie włóknina i kamień ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z wiat na działce jest montowana ...

Jednak nie jest to wiata przeznaczona dla samochodu ale dla ludzi :)

 

Będzie tam stał stół ...

 

Ale jeszcze daleko do etapu końcowego jak ma ona wyglądać , na razie burza mózgów i myślimy jak będzie wykończona ...

Mam nadzieję że w tygodniu uda mi się ją dokończyć.

 

[ATTACH=CONFIG]392700[/ATTACH]

 

 

Czy pamiętasz może jakie wymiary mają elementy drewniane wiaty ? Czy słupy mają jakieś stopy fundamentowe czy tez zamocowałeś je po prostu do płyt chodnikowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętasz może jakie wymiary mają elementy drewniane wiaty ? Czy słupy mają jakieś stopy fundamentowe czy tez zamocowałeś je po prostu do płyt chodnikowych ?

 

Wiaty mają wymiary 3x5m. Na stronie Leroya jest dołączona instrukcja montażu (w pdf) do tych wiat i tak są podane różne wymiary.

 

Ja ich sam nie mocowałem (podstaw).

 

Jak brygada kładła płyty chodnikowe to dogadałem się że odpowiednio wytną płyty chodnikowe i zrobią stopy w tych miejscach i je osadzą i zabetonują.

Dzięki temu są idealnie spasowane w powierzchnią płyt chodnikowych.

 

Podstawy były tego typu:

379557_1.jpg

 

Ale czy faktyczne zrobili pod płytą stopę i dobrze to zabetonowali , to tylko oni wiedzą , bo mnie przy tym nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Obecnie w "starym" domu mam internet radiowy oparty na NanoStation Loco M5 MIMO 5Ghz. W starym domu jestem z niego bardzo zadowolony , internet działa nawet przy extremalnej pogodzie , bez żadnych problemów. Do anteny podłącza się kabel sieciowy UTP , który później idzie do takiego jakby zasilacza.

Jestem ich klientem od wielu lat i miałem dobrą ofertę bez żadnych limitów danych.

 

Chciałem taką antenę też dać w nowym domu oddalonym około 4km w linii prostej od starego i przygotowałem kabel UTP dla takiej anteny.

 

Niestety operator przyjechał do nowej lokalizacji i powiedział że nie ma szansy i nie podejmują się podłączenia , bo nie ma widoczności z ich nadajnikiem :(

Niestety las przeszkadza i mimo że nadajnik jest niedaleko (z 1km) to widoczności przez drzewa brak , a jak powiedział mi instalator odległość nie jest problemem a brak widoczności (przez drzewa) :(

 

I teraz wiem że trzeba będzie szybko coś wymyślić :(

 

Problem główny jest taki że na poddaszu mam wyciągnięte chyba z 3 kable antenowe i kabel LAN który miał właśnie był do internetu.

 

Zapewne zostaje mi tylko LTE :(

 

Dziś instalator który mi będzie montował antenę SAT i TV zaproponował że idealny dla mnie były zestaw do LTE ODU/IDU-200 , tyle że jest on Plusa a patrząc na BTsearch najbliższy u mnie nadajnik LTE mam od T-Mobile albo Aero2 , nadajnik Plusa jest sporo dalej niż nadajnik T-Mobile a chyba odległość jest tutaj najważniejsza ?

 

Ten ODU/IDU tani nie jest , przy tańszym abonamencie 29,99zł od razy trzeba zapłacić ponad 500zł i później umowa na 2 lata i dodatkowo 1zł miesięcznie (ciekawy za co , jak od razu płacą za te urządzenia) . Później po umowie mam sprzęt który poza tą sieci i tak nie wykorzystam.

 

Może wiec kupić jakiś router z wbudowanym modemem i jakąs antenę i wtedy będę mógł sobie sam wybierać skąd chce mieć internet ? \

Bo patrząc na BTsearch wygląda że T-Mobile lub Aero2 było by na moim terenie najlepsze , choć może jak jest zewnatrzna mocna antena to problem odleglości od nadajników ma małe już znaczenie ?

 

Tyle jak to później wszystko spiąć ?

 

U mnie jest tak zrobione ...

Kable z pomieszczeń (sieciowe UTP jak i antenowe) idą do skrzynki w kotłowni. Ze skrzynki w kotłowni idzie kabel UTP i chyba 3 koncentryczne na poddasze. Plan był taki że w kotłowni w szafce będzie jakiś spliter do TV naziemnej , kable bezpośrednio dla NC+ w salonie i dodatkowo router w kotłowni z którego pójdzie sygnał Wi_FI + będę do niego podłączone kable LAN (UTP).

Ale problem zrobił się z internetem, bo chyba kabel UTP już się nie przyda do niczego :(

 

Jak to ugryźć , jak sobie z tym poradzić , bo szczerze mówiąc nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla, który żyje z takich zadań, polecał mi coś takiego https://www.morele.net/router-mikrotik-sxt-lte-rbsxtlte3-7-865008/ to dobra i sprawdzona antena LTE z normalnym wyjściem sieciowym, wpinasz go do switcha/ access pointa (wifi) i tyle. I wykorzystasz kabel utp :p

 

BTW, nie masz tam możliwości poprowadzenia kablowego internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to praktycznie bez ograniczenia ilości danych (ponad 100GB/mies) to DIL

Ale podstawa, to zasięg. Inni operatorzy też są "rozpracowani" na jdtech.

 

A sprzęt:

http://allegro.pl/router-modem-huawei-e5170-lte-wifi-150mbps-f-v23-i6681858268.html

a jak ktoś ma modem LTE do zagospodarowania (albo woli osobno dokupić), to może być to:

https://www.aliexpress.com/item/Wifi-Router-NEXX-WT3020H-300Mbps-Portable-Mini-Router-802-11-b-g-nwifi-Repeater-Wifi-Bridge/32740552501.html

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla, który żyje z takich zadań, polecał mi coś takiego https://www.morele.net/router-mikrotik-sxt-lte-rbsxtlte3-7-865008/ to dobra i sprawdzona antena LTE z normalnym wyjściem sieciowym, wpinasz go do switcha/ access pointa (wifi) i tyle. I wykorzystasz kabel utp :p

 

BTW, nie masz tam możliwości poprowadzenia kablowego internetu?

Warto dopisać do tego, że ta antena LTE działa tylko na dwóch częstotliwościach 1800 i 2600. Nie umie też agregacji. Przed zakupem najlepiej sprawdzić jakimś innym modemem czy u operatora zapytać na jakich częstotliwościach działa LTE w tym regionie, gdzie stoją pobliskie maszty BTS. Jak BTS jest daleko to sens ma tylko 800MHz a modem tej częstotliwości nie obsługuje.

Tak czy siak to bardzo dobra propozycja. Brak utraty zysku anteny. Zasilamy poprzez PoE i tyle w temacie.

U mnie jako łącze backupowe jest LTE. Do BTS mam kilka km, antena dualna 15dBi od cybertechu. Download ~80Mb, upload ~15Mb. Takie rozwiązanie ma jedną poważną wadę. Np. u mnie jest 10 metrów kabla, przez co na każdym metrze spada zysk anteny. Z 15dBi może zrobić się 8dBi w zależności jakiej jakości(z jaką tłumiennością) będzie kabel. Ale jak napisałem to łącze backupowe, nie korzystam z tego. Przełącza na backup jak łącze kablowe padnie.

Edytowane przez emigrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w lesie zrobiłem tak, że miałem karty T-Mobile i Plusa, dokupiłem prepaid Orange i przetestowałem prędkości. Najlepiej wyszedł T-Mobile i mimo, że do anteny mam niecały kilometr i mobilny modem Huawei(bez anteny) ma jedną-czasem dwie kreski, to potrafię wyciągnąć 80Mb/s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Ta antena z wbudowanym modemem to ciekawa oferta , ale tania nie jest (ponad 500zł) , dodatkowo tak jak podał Emigrus ma swoje ograniczenia i wady.

 

Chyba jak już wolałbym coś bardziej "elastycznego" z największymi możliwościami "dopasowania" się do obecnych nadajników.

 

Dlatego pomyślałem nad jeszcze jednym rozwiązaniem.

 

Może antena LTE na dachu ? Tylko jaka , bo na Alledrogo jest tego mnóstwo i router z wbudowanym modemem LTE (może jakiś Huewei , ale jaki ?) .

Wymyśliłem sobie inny sposób poradzenia sobie z problemem.

 

Antena LTE na maszcie kabel przechodzi przez strop i trafia do routera WIFI z modemem (ta lokalizacja WIFI była by najlepsza i sporo lepsza niż lokalizacja w kotłowni) , tyle nie wiem czy wiszący router w sypialni to super pomysł :)

Wtedy od tego routera mógłby iść kabel sieciowy do kotłowni w której znajdował by się switch który by rozdzielił sygnał na gniazda LAN.

 

Wtedy dało by się jakoś problem "obejść" i zmniejszyć do minimum ilość metrów kabla pomiędzy anteną a routerem , ale też kilka meterów tego kabla będzie potrzeba ....

 

Tyle że te rozwiązania antena + router z modemem wyjdzie cenowo podobnie do tego ODU/IDO , więc nie wiem czy jest sens kombinować , czy jednak nie lepiej wybrać sprzęt dedykowany niż jakiś składak ...

 

W tym temacie jestem "zielony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE nie jest najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto potrzebuje niezawodnego dostępu bo dostawca nie gwarantuje pracy bez wyłączeń.

 

A jaki dostawca gwarantuje? Żaden. A nawet jak coś gwarantuje, to "karą" za przerwy jest coś w stylu o 1/30 niższy rachunek miesięczny za każdą pełną dobę przerwy.

Za to LTE jest o tyle fajne, że jak masz awarię jednego dostawcy, to podmieniasz SIMa i masz net od innego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłeś zadowolony z poprzedniego dostawcy i anteny to może zapytaj go jak wysoko musiała by być antena odbiorcza aby system zadziałał.

Postawienie masztu nie powinno być problemem choć trochę kosztuje. Jednak coś za coś.

LTE nie jest najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto potrzebuje niezawodnego dostępu bo dostawca nie gwarantuje pracy bez wyłączeń.

 

Raczej jest to nierealne i mocno kosztowne.

 

Od nadajnika dzieli mnie las. Drzewa (sosny) mają zapewne kilkadziesiąt metrów , więc musiałbym postawić maszt wyższy od tych drzew.

 

Tak naprawdę jedyny sposób na internet to chyba LTE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zabytkowy router WIFi z wbudowanym modemem LTE za lekko ponad 200zł (Huaewi B593-s12) byłby ok ?

 

http://allegro.pl/router-huawei-b593-lte-ii-4g-modem-2x-anteny-i6779108606.html

 

Wiem że to zabytek , ale chyba wszystko ma co powinien. Na jakiś szokujących transferach nie zależy mi , obecnie też jakiegoś super internetu też nie mam.

Jedynie aby WI-Fi było mocne i dobrze działało a sam router był stabilny i dawał stabilne połączenie.

 

Cena no cóż ,sądzę że max 250zł , są jeszcze inne wydatki ...

Może później bym dokupił antenę (zapewne będę musiał)

 

A jak dać sobie spokój z tym zabytkiem to może jakiś inny router WIFI + modem USB LTE w zbliżonej cenie .

Mogą być używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zabytkowy router WIFi z wbudowanym modemem LTE za lekko ponad 200zł (Huaewi B593-s12) byłby ok ?

 

http://allegro.pl/router-huawei-b593-lte-ii-4g-modem-2x-anteny-i6779108606.html

 

Wiem że to zabytek , ale chyba wszystko ma co powinien. Na jakiś szokujących transferach nie zależy mi , obecnie też jakiegoś super internetu też nie mam.

Jedynie aby WI-Fi było mocne i dobrze działało a sam router był stabilny i dawał stabilne połączenie.

 

Cena no cóż ,sądzę że max 250zł , są jeszcze inne wydatki ...

Może później bym dokupił antenę (zapewne będę musiał)

 

A jak dać sobie spokój z tym zabytkiem to może jakiś inny router WIFI + modem USB LTE w zbliżonej cenie .

Mogą być używki.

 

co do sprzętu to osobiście polecam, moim zdaniem jeden fajniejszych (ze sprzętów dostępnych do umów). Sam z niego korzystam od dawna. Wi-fi niezłe - choć nie powala zasięgiem, ale stabilność jest ok, w razie czego szybko łączy ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o krokwie.

Zastanawiam się nad odkryciem konstrukcji dachu w innym projekcie.

Czy drewno na krokwie(te odkryte) w Twoim przypadku było jakiegoś specjalnego typu i czy było specjalnie przygotowywane np. szlifowane lub heblowane w przeciwieństwie do elementów ukrytych pod dachem?

Po zaimpregnowaniu, nieszlifowane drewno nie wygląda zbyt okazale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...