Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W moim piekarniku takiego zapisu w gwarancji nie ma.

Jedyne co musiałem mieć to pieczątka sklepu w którym go kupiłem.

Elektryk Ci tak powiedzial bo pewnie miał nadzieję że jak ta plotka się rozejdzie, elektrycy będą mieli więcej zleceń.

 

To nie wymysł elektryka. Kwestia kabla.

Może miałeś już z wtyczką. Bo Amica ma taki zapis:

 

11. [Wymóg specjalistycznej instalacji] Wyroby elektryczne z wyjątkiem wyposażonych fabrycznie w sznur przyłączeniowy do instalacji jednofazowej wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej przez instalatora posiadającego wymagane prawem uprawnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk Ci tak powiedzial bo pewnie miał nadzieję że jak ta plotka się rozejdzie, elektrycy będą mieli więcej zleceń.

masz wyobraznie :cool: z innej beczki moj elektryk nie musi sie prosic o zlecenia raczej to jego prosza by wzial:P

 

To nie wymysł elektryka. Kwestia kabla.

Może miałeś już z wtyczką. Bo Amica ma taki zapis:

masz racje chodzilo o kabel, siemens i samsung tez maja ten zapis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, jak takie teksty Wam puszcza to pewnie go wołacie żeby w przedłużaczu zmienil wtyczkę. :p
[...]prosze bys wiecej nie adresowal do mnie personalnie swoich wpisow. kazdy idiotyzm lub uwage w moja strone bede ignorowac. Edytowane przez Elfir
bez wyzwisk, proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak masz pisać takie bzdury to lepiej nie pisz ...

Niestety, ale bzdury to Ty piszesz. Skoro nie było gwarancji, to skąd wiesz, że w ogóle taka na produkt jest? Gwarancja to konkretne warunki, szczególnie przy produkcie za takie pieniądze. Więc co ma paragon do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim piekarniku takiego zapisu w gwarancji nie ma.

Jedyne co musiałem mieć to pieczątka sklepu w którym go kupiłem.

Elektryk Ci tak powiedzial bo pewnie miał nadzieję że jak ta plotka się rozejdzie, elektrycy będą mieli więcej zleceń.

 

Pewnie Ci to już mówiono, ale Twój nick jest wyjątkowo nietrafiony :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch takiego zapisu nie miał. Wtyczki też nie było.

 

No prosze, a otworzylem dwie losowo wybrane instrukcje piekarnikow Bosch i w kazdej jak byk jest napisane:

Urządzenie bez wtyczki może podłączyć wyłącznie specjalista z odpowiednimi uprawnieniami elektrycznymi. Gwarancja nie obejmuje szkód wynikających z niewłaściwego podłączenia.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak człowiek żyje w niewiedzy do czasu az cos się s#$%$li.Tyle płyt już podłączyłem i mimo BRAKU wtyczki robiłem to sam. Potrzebna jest listwa kostek 1.5mm za 50 groszy i śrubokręt. :). Jedną płytę reklamowałem w sklepie z powodzeniem, Od ręki wymienioną ja. Był to szwedzki sklep. :)

Mam nadzieję, że jednak uzyskasz naprawę lub zwrot.

 

Ktoś się orientuje która firma podchodzi do sprawy mniej restrykcyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje skończyć ten temat , bo nic nowego nie wnosi a tym bardziej nic przydatnego dla mnie ...

 

Zamiast jakiś sugestii i pomocy atak na mnie i nic nie wnoszące odpowiedzi i tematy ...

 

Jak nie mogę skorzystać z gwarancji to trudno , ale zawsze mam 2 lata rękojmi i z tego skorzystam.

Sprzedano mi towar uszkodzony , niepełnowartościowy i będę dążył do jego naprawy lub wymiany.

 

Napisałem też do producenta w Anglii z prośbą o pomoc. Może oni zasugerują gdzie może być problem.

Dla mnie obecny rekuperator to zwykły bubel , nie dla tego że ma złe podzespoły ale widać że niezbyt starannie został zmontowany i tutaj uważam że leży problem.

 

Z tego co czytam nie jestem pierwszy który dostał taki bubel ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem jeszcze raz przyjrzałem się rekuperatorowi i znalazłem jedną nieszczelność. Wygląda że przy montażu jedna uszczelka została źle "uformowana" i źle przyklejona (na cześci uszczelki bardzo słaby klej i sama się odkleja). Oczywiście tak sobie to tłumaczę , że to nie wina montażu a kleju i przypadek ...

 

Efekt jest taki że przedwczoraj rano jak było -7 na zewnątrz nawiew miałem +6 stopni i wyłączyłem rekuperator aby bezsensownie domu nie wychładzało.

Po lekkim "dogięciu" uszczelki dziś rano -7 stopni na zewnatrz , nawiew już prawie + 14 stopni ...

 

Dziś zdemontuję rekuperator i zobaczę czy ten sam "problem" też nie występuje po drugiej stronie ...

 

Kontaktowałem się z "Beskidziakiem" który miał taki sam rekuperator i tez miał spore problemy i po długiej "batalii" wymieniono mu na nowy z ... takimi samymi wadami jakie miał (krzywo sklejona obudowa , źle stykająca się z uszczelkami i przez to nieszczelny).

Rekuperator sprzedał i kupił innej firmy ...

 

Więc wygląda że trzeba mieć po prostu szczęście. Jak ma się szczęście to trafi się na dobrze sklejony , z dobrze uformowanymi i dobrze przyklejonymi uszczelkami i będzie szczelny i miał wysoka sprawność , a jak ma się pecha i montażysta miał zły dzień to można trafić na nieszczelny model z fatalnym odzyskiem :(

 

Fatalnie to świadczy o firmie że pozwala opuścić fabryce źle zmontowane rekuperatory.

Ciekawy jestem ilu z posiadaczy nie mam pojęcia że ma takiego bubla ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatalnie to świadczy o firmie że pozwala opuścić fabryce źle zmontowane rekuperatory.

Ciekawy jestem ilu z posiadaczy nie mam pojęcia że ma takiego bubla ...

 

 

No mysle, ze da sie odczuc, czy z z anemostatu leci 6C, czy 16C...

Dwa lata temu, w jednym z wątków wpisalem temperatury z godzinnej obserwacji i mierzenia Kinetica przy -12C na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem jeszcze raz przyjrzałem się rekuperatorowi i znalazłem jedną nieszczelność. Wygląda że przy montażu jedna uszczelka została źle "uformowana" i źle przyklejona (na cześci uszczelki bardzo słaby klej i sama się odkleja). Oczywiście tak sobie to tłumaczę , że to nie wina montażu a kleju i przypadek ...

 

Efekt jest taki że przedwczoraj rano jak było -7 na zewnątrz nawiew miałem +6 stopni i wyłączyłem rekuperator aby bezsensownie domu nie wychładzało.

Po lekkim "dogięciu" uszczelki dziś rano -7 stopni na zewnatrz , nawiew już prawie + 14 stopni ...

 

Dziś zdemontuję rekuperator i zobaczę czy ten sam "problem" też nie występuje po drugiej stronie

 

Dlaczego samodzielnymi naprawami zamykasz sobie drogę do reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego samodzielnymi naprawami zamykasz sobie drogę do reklamacji?

 

Ale ja sam nic nie modyfikuję , nic nie przerabiam , nie ulepszam ....

 

Nie ukrywam że są rzeczy które mi się nie podobają i uważam że mogą powodować nieszczelność (zbyt miękkie uszczelki , nie zabezpieczone "kanały" w obudowie i itd , ale nic w tym temacie nie robię , bo wiem że wszelkie modyfikacje i przeróbki to utrata gwarancji i itd ...

 

Po zdjęciu obudowy jedna pianka (uszczelka) była odklejona do połowy i sobie wisiała , taki "idealny" był montaż i użyty klej ...

Ja jedynie ją ponownie docisnąłem i tym sposobem dokleiłem , choć zapewne znów po otwarciu obudowy się odklei ..

Osobiście uważam że niektóre uszczelki są delikatnie za krótko przycięte, ale być może się mylę ...

 

Z drugiej strony też sprawdzę , bo pamiętam że tam tez ta uszczelka sobie wisiała i być może też lekko się "zsunęła".

 

Czekam na rozpatrzenie reklamacji , wysłałem emailem i poprosiłem o potwierdzenie odczytania ale nie mam odpowiedzi ...

 

Ale w międzyczasie robię wszystko aby uszkodzony rekuperator nie zalał elektroniki i silników , czyli wylewam wodę z wymiennika , wycieram na sucho i mam całkowicie już dość ...

 

Na razie widzę że jest sporo lepiej i winowajcą działania może być niezbyt dobrze przyklejone uszczelki które się odkleiły i przykleiły w innym miejscu niż powinny ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...