Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja kawalerki.


Dawidofff

Recommended Posts

Witam.

Posiadam kawalerkę w starym budownictwie taką jak w załączniku i zastawiam się nad jej urządzeniem. W pierwszej kolejności chcę zagospodarować pokój o powierzchni ok. 19 m2. Pokój 6,7m2 i 3,4 m2 to jedno pomieszczenie i na chwile obecną jest to kuchnia.

Na rysunku mój pomysł ale nie jestem do niego przekonany. Zdecydować się na sofę czy może lepiej narożnik. Gdzie postawić szafę a może zamiast niej jakąś nowoczesną meblościankę, komodę?

Z lewej strony okno balkonowe z widokiem na skrzyżowanie więc nieciekawy widok.

Po pracy całe dnie spędzam przed komputerem więc ważne jest dla mnie miejsce na większe biurko.

Jakikolwiek stół, fotele czy krzesła są mi zbędne.

rzut wymiary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na papierze" to można przemeblować tę kawalerkę do "góry nogami".

Tak naprawdę, to TY wiesz, gdzie co ma stać, bo tam mieszkasz. Chłopie, napij się, albo zajaraj coś, pomyśl i już będziesz miał wizję, jak to ustawić, żeby było dobrze. Dla ciebie dobrze.

Taki komentarz na pewno pomoże Dawidoff............szkoda słów :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komentarz na pewno pomoże Dawidoff............szkoda słów :eek:

 

Natomiast Ty, moja droga, nie czytasz kontekstu i nie patrzysz na datę/godzinę zamieszonego posta, tylko łykasz wszystko to, co ludzie piszą, jak młody pelikan.

Nie potrzebnie starasz się być altruistką i poświęcać swój czas na tworzenie grafiki. Tyś młoda i bez doświadczenia na tym forum.

Kolega Dawidoff jest jednym z tych, którym usunęli konto, a ten postanowił przed Sylwestrem zrobić psikusa (bo sam siedział w domu) i napisać cokolwiek, na dwunastu innych forach pod innym nickiem.

To nie było trudne, aby się tego domyśleć. Myśl, kobieto, myśl, zanim ktoś napisze ci, że buduje zamek na podkarpaciu i potrzebuje porady, jak ustawić pokoje...

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka - bardzo dziękuję za Twoją pomoc i myślę że zastosuje się do tego projektu. Natomiast Misterhajt Twoja logika mnie powala. Widać że inteligencją nie grzeszysz. Kinka ma racje Twoje wpisy nie wnoszą nic do tematu. Proponowanie w prowadzenia się w stan upojenia alkoholowego woła o pomstę do nieba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz doprowadzić wodę do zlewu w kuchni?

wysokość okna w kuchni jest wystarczająca na zabudowę pod oknem wygodniej wysokości 85-90 cm?

 

Osobiście postarałabym się powiększyć łazienkę.

 

http://images82.fotosik.pl/267/d711a9da840e023dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną kran z wodą i odpływem znajduje się w prawym górnym rogu kuchni więc z przeniesieniem pod okno nie powinno być problemów, przynajmniej tak mi się wydaje. Parapet okna kuchennego jest na wysokości 85 cm więc ok. Łazienka faktycznie jest bardzo mała i pomysł z jej rozbudową jest świetny i myślę że można to zrobić na całej szerokości włącznie z "X". Kwestia tylko czy korytarz do kuchni nie będzie zbyt wąski? Pomysł kinka na zmianę rozstawu ścianek miedzy korytarzem a kuchnią (wzdłuż łazienki) wg mnie jest genialny.

Niby to takie proste ale sam bym na to nie wpadł. Warto było zapytać osób bardziej doświadczonych. Bardzo dziękuje za waszą pomoc kinka i Elfir.

Edytowane przez Dawidofff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej (zanim odwiedziłem to forum) myślałem o takiej pralce: http://allegro.pl/wydajna-29-l-pralka-candy-aqua-1042d1-4kg-klasa-a-i6667556308.html

Jest mniejsza od normalnej więc można zabudować ją w szafce kuchennej.

 

Ta pralka to miniaturka.... Ja użytkuje normalnej szerokości i wysokości jedynie głębokość to 46cm, i pojemność ma zdecydowanie większą.

Poza tym pralki standardowej wysokości zabudujesz pod blatem, który z reguły jest na wysokości ok 85-90 cm. Dodatkowo niektóre mają też zdejmowaną pokrywę z góry, to też daje kilka dodatkowych cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

A myślałeś może o wyburzeniu ściany pomiędzy pokojem a kuchnią i utworzeniu jednego dużego pomieszczenia? Taki open space daje spektakularny efekt, a powstałe w ten sposób wnętrze staje się przestronne i nowoczesne. W takich miejscach bardzo dobrze się pracuje i odpoczywa. Jasna kolorystyka pomieszczenia i fajne nowoczesne Oświetlenie mogłyby dodatkowo podkreślić ten efekt.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...