Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

Zamierzasz budować się w tym roku? Serdecznie witamy. Zapraszamy wszystkie tegoroczne Bocianki, by pisały o swoich doświadczeniach. A "starych" Forumowiczów, o pomoc i radę tym, którzy rozpoczynają budowy w 2017 roku.

 

Powodzenia! Z Forum Muratora na pewno Wam się uda... Jesteśmy z Wami!

 

Redakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, my też w tym roku ruszamy z budową, na ten moment jesteśmy dopiero na samym początku, bo dopiero dopracowujemy projekt.

Na zaczęcie prac murarskich jesteśmy umówieni na lipiec sierpień i w tym roku mamy nadzieje zrobić SSZ.

Wg jakich projektów budujecie? I z jakich materiałów, ocieplenia i ogrzewania będziecie korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na projekcie schody, będzie też poddasze? Bo nie widzę sypialni. Cały dom chcesz ocieplać wełną? Nie boisz się, że ci się zawilgoci?

I dlaczego nie masz ocieplenia między częścią mieszkalną a garażem?

U nas będzie tak jak poniżej, projekt też indywidualny. Budujemy z silikatów, ocieplenie ścian styropian 20 cm, podłoga 20 cm, pompa ciepła, brak kominów, wentylacja mechaniczna, brak okien dachowych. Budujemy na razie parter, poddasze zrobimy za jakiś czas, także zostaje na razie całkiem surowe, bez tynków, posadzek, czy instalacji.

http://imge.pl/p/33888/n/338888851468.png

Edytowane przez stellina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakich projektów budujecie? I z jakich materiałów, ocieplenia i ogrzewania będziecie korzystać?

My ściany nośne będziemy budować z ytonga, wewnętrzne być może z silki :) zewnętrzne ocieplimy styropianem grafitowym, a strop nad piętrem być może czymś innym niż wełna :rolleyes: ogrzewanie oczywiście podłogowe :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako Bocianek 2016, życzę Bociankom 2017 równych ścian, niskich prowizji w kredytach, brak kłopotu z ekipami i co najważniejsze... mądrych decyzji budowlanych :)

 

Stronk zastanów się nad tym piecem z podajnikiem... moja znajoma ma i wcale bezobsługowe to nie jest, najtańsze? Raczej też nie, chyba, że w domach starych. A ona mając dopiero 33 lata co roku przeklina kupno ekogroszku, brud i wnosznie go do kotłowni, mimo, że to jest w workach...

Teraz jeszcze macie szansę coś zmienić :)

 

Kamila. ale jakie źródło ogrzewania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ściany nośne będziemy budować z ytonga, wewnętrzne być może z silki :) zewnętrzne ocieplimy styropianem grafitowym, a strop nad piętrem być może czymś innym niż wełna :rolleyes: ogrzewanie oczywiście podłogowe :yes:

Tak myślałam, już chyba niewiele osób w nowych domach decyduje się na grzejniki tradycyjne. Ale chodziło mi o źródło ogrzewania: prąd, gaz, pompa ciepła, etc. Widzę, że jesteś już przed pozwoleniem na budową, fajnie, niebawem ruszasz. Jaki masz projekt?

Edytowane przez stellina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako Bocianek 2016, życzę Bociankom 2017 równych ścian, niskich prowizji w kredytach, brak kłopotu z ekipami i co najważniejsze... mądrych decyzji budowlanych :)

 

Stronk zastanów się nad tym piecem z podajnikiem... moja znajoma ma i wcale bezobsługowe to nie jest, najtańsze? Raczej też nie, chyba, że w domach starych. A ona mając dopiero 33 lata co roku przeklina kupno ekogroszku, brud i wnosznie go do kotłowni, mimo, że to jest w workach...

Teraz jeszcze macie szansę coś zmienić :)

 

 

Podajnik ponieważ zrebke wierzbową mam za darmo do kotłowni mam wejscie od garażu wiec cały brud zostanie miedzy garażem a kotłownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, ja tez , ja też mam nadzieje zacząć w 2017:) kasę na rozruch dzis nam potwierdzili. Potem sprzedamy mieszkanie.

Projekt indywidualny, wzorowany na typowym image.jpg

Budowa z silikatów 18 cm, ocieplenie 20 cm styro grafit, PC PW, WM. Zakładałam płytę fundamentową, ale chyba wycofam sie z tego. Mam dobry grunt , wiec to chyba przerost formy nad treścią. Poza tym, nie moge znaleźć ekipy, która potrafi to robić a nie chcę żeby ktoś sie uczył u mnie :)

Trzymam kciuki za pozostałe Bocianki :) niedługo sie tu zagęści.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My również planujemy start robót wiosną tego roku. Projekt indywidualny (sądząc po wypowiedziach poprzedników popularna opcja:-). Domek mały z użytkowym poddaszem na wąskiej działce.

Obecnie czekamy na decyzję z ZUD odnośnie wodociągu i składamy projekt do zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My planujemy w tym roku zdobyć działkę, załatwić papierologie:) Planuje parterówkę 100-120m wg projektu gotowego ale bardzo mocno zmienionego, ot standard 3 pokoje, salon, kuchnia itd:) Póki co okazały się komplikacje z działką i czekam do wiosny czy uda sie przemionować na działke pod zabudowe bo póki co jest jako pole, ale ujęte do przekwalifikowania na działkę budowlaną:) Jak dobrze pójdzie to na wiosną działka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki. My bujamy sie z działka od lipca. Juz mnóstwo kasy wyłożyłam a działka nawet nie jest moja. Juz widzę światełko w tunelu. Zbieram papiery do notariusza. Niestety właścicielka jes osoba mocno starszą wiec wszystko za nią muszę załatwiać , na dodatek chorujemy i to kolejna przeszkoda w sprawnym załatwieniu papierów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja też buduję w tym roku.

 

w Październiku zakupiliśmy działkę 950m2.

 

Dom o powierzchni 100m2 pow. użytkowej z projektu dom przy alabastrowej 21 - planowana data rozpoczęcia to kwiecień/maj.

Dom z porothermu: ściany zewnętrzne plus konstrukcyjne z pustka 25 cm, działówki 11,5cm.'

Ocieplenie 20 cm styropianu białego na ścianę, dach 30 cm wełna.

Ogrzewanie - gaz ziemny + kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem, wentylacja mechaniczna + reku, 100 proc. podłogówka.

 

Na razie umowa podpisana z tauronem, woda dogadana z sąsiadem, złożone dokumenty w celu uzyskania warunków technicznych dla przyłacza wod.-kan. i gazu. Podpisana umowa z budowlańcami. Geodeta w trakcie tworzenia mapy dla celów projektowych. Kierownik budowy i architekt do adaptacji wynajęty :) Powodzenia!!!

Edytowane przez Wybuduję czy nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...