Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie będę płytkować kotłowni, w końcu nie będę tam kotłować ;) więc zwykła farba i wylewka z domieszką polimeru wystarczy -- podobnie jak w garażu. Wg mnie szkoda kasy na płytki i robociznę.

 

Dzięki Myjk za opinie, coraz bardziej przekonuję się do tego pomysłu. Na podłogę dam płytki, ale na ścianę leci farba, podobnie w garażu. Po południu mam spotkanie z glazurnikiem, żeby mógł wycenić prace.

 

Dzisiaj panowie od elewacji robią podbitkę, a za tydzień wejdą tynkarze na prace przygotowawcze - oklejenie okien, przygotowanie narożników itd. Jak pogoda dopisze zaczniemy tynkować.

Jak myslicie, jeśli zrobią tynki w lutym, możemy w połwoie/pod koniec marca wejść z płytkami do kotłowni? Wylewki będą miały 2 mies a tynki miesiąc....Moglibyśmy wtedy uruchomić kotłownię i zacząć wygrzewać wylewki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, jeśli zrobią tynki w lutym, możemy w połwoie/pod koniec marca wejść z płytkami do kotłowni? Wylewki będą miały 2 mies a tynki miesiąc....Moglibyśmy wtedy uruchomić kotłownię i zacząć wygrzewać wylewki.....

Poczytaj dziennik uciu Parterówka na wąską działke -- ma dokładnie takie same rozkminki ostatnio. Wg mnie przy zastosowaniu osuszacza w danym pomieszczeniu można się o to pokusić.

 

BTW, dostałem wycenę na bramę, przypomnę różnica była w napędzie. Po zrobieniu wyceny dla METRO cena w firmie specjalizującej się w bramach wyrównała się z ceną bramy u moich okienników. Zatem wniosek z tego taki, że napęd METRO 1000 (z szyną METRO 2900 z łańcuchem) czyli SOMFY jest droższy o 800 zł niż INTRO 1000 (z szyną INTRO 3000) producenta nieznanego (pewnie jakiś chińczyk?). :p W takim wypadku zdecyduję się na ofertę u okienników z METRO.

 

Ci od bram sprzedają także drzwi, ale tylko aluminiowe. Poprosiłem zatem o wycenę. Uwaga, same drzwi 210x100cm kosztują 9400 brutto. Drzwi z dwoma doświetleniami 210x160cm wyniosły 12500 brutto. Do tego można dokupić zamek elektryczny z czytnikiem linii papilarnych za jedyne 4500 brutto. Wszystkie ceny naturalnie z montażem. Dla uwidocznienia różnicy zwykłe drzwi Wikęd Optimum+Termo odpowiednio niecałe 3800 brutto i 6500 brutto (brak możliwości zamontowania zamka na odciski) ew. Wikęd Prestige odpowiednio 4200 brutto i 6900 brutto i do tego zamek papilarny 3500 brutto.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience też chcesz mieć FIX?! A jak prądu zabraknie, albo się reku popsuje? Łazienki nie ma jak wywietrzyć po zrobieniu, za przeproszeniem, kupy ;) Nie odważyłabym się do łazienki dać FIXów!

W łazience na parterze wcale nie mam okna i łolaboga co pocznę co pocznę co pocznę cooo... Ano będzie stało zapasowe wiadro z prądem w razie jego braku z sieci. Proste i skuteczne. ;) Jak reku się popsuje, to jakoś ten jeden raz na 20 lat pewnie przeboleję. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie, co zawsze mieszkali z mieszkaniu/domu z wentylację grawitacyjną (a raczej brakiem wentylacji) nie za bardzo rozumieją, jak można nie otwierać okien, będzie duszno, smród itp id:) Po miesiącu z WM dojdą do wniosku, że bez sensu te otwierane okna :yes:

 

Zgadzam się, okien nie otwieram prawie wcale!

Wcześniej na wynajmowanym mieszkaniu nie było takiej opcji, wszyscy wiemy dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience też chcesz mieć FIX?! A jak prądu zabraknie, albo się reku popsuje? Łazienki nie ma jak wywietrzyć po zrobieniu, za przeproszeniem, kupy ;) Nie odważyłabym się do łazienki dać FIXów!

 

Całe życie mieszkam w mieszkaniach z łazienkami bez okien (w domu też jedna będzie bedzie). Zginę marnie przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz faktycznie wentylację grawitacyjną działającą "zawsze"... Do tego stopnia, że można smrodki sąsiadów wąchać. ;)

 

Raczej działającą tylko w mrozy. Chociaż zależy - w jednym mieszkaniu latem nie działała wcale, a w mrozy "pod prąd" i UPS tego nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocianki, Ci którzy zlecają prace, macie juz jakieś wyceny na ocieplenie i zabudowę poddasza/stropu? Czekam własnie na 3 wyceny, wstępny rozrzut cenowy ogromny od 60 do 100 zł za robociznę.... Mam 200metrów do zrobienia. Czy planujecie na sufity podwójne płytowanie?

 

Ja mam 50 zł/m2 za samą zabudowę, bez izolacji.

Izolacja natryskowa pianą PUR- 55-60 zł/m2 materiał+robocizna.

 

Z tym podwójnym płytowaniem też ciągle mam dylemat. Sąsiedzi mający g-k zapewniają, że szkoda kasy na podwójne płyty. Nic im nie pęka. Jeden majster też uważa to za wywalanie kasy. Drugi sugeruje albo podwójne płytowanie, albo lepsze jakościowo płyty o gr. 2 cm.

I bądź tu człowieku mądrym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem piana PUR 60zł/m2 całość

Zabudowa 50zł/m2 + do tego cena wełny i robocizna ?

 

 

eee Wojak chyba nie. Pina PUR to piana PUR, do tego dolicz sufit podwieszany. Gdyby ktoś robił pianę PUR z zabudową GK za 6 dych to jak za darmo ;-)

Tak samo jak przy samej zabudowie doliczasz welnę i robociznę.

 

Ja mam oferty od 60 do 100 na ułozenie wełny, stelaż, płytę i szpachlowanie. Piany nie biorę pod uwagę.

 

Annatulipana zaczynam się skłaniać właśnie ku jednej płycie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam okna w łazience i żyję, ale jak już buduję dom to postanowiłam je mieć i do głowy mi nawet nie przyszło by nie móc go otworzyć. W ogóle wydaje mi się, że faceci nie doceniają tego co daje otwarcie okna. Delikatny wietrzyk, zapach deszczu, śpiew ptaków. Nie no, za nic z tego nie zrezygnuję. Mówcie sobie co chcecie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellenaj, Wojak chyba dobrze zrozumiał ;)

Pisząc o pianie PUR jako całość, miał chyba na myśli, materiał z robocizną, a nie z zabudową g-k. Przynajmniej ja to tak odebrałam.

Dla jasności, cena piany nie obejmuje zabudowy g-k ;)

 

Jeśli masz ofertę na zabudowę g-k z izolacją i szpachlowaniem za 60 zł/m2 to :jawdrop: Gdzie takie ceny dają???

A ile tej izolacji planujesz?? Ja zakładałam 40 cm wełny. Robota liczona podwójnie, bo wełna w dwóch warstwach no i sam materiał też ok. 50 zł/m2. Zupełnie nieopłacalna inwestycja.

 

Co do płyt, to ja też skłaniam się ku jednej... Tylko jeszcze nie wiem, czy nie wezmę grubszej :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wydaje mi się, że faceci nie doceniają tego co daje otwarcie okna. Delikatny wietrzyk, zapach deszczu, śpiew ptaków.

 

A kobiety ustawiają na parapetach kwiatki i tak nie otwierają okien, ale nie chcą fixów ;P

 

Okien, jakbym miał prawidłowo działającą wentylację nie otwierałbym wcale. Jak chcę się integrować z naturą - to wychodzę na taras. Szczelny dom to możliwość panowania nad temperaturami (wywietrzenie w nocy, w dzień spokój, że mi nikt okien nie zostawi otwartych i upał nie wejdzie tak łatwo). Utrudnienie dla włamywaczy i dobrodziejstwo dla zapominalski (Ooops, orkan idzie a ja chyba okno zostawiłem otwarte....). Cena fixa też sporo niższa a szczelność, dźwiękoszczelność i U sporo korzystniejsze, od otwieranego. I nie ma się co z czasem zapsuć i rozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam okna w łazience i żyję, ale jak już buduję dom to postanowiłam je mieć i do głowy mi nawet nie przyszło by nie móc go otworzyć.

Ustalmy fakty. Okna są od doświetlania pomieszczeń, od dostarczania powietrza jest wentylacja (sprawdzić czy nie wentylacja grawitacyjna) :p a od kontaktu z naturą jest taras. Mój ma 40m2 będzie wychodzić na 500m2 zieleni i basen ogrodowy. Po co mi otwierać okna -- jak będę chciał kontaktu z naturą to zrobię parę kroków na taras i będę z naturą.

 

W ogóle wydaje mi się, że faceci nie doceniają tego co daje otwarcie okna. Delikatny wietrzyk, zapach deszczu, śpiew ptaków. Nie no, za nic z tego nie zrezygnuję. Mówcie sobie co chcecie ;)

Mylisz się że tylko faceci -- moja żona też nie lubi otwierania okien, bo wie że to się wiąże automatycznie z syfem w domu, a syf trzeba sprzątać. Ale otwierać musimy obecnie, szczególnie w lato, żeby się nie udusić. Wtedy faktycznie jedynym ratunkiem i bardzo przyjemnym jest otwarcie okien w celu wychłodzenia i dostarczenia powietrza (stąd pocisnąłem na instalację klimatyzatora który ratuje nam życie podczas upałów). Poza tym wolimy wyjść na zewnątrz, po prostu. Ptaki już dawno mi się przejadły, mam takie koncerty obecnie że spać się czasem rano nie da -- w tym piejo kury i trąbią pawie u sąsiada. Daj Pani spokój z taką naturą ;) dom ma być do odpoczywania a nie do katowania się. Znowu odnoszę nieodparte wrażenie że piszesz z punktu widzenia osoby mieszkającej tylko w bloku (względnie domu z WG). Ja też o takich rzeczach jak Ty KIEDYŚ, jako wychowany od małego blokers, marzyłem -- póki mi się nie przejadły w obecnym domu gdzie na szczęście miałem szansę większość rzeczy zweryfikować przed budową docelowego domu.

 

A kobiety ustawiają na parapetach kwiatki i tak nie otwierają okien, ale nie chcą fixów ;P

Nienienie, kobiety najbardziej lubią stawiać kwiatki na kolumnach głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...