Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myśmy dzisiaj z @jak_to_mozliwe ze 3 godziny ustalali plan elektryki - w końcu wygląda tak jak chcemy :) Teraz tylko przepisać na czysto, wysłać elektrykom i czekac na wyceny ;)

 

Ja wreszcie skończyłem instalację int/sat/alarm, w przyszłym tygodniu ruszam w odkurzaczem centralnym 4 punkty bez szufelek, elektryka skończona, taryfa zmieniona instalacja wod gotowa i czekamy na pogodę aby ruszyć z tynkami : ) .

 

Zastanawiam się teraz czy jeszcze nie rzucić kabli do sterowania podłogówką tak na zaś : ) jednak nie wiem jeszcze gdzie będą rozdzielacze . A jak jest u was będziecie sterowali indywidualnie?

 

Teraz na tapecie wybór pompy OZC już mam zrobione tylko jeszcze interpretacja kuleje : ) 54,7 kWh/(m2·rok) więc pompa 9kw raczej Panasonic jeszcze nie wiem czy T cap czy SDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz czy jeszcze nie rzucić kabli do sterowania podłogówką tak na zaś : ) jednak nie wiem jeszcze gdzie będą rozdzielacze . A jak jest u was będziecie sterowali indywidualnie?

 

Nie wiem dokładnie jeszcze jak to działa, ale wyobrażam sobie to tak, że z jednego panelu mogę sterować każdym pomieszczeniem oddzielnie. I pod ten panel podciągamy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy też o fixach, jednak robimy normalne okna.

Będziemy mieć bez widocznych zawiasów (dzięki Wojaku :) ) - montaż zaklepany na koniec czerwca. Pomiary w kwietniu :)

Wczoraj zrobiłem burzę mózgóf z żoną i doszliśmy do żadnych wniosków. Fixy to była pierwsza moja myśl, więc przy tym pozostanę i robię wszędzie fixy.

 

Ja wreszcie skończyłem instalację int/sat/alarm

Skrobniesz coś więcej na temat tej instalacji? To coś bardziej wyrafinowanego z jakimiś swiczami etc? Internet masz z druta czy GSM? Ja nie mogę zapomnieć żeby przewód do zewnętrznej anteny GSM pociągnąć, bo na kablu (w sensie już po światłowodzie) to się raczej telefonu/netu nie doczekam w życiu.

 

Teraz na tapecie wybór pompy OZC już mam zrobione tylko jeszcze interpretacja kuleje : ) 54,7 kWh/(m2·rok) więc pompa 9kw raczej Panasonic jeszcze nie wiem czy T cap czy SDC.

Jakie pełne dane wyszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobniesz coś więcej na temat tej instalacji? To coś bardziej wyrafinowanego z jakimiś swiczami etc? Internet masz z druta czy GSM? Ja nie mogę zapomnieć żeby przewód do zewnętrznej anteny GSM pociągnąć, bo na kablu (w sensie już po światłowodzie) to się raczej telefonu/netu nie doczekam w życiu.

 

 

Mam nadzieje że będzie z druta . W sumie to do anteny GSM można by było wrzucić w razie . Jaki kabel dajesz, gdzie umieścisz antenę ?

 

Prosta instalacja , topologia gwiazdy , wszystko się schodzi w jednym internet w drugim TV miejscu więc pewnie 2 swicze będą. 4 koncentryki na strych wrzuciłem schodzą się w garderobie na piętrze , stąd do poszczególnych pomieszczeń .

 

Alarm - 2 kontaktrony 5 czujek PIR , 2 manipulatory , sygnalizator zew .

 

Jakie pełne dane wyszły?

 

Dane jak poniżej Wychodzi że 9kw lekko , nie wiem tylko czy to liczyć po podłogach czy użytkowej no i trzeba dodać 1kw na CWU ( 4 osoby ) .

 

Capture.jpg

 

Macie może doświadczenia z drabinką do łazienki elektryczną . Jaka moc do suszenia ręczników : )? , miałem dawać osobny obieg ale wydaje mi się to bez sensu

Edytowane przez Papucy
a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie z druta . W sumie to do anteny GSM można by było wrzucić w razie . Jaki kabel dajesz, gdzie umieścisz antenę ?

Mam już panelową antenę od dawna, tam idą dwa przewody (router Hujawej B315s ma dwa wyjścia H/V). Mam zamiar umieścić na elewacji pierwszego piętra, pod okapem żeby mi na to nie padało -- podobnie z anteną TV/SAT. Na dach nic nie wyciągam.

 

Prosta instalacja , topologia gwiazdy , wszystko się schodzi w jednym internet w drugim TV miejscu więc pewnie 2 swicze będą. 4 koncentryki na strych wrzuciłem schodzą się w garderobie na piętrze , stąd do poszczególnych pomieszczeń .

Mnie głównie interesuje TV/SAT, bo nie wiem zupełnie jak się do tego zabrać aby mieć jedną antenę (głównie rozchodzi się o SAT z jakimś operatorem na kartę) a wszędzie mieć niezależny sygnał. Nie miałem chęci do tego usiąść.

 

Dane jak poniżej Wychodzi że 9kw lekko , nie wiem tylko czy to liczyć po podłogach czy użytkowej no i trzeba dodać 1kw na CWU ( 4 osoby ) .

Co mówi rowek 34 w OZC?

 

Macie może doświadczenia z drabinką do łazienki elektryczną . Jaka moc do suszenia ręczników : )? , miałem dawać osobny obieg ale wydaje mi się to bez sensu

Ja w ogóle przy WM rezygnuję z drabinek. Teraz nie mam drabinek i ręczniki sobie spokojnie schną -- natomiast przy WM dzieje się to zdecydowanie szybciej.

 

Ps. Okna klepnąłem, całość (2xHST na tarasie) z roletami na parter, z montażem -- 45k brutto (VAT 8%). :p Ktoś płacił w całości za okna w zamian za rabat? Dużo u Was dawali z tego tytułu zniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może doświadczenia z drabinką do łazienki elektryczną . Jaka moc do suszenia ręczników : )? , miałem dawać osobny obieg ale wydaje mi się to bez sensu

 

Właśnie zerknełam na drabinkę w łazience moich teściów. Bardzo ładna, wąska, płaska, moc 300 W. Nigdy nie widziałam jej włączonej nawet na połowę mocy. Tyle mojego doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle przy WM rezygnuję z drabinek. Teraz nie mam drabinek i ręczniki sobie spokojnie schną -- natomiast przy WM dzieje się to zdecydowanie szybciej.

 

Ps. Okna klepnąłem, całość (2xHST na tarasie) z roletami na parter, z montażem -- 45k brutto (VAT 8%). :p Ktoś płacił w całości za okna w zamian za rabat? Dużo u Was dawali z tego tytułu zniżki?

 

Ja również zrezygnowałam z drabinki. Ale gniazdo wyprowadziłam w razie w. ;)

Z relacji sąsiadów wiem, że WM wystarcza.

 

Ja płaciłam za okna w całości. Z tym, że pierwsza rata (zdecydowana większość kwoty) była wpłacana w dniu podpisania umowy, a kolejna, w okolicach terminu montażu okien. Ja za okna płaciłam coś koło 12,500 PLN, a rabat przy wpłacie całości wyniósł ok. 1200-1500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mówi rowek 34 w OZC?

 

 

Rowek 34 : ) , jeszcze nie wgryzłem się w te wyniki mam dzwonić do audytora w tym tygodniu .

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5615 W.

 

Ja nie płaciłem z góry , wynegocjowałem 3 % ale pewnie miał to wkalkulowane w cenę .

 

A jaki kabel do tej anteny GSM ?

 

TV sat - mam swicza i dalej 2 koncentryki do salonu do reszty po jednym , na 1 kaablu ma być sat plus naziemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może WM wystarczy na wysuszenie ręczników, ale po wyjściu z prysznica lub wanny i wytarcie się ciepłym ręcznikiem... uczucie 10/10, polecam! :D

Suchy ręcznik jest IMO wystarczająco ciepły.

 

Rowek 34 : ) , jeszcze nie wgryzłem się w te wyniki mam dzwonić do audytora w tym tygodniu .

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5615 W.

No to wszystko jasne, to jest maksymalne obciążenie i nie trzeba się głowić nad metrażem. ;) Panas 9kW AFAIR przy -15sC daje 6kW na sprężarce no i chyba ma grzałki na większy mróz.

 

A jaki kabel do tej anteny GSM ?

Nie wiem szczerze mówiąc, nie kompletowałem przewodu osobno -- był już z anteną 2x15m oraz zaciśniętymi końcówkami do mojego modemu i ten zamierzam upchnąć. Przy czym zrobię chyba jakiś obszerny przepust (vel peszel) aby można było w razie czego wymienić, no i ma być także przepust do garażu jakby mi mieli zamiar pociągnąć kiedyś światłowód.

 

TV sat - mam swicza i dalej 2 koncentryki do salonu do reszty po jednym , na 1 kaablu ma być sat plus naziemna.

Ten swicz to jak konkretnie działa? Jak dojeżdża pojedynczy kabel od swicza do miejsca docelowego to daje się zwykłe rozwidlenie na tuner SAT i TV i wszystko działa tak jakby dwa niezależne kable szły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie głównie interesuje TV/SAT, bo nie wiem zupełnie jak się do tego zabrać aby mieć jedną antenę (głównie rozchodzi się o SAT z jakimś operatorem na kartę) a wszędzie mieć niezależny sygnał. Nie miałem chęci do tego usiąść.

 

 

Musisz zastosować multiswitch. Na tej stronie masz wszystko : http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_tv_sat_wlan_gsm_schematy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten swicz to jak konkretnie działa? Jak dojeżdża pojedynczy kabel od swicza do miejsca docelowego to daje się zwykłe rozwidlenie na tuner SAT i TV i wszystko działa tak jakby dwa niezależne kable szły?[/url]

 

Tak potem wszystko na jednym kablu. Dipol ma wszystko na stronie.

You remember good : ) -7 ~`9kW, - 15 ~ 6 kw według potencjalnego wykonawcy T cap za mocny, mówił tak bez obliczeń ale wolałem się upewnić : ) .

Edytowane przez Papucy
a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potem wszystko na jednym kablu. Dipol ma wszystko na stronie.

Ma na stronie, bo pamiętam że już tam kiedyś zaglądałem do schematów słiczy zapodanych wyżej przez Marcina (dzięki) -- ale tam niestety nie wyjaśniają wszystkich kwestii jak krowie na rowie ;) w tym najważniejszego, gdzie się aplikuje kartę abonencką i czy wtedy już na modemach/TV (jeśli ma tuner SAT) kart nie potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...