Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

Widzę tu tylko jeden problem, nie będzie można zastosować OP przy tym brodziku podpłytkowym, a chciałem tam OP żeby mieć ciepło w stopy...

 

Daj matę elektryczną w warstwie kleju. Dosyc szybko nagrzejesz podłogę do przyjemnej temperatury. Ale to przydatne obok prysznica, bo pod prysznicem i tak szybszy i lepszy efekt da polewanie przez 15s goracą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bociany, robicie może w swoich łazienkach prysznice bez brodzika tj. ze spływem na opadającej podłodze? Jak się zabrać do wykonania tego? Walczę dalej z aranżacjami i dotarliśmy do tego właśnie punktu, gdzie projektantka wspomniała o takim rozwiązaniu: https://www.radaway.pl/kategoria/kwadratowy/ Jaka jest alternatywa? Płytkarz mi wykona taki płynny spadek?

Nasz płytkarz spokojnie sobie z tym poradzi, a przynajmniej tak twierdzi :D

My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie https://www.viega.pl/pl/produkty/nowosci/odwodnienie-prysznicowe-viega-advantix.html

 

Ponieważ na budowie od listopada nic się nie dzieje pracujemy nad wyglądem elewacji i powoli przymierzamy się do tworzenia ostatecznej wizualizacji wnętrz.

Aaaa, i szukamy dobrego wykonawcy od dachów - w części nad garażem pozbyliśmy się słupów, a co za tym idzie dach musi być częściowo wykonany na profilach stalowych.

Szał... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego nie możesz zastosować OP? My normalnie mamy spadek i ogrzewanie.

Ale ja nie mam męża który to dobrze zrobi, więc muszę się zabezpieczyć. :p No i nie macie takiego rozwiązania jak brodzik podpłytkowy.

 

Nasz płytkarz spokojnie sobie z tym poradzi, a przynajmniej tak twierdzi :D

My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie https://www.viega.pl/pl/produkty/nowosci/odwodnienie-prysznicowe-viega-advantix.html

Ponad 900 zł za sam odpływ to trochę dużo. :( W tym "moim" rozwiązaniu za 200-300 zł dodają jeszcze brodzik z profilem. Właściwie to sam brodzik kosztuje 800 a odpływ 400. ;) Chcę takie rozwiązanie, bo nawet jak trafię na zły dzień dobrego płytkarza, to nie powinien spadków zepsuć mając odpowiednie spady gotowe na szablonie. Jeszcze tylko mnie zastanawia z jaką jakością dotnie się płytki, czy nie będzie odszczypów itd.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak płytkarz nie potrafi zrobić spadku to po co go brać? A płacić ponad 1200zł żeby "zabezpieczyć" płytkarza to moim zdaniem nieopłacalny wydatek. Jakbym miała sama kłaść płytki w brodziku to może mogłabym to kupić żeby nie schrzanić. Z drugiej strony spadek przygotowuje wylewkarz, a płytkarz tylko klei płytki na równo - czy nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak płytkarz nie potrafi zrobić spadku to po co go brać? A płacić ponad 1200zł żeby "zabezpieczyć" płytkarza to moim zdaniem nieopłacalny wydatek. Jakbym miała sama kłaść płytki w brodziku to może mogłabym to kupić żeby nie schrzanić. Z drugiej strony spadek przygotowuje wylewkarz, a płytkarz tylko klei płytki na równo - czy nie tak?

Jak to mówią strzeżonego... i chytry dwa razy traci. :p Jak mam zaoszczędzić 300 zł a potem się wk... albo kuć i zlecać wykonanie od nowa, to wolę raz zapłacić i się potem mniej przejmować. Płytkarz może być dobry, ale co jak w momencie robienia spadku żona mu zacznie rodzić i się pośpieszy, albo zepsuje bo nie będzie miał głowy? Piszesz jakbyś ludzi nie znała. :p Zresztą nie wykluczam wcale kładzenia płytek samemu, dlatego mam zamiar pilnować wylewkarzy żeby mi równo podłogi zrobili. :> Ale czy dobrze zrobią spadki przypilnuję? Nie sądzę. I tak w garażu będę ich gwałcił o spadki, ale tam mniej apteki potrzeba niż w brodziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nie 300zł różnicy, tylko jakieś 900zł, bo odpływ za 300zł to jest naprawdę porządny odpływ.

 

A przewidujesz też schron atomowy? Bo wiesz, ludzie są różni i może się coś komuś wcisnąć w chwili zdenerwowania. Rozumiem argument: stać mnie i mam ochotę wydać 1200zł na podpłytkowy brodzik. Ale szukać argumentów w "rodzącej żonie płytkarza" (czy innych nieprzewidywanych okolicznościach), to trochę poleciałeś w kosmos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to nie 300zł różnicy, tylko jakieś 900zł, bo odpływ za 300zł to jest naprawdę porządny odpływ.

Wykazywałem różnicę do propozycji odpływu Kamili.

 

A przewidujesz też schron atomowy? Bo wiesz, ludzie są różni i może się coś komuś wcisnąć w chwili zdenerwowania. Rozumiem argument: stać mnie i mam ochotę wydać 1200zł na podpłytkowy brodzik. Ale szukać argumentów w "rodzącej żonie płytkarza" (czy innych nieprzewidywanych okolicznościach), to trochę poleciałeś w kosmos ;)

Toć przecież o tym cały czas piszę. Stać mnie na to aby zapłacić więcej za gotowe spady w brodziku podpłytkowym, które ciężko będzie spieprzyć nawet amatorowi. I masz rację, przykład z rodzącą był skrajnie abstrakcyjny, bo większe pierdoły potrafią doprowadzić do popełnienia błędów najlepszych nawet specjalistów. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie czytał w moim dzienniku krótkiej wymiany opinii na ten temat, to wrzucę do przemyślenia sens robienia brodzika przy odpływie liniowym.

Trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie - po co? Jak ktoś myśli, że woda spłynie i nie zostawi kałuż - to jest w błędzie. Nawet jak zaimpregnuje super impregnatem z efektem liścia lotosu to przez napięcie powierzchniowe nie spłynie cała woda i trzeba będzie jej pomóc ściągaczką.

Jak po to, żeby się nie rozpływało dalej - to trzeba zrobić spadek na większej powierzchni. Teraz w bloku mam na całej powierzchni od drzwi do przeciwległej ściany 2cm spadku. Daje to jakieś 50l pojemności łazienki, zanim się wyleje na zewnątrz. A spadku nie widać i nie czuć.

Do tego zero ścianek i drzwi. Miało być tymczasowo, a spodobało nam się i tak zostało (w domu też tak będzie). Nie chlapie się tak bardzo i daleko, jak się spodziewaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rurki do wody dawaliście: PE czy PEX? I dlaczego?

 

PE. Bo hydraulik twierdził (i lektura netu w sumie to potwierdza) że to najlepsze rozwiązanie. Zgrzewanie to jak spawanie stali - łączy się w jednorodną strukturę dwa kawałki tworzywa. Trwałość, wytrzymałość mechaniczna i do tego koszt niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PE. Bo hydraulik twierdził (i lektura netu w sumie to potwierdza) że to najlepsze rozwiązanie. Zgrzewanie to jak spawanie stali - łączy się w jednorodną strukturę dwa kawałki tworzywa. Trwałość, wytrzymałość mechaniczna i do tego koszt niski.

 

No właśnie miałam rozmowę z hydraulikiem, który miał takie samo stanowisko, a że się nie znam, to wolę spytać co o tym szacowne gremium forumowe sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam męża który to dobrze zrobi, więc muszę się zabezpieczyć. :p No i nie macie takiego rozwiązania jak brodzik podpłytkowy.

 

 

Ponad 900 zł za sam odpływ to trochę dużo. :( W tym "moim" rozwiązaniu za 200-300 zł dodają jeszcze brodzik z profilem. Właściwie to sam brodzik kosztuje 800 a odpływ 400. ;) Chcę takie rozwiązanie, bo nawet jak trafię na zły dzień dobrego płytkarza, to nie powinien spadków zepsuć mając odpowiednie spady gotowe na szablonie. Jeszcze tylko mnie zastanawia z jaką jakością dotnie się płytki, czy nie będzie odszczypów itd.

 

Myjk nam zrobili spadek Panowie od wylewek. Tam gdzie miał być odpływ chydraylik doradzil nam żeby włożyć styropian i nie będziemy później kuc. Mamy odpływ liniowy z jednym spadkiem na całą szerokość prysznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk nam zrobili spadek Panowie od wylewek. Tam gdzie miał być odpływ chydraylik doradzil nam żeby włożyć styropian i nie będziemy później kuc. Mamy odpływ liniowy z jednym spadkiem na całą szerokość prysznica.

U mnie dokladnie tak samo. Odplyw liniowy za 150zl z allegro calkiem dobry jakosciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo dzień dobry!

 

Myjk, za pamięci, u mnie jest do ewentualnego światłowodu wypuszczona z budynku rura arot 50.

 

U mnie bedą odpływy liniowe, ale na etapie wylewek ominęliśmy prysznice, płytkarz sam wyleje w tym miejscu posadzkę i zrobi spadek. Ogrzewanie podłogowe jest w tym miejscu rozłożone, nie dochodzi jednak bezpośrednio do odpływu.

 

aaaaaaa czy jak kupowaliście odpływy liniowe zwracaliście uwagę na ich przepustowość? Płytkarz mówił mi, zeby zwrócić na to uwagę, że odpływ może być i najtańszy byleby miał przepustowoćć odpowiednią dla rodzaju zamontowanej deszczownicy. Pewnie w niedługim czasie będę zamawiała, muszę ogarnać temat.

 

U nas końcówka tynków, część już ładnie przeschła, powoli więc przymierzamy się do ocieplenia stropu. W tracie mrozów budynek ogrzewaliśmy dwoma małymi nagrzewnicami i kozą, temperaturę w budynku utrzymywaliśmy na poziomie 5-10st. Mamy już kupione pierwsze płytki - do kotłowni i garażu. Za kilka dni wejdzie płytkarz i wyłoży podłogę w kotłowni płytkami - będzie można podłączyć piec ( wylewki mają 1,5 mies).

W tym miesiącu chcę zamówić większość płytek do domu, może nawet uda się wszystkie.. Ciąża daje sobie coraz mocniej znać i coraz ciężej przychodzi mi organizacja całego tego budowalnego zamieszania....

 

aaaaaa złożyłam już wniosek o numer porządkowy chałupki :D na dniach zostanie wydany - będziemy mieli adres :D

Edytowane przez Hellenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co myślicie o poniższej ofercie? Cena netto, wykonawca bez polecenia . Nie wiem co to za firma Arsanit , zna ktoś , jakieś opinie o produkcie?

 

Wykonanie 1 m2 docieplenia w pełnym systemie Ceresit, styropian 20cm firmy arsanit lambda 033 , zastosowanie listew przy okiennych beta plast, okapników, mocniejsze narożniki z siatka, kołki wraz z zaślepkami , klejenie obwodowe,montaż listwy startowej aluminiowej siatka ceresit, piana na łączenia płyt styropianowych ceresit, tynk sylikonowy jasna gama kolorystyki - 135zł

 

U nas w poniedziałek zaczynają się tynki zaraz potem będę kłaść styropian na podłogę , co polecacie czy EPS 80 styknie czy raczej 100?

 

Równocześnie ma się robić rekuperacja ( jednak nie robię samodzielnie ) a ostatni tydzień marca podłogówka , jak się wszystko zepnie ok 15 kwietnia będą wylewki : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co myślicie o poniższej ofercie? Cena netto, wykonawca bez polecenia . Nie wiem co to za firma Arsanit , zna ktoś , jakieś opinie o produkcie?

 

Wykonanie 1 m2 docieplenia w pełnym systemie Ceresit, styropian 20cm firmy arsanit lambda 033 , zastosowanie listew przy okiennych beta plast, okapników, mocniejsze narożniki z siatka, kołki wraz z zaślepkami , klejenie obwodowe,montaż listwy startowej aluminiowej siatka ceresit, piana na łączenia płyt styropianowych ceresit, tynk sylikonowy jasna gama kolorystyki - 135zł

 

Na m2 wychodzi, że ten styropian kosztuje 38zł (przy cenie hurtowej 187zł/m3), tynk silikonowy ok 30zł/m2, klej do siatki ok 2zł/m2, siatka do styropianu ok 2,5zł/m2. Nie wiem ile masz do zużycia listew przyokiennych, mb narożników, listwy startowej - ale znając to, łatwo znaleźć ceny w internecie i policzyć. Reszta zostaje dla wykonawcy za robotę. Z tego co widzę internet podaje, że cena robocizny wynosi ok 35zł/m2.

 

Tutaj możesz poczytać: https://kb.pl/porady/cennik-elewacji-i-prac-elewacyjnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąża daje sobie coraz mocniej znać i coraz ciężej przychodzi mi organizacja całego tego budowalnego zamieszania....

 

 

Hellenaj i tak ładnie lecicie z tematem :) termin porodu za niedługo?

jeśli chodzi o przepustowość odpływu, to ja patrzyłam na to, jak zamawiałam ponad 8 lat temu

ja niestety z mojego obecnego nie jestem zadowolona, bo często nam się zapycha syfon (zbierają tam się włosy, a jakoś bardzo mi nie lecą, więc nie wiem skąd ich tyle:lol2:), co jest upierdliwe - bo rozkręcać trzeba

więc jak będziesz szukać, to poczytaj opinie użytkowników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...